Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

UAD-2 kártya átruházása, plugin transfer


Csuzlee

Kérdés

Sziasztok!

Jelenleg van 2 db. UAD-2 Solo és egy nem régiben vásárolt Octo kártyám. Szeretném eladni a két régi Solo kártyát, viszont úgy szeretném eladni, hogy csak az alap plugin csomag menjen vele, a sok pluszban vásárolt pluginem megmaradjon.

Van erre lehetőség?

Köszönöm a választ!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

36 perccel ezelőtt írta Csuzlee:

Sziasztok!

Jelenleg van 2 db. UAD-2 Solo és egy nem régiben vásárolt Octo kártyám. Szeretném eladni a két régi Solo kártyát, viszont úgy szeretném eladni, hogy csak az alap plugin csomag menjen vele, a sok pluszban vásárolt pluginem megmaradjon.

Van erre lehetőség?

Köszönöm a választ!

Van!
Odadod a kártyát, transzfereled a kártyát, és az alap pluginek ott lesznek rajta. Legalábbis eddig úgy volt, hogy ha transzfereled a kártyát, letölti transfer után az új tulaj az auth fájlt, akkor az alap csomag rajta lesz. 

Link to comment
Share on other sites

Sziaszok, reg nem irtam, de most oriasi problemam van.
Jolenne, ha kapnek tanacsot. 
A tortenet roviden, volt egy MacPro 1.1 es gepem, 2gb UAD2 solo PCIe kartyaval, aztan most, hogy leszalltak a gepek arai, gondoltam valtok egy kicsivel nagyobbra, vettem (szerintem) olcson egy 3.1 MacProt, ami tokeletesen mukodik 48GB RAM van benne. OsX et 10.6 ot hasznalok, erre vagyok berendezedve, rengeteg pluginnal, Logic Pro 9 utso verziojaval. Nekem demo keszites szinten tokeletesen megfelel a sajat zenekaromnak felveteleket kesziteni vele. Annyit kell meg tudni, hogy az UAD2 itt vettem az apron egy eve, rengeteg pluginnal, azt is olcson mert a srac ugy adta, hogy kiveszi a csoportjabol ezt a ket kartyat ideadta az Authorization kodot hozza, hogy ezeket a plugineket a kartya halalaig haszalhatom majd, viszont tovabba a rendszert nem bovithetem, vagyis nem tudok ujabb plugineket venni hozza. Sebaj, nekem megfelelt. Nos, az tortent a minap, hogy a 3.1 MacProra tettem 10.8 as OsX et, hogy kiprobaljam milyen,(elvileg a Logic 9 is meg elmenne ezzel is) meg a srac anno ideadta akitol vettem az UAD2 ot, a kovetkezo telepitocsomagot is hozza, ami 10.8 ig jo, ennek V.840 a verzioja,  egyebkent a 10.6 alatt meg V.740 es volt fent, ami minden gond nelkul szepen ment. A kovetkezo helyzet allt elo 10.8OsX alatt, csak az alap pluginek mukodnek, a kartyaval kapottak meg nem, sebaj visszatettem a regi 10.6 oSX et mert erolelatolag, halistennek egy masik HDD re telepitettem a probabol a 10.8 rendszert. Na szoval 10.6 vissza betesz, a masik HDDt amin a 10.8 van ki is vettem a MacProbol, hogy veletlenul se legyen gond, hogy valami osszekeveredik. Ekkor vettem eszte, hogy itt is alap pluginek vannak, meg ugye a rengeteg gyarilag veleadott demo, szoval minden pluginem eltunt ami volt. Ha rakattintok az Authorization file ra, akkor a kovetkezo hibauzenetet kapom:Authorization Error -73 : Attempt to load old authorizations.

Minek nyultam hozza, ha maradt volna rajta a 10.6 azota is mukodne...
Tud valaki mondani valami okossagot? Bizom bennetek, koszi :)

Screen shot 2017-08-21 at 9.18.20 PM.png

Link to comment
Share on other sites

28 perccel ezelőtt írta -dino-:

Sziaszok, reg nem irtam, de most oriasi problemam van.
Jolenne, ha kapnek tanacsot. 
A tortenet roviden, volt egy MacPro 1.1 es gepem, 2gb UAD2 solo PCIe kartyaval, aztan most, hogy leszalltak a gepek arai, gondoltam valtok egy kicsivel nagyobbra, vettem (szerintem) olcson egy 3.1 MacProt, ami tokeletesen mukodik 48GB RAM van benne. OsX et 10.6 ot hasznalok, erre vagyok berendezedve, rengeteg pluginnal, Logic Pro 9 utso verziojaval. Nekem demo keszites szinten tokeletesen megfelel a sajat zenekaromnak felveteleket kesziteni vele. Annyit kell meg tudni, hogy az UAD2 itt vettem az apron egy eve, rengeteg pluginnal, azt is olcson mert a srac ugy adta, hogy kiveszi a csoportjabol ezt a ket kartyat ideadta az Authorization kodot hozza, hogy ezeket a plugineket a kartya halalaig haszalhatom majd, viszont tovabba a rendszert nem bovithetem, vagyis nem tudok ujabb plugineket venni hozza. Sebaj, nekem megfelelt. Nos, az tortent a minap, hogy a 3.1 MacProra tettem 10.8 as OsX et, hogy kiprobaljam milyen,(elvileg a Logic 9 is meg elmenne ezzel is) meg a srac anno ideadta akitol vettem az UAD2 ot, a kovetkezo telepitocsomagot is hozza, ami 10.8 ig jo, ennek V.840 a verzioja,  egyebkent a 10.6 alatt meg V.740 es volt fent, ami minden gond nelkul szepen ment. A kovetkezo helyzet allt elo 10.8OsX alatt, csak az alap pluginek mukodnek, a kartyaval kapottak meg nem, sebaj visszatettem a regi 10.6 oSX et mert erolelatolag, halistennek egy masik HDD re telepitettem a probabol a 10.8 rendszert. Na szoval 10.6 vissza betesz, a masik HDDt amin a 10.8 van ki is vettem a MacProbol, hogy veletlenul se legyen gond, hogy valami osszekeveredik. Ekkor vettem eszte, hogy itt is alap pluginek vannak, meg ugye a rengeteg gyarilag veleadott demo, szoval minden pluginem eltunt ami volt. Ha rakattintok az Authorization file ra, akkor a kovetkezo hibauzenetet kapom:Authorization Error -73 : Attempt to load old authorizations.

Minek nyultam hozza, ha maradt volna rajta a 10.6 azota is mukodne...
Tud valaki mondani valami okossagot? Bizom bennetek, koszi :)

Screen shot 2017-08-21 at 9.18.20 PM.png

Szia!

El kell, hogy keserítselek...ez csak úgy fog újra működni, ha vissza lesz regisztrálva a sráchoz akitől vetted, ő authorizálja magánál majd az új authorizációs fájlt is adja vele.
Ez kicsit időigényes, mert vissza kell transferelni, és ha mondjuk az oda-vissza transfert megcsinálod 24 órán belül az nem biztos, hogy tetszik UA-éknak.
Ha járható a visszatrans, akkor érdemes pár hónapot a régi accounton tartani a kártyákat, és csak utána vissza a tiédre. Talán úgy nem kötekednek, hogy miért transferelitek oda-vissza ilyen sűrűn. Egyébként meg lassan kezdj el vásárolni pug-int. Nézd az akciókat, és ha mázlid van pont lesz olyan akcióban, amit használsz, kell, és nem lesz ilyen problémád!Tudom...évek, és baromi drága még akciósan is, de...sajnos ez így megy, és így biztosan tudod ezeöccá' év múlva is használni a plugineket.

Link to comment
Share on other sites

Haaat, elkeseredtem, ha ez igy van, de meg mindig nem ertem. Ha megvan az  Authorization kodja, miert nem fogadja el? Legalabb azt ami volt a 7.4 est.

Aztmondta a srac akitol vettem, hogy ez igy elete vegeig mukodna fog.  Ha a regi MacPro 1.1 be visszateszem, gondolom mar akkor sem mukodnek a pluginek.

Basszus, ha ezt tudom nem valtok gepet alatta :( 

Koszi a valaszt.

Link to comment
Share on other sites

Szia,

Nálad az lesz a baj hogy a 7.x és az újabb verziók között nézet váltás volt auth téren, amit a srác nem tudhatott amikor  eladta a kártyát. A 8-as verziójú driverhez nem jó a régi auth file. Szóval marad az a módszer amit Hobkins írt, vagy visszateszed a 7.4-es drivert és azt probálod az auth file-al regelni.

 

Link to comment
Share on other sites

34 perccel ezelőtt írta upstream:

vagy visszateszed a 7.4-es drivert és azt probálod az auth file-al regelni.

Ezt mar megprobaltam ez van fent a kepen, amit linkeltem, igy sem mukodik ezert nem ertem.

Visszatettem a 7.4 et,  rakattintok az Auth. filera es ezt az uzit kapom, amit fent irtam.

 

Link to comment
Share on other sites

11 perccel ezelőtt írta -dino-:

Ezt mar megprobaltam ez van fent a kepen, amit linkeltem, igy sem mukodik ezert nem ertem.

Visszatettem a 7.4 et,  rakattintok az Auth. filera es ezt az uzit kapom, amit fent irtam.

 

Ha egyszer reseteli a kártya, illetve az UAD szoft a kártyát, nem fognak működni a pluginek. Huncut mód van ez kitalálva. felfelé nem mindig kompatibilisek az authorizációk, pontosan azért, amit upstream kolléga írt. Meg ilyen firmware update, olyan firmware, és már úszott is.
Csak egy érdekesség....Félévi akcióban megvettem a NEVE 88RS collection-t. Több kártyám van, de éppen akkor csak az egyik volt abban a gépben, amin letöltöttem az auth fájlt. Authorizáltam, ment minden plugin. Beraktam a másik kártyát, látszólag ott is minden működött, de egyetlen régebbi plugin nem. A NEVE 33609 azt mondta, hogy én biza nem működök, annak ellenére, hogy a szoftverben "authorized for all devices" állt a plug-in mellett. És hangsúlyoznám még egyszer, hogy ez már régóta működő/vásárolt plugin, és az új NEVE 88RS meg simán működött az új auth fájllal. És csak úgy volt hajlandó megjavulni, ha csak azt a kártyát hagytam gépben, amin nem működött a 33609, és új auth fájlt töltöttem le. Visszaraktam mellé a másik kártyát (amin minden működött), és megjavult minden. 

Link to comment
Share on other sites

Akitol vettem az azert vette ki a csoportbol, mert mast tett be a csoportba helyette, (be is telt a csoportja, akkor azt mondta) kozben meg vett ujabb plugineket, szoval ezt mar visszatranszferelni nem igen lehet.

Raadasul majdnem ket eve vettem, szoval ennyi.

Koszi sracok a felhomalyositast, ha most vissza lehetne tekerni az idot, hogy addig visszatekerjem, ameddig azt a franya V840 et megprobaltam felrakni...

akkor ezekszerint, akkor uszott el minden...

Most pedig megyek es iszok egy szodavizet... es elmeditalok az elet ertelmen...

 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta -dino-:

Akitol vettem az azert vette ki a csoportbol, mert mast tett be a csoportba helyette, (be is telt a csoportja, akkor azt mondta) kozben meg vett ujabb plugineket, szoval ezt mar visszatranszferelni nem igen lehet.

Raadasul majdnem ket eve vettem, szoval ennyi.

Koszi sracok a felhomalyositast, ha most vissza lehetne tekerni az idot, hogy addig visszatekerjem, ameddig azt a franya V840 et megprobaltam felrakni...

akkor ezekszerint, akkor uszott el minden...

Most pedig megyek es iszok egy szodavizet... es elmeditalok az elet ertelmen...

 

Nagyon szívesen! De kezdj el spórolni novemberre, black friday alkalmából lesz jó akció ! Aztán decemberben az év végi leárazás! Mán alig várom :)

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta -dino-:

Most pedig megyek es iszok egy szodavizet... es elmeditalok az elet ertelmen...

 

Örülj annak, hogy csak plugin használati jogot buktál, és nem komplett adatvesztésed van...:)

Nekem múltkoriban sikerült a biztonsági tükörmásolat készítésekor az üres disk "tartalmával" felülírnom cca egy éves zenei tevékenységemet. Szerencsére csak azt, és nem azt, amiből élek.

Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta NeoC:

Nekem múltkoriban sikerült a biztonsági tükörmásolat készítésekor az üres disk "tartalmával" felülírnom cca egy éves zenei tevékenységemet. Szerencsére csak azt, és nem azt, amiből élek.

Egy kis szerencsével simán vissza tudod nyerni, ha még nem írtál rá azóta.

Link to comment
Share on other sites

26 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Egy kis szerencsével simán vissza tudod nyerni, ha még nem írtál rá azóta.

Sajnos bonyolultabb volt a dolog, mint egy sima törlés, mert ez a tükörmásolat gyakorlatilag "ész nélkül" írja át a szektorokat-blokkokat egymás közt, és az esetemben az üres adat íródott át a valósra, tehát azonnali felülírás volt.. Mindegy, túléltem.

Link to comment
Share on other sites

39 perccel ezelőtt írta NeoC:

Sajnos bonyolultabb volt a dolog, mint egy sima törlés, mert ez a tükörmásolat gyakorlatilag "ész nélkül" írja át a szektorokat-blokkokat egymás közt, és az esetemben az üres adat íródott át a valósra, tehát azonnali felülírás volt.. Mindegy, túléltem.

Ja, persze így van, csak nem gondoltam végig.

Link to comment
Share on other sites

Lenne meg itt valami, nekem a CS1 plugin ezen a UAD2 PCIe solo kartyakon sosem mukodott, de nem voltam elkeseredve, mert volt helyette mas, de mar nincs a DSP n belul.

Masnal mukodik ez?  Vagy csak en nem birok vele.

Koszi! 

Szerk:

Elfelejettem, OSX 10.6 alatt hasznalom, hasznalnam.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...