Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Steinberg UR22 lecserélése


Blackout86

Kérdés

Sziasztok!

Steinberg UR22 hangkártyám van kizárólag gitársávok rögzítésére használom ,de szeretnék jobb hangminőséget elérni.

Milyen hangkártyát tudnátok ajánlani?

PC-m van ezért elsősorban USB csatlakozásban gondolkodom, nincs szükségem több bemenetre és max.150e Ft-ot tudnék erre költeni.

Amit kinéztem az a Focusrite Forte, mekkora előrelépés lenne ez hangminőségben?

 

Előre is köszönöm a válaszokat,

Ádám

 

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

23 órája írta Blackout86:

Sziasztok!

Steinberg UR22 hangkártyám van kizárólag gitársávok rögzítésére használom ,de szeretnék jobb hangminőséget elérni.

Milyen hangkártyát tudnátok ajánlani?

PC-m van ezért elsősorban USB csatlakozásban gondolkodom, nincs szükségem több bemenetre és max.150e Ft-ot tudnék erre költeni.

Amit kinéztem az a Focusrite Forte, mekkora előrelépés lenne ez hangminőségben?

 

Előre is köszönöm a válaszokat,

Ádám

 

 

Szia.

Ezt javaslom: http://hitspace.hu/universal-audio-apollo-twin-solo-mkii.html

Olvasd el a leírást róla szerintem magáért beszél.

Ez szerintem nagyobb előrelépés lenne bármelyiknél. Spórolj még hozzá 60e forintot.

üdv. 

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Csabika:

Apollo Twin, abszolút! Az már másik kérdés hogy még mi kell ahhoz hogy az arcnak működőképes Thunderboltja legyen. Ha MAC-e lenne nem lenne kérdés hogy valahonnan lőni kell még egy akciós kifutó első generációs Twin Solo-t.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 03. 07. at 21:32 írta Csabika:

Szia.

Ezt javaslom: http://hitspace.hu/universal-audio-apollo-twin-solo-mkii.html

Olvasd el a leírást róla szerintem magáért beszél.

Ez szerintem nagyobb előrelépés lenne bármelyiknél. Spórolj még hozzá 60e forintot.

üdv. 

 

22 órája írta rootkiller:

Apollo Twin, abszolút! Az már másik kérdés hogy még mi kell ahhoz hogy az arcnak működőképes Thunderboltja legyen. Ha MAC-e lenne nem lenne kérdés hogy valahonnan lőni kell még egy akciós kifutó első generációs Twin Solo-t.

Igen, nézegettem ezt is még a kicsit magasabb árral is kibékülnék, de ahogy utána olvasgattam a Thunderbolt windows alatt nem igazán megoldható.

Vagy esetleg van már erre vmi megoldás?

Link to comment
Share on other sites

Ha vonalból gitározol, minőség szempontjából talán tényleg az Isa a legjobb megoldás, csak hát az A/D konverter akkor marad az UR22.

Az Apolloban minden ott van egybe, de azért az előfok nem éri el az Isát szerintem Abból gondolom, hogy 4-710 - et használok az Apollóval, és azért a 710 elveri az apollot.

Viszont elég jó emulácókat tudsz használni realtime, ha sok pénzed van. Mert a pluginek piszok drágák - átlag magyar szemmel.

Amúgy vonalból gitározásra szerintem a Forte is kiválóan megfelel.

Ha virtual ampokat használsz, nagyobb jelentősége van annak, hogy azok milyenek, ebben az esetben szerintem nem fogsz lényegi különbséget észrevenni az apoolo-isa-forte között. Ha mikrofonoznál akkor más lenne a helyzet.

Link to comment
Share on other sites

Amennyiben vonalból gitározásról van szó, és tényleg csak egy sáv az igényed, akkor szerintem kitűnő választás lehetne az Apogee One, mondanám a Duet-et inkább, de az már elég drága, viszont én anno amikor próbáltam az One-t, egy Focusrite Saffire-hez képest is érezhetően jobb volt a hang, ráadásul a füles kimenete is nagyot szól.

Link to comment
Share on other sites

15 órája írta Gamda:

Ha vonalból gitározol, minőség szempontjából talán tényleg az Isa a legjobb megoldás, csak hát az A/D konverter akkor marad az UR22.

Az Apolloban minden ott van egybe, de azért az előfok nem éri el az Isát szerintem Abból gondolom, hogy 4-710 - et használok az Apollóval, és azért a 710 elveri az apollot.

Viszont elég jó emulácókat tudsz használni realtime, ha sok pénzed van. Mert a pluginek piszok drágák - átlag magyar szemmel.

Amúgy vonalból gitározásra szerintem a Forte is kiválóan megfelel.

Ha virtual ampokat használsz, nagyobb jelentősége van annak, hogy azok milyenek, ebben az esetben szerintem nem fogsz lényegi különbséget észrevenni az apoolo-isa-forte között. Ha mikrofonoznál akkor más lenne a helyzet.

A fő problémám az ur22-vel, hogy nagyon zajosak és erőtlenek a felvételek amúgy guitar rig-et használok.

Egy Forte nagy előrelépés lenne az ur22-höz képest, megéri beruházni?

Link to comment
Share on other sites

Szubjektív dolog, hogy kinek mi a nagy előrelépés. Hogy miután ráteszed a gitár riget a vonaljelre mennyire lesz érezhető javulás nem tudom megmondani. 

A helyedben megkérnék valakit, pl itt a fórumon, hátha tud valaki küldeni neked fortéval felvett gitárt. Vagy ha fővárosi vagy, próbáld ki magad a Hitspace-be, biztosan segítenek.

Legjobb, ha magad győződsz meg a dologról. (Mikor a 4-710 vettük kikölcsönöztem az üzletből egy album énekfelvételéhez, és csak utána vettük meg.)

Amúgy szerintem igazi minőségi ugrást az apollo és néhány jól összeválogatott plug in jelenthetne számodra. Ott azért van egy két elég erős szoftver. Nincs annyi lehetőség, mint a gitár rignél, és sokkal drágább, de hallatszik is rajta, hogy drágább. No meg az, hogy realtime tudsz rajtuk játszani azért óriási előny a feljátszásnál.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...