Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

E-MU 1212M stereo mix


Hondati

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

11 órája írta Hondati:

Sziasztok,olyan kérdésem volna,hogy a most vásárolt emu1212-vel ,hogyan tudnék felvenni what u hear üzemmódban? Nem jelenik meg a stero mix  a lejátszó/felvevő eszközöknél. 

Win7 32bit és minden driver a legújabb

stereo mix.jpg

A what u hear alatt azt érted, hogy azt veszed fel, ami szól a kimeneten? Mondjuk elindítasz egy youtube videót és felveszed a DAW-val?

Link to comment
Share on other sites

9 órája írta Hobkins:

A what u hear alatt azt érted, hogy azt veszed fel, ami szól a kimeneten? Mondjuk elindítasz egy youtube videót és felveszed a DAW-val?

Igen,igazából egyeztetve a kHz-et és ugyanazt az in/outot használva sem tudok rögzíteni hangot ami épp szól.Ez alap volt a nyavajás SB audigynél, itt meg nem működik. Segédprogrammal is (cable)csak épphogy monoban megy a rögzítés.A rögzítés próbáltam SF-ben,Totalrec-ben.A legjobb eredményt az audacityben értem el(monoban vesz csak fel.)CB nincs felrakva.Nem wavot akarok felvenni hanem mondjuk kikevertem egy jó kis dallamot az FM8-ban amit fel akarnék venni,hogy alá toljam a trackemnek...  mérges:-((

Link to comment
Share on other sites

Nem olyan bonyolult az, de ha egy Cubase-t használsz, akkor sokkal egyszerűbb lenne, mert az FM 8 működne mint VST. Akkor csak exportálnál és kész.
Nos..a lényeg, hogy a patchmix kezelőfelületén a wave sáv insert szlotjába kell tenned egy SEND-et, aminek az a neve, hogy SEND ASIO OUT. Nem ismerem az általad felsorolt DAW-okat, azt majd neked kell ott beállítani, hogy az ASIO 31/32-ről vegyen fel (most a a számokkal csak egy példát írtam, mert azt majd te választod ki amikor a patchmixnel az insertbe berakod a send-et, nem tudom, hogy alapértelmezettként milyen szám lesz ott a listában az első). Nem olyan bonyolult, mint ahogy leírva látszik. Kattints az insert szlot első üres helyére kijön a kisablak és azt hiszem így lesz a listában: insert send asio out, vagy valami hasonló. Régen volt EMU-m, nem emlékszem pontosan a kiírásokra, ezért elnézésedet kérem, de meg fogod találni szerintem így is.

Link to comment
Share on other sites

25 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Nem olyan bonyolult az, de ha egy Cubase-t használsz, akkor sokkal egyszerűbb lenne, mert az FM 8 működne mint VST. Akkor csak exportálnál és kész.
Nos..a lényeg, hogy a patchmix kezelőfelületén a wave sáv insert szlotjába kell tenned egy SEND-et, aminek az a neve, hogy SEND ASIO OUT. Nem ismerem az általad felsorolt DAW-okat, azt majd neked kell ott beállítani, hogy az ASIO 31/32-ről vegyen fel (most a a számokkal csak egy példát írtam, mert azt majd te választod ki amikor a patchmixnel az insertbe berakod a send-et, nem tudom, hogy alapértelmezettként milyen szám lesz ott a listában az első). Nem olyan bonyolult, mint ahogy leírva látszik. Kattints az insert szlot első üres helyére kijön a kisablak és azt hiszem így lesz a listában: insert send asio out, vagy valami hasonló. Régen volt EMU-m, nem emlékszem pontosan a kiírásokra, ezért elnézésedet kérem, de meg fogod találni szerintem így is.

Köszönöm megpróbálom de már asszem ezen túl vagyok annyit kapcsolgattam,hogy már sik ideg vagyok.Ha hazaérek jelzek.köszi

Link to comment
Share on other sites

Épp most írta Hondati:

Köszönöm megpróbálom de már asszem ezen túl vagyok annyit kapcsolgattam,hogy már sik ideg vagyok.Ha hazaérek jelzek.köszi

Lehet, hogy azért nem fog összejönni, mert az FM8 kimenete is ASION jön. Nem wave-on. Sőt...biztos. Ezt legegyszerűbben úgy tudod megcsinálni, ha a DAW-ba betolod azt a dalt, amire ráakarsz játszani, és ha a DAW nem kezeli VST-ként az FM8-at, akkor az FM8 ASIO kimenetét (ha játszol az FM 8-cal, és megnyitod a patchmixet, akkor látni fogod, hogy melyik ASIO csatornán jön a hang, vagy 1/2 vagy 31/32 azt hiszem) kell beállítanod a DAW-ban, hogy arról vegyen fel. De így meg szerintem lesz latency, de egy próbát megér. Legegyszerűbben, legpontosabban úgy tudod megoldani, hogy Cubase, beimportálod a dalt, amire akarsz játszani, add instrument track/FM 8 és akkor mehet a menet.

Link to comment
Share on other sites

18 perccel ezelőtt írta Hondati:

vst-ket a fruityban szoktam használni abban megpróbálom.Bár sajnos Reason függő vagyok :-)

Az egy jó szoft, régen én is ismerkedtem vele, konkrétan az 5 verzióval, az újabbakban már megy az audio felvétel is, meg jó nagy keverőpultja van, kinézetre tetszik, de nem tudom, miként működik. próbálkozz, és rájössz. Lényeg, hogy a DAW inputban jó asio-t kell kijelölnöd.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...