Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

UAD Apollo 8 Mix Console Routing


Csuzlee

Kérdés

Sziasztok!

Jelenleg és elég rég óta Focusrite hangkártyákkal dolgozom, aminek a Mixconsole-ja tud egy olyan funkciót, hogy különböző mixeket tudok deffiniálni és ezeket a mixeket az egyes analog kimenetekre tudom routolni (erről csatolva egy kép). Ezzel oldom meg, hogy mindenkinek akit felveszek (gitár, bass gitár, ének, + nekem phone out) külön fülese és külön mixe legyen. Tudom nem a legszebb megoldás mert ez így mono, de ebből kell főznöm :D

A kérdésem az lenne, hogy ezt meg tudom-e oldani egy UAD Apollo 8-al és annak Mix Console progijával, illetve ha igen, akkor hogy? Keresgéltem a neten és olyat találtam, hogy CUE mix a 3-4-re, de ezt tudom monoba tenni, hogy külön legyen a 3 és a 4? Vagy valahogy máshogyan kell megoldani?

Köszi!

pro40_mixconsole.png

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

22 perccel ezelőtt írta Csuzlee:

Sziasztok!

Jelenleg és elég rég óta Focusrite hangkártyákkal dolgozom, aminek a Mixconsole-ja tud egy olyan funkciót, hogy különböző mixeket tudok deffiniálni és ezeket a mixeket az egyes analog kimenetekre tudom routolni (erről csatolva egy kép). Ezzel oldom meg, hogy mindenkinek akit felveszek (gitár, bass gitár, ének, + nekem phone out) külön fülese és külön mixe legyen. Tudom nem a legszebb megoldás mert ez így mono, de ebből kell főznöm :D

A kérdésem az lenne, hogy ezt meg tudom-e oldani egy UAD Apollo 8-al és annak Mix Console progijával, illetve ha igen, akkor hogy? Keresgéltem a neten és olyat találtam, hogy CUE mix a 3-4-re, de ezt tudom monoba tenni, hogy külön legyen a 3 és a 4? Vagy valahogy máshogyan kell megoldani?

Köszi!

pro40_mixconsole.png

Szia,

Max 4 szetereo cue mix sávod lehet. Be lehet állítani a console-on hogy az egyes sávoknak mi legyen a kimenete. Line1-2, Line3-4, Line5-6...stb vagy van két HP kimeneted, azokat is beteheted a cue mix bus-ra.

Ha kell, tudok csinálni screenshoot-ot otthon. Ebből a szempontból rugalmasabb a focusrite mixing része. Nekem is ez hiányzik, a MOTU kártyán ugyanaz a rendszer volt, mint nálad. Bármelyik input-ot tudtam route-olni bármelyik output-ra. 

https://help.uaudio.com/hc/en-us/articles/209063366-Setting-up-Cue-Mixes-in-Console-and-Your-DAW

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm szépen a gyors választ, akkor ha jól értem, a lényeg, hogy az Apollo 8-on 4 sztereó cue mix csatim lehet, vagyis 4 sztereo füles külön mixel és pont. Végül is ez általában pont elég, ha több füles kell, akkor van egy 4-es headphone elosztóm, majd osztoznak a mixen :D 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...