Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase 7 MIDI mentés


bobeksandor

Kérdés

Sziasztok!

 

Nemrég kezdtem el használni a Cubase 7 -et. Meglévő MIDI fájlokat akarok vele szerkeszteni.

Importálni, hangerőket tudok állítani sávonként a mixing console-ban, vagy a simán a szerkesztőben. Exportálom a friss beállításokkal a MIDI -t. Ha újra megnyitom, akkor nem látom az új beállításokat, nem menti el. Tudja valaki a megoldást? Lehet, hogy nagyon amatőrnek tűnik  dolog, de még csak most ismerkedek a programmal. Ez a funkció nagyon sürgősen kellene. Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Valami keveredés lesz ott, mert a MIDI sávnak szerintem nincs olyan hangereje, ami el tudnál menteni MIDI exportnál.
Ha ilyet akarsz csinálni, akkor azt a MIDI fájlon belül kell beállítani a "Volume" paraméterrel.
Ott, ahol alapértelmezetten a "Velocity"-ket mutatja.
A Cubase keverőn a megszólaló VSTi hangerejét állítottad szerintem, aminek nincsen köze a MIDI fájlhoz, így a MIDI exporthoz sem.
A MIDI sáv kimenete belemegy egy VSTi bementére, amin megszólal a hang és keveréskor annak állítod a hangerejét.
Ha Instrument sávot használsz, az ugyanezt csinálja, de az valójában nem MIDI sáv, hiába vannak ott a MIDI jelek,
hanem egybe van gyúrva a MIDI sáv+a VSTi audio sávja, hogy egyszerűbb legyen vele dolgozni.
 

Link to comment
Share on other sites

A célom, hogy különböző forrásokból származó MIDI fájlok sávjainak hangerejét szinkronizáljam, mert 2 hét múlva koncertünk lesz és a Yamaha PSR 1100 szintimen az egyik MIDI fájl hangosabban szól, mint a másik. Van olyan MIDI, amit én vettem fel a szintivel. Össze akarom hangolni a hangerőket és frekiket is, ha lehetséges, hogy a keverősnek ne sok dolga legyen. Anvil studio -val próbálkoztam, de nem az igazi. Cubase -t ajánlották, csak úgy néz ki, hogy ezt sokat kell tanulni, mire használni tudom.  

Link to comment
Share on other sites

Én meg amondó vagyok, hogy az 1100-zal sokkal egyszerűbben be tudsz MINDENT állítani a mixing console-ban, mint Cubase-ben. Effectezheted, EQ-zhatod, hangerőt változtathatsz, és még hangszínt is cserélhetsz. Mivel úgyis az 1100 fog szólni, érdemes már eleve azon "keverni" a midit, és nem más DAW-ban, mert azt nem tudod úgy normálisan realtime csekkolni, hogy mi szól. Lehetnek hangszín eltérések, ha DAW-val hajtod meg az 1100-at. Szóval ezt a megoldást inkább ne feszegesd.
Úgyhogy a folyamat a Következő. PSR-1100-ba betöltöd a midit, (floppy/vagy emulátor) aztán song creator menü. Mixing console gomb, beállítod, amiket csak szeretnél, majd exit gomb, de csak annyira, hogy benne maradj a song creatorban, aztán chanel fülhöz lapozol a PAGE gombokkal, a listából kiválasztod a setup sort (legalsó, és nem biztos, hogy ez a neve, de 80%-ban biztos vagyok benne, hogy setup lesz a sor neve), ekkor bal oldalon lesz egy execute felirat, a mellette lévő gombot megnyomod (ezzel véglegesíted a beállításokat, de még így nem mentetted el a midi fájlt, azaz nem írtad felül a beállításokat, csak addig érvényben marad, amíg másik dalt be nem töltesz), miután ez megvan save, és vagy felülírod, vagy átnevezed egy másik tetszőleges névvel a midi fájlt. 

Link to comment
Share on other sites

Hobkins féle megoldás a befutó szerintem is!

Bármilyen DAW-ban -így a Cubase-ben is- a mixing consolnál lévő hangerőnek, panorámának semmi köze a MIDI-ben lévő parancsokhoz.

A MIDI tartalmaz control change CC, system exlusive parancsokat, amiknek az értékét különböző módokon (key editor, list editor, score editor...) meg tudsz adni.

A hangerő: CC 7, panoráma CC 10 (l. Csuzlee képe). Ezt tudja bármilyen MIDI-s eszköz értelmezni.

Ezek hasonló parancsok, mint a note on, note off, velocity, melyek a legfontosabb paraméterei egy-egy MIDI eseménynek.

Cubase-ben esetleg a dal szerkezetét tudod könnyen megváltoztatni, de a hangerőzést szerintem is a hangszerben végezd el.

 

Link to comment
Share on other sites

Nagyon köszönöm a válaszokat, segítőkészek vagytok :) Igen, Hobkins ráéreztél a problémára. Az volt eddig a bajom, hogy a PSR 1100 -assal nem tudtam elmenteni a beállításokat. Ez lett volna az elsődleges, de mivel ez nem ment, ezért kerestem szoftvert, amivel tudok variálni rajta. otthon ma megpróbálom a hangszerrel. Még egyszer köszi. 

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta bobeksandor:

Nagyon köszönöm a válaszokat, segítőkészek vagytok :) Igen, Hobkins ráéreztél a problémára. Az volt eddig a bajom, hogy a PSR 1100 -assal nem tudtam elmenteni a beállításokat. Ez lett volna az elsődleges, de mivel ez nem ment, ezért kerestem szoftvert, amivel tudok variálni rajta. otthon ma megpróbálom a hangszerrel. Még egyszer köszi. 

Nagyon szívesen! Volt PSR-2000, most van S900-asom,  kérdezz bátran, ha valamire kíváncsi vagy.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...