Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Konfiguráció zenélésre


Sunny Lax

Kérdés

Én a héten szeretnék új konfigot vásárolni, és az alábbiakra gondoltam, hozzáértőbbek kritikáját várom :)

Kingston 8GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (Kit of 2)

Asus P8H67 R3.0 alaplap (s1155)

Western Digital 2000GB Serial-ATA 2.0 változó rpm Green winchester (64MB cache)

Kingston SSDNow V+ 100 96GB SATA 2,5" belső Solide State Drive

Asus DVD+/-RW Lightscribe (DRW-22B3L), fekete, OEM

Intel Core i7-2600 (3,4GHz/8MB) (s1155) BOX processzor

A számítógépház kérdése nyitott.. két ötletem van. Az egyik

Antec Sonata IV kifejezetten halk cucc, saját halk táppal. A másik variáció Antec 300 + FSB Zen passzív táp. Szerintetek melyik volna halkabb? Vagy létezik ezeknél is csendesebb megoldás?

Valamint az alaplap + memória kombóban sem vagyok még 100% biztos. Érdemesebb 1333Mhz helyett inkább gyorsabbakkal (1800-2000mhz) operálni? Mennyit számít ez zenélésben vajon?

Minden segítséget, jótanácsot köszönök!

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 66
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Sziasztok !

Az lenne a kérdésem, hogy lehet e technikai hátránya annak, ha valaki Mini ITX alaplapos géppel készítene zenét. Érdekelnének tapasztalatok, ha vannak. Most készülök komplett gépcserére és mivel a HDD-k, belső CD eltűnik nálam, ésszerűen felvetődött bennem, hogy csökkenthetném a fölöslegesen bazinagy láda méretét. A micro ATX méret technikailag biztosan tökéletes lenne, mert azt már végigzongoráztam, de a Mini ITX-et még nem látom át, pontosan miben lehet hátrány. Nyilván kevesebb a foglalat, de nekem elég 2db 8 GB RAM, meg 1db PCIE foglalat a videokártyának... van még esetleg valami, amire oda kell figyelnem ? Ja és Intel I3, maximum I5 prociban gondolkodok.

És amiről szó lenne: Otthon zenélés, Midi billentyű, Ének felvétel, Steinberg UR242 USB hangkártyát használnék + Cubase + VSTi pluginek, Windows 7 vagy 10.

Örömmel vennék minden segítő hozzászólást.

Link to comment
Share on other sites

Szia,

véleményem szerint, amit megadtál konfiguráció, az teljesen jó arra a célra, amire használni akarod, bár a vinyók mennyisége és mérete elég szűk keresztmetszet. Nekem pl. van egy 120-as SSD-m csak a rendszernek, egy 250-es SSD a VSTi, pluginek, zenék számára és még így is nagyon sok hangminta a régi jó öreg 1TB HDD-n nyugszik.

A másik, hogy én szkeptikus vagyok ezekkel a "pici" PC-kel kapcsolatban. Bővítési lehetőség szinte nulla. Ha esetleg később szeretnél bele egy plusz vinyót, vagy ne adj Isten egy PCI-e UAD kártyát, akkor meg vagy lőve és szerintem a levegőztetése sem tesz túl jót ezeknek a desktop eszközöknek, amik benne vannak, ráadásul szerintem egy normal ATX-nek azért bármelyik szobában van hely. Ha ilyenben gondolkozol, akkor szerintem jobban jársz egy laptoppal, esetleg egy mac minivel (tudom ezek költségesebbek).

A harmadik dolog pedig szintén a méretből adódik, hogy minden egyéb, későbbi eszközöd valószínűleg USB-s lesz, amivel sajnos nekem elég rossz tapasztalataim vannak, én próbálom minél jobban lecsökkenteni ezen eszközök számát, mert ahogy a Windows kezeli az USB-t az katasztrófa...Ha nem ugyan oda dugod már fel sem ismeri az eszközt, ha neki máshova kell a feszültség egyszerűen kilövi az eszközt stb.

Összegezve:
Jó a konfig, amit leírtál de én nagyobb házba, nagyobb alaplappal pakolnám.

Üdv,
Csuzlee

Köszi a véleményedért ! 

Az a helyzet, hogy játékgépek is vannak már ilyen méretben, ezért gondoltam, hogy akkor zenére is oké kell legyen. A szkeptikusság bennem is ott van, de a témát elő kellett vennem magamban, mert mindenképp új ház is kell, én meg nem vagyok az a folyton fejlesztgetős típus, inkább hosszabb időre letudom egy lépésben. Így jött, hogy talán 2 ugrás kellene ezirányba. A jövő mindenképp ide mutat, folyamatosan csökken a fogyasztás és a méretek. A mostani házam egyébként 15 éves, van benne pl egy HDD 2005-ből :-), és egyre jobban pang az ürességtől.10 év alatt egyetlen zenei hardwerem volt, mégpedig a hangkártya és későbbi bővítés a mostani váltás után sem valószínű. Jelenleg 500Gb HDD-m van, amiből 3 év alatt 350 telt meg úgy, hogy ezen a gépen nem csak zenélek, hanem netezek, videót szerkesztek, meg minden egyebet és tele van egy rakás hülye programmal. A jövőben ez is változna, teljesen letisztulna: Csak zenélés lenne az új gépen, ezért nem is gondolkodok 1db 500GB SSD- nél többen, de ha később bőviteném, az sem gond, mert minden Mini ITX-be belefér 2-5Db.

Ami viszont a PCI-t illeti, az most elgondolkodtatott, bár szerintem léteznek több PCI-s Mini ITX-ek. Milyen dolgok léteznek még DSP-n és hangkártyán kívül, amik PCIe-t igényelnek ? Nem látom, mire kellene nekem később több PCI, de kétségtelen az nagyon ki van számítva, ha egy VGA-t belenyomok az egyetlenbe.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok !

Az lenne a kérdésem, hogy lehet e technikai hátránya annak, ha valaki Mini ITX alaplapos géppel készítene zenét. Érdekelnének tapasztalatok, ha vannak. Most készülök komplett gépcserére és mivel a HDD-k, belső CD eltűnik nálam, ésszerűen felvetődött bennem, hogy csökkenthetném a fölöslegesen bazinagy láda méretét. A micro ATX méret technikailag biztosan tökéletes lenne, mert azt már végigzongoráztam, de a Mini ITX-et még nem látom át, pontosan miben lehet hátrány. Nyilván kevesebb a foglalat, de nekem elég 2db 8 GB RAM, meg 1db PCIE foglalat a videokártyának... van még esetleg valami, amire oda kell figyelnem ? Ja és Intel I3, maximum I5 prociban gondolkodok.

És amiről szó lenne: Otthon zenélés, Midi billentyű, Ének felvétel, Steinberg UR242 USB hangkártyát használnék + Cubase + VSTi pluginek, Windows 7 vagy 10.

Örömmel vennék minden segítő hozzászólást.

Szia,

véleményem szerint, amit megadtál konfiguráció, az teljesen jó arra a célra, amire használni akarod, bár a vinyók mennyisége és mérete elég szűk keresztmetszet. Nekem pl. van egy 120-as SSD-m csak a rendszernek, egy 250-es SSD a VSTi, pluginek, zenék számára és még így is nagyon sok hangminta a régi jó öreg 1TB HDD-n nyugszik.

A másik, hogy én szkeptikus vagyok ezekkel a "pici" PC-kel kapcsolatban. Bővítési lehetőség szinte nulla. Ha esetleg később szeretnél bele egy plusz vinyót, vagy ne adj Isten egy PCI-e UAD kártyát, akkor meg vagy lőve és szerintem a levegőztetése sem tesz túl jót ezeknek a desktop eszközöknek, amik benne vannak, ráadásul szerintem egy normal ATX-nek azért bármelyik szobában van hely. Ha ilyenben gondolkozol, akkor szerintem jobban jársz egy laptoppal, esetleg egy mac minivel (tudom ezek költségesebbek).

A harmadik dolog pedig szintén a méretből adódik, hogy minden egyéb, későbbi eszközöd valószínűleg USB-s lesz, amivel sajnos nekem elég rossz tapasztalataim vannak, én próbálom minél jobban lecsökkenteni ezen eszközök számát, mert ahogy a Windows kezeli az USB-t az katasztrófa...Ha nem ugyan oda dugod már fel sem ismeri az eszközt, ha neki máshova kell a feszültség egyszerűen kilövi az eszközt stb.

Összegezve:
Jó a konfig, amit leírtál de én nagyobb házba, nagyobb alaplappal pakolnám.

Üdv,
Csuzlee

Link to comment
Share on other sites

Na de miért is nem ment fel a 7 a hiper-szuper laptopra???

 

a telepítő a második újraindítási körben lefagy osztsanyi (egyébként nincs hozzá op.rendszer csomagolva)  win7-es driverek http://support.lenovo.com/en_US/downloads/default.page?  vannak szóval dunszton nincs

---

fyi, win 8-8.1 lehet, hogy nincs is a kezdben a döntés:

Már a Windows 8-ra is jellemző volt egyfajta kettősség: ha a számítási teljesítményt és a memóriaigényt vesszük alapul, kevesebbel is beérte, mint elődje, a Windows 7 (sőt, ez a tendencia már a 7-essel elkezdődött), azonban mégis korszerűbb processzorokat követelt meg, mert a CPU-nak a PAE/NX/SSE2 utasításkészleteket is támogatnia kellett. A 8.1-es rendszer tovább szűkíti a kört, mert 64 bites változat esetében újabb kritériumoknak kell megfelelnie a központi feldolgozó egységeknek: a CMPXCHG16b, PrefetchW (AMD esetében ezt a 3DNowPrefetch helyettesíti) és LAHF/SAHF CPU utasításkészletek ismerete is alapkövetelmény lett, bár a Microsoft által hivatalosan listázott rendszerkövetelmények között ez nem szerepel. Az érintett processzorokrólrészletesen itt írtunk.

A Windows 8 32 bites változatára a 8.1-es frissítésnek elvileg gond nélkül települnie kell.

w8_1_031_small.png

AIDA64, CPUID – Biztonsági jellemzők

Az elsődleges indoklás a biztonság. A dolog csak azért pikáns, mert míg teljesen új Windows megjelenése esetén számítani lehet ilyesmire, az adott Windows főverzióján belüli frissítés esetében eddig nem volt ilyen mértékű szigorításra példa. A Windows Vista megjelenéséig tartó időszakban a vásárlók inkább azzal kalkuláltak, hogy az új operációs rendszer gyorsabb gépet kíván, hiszen a Windows XP-nek magasabb volt a hardverkövetelménye, mint a Millenium Editionnek, a Vistának, pedig mint az XP-nek. Az, hogy a gép processzora nem a teljesítmény, hanem egyéb ok miatt nem megfelelő, nagy meglepetés lehet, főleg akkor, ha emiatt a 8.1 egyáltalán nem hajlandó települni egy előzőleg legálisan már beszerzett és működő Windows 8-ra.

w8_1_032_small.png

AIDA64, memória (PAE): Ha mindent rendben találtunk akkor biztosak lehetünk benne, a CPU nem lesz akadálya a frissítésnek

A pikantériát pedig az adja, hogy a Microsoft bejelentette: a Windows 8.0 két évig kap csupán frissítéseket, az óra pedig a 8.1 megjelenésének dátumától ketyeg

http://itcafe.hu/cikk/microsoft_windows_8_1_teszt_operacios_rendszer/windows_8_1_bevezeto.html

 

Link to comment
Share on other sites

ha nem lett volna a Pokki menu

https://www.pokki.com/windows-8-start-menu

ill. http://blog.pokki.com/blog/2013/08/22/lenovo-pcs-now-come-with-pokki/ , én is anyáztam volna, de így a metro (v. hogyhívják most) felület egyszer jött elő és utoljára :) , egyébként meg win 8.1 kisebb erőforrásigényű mint a win7, innentől kezdve ki nevet a végén ?

 

Nyilván kinek mi a jobb.

Én a Metro-tól behalok. Desktopra meg minek, így nem kell 8. Egyelőre. Te meg letiltod.

Na de miért is nem ment fel a 7 a hiper-szuper laptopra???

 

Link to comment
Share on other sites

 

Az én asztali gépem nem volt 300 dodó, de ráment a Win7 :)

 

ha nem lett volna a Pokki menu

 

lenovo1-1.png

 

https://www.pokki.com/windows-8-start-menu

img-Windows-8-Start-Menu.jpg

 

img-pokkimenu1-win8.jpg

 

 

ill. http://blog.pokki.com/blog/2013/08/22/lenovo-pcs-now-come-with-pokki/ , én is anyáztam volna, de így a metro (v. hogyhívják most) felület egyszer jött elő és utoljára :) , egyébként meg win 8.1 kisebb erőforrásigényű mint a win7, innentől kezdve ki nevet a végén ? :D

Link to comment
Share on other sites

akinek lenne Reason-ja a CPU stressz teszt fájl: 

https://www.dropbox.com/s/owa7zypmgl2ecmc/R7.0%20Benchmark.reason (csak be kell tölteni Rezsőbe és elindítani) ahol megáll -erőforrás híján- az-az eredmény

 

teszteredménye a Lenovo IdeaPad Y510P-nek: 

Laptop : Lenovo IdeaPad Y510P
Your CPU model - 4700MQ 2.4 GHz Intel Core i7
The amount of RAM you have - 8GB
Your audiocard Brand and Model - Focusrite 2i2
Your audiocard driver settings (sample rate and buffer) - 44.1 / buffer 442
What you set your CPU Useage Limit to in Reason's settings - 95%
When playback stops (bars & time) : 113 BAR - 0:02:34

eredeti fórumbejegyzés, és további teszteredmények : :https://www.propellerheads.se/forum/showthread.php?t=187426 (eléréséhez kell regisztrált Reason)

 

ui, előző laptop-om Samsung RF511s05 volt, a fenti számot 52 másodpercig bírta

Link to comment
Share on other sites

Biosban kilőttem a cool and quiet opciót (nálam így hívják, régi AMD64)

nah szóval,meglett oldva a probléma csak egy jó informatikus kellett hozzá :)Bios-ban a Cool n Quiet funkció fogta vissza hogy a proci megfelelo áramot kapjon ahhoz a működéshez amit a Cubase kíván.Ennek kikapcsolása után maximum órajelen működött a proci,de feltette az Amd overdrive uj verzióját ezzel fixálta az órajeleket.Most minden simán működik :)

Ezen már rég túllehettél volna... :-D

Link to comment
Share on other sites

nah szóval,meglett oldva a probléma csak egy jó informatikus kellett hozzá :)Bios-ban a Cool n Quiet funkció fogta vissza hogy a proci megfelelo áramot kapjon ahhoz a működéshez amit a Cubase kíván.Ennek kikapcsolása után maximum órajelen működött a proci,de feltette az Amd overdrive uj verzióját ezzel fixálta az órajeleket.Most minden simán működik :)

Link to comment
Share on other sites

Nos. Az itteni beszélgetés folyamán én is letöltöttem a latency progit és meglepődtem, hogy mennyi minden szétvágja a zenei életet.

Rákerestem google-val tune up windows 7.

Kereső indexelés kilőve.

Automatikusan induló progik pápá

Egy driver update programot leszedtem, frissített minden drivert.

Win7 effekteket mind kilőttem

És a task managerrel átnéztem milyen processeket indít magától a win. Meglepődtem mennyi mindenre nincs szükségem, átállítottam manuális indításra vagy 20-at.

Biosban kilőttem a cool and quiet opciót (nálam így hívják, régi AMD64)

Meglepődtem, mikor ezek után újra elindítottam a latency progit. Több mint felére esett.

Persze elég régi a gépem, és a windows sem friss rajta, már telepítettem minden csodát az évek alatt, így biztos nem volt nehéz felére eresztenem a latencyt. De hátha segít neked is.

Link to comment
Share on other sites

https://www.steinberg.net/en/support/knowledgebase_new/show_details/kb_show/optimizing-windows-for-daws/kb_back/2025.html?tx_p77sbknowledgebase_pi1%5Bkeyword_search%5D=Optimizing

mondjuk nekem az "AMD TURBO CORE TECHNOLOGY" is gyanús egy kicsit , találni ám furákat guglival "AMD TURBO CORE TECHNOLOGY cubase" kulcsszóra , pl. "My AMD quad core CPU was only running at 1/4 speed with Cubase!!" -

http://www.gearslutz.com/board/music-computers/658781-my-amd-quad-core-cpu-only-running-1-4-speed-cubase.html

vagy

Questions about VST and CPU performance and Computer stuff

https://www.steinberg.net/forum/viewtopic.php?p=123356

Link to comment
Share on other sites

az a helyzet hogy próbáltam a Novation Ultranova beépített USB-és hangkártyával,és ugyanez a helyzet...olvastam egy hasonló problémáról,ugyanezzel a proccal csak 16giga ram,ott a srác azt írta hogy automatikusan valami Quick tune 6 progit telepített az alaplapi lemez,mely az overclockot irányította,ezt ha uninstalálta akkor okés volt minden.kerestem hasonló ilyet az én gépemben de nemtaláltam.

Link to comment
Share on other sites

A Vezérlőpultban az Energiagazdálkodási lehetőségekben állítsd át sémát Teljesítménycentrikusra, majd kattints a "Séma beállításainak módosítása" szövegre, legyen minden "Soha", majd katt a "Speciális energiaellátási beállítások módosítása" szövegre, és itt a "Merevlemez kikapcsolása", "Monitor", "Avló állapot" mind legyen "Soha", az "USB szelektív felfüggesztés beállítás" legyen letiltva.

Link to comment
Share on other sites

köszönöm az eddigi válaszokat,néztem,a multiprocessing be van pipálva.Megcsináltam a testet,csatolom a képeket,3 VST van bekapcsolva /Halion One-bol,egy zongora,egy dobszett es egy lead/.512es buffer size,88,2khz/24bit,igy 6ms a lateny IN es az OUT 8ms.

http://kepfeltoltes.hu/130120/test_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/130120/test_text_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/130120/test_text_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/130120/test_proc_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Lehet, hogy nincs a daw-ban bekapcsolva a több magosság, és csak egyetlen magot nyúz. Reaperben és Cubaseben is van ilyen kapcsoló valahol a preferencesben. Úgy emlékszem, annakidején a frissen telepített Cubase is csak egy magot használt nekem, amig be nem kapcsoltam. A Reaperben szerintem alapból be van kapcsolva, a többi daw-t meg nem ismerem, de feltételezem, hogy lehet bennük hasonló.

Most kerestem rá, szerintem ezt próbáld állitgatni: Cubase's Devices -> Device SetUp -> VST Audio System ->Advanced Options -> Multi Processing

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!A következő a problémám:

Új gépet raktam össze stúdiózása.Az eddig használt gép: Amd Athlon X2,8gb ram,asus alaplap,win 7 64bit,Cubase 5,Focusrite Saffire Pro 24 dsp hangkártya.Nemvolt vele gondom abszolut,csak fejlődni szerettem volna olyan téren,hogy több VST-t használni egyszerre,több VST instrumentet.

Erre cseréltem: AMD FX 6100,8giga ram,HDD az 500Gb/7200,táp 450w, uj asus alaplap,a tobbi ugyanaz.Nah most az van hogy bekapcsolok egy VST instrumentet,mondjuk Hypersonic 2 sima zongora hangszínen játszom és a CPU 70százaléknál mozog...

amit eddig megcsináltam: win 7 ujratelepitve,Bios frissitve,kiprobaltam visszamenoleg 3 drivert a hangkártyához.Levettem mindent ami nemkell a Win 7ben,csak alapjáraton megy.

nincs más ötletem sajnos mi lehet a gond.Tud valaki nekem ebben segíteni?Köszönöm előre is.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...