Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Stúdió monitor 500.000 körül


Ruf

Kérdés

Sziasztok!

Jelenleg egy pár Dynaudio DBM50-el rendelkezem. Ezeket szeretném lecserélni. Eléggé leszűkítettem a kört. Genelec 8040 és Adam Audio A77x. Egyiket se hallgattam még, de meg fogom mindenféleképp. Esetleg ha valakinek van egy kis ideje és tud némi infót adni ne tartsa magába. Köszi!

Másik téma. Itt a nagy nézelődés közepette belebotlottam sok helyen még az ATC-kbe. 500.000 körül még van is 1-2 alternatíva. Viszont ugye ezek passzívak, tehát kell egy erősítő. Az érdekelne, hogy milyen erősítő jöhet itt szóba? A hitspace oldalán találtam 3-at... Az áruk millió közeli. Ennél olcsóbbak esetleg? Vagy ehhez a "High End" hangfalakhoz mindenféleképp minőségi erősítőben célszerű gondolkodni. Mert akkor adtam a ....-nak egy pofont.

Szép napot! Köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Ekkor: 4/20/2017 at 17:17 írta Hobkins:

Az erősítővel kapcsolatban keresd meg Tamást (madhead). Ha jól tudom, kezdtek csinálni valami DIY erősítőt hozzá, és 100 alatti áron.  Nem tudom, hogy áll a projekt. De megmerem kockáztatni, hogy vannak jó szakik, akik tudnak neked csinálni ennyiért hozzá jó végfokot. Legjobb tudomásom szerint GENELEC hangfalakban mezei IC-s végfokok vannak, viszont ott aktív hangváltó van, amivel neked nem kell kínlódni, mert a hangfalban ott csücsül a passzív váltó. Na most ha abból indulok ki, hogy az ATC-ben a hangszórók űber kategória,és a passzív váltó is úgy teszi a dolgát, ahogy kell, akkor akár egy "genelec féle" IC-s végfokkal hajtva is jobb minőséget kaphatsz, mint egy Genelec. Lehet, hogy rosszul logikázom, ezt majd megmondják a szakik, ez csak az én véleményem.
Ebből adódóan az ugyancsak saját véleményem az, hogy 100 alatt lehet hozzá olyan végfokot csinálni, amivel viszonylag jól elmuzsikálnak az ATC hangfalak. 

Nem tennék barkács vagy olcsó erősítőt egy ATC elé. Olyan, mintha egy BMW-re futózott diagonál gumiabroncsot tennél. Akkor inkább alsóbb kategóriás komplex hangfalat kell venni. Az erősítő illesztése, hangváltó mindig probléma. Ezért tartom jobbnak az aktív hangfalakat. Ott a gyáró dolga és felelőssége, hogy passzoljon minden.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 04. 23. at 13:25 írta Ruf:

Először is óriási köszönet a sok kommentért. Nem könnyítettétek meg a dolgom. :)  Bevallom, hogy a mindig visszatérő Genelec név miatt én arra tettem volna le a voksom. Mindenki azért ájuldozik... Van egy Dynaudio BM15 hirdetve és érdekes pont Genelec 8040-et számítana be. Amúgy Neumann KH 310-t hirdetettek már itt használtan valaha? :)

Nem lehet olyan régebbi cucc a 310, esetleg régi KH O300-at nézhetsz :)

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Csuzlee:

Most, hogy így olvasom az válaszokat a témában, nekem olyan érzésem van, hogy a stúdió monitorok esetében is hasonló a helyzet, mint a mikrofonoknál (persze más összegekkel). Van a 300 ezres kategória, és utána az 1 millió feletti, amire igazán érdemes váltani.

Igen, egyértelműen vannak lépcsőfokok, csak azt meghatározn?! Én ezt a határt amit említesz picit emelném/vagy elmosnám - személy szerint 500 körül állítanám be
(vagy közbeszúrnék egy felest 250 körül ;)). Jellemző mindez az aktív monitorokra
Persze ez az egész kérdéskör függ alapvetően az igényektől, melyek igencsak meghatároznak.
Majd egyértelműen egy nagyobb ugrás milla fölé. Kvázi 1.2M Ft környékétől nagyon jó dolgokat lehet találni.
Mondhatni, hogy negyedmilliónként biztosan van helye a szintugrásnak (millás határig), csak a kérdés, hogy megéri-e "szintenként" lépni.


Egyébként ha van néhol kis üres rés akkor a piac talál valamit, hogy betömje azt. 

Link to comment
Share on other sites

Most, hogy így olvasom az válaszokat a témában, nekem olyan érzésem van, hogy a stúdió monitorok esetében is hasonló a helyzet, mint a mikrofonoknál (persze más összegekkel). Van a 300 ezres kategória, és utána az 1 millió feletti, amire igazán érdemes váltani.

Link to comment
Share on other sites

Először is óriási köszönet a sok kommentért. Nem könnyítettétek meg a dolgom. :)  Bevallom, hogy a mindig visszatérő Genelec név miatt én arra tettem volna le a voksom. Mindenki azért ájuldozik... Van egy Dynaudio BM15 hirdetve és érdekes pont Genelec 8040-et számítana be. Amúgy Neumann KH 310-t hirdetettek már itt használtan valaha? :)

Link to comment
Share on other sites

Valóban. Ebben az árketegóriában a BM15 hibátlan választás.
De ha az ember picivel többet tud/mer költeni akkor az ultimate választás egyértelműen a Neumann KH310... legalábbis szerintem
Egy komoly lépés előre a Neumann a BM15höz képest, persze attól függ kinek mire van szüksége. De az 5K-s kategóriában egyértelműen dobogón áll a BM15. 


Az 500 körüli passzivitáshoz még hozzá kell tenni egy igen komoly erősítést és bizony itt van a gyenge pontja a dolognak szerintem.
Magamat ismerve egy hónapig is bújnám a netet mire megtalálnám a "legjobbat".
Ha megengedheted magadnak a luxust időben és szabadidődben nem zenéket írogatsz vagy csak úgy gyúrmázol a frekvenciákkal akkor az "instant megoldás" célravezetőbb.
Ergo - aktív stúdiómonitor lehet célszerűbb választás  

Egyébként  továbbra is a legfontosabb, hogy az ember megtanulja, megismerje, megbarátkozzon azzal amilye van és ezen felül már az ízlés is határt szabhat a dolgoknak.

Genelecet azt NE (!)

 

Link to comment
Share on other sites

Pont árulnak egy BM15a-t! Szerintem ebben az árkategóriában verhetetlen, nekem is az van :)

Abban egyetértek, hogy az ATC elé nem szabad tákolmány erősítőt tenni, 250-300k alatt pedig nem nagyon találni megfelelő erősítőt, akkor pedig bőven túl vagy az árkategórián.

Link to comment
Share on other sites

Én is ugyan abba a cipőben jártam, mint Ruf kolléga. Volt kb 500K-m hangfalakra. ATC nem jött szóba mivel erősítővel együtt már jóval túlmutatott a budget-en. Neumann volt képben mindaddig, amíg nem jött szembe egy Genelec 8050. Én nem csalódtam benne, szerintem  ha valakinek abszolút nincs monitorja, vagy úgy van vele, mint én voltam, hogy csak egy Behringerem volt, annak a Genelec is egy elég nagy előre lépés. Azzal már meg lehet tanulni jó mixet csinálni, két-három esetleg négy év múlva meg ráér fellépni a pro kategóriába. Én azt mondom, használtam ki lehet fogni 500k környékén Genelec 8050-et. Ha jól tudom Töfi kolléga is árulta nem olyan régen.

 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Wheel:

Nem tennék barkács vagy olcsó erősítőt egy ATC elé. Olyan, mintha egy BMW-re futózott diagonál gumiabroncsot tennél. Akkor inkább alsóbb kategóriás komplex hangfalat kell venni. Az erősítő illesztése, hangváltó mindig probléma. Ezért tartom jobbnak az aktív hangfalakat. Ott a gyáró dolga és felelőssége, hogy passzoljon minden.

Stimmel de itt nem kell gondolkodni hangváltóról, csak egy széles frekvencia átvitelű végfokról, mivel passzív a láda, amiben már a frekik rendezve vannak, hogy ki merre menjen és milyen mértékben. Gondolom én legalábbis...

Link to comment
Share on other sites

8 órája írta rootkiller:

Valaki hírdetett a facebookon a Pro Audio Kacatban egy pár DynaudioAcoustics BM15A-t, én azonnal rámennék ha ennyi pénzért akarsz monitort. Elég standard, 10" mély van benne és lemegy 40 Hz-ig.

A kicsi ATC-kkel nekem komoly fenntartásaim vannak, hiába űber a cucc ha baromi kicsi, egyetlen monitornak kevésnek tartanám. Nálam az ATC úgy kezdődne hogy SCM25A Pro, csak hát 2.8 milla, ha nincs rá ennyi akkor Neumann KH 310A, ami ugyan a HitSpace-be 645 ezer, de a Klangfarbe-ba csak 1625€ darabja, ami csak 510 ezer, kvázi durván egy milla a pár. :P Persze ez az én véleményem, más máshogy gondolja :)

Nálam van SCM25 és KH310 is. Hosszú ideig használtam Dynaudio BM15-öt és próbára járt itt kis ATC is.

A BM15 nagyon szépen szól, zenehallgatásra is jó hangfal. Nagyon mélyre lemegy.

A Neumann KH310 kiváló hangfal.

Az ATC viszont egy másik világ ezekhez képest. Amit megszoktál a hangszóró méret és egyéb arányokból adódó jellemzőket, azok itt nem érvényesek. A legkisebb hangfal is teljes értékű lehallgató rendszerként használható és nem hallottam olyat, ami ellenfele lenne bármelyik ATC-nek. Szerintem zenehallgatásra kevésbé alkalmas, mint az említett másik három termék. 

Ha pedig kategorizálnom kellene, akkor azt mondanám:

Dynaudio BM15: régimódi, de kiváló hangfal. Mindenre jó és semmire sem. Ismerni kell, hol mossa el a hangokat.

Neumann KH310: inkább kellemes zenékre való. Klasszikus zenét kizárólag ezen készítek. Jazz, akusztikus hangszeres dolgok a legnagyobb erényei.

ATC: Rock/popzene és minden hangos műfaj, dobok, gitárok...stb. Sávozáshoz pedig kizárólag ezt használom a fentiek közül. Klasszikus zene estén és akusztikus hangszereknél is.

Nekem soha egyik Genelec sem tetszett és máig nem értem, hogy miért lett annyira népszerű.

 

Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta DavidTollner:

Egy kicsit talán ide kapcsolódik, hogy a Genelec 8040 esetében az APM és BPM modellek között mi a különbség?
Mi indokolja a 160-170 ezres árkülönbséget?

Annyit találni róla hogy az első karakter a revizió, a második a szín (jelen esetben Producer), a harmadik meg a mágnesesen ányékolt M betűje.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta fullfleo:

Igen, milla körül én is a Neumann-ba ugranék bele. Az egy nagyon jó monitor.

Egy osztrák barátomnak van Neumann KH 420 pár illetve régi KH O300 atom megszólalás, de ezekhez már szoba is kell, a saját szobámba ennél jobbat nem hiszem hogy fogok venni mint ami most van :)

Link to comment
Share on other sites

Még valami az Adam monitorokkal kapcsolatban. Ők ugye ezzel a ribbon magas dologgal hakniznak, amit teljesen nem értek, oké hogy felszól mittudomén 40 kHz-ig, de egyrészt 17 kHz-ig hallok én 24 évesen, másrészt gondolom ennek a ribbonnak van egy soundja valamennyire, de ugyebár az emberek 99.999%-a akik számára zenét csinálsz nem hallgat zenét ribbon magasakon, hanem hagyományos kerek hangszóró/tekercs/mágnes felépítésű hangsugárzó eszközökön hallgat zenét.

A Genelec-hez is hozzászólnék, én egyszer 8030-at hallgattam, az nekem unalmas volt, állítólag a 8040 izgalmasabb, és biztos tetszik valakinek.

Link to comment
Share on other sites

7 perccel ezelőtt írta rootkiller:

Valaki hírdetett a facebookon a Pro Audio Kacatban egy pár DynaudioAcoustics BM15A-t, én azonnal rámennék ha ennyi pénzért akarsz monitort. Elég standard, 10" mély van benne és lemegy 40 Hz-ig.

A kicsi ATC-kkel nekem komoly fenntartásaim vannak, hiába űber a cucc ha baromi kicsi, egyetlen monitornak kevésnek tartanám. Nálam az ATC úgy kezdődne hogy SCM25A Pro, csak hát 2.8 milla, ha nincs rá ennyi akkor Neumann KH 310A, ami ugyan a HitSpace-be 645 ezer, de a Klangfarbe-ba csak 1625€ darabja, ami csak 510 ezer, kvázi durván egy milla a pár. :P Persze ez az én véleményem, más máshogy gondolja :)

Igen, milla körül én is a Neumann-ba ugranék bele. Az egy nagyon jó monitor.

Link to comment
Share on other sites

Valaki hírdetett a facebookon a Pro Audio Kacatban egy pár DynaudioAcoustics BM15A-t, én azonnal rámennék ha ennyi pénzért akarsz monitort. Elég standard, 10" mély van benne és lemegy 40 Hz-ig.

A kicsi ATC-kkel nekem komoly fenntartásaim vannak, hiába űber a cucc ha baromi kicsi, egyetlen monitornak kevésnek tartanám. Nálam az ATC úgy kezdődne hogy SCM25A Pro, csak hát 2.8 milla, ha nincs rá ennyi akkor Neumann KH 310A, ami ugyan a HitSpace-be 645 ezer, de a Klangfarbe-ba csak 1625€ darabja, ami csak 510 ezer, kvázi durván egy milla a pár. :P Persze ez az én véleményem, más máshogy gondolja :)

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Ruf:

Sziasztok!

Jelenleg egy pár Dynaudio DBM50-el rendelkezem. Ezeket szeretném lecserélni. Eléggé leszűkítettem a kört. Genelec 8040 és Adam Audio A77x. Egyiket se hallgattam még, de meg fogom mindenféleképp. Esetleg ha valakinek van egy kis ideje és tud némi infót adni ne tartsa magába. Köszi!

Másik téma. Itt a nagy nézelődés közepette belebotlottam sok helyen még az ATC-kbe. 500.000 körül még van is 1-2 alternatíva. Viszont ugye ezek passzívak, tehát kell egy erősítő. Az érdekelne, hogy milyen erősítő jöhet itt szóba? A hitspace oldalán találtam 3-at... Az áruk millió közeli. Ennél olcsóbbak esetleg? Vagy ehhez a "High End" hangfalakhoz mindenféleképp minőségi erősítőben célszerű gondolkodni. Mert akkor adtam a ....-nak egy pofont.

Szép napot! Köszi a segítséget!

Az erősítővel kapcsolatban keresd meg Tamást (madhead). Ha jól tudom, kezdtek csinálni valami DIY erősítőt hozzá, és 100 alatti áron.  Nem tudom, hogy áll a projekt. De megmerem kockáztatni, hogy vannak jó szakik, akik tudnak neked csinálni ennyiért hozzá jó végfokot. Legjobb tudomásom szerint GENELEC hangfalakban mezei IC-s végfokok vannak, viszont ott aktív hangváltó van, amivel neked nem kell kínlódni, mert a hangfalban ott csücsül a passzív váltó. Na most ha abból indulok ki, hogy az ATC-ben a hangszórók űber kategória,és a passzív váltó is úgy teszi a dolgát, ahogy kell, akkor akár egy "genelec féle" IC-s végfokkal hajtva is jobb minőséget kaphatsz, mint egy Genelec. Lehet, hogy rosszul logikázom, ezt majd megmondják a szakik, ez csak az én véleményem.
Ebből adódóan az ugyancsak saját véleményem az, hogy 100 alatt lehet hozzá olyan végfokot csinálni, amivel viszonylag jól elmuzsikálnak az ATC hangfalak. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...