Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

UA Apollo Twin hiba


rootkiller

Kérdés

Vasárnap rögzítettem valamit 176.4 kHz mintavétellel. Amikor a projektet bezártam az utómunka során, akkor vettem észre, hogy utána nem szólal meg az iTunes, se a böngésző hangja a gépen. Ennek egy egyszerű oka volt, mégpedig hogy az Audio MIDI beállítóban a rendszer alapértelmezett kimenete az 5/6-ra van nálam konfigurálva, ami az Apollo Console-jában a Virtual 1/2 input. Amint visszaállítottam az órajelet 44.1-re megjelentek a Virtual 1/2 és 3/4 inputok.

Megvágtam a hanganyagot, megvolt a bounce. Visszahallgatás közben két track közötti vágás nem tetszett, így megnyitottam a projektet, hogy korrigáljam, de hiába állt át a clock 176.4-re, nem szólalt meg a Logic. Hangkártya ki/be megoldotta a problémát. Ezt a dolgot eljátszottuk párszor, egyszerűen valami nem működik jól. Azt hiszem hanyagolni fogom a 96 kHz feletti mintavételezést. Ennyi pénzért nem ezt várná az ember, bosszant a dolog, és azt se értem hogy miért tűnik el a négy virtual csatorna.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Szerintem ez annyira nem meglepő, hiszen az órajel "üzemszerűen" nem változhat a projekt alatt. A DAW-ot elindításakor valamilyen fix órajelre inicializálni kell (meg minden egyéb audio alkalmazást), ha menet közben ezt megváltoztatjuk az már nem a daw hibája.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta deneverstudio:

Nem pont ez, de RME-vel is állandóan probléma van sample rate váltáskor.
A dawot ki kell kapcsolni, a hangkártyát kézzel átállítani, projectet újra megnyitni, stb,

A mi RME UFX+unk teljesen jól kezeli ezt a dolgot. Amikor Reaperben megnyitok két projektet, ahol az egyik 44.1, a másik 48, akkor a váltásoknál át áll szépen. Persze jobb lenémítani a monitor kontrollert, mert pattan egyet a váltáskor.

Link to comment
Share on other sites

Focusrite Pro26 és Pro40-el ez tökéletesen működött windows 7 alatt Cubase-el. Aztán Pro Tools már hárklisabb volt, Ő konkrétan vagy el sem indult, vagy ilyen iszonyatos lassulást (lagg, delay, stb.) mutatott, ha nem állítottam be előre a kívánt project sample rate-jét a hangkártya consoljában.

UAD Apollo 8-al is tökéletesen működik, mind a Cubase mind a Pro Tools esetében. A trükk a következő volt:

Jobb click a jobb alsó sarokban a hangszóró tray iconján -> Lejátszóeszközök -> kiválasztod a hangkártyád és dupla klikk -> Speciális fül:

Itt a két pipát vagy kiveszed, és akkor kézzel tudod állítani a sample ratet és semmi más nem fogja elállítani, vagy bepipálod mind a kettőt és akkor pontosan úgy fog működni, ahogy te szeretnéd (ha nem piszkáltad a DAW-ban az ASIO prioritásokat, már amelyikben lehet).

 

Névtelen.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 órája írta Brevis:

Szerintem ez annyira nem meglepő, hiszen az órajel "üzemszerűen" nem változhat a projekt alatt. A DAW-ot elindításakor valamilyen fix órajelre inicializálni kell (meg minden egyéb audio alkalmazást), ha menet közben ezt megváltoztatjuk az már nem a daw hibája.

Félreérted. Dolgozom, fut a DAW, 176.4. DAW bezár, órajel átállít 44.1, iTunes nem szól. Apollo off+on, szól. Vagy fordítva, iTunes ment 44.1 mellett, iTunes close, DAW+projekt nyit, 176.4, és nem szólal meg, szintúgy Apollo off+on. És csak 176.4-en, meg gyaníthatóan 192-n is, amikor 88.2-es projektet kevertem ez a hiba nem állt fenn.

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta rootkiller:

Félreérted. Dolgozom, fut a DAW, 176.4. DAW bezár, órajel átállít 44.1, iTunes nem szól. Apollo off+on, szól. Vagy fordítva, iTunes ment 44.1 mellett, iTunes close, DAW+projekt nyit, 176.4, és nem szólal meg, szintúgy Apollo off+on. És csak 176.4-en, meg gyaníthatóan 192-n is, amikor 88.2-es projektet kevertem ez a hiba nem állt fenn.

Az is elképzelhető, hogy az oprendszernek (driver szintjén) vagy az interfacenak kell az újrainicializálás, ami egy on-off-al megtörténik. Valószínűleg azért nincs megcsinálva ez rendesen mert nem egy cég fejleszti a hardwert és az oprendszert.

Link to comment
Share on other sites

27 perccel ezelőtt írta Brevis:

Az is elképzelhető, hogy az oprendszernek (driver szintjén) vagy az interfacenak kell az újrainicializálás, ami egy on-off-al megtörténik. Valószínűleg azért nincs megcsinálva ez rendesen mert nem egy cég fejleszti a hardwert és az oprendszert.

Alapvetően mivel az integrált hangkártyát a Mac-en 96 kHz-ig lehet állítani, ez lehet egy ok hogy miért nem kezeli jól a rendszer ha a külső hangkártya efölé megy.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...