Jump to content
Ménemszól.hu

Újabb Boutique darab: SE-02


bart42

Recommended Posts

8 órája írta draco draconis:

Ez nagyon sok.

Egy-két év múlva fog kiderülni, amikor a "piac" majd beárazza a szekondhend forgalomban. Érzésem szerint ez egy nagyobb értékvesztésű darab lesz az eredeti bolti árhoz képest. Szvsz az tekinthető "jó" fejlesztésnek, ami csak olyan 15-20%-ot veszít az értékéből a boltihoz képest, és, ha a boltban már nincs, akkor neadjisten még vissza is kúszik oda.

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 91
  • Created
  • Last Reply
2 órája írta NeoC:

Egy-két év múlva fog kiderülni, amikor a "piac" majd beárazza a szekondhend forgalomban. Érzésem szerint ez egy nagyobb értékvesztésű darab lesz az eredeti bolti árhoz képest. Szvsz az tekinthető "jó" fejlesztésnek, ami csak olyan 15-20%-ot veszít az értékéből a boltihoz képest, és, ha a boltban már nincs, akkor neadjisten még vissza is kúszik oda.

A Waldorf Pulse 2 szvsz jobb választás, de lehet hogy tévedek. De a Bass Station II nálam abszolúte nyerő: szerintem az új Novation Peak nem ér a nyomába egy hangban. Viszont ezzel nem azt mondom, hogy a Peak nem kitűnő választás annak aki megveszi. Igazából én is Deepmind12 vs Peak témában gondolkozom. Mondjuk az én style-omhoz jobban megy egy DM12, abban vannak amolyan jóféle 80-as szinti hangok. Meg wavetable-höz itt van a megfizetethetetlen Waldorf MQ.

Link to comment
Share on other sites

17 órája írta Bendi:

A Toraiz-AS1-ben - szerintem - több a "belbecs". Mégis olcsóbb. Azt hiszem, ha éppen ilyesmiben gondolkodnék, a Pioneer mellett voksolnék.

Effekt procik, szimmetrikus kimenetek, stb...

Jah pont én is így gondolom, és a Toraiznak még valahogy van egy kis íze meg bűze is :)

Link to comment
Share on other sites

Az SE-02 nem rossz a demók alapján, végülis ha úgy nézzük, hogy egy kisebb Boomstar preset tárolással, szekvenszerrel, effekttel, nem olyan rossz az ára sem. Mindenesetre egy dolgot elértek, a Behringer D-jének a pre-order ára hirtelen lecsökkent $299-ra.

http://sonicstate.com/news/2017/06/28/behringer-drop-model-d-price-to-299-pre-orders-taken/

Nekem a mostani monoszinti kínálatból 200 alatt, a Toraiz AS-1 a kedvenc hangilag. Továbbá az MFB Dominion Club is nagyon ütős lesz az eddigi demók alapján. Az 170 körül lesz elvileg, és sokkal kezesebb a felülete. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Oktalanság ez a fikázás, majd a piac eldönti, van-e szükség erre a cuccra. Egyébként, neked milyen hangszereid vannak és hol hallhatóak az azokkal előállított  zenéid? Kiváncsi lennék rá, mert a megnyilvánulásod alapján, iszonyú magas lehet a mérce...

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta GMTboi:

Különben is:  "mit tettél te le az asztalra" ? Gyártottál már egy rendes hangú szintetizátort? :)  A vicc az, hogy a Roland gyártott már sok rendes szintetizátort. Ezért én nehogy merjem már észrevételezni a tömegtermékének marketing szagát. Fúúújj Troll

Sok butaságot írsz, de legalább az önbizalmaddal nincs baj... :) Az, hogy mi a " rendes szintetizátor ", meglehetősen szubjektív kategória. Kinek mi.

A Roland meg abból él, ha minél több cuccot ad el. Majd a piac eldönti, milyen lett a gép, akár minőség, akár ár/érték figyelembe vételével.

Sok érdekeset produkálhat a jövő. Pl. azok akik kidobálták anno a tb303-kat "mert az már mekkor szar",  ma 650 ezer Forintért vásárolhatják vissza...

Valamiért veszik ez az 1 oscis kis szart, több mint fél milláért, sőt, tucatnyi cég él abból, hogy ennek klónjait forgalmazza.  Pedig, ez az 1 oscis kis "szar",

hol van egy komolyabb, de olcsóbban beszerezhető pl. Moog-hoz képest? Ennyit a relativításról. Azt pedig, hogy "semmit nem tettél le az asztalra", sejtettem, mert aki valóban zenél meg tud is, az sokkal szerényebb!  A személyeskedésed meg téged minősít. :D

Link to comment
Share on other sites

33 perccel ezelőtt írta GMTboi:

Jaaj Te, nem arra gondoltam, hogy te magad tettél e már le valamit, hanem azon ironizálok, hogy jól megkérdezted nekem mim van és azzal mit tudok, vagyis én mit tettem már le az asztal. Ra. Mindezt: ó te nagy majd én megnézem mit csinálsz hozzállással. Nem minősít. Inkább minősítesz. A szini az szar, bárhogyis. Ezt minősítem. Bocs a felesleges szájkaratéért all.

Pedig a lényeg az, hogy mit teszel le az asztalra. Szerintem tucatniyan és tucatszor leírták már itt, hogy "jó szintivel" is lehet szar zenét csinálni, és "szar szintivel" is lehet jó zenét csinálni, tehát NEM A "SZINTI" a lényeg. De, mivel ez is relatív, ezért mondjuk úgy, hogy a többség által szarnak vagy jónak minősített zenéről írok.  Ezért sincs értelme a feltöltött videókon alapuló lesajnálásra. Egyébként, szerinted melyik a "jó szinti"? Neked mid  van, vagy mit szeretnél, amivel már eljátszogatnál és azt mondod, ez igen, ez egy jó szinti ?  Már csak azért, hogy legyen vioszonyatási alap. A zenei műfajodról való infó  meg azért lenne jó, mert akkor eldönthetnénk, hogy az általad favorizált hangszer indokolt-e a produkciódban, vagy simán ki lehetne-e váltani egy nagyságrendekkel olcsóbb "szar" szintivel, annak okán, hogy a végeredményben nem találnák szignifikáns minőségi különbséget.

Link to comment
Share on other sites

Elég sarkos véleményeket olvashattunk. 

Szerintem olyan, hogy egy hangszer szar, nincs. Olyan van, hogy jobb a filtere, jobb az erősítője, jobbak az oszcillátorai, pontosabbak a mechnikus alkatrészei, jobb a billentése, kifinomultabbak az effektprocesszorai... stb.stb.

De még a "legegyszerűbb" hangszernek is meg lehet találni a helyét. Biztos, hogy a sokat ócsárolt M-Audio Venomnak is van olyan "megnyilatkozása", ami tökéletesen megfelel adott zenei környezetben. Az más kérdés, hogy esetleg egy másik hangszer sokkal több helyzetben használható, sokkal univerzálisabb. 

Arról már lehet értekezni, hogy mi mennyiért jó vagy túlárazott vagy olcsó, de önmagában ez a hangszerről nem mond túl sokat. 

Két kanál, egy felfordított vödör szakavatott kezekben zeneibben szólal meg, mint a legdrágább ELCajon egy antitálentum kezében. Biztos, hogy ez az SE-02 is jól használható hangszer, csak lehet, hogy az ár egy jelentős része a Roland feliratot reprezentálja. Mint egyes autómárkák jelvényei. (Pedig ráadásul még rosszabbak is a megbízhatóságot tekintve, mint a "lesajnált" japán/koreai/olasz/francia autók. De ebbe most ne menjünk bele, mert messzire vezet.)

Valószínűleg a Behringer MiniMoog D klóne is jó lesz valamire, ha más nem, arra, hogy egy drágább plug-in áráért kapunk egy "majdnem MiniMoog"-ot (Mennyire majdnem? Kinek mennyire?).

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta GMTboi:

Cool, amivel csinálnak nem egy stílust az jó szintetizátor. Pl 303 8080 909 808 Model D, több ARP, VCS3, Virus. 

Mivel ma stílushoz szeretnének szintetizátort adni a gyártók - kapni a játszók, régen meg stílust találtak a szintetizátorokhoz a zenészbokik, ezért érezzük ezt kényszernek hogy melyik "gép" mihez jó, vagy ki mit tesz le vele az asztalra.

Az ember a fontos. Ez a szinti szar.

Nekem nincs szintim. És a videóból meg tudom állapítani, hogy egy ilyen lelketlen cégtől, mindenféle integritást mellőző reklámmal kínált kliségyártott analóg (ó nagy varázsszó) szintetizátort nem szimpatizálok, nem érzem benne a 200.000-nyi lehetőséget, ellentétben a Piaccal, ami majd jól beépíti ezt a kis szarkupacot is a kultúránkba, mint egy 303-at. Ja, hogy a megközelítés téves? Szorítkozzunk a képességekre. A 303 kisképességű.

Ha te nem zenélsz, és sem szar, sem jó " szinti " tulajdonosa nem vagy, de egy videó alapján laptop hangszórón hallgatva megállapítod, hogy az szar, akkor nincs több kérdésem. Gondolom, az élet minden területén hasonló szintű képességekkel renelkezel. Irigyellek ezért. Abban azért nem vagyok biztos, ha csinálnék egy patternt tr909-cel meg ua megcsinálnám mondjuk efgy Reason progiban ingyen letölthető wav mintákkal, kis utómunka után akkor megmondanád, melyik a vas és melyik a filléres progi.... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

akinek kerdese lenne, most tegye fel Nick-nek:

nekem meg egy jo honap amig megjon.

Arra leszek meg nagyon kivancsi, hogy ezt a kereskedelmi mennyiseget es annak tapasztalait nem fogja-e a Studio Electronics arra hasznalni, hogy mostantol arban is kompetens kicsinyitett modellekkel jojjenek elo. A boomstar-ok kurvajok ugyan, de dragak, es azert ott vannak am szegyenteli (!!!) sporolasok. Es meg csak nem is kics... :) ... elemet kene cserelnem a billentyuben...

Link to comment
Share on other sites

Nem rossz annak akinek ilyen kell. Nekem ez pont nem kell. Meg akkora már a túlkínálat hogy de tényleg. Ennél valamivel többet kellene már felmutatni. Mondjuk nem horror áron. Szvsz a Bass Station II-m ennél többet tud. És saját nagyon analóg krémes karaktere van.

Nekem tetszik pölö a MatrixBrute, de azon az áron egy hang nem kell. Hasonlítgattam fülesben a demokat az Analog keys-el, meg a lehetőségeket, de nem győzőtt meg hogy az A keyset lecseréljem rá. Modulációs mátrixban jobb az A keys pölö, és azt hittem hangban lesöpri Matrixbrute, de nem. Az összes patch demot meghallgattam. Van egy-két hang ami jó volna, de hasonlót tudok Keysben is. Csak van egy jellegzetesen Arturiás karatkere a Matrixbrute-nak, oszt viszonhallás.

Aztán nagyjából rájöttem hogy azért ilyen rohadt drága a Matrixbrute mert tele van - szerintem - felesleges biszbaszokkal.

Nekem jó hangú, polifónikus, használható és olcsó analó szinti kell. Nem karácsonyfa.

(habár ha megnézem hogy a Bass Station II-n is elég sok lófütty van, igaz érződik az olcsó anyagfelhasználás...)

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...