Jump to content
Ménemszól.hu

Újabb Boutique darab: SE-02


bart42

Recommended Posts

2 órája írta draco draconis:

Nem rossz annak akinek ilyen kell. Nekem ez pont nem kell. Meg akkora már a túlkínálat hogy de tényleg. Ennél valamivel többet kellene már felmutatni. Mondjuk nem horror áron. Szvsz a Bass Station II-m ennél többet tud. És saját nagyon analóg krémes karaktere van.

Nekem tetszik pölö a MatrixBrute, de azon az áron egy hang nem kell. Hasonlítgattam fülesben a demokat az Analog keys-el, meg a lehetőségeket, de nem győzőtt meg hogy az A keyset lecseréljem rá. Modulációs mátrixban jobb az A keys pölö, és azt hittem hangban lesöpri Matrixbrute, de nem. Az összes patch demot meghallgattam. Van egy-két hang ami jó volna, de hasonlót tudok Keysben is. Csak van egy jellegzetesen Arturiás karatkere a Matrixbrute-nak, oszt viszonhallás.

Aztán nagyjából rájöttem hogy azért ilyen rohadt drága a Matrixbrute mert tele van - szerintem - felesleges biszbaszokkal.

Nekem jó hangú, polifónikus, használható és olcsó analó szinti kell. Nem karácsonyfa.

(habár ha megnézem hogy a Bass Station II-n is elég sok lófütty van, igaz érződik az olcsó anyagfelhasználás...)

Neked deep-mind kell. Van 6os is, az meg kedvezobb aru, es hat a 6 hang poli sem rossz, az effektek (ami sztem a legerosebb resze) meg ugyanazok. 

Nekem monoszintibe 3 oszcillator kell. Nem kell sub-osc a ket oszcillatorra, hiaba adna a matek azt, hogy az 4. (Az elektron elott lekalap, hogy valamilyen szinten flexibilisek a sub-jai). Elerheto aru, kicsi, de jo hangu monoszinti kell. Ez a kategoria nagyjabol a Pulse2 meg ez. Ha megjon, es valami nem tetszik, akkor visszakuldom ... :) De remelem, hogy hozza azt a mocskos rohadt vadallat hangot, amit varok tole. 5,5 ev utan az elso hangszerem. Amit eddig hallottam belole, az alapjan hozza a vadallatot. :)

Ja, es az AK-t eszedbe ne jusson lecserelni erre. Az egy nagyon szofisztikalt baromi jo hangszer!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 91
  • Created
  • Last Reply

Hát azért a MatrixBrute elég jó. Vannak benne olyan hangzások, amelyek nekem valóak. Kár hogy mono/para ilyen áron.

Hozzáteszem hogy az AK is csak úgy lesz nagyon ütős hangú, ha használja az ember az összes outot.

A Deepmind jó lenne, csak most tettem bele a pénzem és feláldozható cuccaim egy Analog Rytm-be... Amit nem szívesen adnék el.

Ha 3 osc akkor valóban Pulse 2. Nem rossz ez a SE-02, de hangzásban szvsz nem nyújt újat. A MatrixBrute igen, az AK igen, egy kicsit a Pulse 2 is.

Saját részről a klasszik zsír imitációjának - de mégse azzal a megunt karakterrel - nekem meg itt van a BSII, ha esetleg nem lenne elég jó a DCO.

Link to comment
Share on other sites

57 perccel ezelőtt írta draco draconis:

...

en nem varok tole ujat. Azt varom tole, hogy azt a klasszikus szart kitegye magabol. :)

Ujszeru hangzast inkabb kirakok Nave-bol, analog szintit az arcszaggato varacskos megszolalasert akarok. Amit nem mellesleg akar ujszeruve is lehet tenni pl Nave-ben. A MB-ert soha nem adnek annyit, az AK egyelore kivul esik a beruhazasi elkepzeleseimen, a Pulse2 meg szerintem csokolomot fog koszonni a se02 hangjanak, meg ha kreativabb meg erdekesebb hangszer is. De teny, hogyha nem talalom eleg meggyozonek miutan megerkezik, akkor megy vissza, es Pulse2 lesz. Nekem tenyleg nagyon fontos a 3 szabad osc...

A soundcloud-os SE feltoltesekbe belehallgattal?

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta DutchFlowers:

Pulse2 meg szerintem csokolomot fog koszonni a se02 hangjanak, meg ha kreativabb meg erdekesebb hangszer is. De teny, hogyha nem talalom eleg meggyozonek miutan megerkezik, akkor megy vissza, es Pulse2 lesz. Nekem tenyleg nagyon fontos a 3 szabad osc...

Szerintem nem is hasonlítanak azon kívül, hogy mindegyikben 3 osci van - a pulse 2 viszonylag komplex dolgokat tud, és egy rohadt hangos, erőszakos hangszer, de kicsit lélektelen, hideg, germántechnós a tónusa, ami nekem egyébként tetszett. Nem igazán hozza a vintage roland, moog, arp stb "meleg analóg" tónust, arra ez a roland szerintem megfelelőbb lesz/lenne.

Link to comment
Share on other sites

51 perccel ezelőtt írta _cutoff:

Szerintem nem is hasonlítanak azon kívül, hogy mindegyikben 3 osci van - a pulse 2 viszonylag komplex dolgokat tud, és egy rohadt hangos, erőszakos hangszer, de kicsit lélektelen, hideg, germántechnós a tónusa, ami nekem egyébként tetszett. Nem igazán hozza a vintage roland, moog, arp stb "meleg analóg" tónust, arra ez a roland szerintem megfelelőbb lesz/lenne.

Valoszinuleg ezert is adtam oda a penzem mar vakon... :) Aztan, ha megsem hozza, akkor megy vissza, es jon a Pulse2... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ekkor: 8/31/2017 at 14:11 írta A/D:

...

Ti nem csinaltok rola valamit? Miert nem? Legyszi'! A boltok demozando anyaga nyilvan hajo helyett repulovel jott... Nemsokara az enyem is itt lesz, de addig is megol a kivancsisag, es ugye minel tobb info-forras annal jobb.

A magazinhoz ha lehet konstruktiv kritikam: ha ilyen ritka a cikk, akkor abbol lehetne tobb sajat. Persze nyar kozepen inditottatok, az meg nem az ilyesmi szezonja, de szoval remelem, hogy vagy tobb lesz a sajat anyag, vagy tobb lesz a tartalom, es ez most az uborkaszezon volt. Szoval ez nem is biztos, hogy konstruktiv kritika, mint inkabb remeny.

Na, de a lenyeg, ha mar kiprobalhato, akkor tudtok vele tesztelni ti is. A sonicstate-rol kimoderaltak a kerdesemet, hogy tuleli-e az eszkoz, ha a phone out-jat bedugjak az external input-ba...

Cserebe viszont mingyart kijon a review-juk is, az eztra mar kint van (ez foleg a tobbieknek):

 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 6/20/2017 at 19:25 írta wax83:

Egy ki.aszott minimoog klón klónja.. Ennyi telik a Roland-tól 2017-ben?!? szánalmas.

 

Ekkor: 6/21/2017 at 8:13 írta GMTboi:

ùgy szól mint a f*szom, már egy iphone hangszórón is hallatszik, hogy fogyasztói megúszási.. + 1 mínusz

 

az állítás, hogy ez egy minimoog klón, de nem úgy szól mint egy minimoog.

rájöttetek már a megfejtésre, vagy segítsek?

nem minimoog klón, és nem is úgy szól. itt elmagyaráztam miért.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 9/1/2017 at 22:39 írta DutchFlowers:

Ti nem csinaltok rola valamit? Miert nem? Legyszi'! A boltok demozando anyaga nyilvan hajo helyett repulovel jott... Nemsokara az enyem is itt lesz, de addig is megol a kivancsisag, es ugye minel tobb info-forras annal jobb.

A magazinhoz ha lehet konstruktiv kritikam: ha ilyen ritka a cikk, akkor abbol lehetne tobb sajat. Persze nyar kozepen inditottatok, az meg nem az ilyesmi szezonja, de szoval remelem, hogy vagy tobb lesz a sajat anyag, vagy tobb lesz a tartalom, es ez most az uborkaszezon volt. Szoval ez nem is biztos, hogy konstruktiv kritika, mint inkabb remeny.

Na, de a lenyeg, ha mar kiprobalhato, akkor tudtok vele tesztelni ti is. A sonicstate-rol kimoderaltak a kerdesemet, hogy tuleli-e az eszkoz, ha a phone out-jat bedugjak az external input-ba...

Cserebe viszont mingyart kijon a review-juk is, az eztra mar kint van (ez foleg a tobbieknek):

 

 

érkezett hozzánk, de nem volt időm belemélyedni :( a youtube-os demók nagyon tetszenek, a hangzáskonepció kifinomult, kultúrált emberek műve.  

nem értem azokat, akik fanyalognak. szerintem ilyen általános sznobéria van a Rolanddal szemben (kisérőautomatika, Boutique szériával elárulták a márkát, miért nem csinálnak analógot stb), ahogy mondjuk a Behringerrel szemben is, csak más előjellel. divatos leszólni, vagy ilyesmi.

pedig ez SE cucc. Boomstar (Vinnui: lötyögő potik ott is! :) ) Omega 8, SE-1.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta A/D:

érkezett hozzánk, de nem volt időm belemélyedni :( a youtube-os demók nagyon tetszenek, a hangzáskonepció kifinomult, kultúrált emberek műve.  

nem értem azokat, akik fanyalognak. szerintem ilyen általános sznobéria van a Rolanddal szemben (kisérőautomatika, Boutique szériával elárulták a márkát, miért nem csinálnak analógot stb), ahogy mondjuk a Behringerrel szemben is, csak más előjellel. divatos leszólni, vagy ilyesmi.

pedig ez SE cucc. Boomstar (Vinnui: lötyögő potik ott is! :) ) Omega 8, SE-1.

Sajnos a PWM-et tenyleg beneztek a fejlesztok. Mivel a poti ott van neki, ezert nyugodt voltam, de valamiert a sonicstate-e volt az egyetlen youtube demo, amiben erre a hibara ra is vilagitottak.

A lotyogo potit en sem ertettem... ebben az arkategoriaban egyedul a pulse2-nek nem lotyognek a potijai, es -ahogy irtad is- sokkal dragabb cuccokon is akad beloluk rendesen. Ezugyben nem voltak hamis illuzioim.

De az a franya PWM... Meg lehet lenni nelkule, de sokat levon a hasznalhatosagabol... :( (remelem tenyleg tudjak firmware-rel orvosolni a problemat valahogyan)

Link to comment
Share on other sites

10 órája írta A/D:

 

 

az állítás, hogy ez egy minimoog klón, de nem úgy szól mint egy minimoog.

rájöttetek már a megfejtésre, vagy segítsek?

nem minimoog klón, és nem is úgy szól. itt elmagyaráztam miért.

Természetesen SEMMI köze a Minimoog-hoz, hiszen ez egy újjabb "kinder tojás" szinti - hülyegyerekeknek!

Pár hónap múlva mindenki szabadulni akar majd tőle... (teljesen mindegy, hogy ki tervezte az elektronikát meg hasonlók; mint hangszer

gyakorlatilag használhatatlan! esetleg Liliputban...)

Tudom, tudom neked el kell adnod.. 

Link to comment
Share on other sites

31 perccel ezelőtt írta wax83:

ez egy újjabb "kinder tojás" szinti - hülyegyerekeknek!

Pár hónap múlva mindenki szabadulni akar majd tőle... (teljesen mindegy, hogy ki tervezte az elektronikát meg hasonlók; mint hangszer

gyakorlatilag használhatatlan! esetleg Liliputban...)

Ménemszól, ezért szeretlek :DDDD

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta wax83:

Természetesen SEMMI köze a Minimoog-hoz, hiszen ez egy újjabb "kinder tojás" szinti - hülyegyerekeknek!

Pár hónap múlva mindenki szabadulni akar majd tőle... (teljesen mindegy, hogy ki tervezte az elektronikát meg hasonlók; mint hangszer

gyakorlatilag használhatatlan! esetleg Liliputban...)

Tudom, tudom neked el kell adnod.. 

Apa, kezdődik! :)

 

Link to comment
Share on other sites

9 órája írta DutchFlowers:

Sajnos a PWM-et tenyleg beneztek a fejlesztok. Mivel a poti ott van neki, ezert nyugodt voltam, de valamiert a sonicstate-e volt az egyetlen youtube demo, amiben erre a hibara ra is vilagitottak.

A lotyogo potit en sem ertettem... ebben az arkategoriaban egyedul a pulse2-nek nem lotyognek a potijai, es -ahogy irtad is- sokkal dragabb cuccokon is akad beloluk rendesen. Ezugyben nem voltak hamis illuzioim.

De az a franya PWM... Meg lehet lenni nelkule, de sokat levon a hasznalhatosagabol... :( (remelem tenyleg tudjak firmware-rel orvosolni a problemat valahogyan)

minden ilyen kis Rolandon van valami iszonyat félreértés, pl. a kisjack. a boutique-okban ennél durvább dolgok is vannak. 

A PWM talán nem fért rá az előlapra. viszont van rajta mindenféle okos crossmod. 

egyébként ha itt tartunk, a Minimoogon nincs szintén PWM. nekem van Model D-m és van AJH-m. Utóbbi ugye egy olyan autentikus Model D, aminek megvannak az extra funkciói, pl. per oszci van PWM. 

nem a fenti dilemma feloldására, hanem érdekességképp jegyzem azt a felfedezésem, hogy a Model D esetén nekem nem hiányzik a PWM. ugye anno nem volt benne a soundban, nem tudom emiatt-e, de akkor sem használom, ha most adott a lehetőség. sokkal jobban zavar, hogy az eurorack változatban (ez az AJH ugye) nem lehet kapcsolni a hullámformát, szívesebben használom a jóval szerényebb tudású, de remek UI-vel rendelkező eredetit.

szintiknél végül úgyis az dönt, hogy a hang mennyire eredeti, meg hogy mire tudod használni. amikor valaki kritizál, akkor a véleménykülönbséget ez utóbbi adja, amit el kell fogadni. 

megjegyzem, a Boomstarokat nem veszik továbbra sem, tehát még csak az se számít feltétlen, hogy egy szinti mennyire jó abszolút értékben. gondolom az SE-80-asokat majd jól kiakciózzuk. tudod, előtte meg majd jókat fogok róla írni üzleti érdekből, ahogy szoktam ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 perccel ezelőtt írta A/D:

minden ilyen kis Rolandon van valami iszonyat félreértés, pl. a kisjack. a boutique-okban ennél durvább dolgok is vannak. 

A PWM talán nem fért rá az előlapra. viszont van rajta mindenféle okos crossmod. 

egyébként ha itt tartunk, a Minimoogon nincs szintén PWM. nekem van Model D-m és van AJH-m. Utóbbi ugye egy olyan autentikus Model D, aminek megvannak az extra funkciói, pl. per oszci van PWM. 

nem a fenti dilemma feloldására, hanem érdekességképp jegyzem azt a felfedezésem, hogy a Model D esetén nekem nem hiányzik a PWM. ugye anno nem volt benne a soundban, nem tudom emiatt-e, de akkor sem használom, ha most adott a lehetőség. sokkal jobban zavar, hogy az eurorack változatban (ez az AJH ugye) nem lehet kapcsolni a hullámformát, szívesebben használom a jóval szerényebb tudású, de remek UI-vel rendelkező eredetit.

szintiknél végül úgyis az dönt, hogy a hang mennyire eredeti, meg hogy mire tudod használni. amikor valaki kritizál, akkor a véleménykülönbséget ez utóbbi adja, amit el kell fogadni.

Ja, a kisjack-el meg kibekulok, ekkora meretben az 1/4-es nehezen lett volna megoldhato, meg tan hulyen is nezne ki.

A PWM viszont ott van az elolapon (x-mod szekcio harmadik poti), csak sajnos a 3as oszci (source) nem megy eleg melyre, hogy hasznalni is lehessen... Ha nem lenne rajta PWM sokkal kevesbe hianyozna, mint ahogy igy hianyzik. Szoval itt nem az abszolut ertekben vett hianyrol beszelek, mert siman meg lehet lenni nelkule, csak amikor mar rakeszulsz a fotok alapjan, akkor fos hogy megsem... :) Viszont mivel az LFO digitalis, meg ugye minden kontroll is digitalis, hatha meg tudjak oldani firmware-bol.

A hang eredetisegevel kapcsolatban is egyetertek azzal a kitetellel, hogy azert "klasszikus" hangokra is van szukseg, nekem mindenkeppen...

A Boomstar-ok szerintem tul lettek arazva (valoszinuleg tervezve is), es ugy nez ki, hogy a piacnak ez a form-factor nem er annyit, hiaba Studio Electronics. Meg az ugye hardcore analog, nincs memoria, amit manapsag kevesen tudnak megemeszteni. Meg mondjuk azon az aron azert tenyleg egbekialto bun az apro kis Monotron potmeterek hasznalata, plane, hogy a potik nagy resze elfogadhato minosegu, a kapcsolok meg military grade.

Ez zarojeles filozgatas, de a memoria hianya egy analog szintiben vegulis nagyon hasznos tulajdonsag. Ugy megtanulod a subtraktiv szintezist, es annak programozasat, hogy kesobb mar ha el tudod kepzelni milyen hang kell, akkor mar fejben megoldod a "mit tekerjek hova" kerdest. Es vegulis barmilyen patch kitekerheto max 30 masodperc alatt :) nagyjabolra, aztan mar csak finomitgatni kell.

Link to comment
Share on other sites

A Boomstarokat akciósan sem viszik el, én erről regélek. Jelenleg 299k-ért ugye. A CS80 szűrősért mennyi lenne a reális 200k? Vagy még az is sok? :) Fenntartom, hogy itt a hype-ről van szó, és a Boomstar nem számít menőnek. 

És nem ez az egyetlen monszter, amit  azért nem visznek, mert túl "gourmet".  A Driftboxról hallottatok már? Kurvanagyot szól ám. Ráadásul az összerakás is olyan, hogy bármi szintit amit itt felsoroltok az műanyag vizipisztoly. Ez bár Roland, szintén rebrandelt butik gyártó. 99k-t megér? Bármikor. Épp ezért külföldiek szokták vinni, ahogy a MakeNoise 0-Coastot is.

https://hitspace.hu/reon-reon-drift-box-aira-edition.html

https://hitspace.hu/makenoise-0-coast.html

Kicsit sajnálom, hogy a hazai kultúrában szinte mindig kizárólag azok a hangszerek nyernek, amik valami 3 évtizedes sláger hangszíneit tudják produkálni. Nem véletlen, hogy a hazai könnyűzenei élet is inkább csak trendkövető. Látom az ügyfeleinken is, hogy mikor megpróbálunk valami izgalmasat, progresszívet mutatni, akkor sokan kb annyira zavarba jönnek, mintha hegedűt mutattam volna, hogy na ezzel kéne zenélni. Jó nem mindenki, de nem jó az arány. Ez olyan, mint vidéken az első kérdés, hogy hány ritmust tud gyárilag. 

Garantálom, hogy kizárólag klasszikus soundsettel nagyon nehezen lehet olyat dobni, ami ma érdekli a világot. Aki így látja, az valahol nagyon nem figyelt.

 

Link to comment
Share on other sites

(A Bass Station II potijai atomstabilak)

Egyetértek azzal hogy Boomstarok amiatt sem mennek nagyrészt mert nincs memória. 

Egyszerűen egy patch, egy jól sikerült patch nem éri meg hogy az ember kidobja a kukába a munkáját vele.

Ha meg annyira egyszerű a gép hogy azért felesleges a patch memória, akkor meg az a gátló hatás arra hogy sikeres legyen. 

Link to comment
Share on other sites

A tularazott/tervezett-tel arra celoztam, hogy talan magat a szinti elektronikat kellett volna jobban miniaturizalniuk, mint pl a roland eseteben is, mert az a gond, hogy azert a cuccert abban a minosegben (monotron potik ide vagy oda) siman nem sok az a penz. Nagy, massziv, gondolom torekedtek a klasszikus elektronikahoz a legkozelebb maradni, de ennek koszonhetoen pont elhibaztak a piaci erdeklodest. Senki nem mondta volna meg elore szerintem. Amit mondjuk megmondtam volna elore az az, hogy nagyon buta dolog rogton 6 dobozzal kijonni, valasztani is nehez. Lehet az lett volna a jo, ha kicsit dragabban, de megprobaljak a korabbi cserelheto filtert implementalni. Vagy csak ramenni az egyikre, es ha latszik az erdeklodes, akkor kijonni ujabbakkal. Ez utobbi esetben viszont kicsit racionalni/modernizalni a belsoseget. Mert most tank-mod megepitett monstrumok csunyanak hato feluleti sporolasokkal. Valasztani meg lehetetlen. :)

Es az is lehet, hogy nem csak ugy ki kellett volna dobni a piacra, hanem elotte egy kis felhajtast keriteni neki. Hiszen vegulis az volt a SE elso kis-hazi-barkacs szintre valo "ereszkedese". Nem csinaltak neki hype-ot. Es lehet, hogy pont a Roland kellett nekik, mint partner, hogy jol megtanuljak hogyan is kell azt a reszet csinalni. Mert szintit epiteni egyebkent veszettul tudnak. :)

Ez a reon biztos jo kis cucc, soha nem is hallottam rola, de nekem olyan dreadbox-osan uninspirativ. Mondjuk igazi zeneszeknek ez lehet segitseg, vagy elony is.

A 0-coast is kurvajo, de -ez megint szubjektiv- majd csak sokadiknak kellene.

A klasszikus hangokkal kapcsolatban megint egyet kell ertsek, CSAK azokbol nem lesz "slager", de kellenek a megszokott izek is minden "slagerbe". :)

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta DutchFlowers:

Ja, a kisjack-el meg kibekulok, ekkora meretben az 1/4-es nehezen lett volna megoldhato, meg tan hulyen is nezne ki.

Szerintem:

Élőben - ezen a szinten - talán elég a mini jack sztereo kimenet.

Stúdióban meg ott van a digit audió kimenet az USB-n. Azt sajnos nem tudom, hogy 44.1/16 vagy tud többet is.

Harmadrészt: úgy sejtem, hogy nem mind a 78 sávot az SE-02-vel fogja feljátszani a zenész, ez "csak" kiegészítő hangszer.

Amúgy én is jobban szimpatizálnék a 6.3-as szimmetrikus kimenetekkel. :)

Link to comment
Share on other sites

30 perccel ezelőtt írta draco draconis:

(A Bass Station II potijai atomstabilak)

Egyetértek azzal hogy Boomstarok amiatt sem mennek nagyrészt mert nincs memória. 

Egyszerűen egy patch, egy jól sikerült patch nem éri meg hogy az ember kidobja a kukába a munkáját vele.

Ha meg annyira egyszerű a gép hogy azért felesleges a patch memória, akkor meg az a gátló hatás arra hogy sikeres legyen. 

 

 

amikor valaki a memóriára hivatkozik, kihagyja a számításból azt, hogy ezek egyszerű gépek, nincs bennük semmi olyasmi, amit fülre ne tudnál odatekerni ahova akarod. ez nálam készség, fel se merül hogy szükségem lenne rá. egy bassstationnál más a helyzet, de egy Boomstar sokkal egyszerűbb, és a gyakorlatben erre nem sok szükség van. nekem legalábbis nem volt ilyen igényem. azt is értem, hogy a többség presetekből gyúrja a zenéjét, amivel kapcs. már kifejtettem a sajnálatomat.

szintén a gyakorlat: a modular cuccok nagyon mennek, na ott tényleg probléma az hogy egy patch örökre eltűnik. de annak is van előnye: senki nem fogja lemásolni a hangzásodat, téged is beleértve. szóval nem ettől nem megy valami. a Boomstar esetében nem gondolnám, hogy a patch memória segítene. a legnagyobb baja az UI-ja, amit megkritizáltam a gyártónál, és még meg is sértődtek. a kritika olyan jellegű volt hogy nem logikus a topológiája, és hogy a potik jelöletlenek. most már lehet hogy azok, de régen nem voltak. Szóval odaállsz elé, oszt nem tudod hirtelen mi van 3 évtizednyi szintizés után sem. Nekem a legadvancedebb ügyfeleim vettek ilyet eddig, de csak az arpot, a seemet meg a moogot. a cs-80-at még senki. Most nem akarom nagyon pusholni a dolgot, nem az első amin bukunk mert "a fene gondolta volna", de azt látni kell, hogy a közmegítélés nem függetlenek mondjuk egy Deepmind promóciójától meg egy Boomstar promóciójától (marketing). A Deepmind "menő" annak ellenére hogy abszolút középszerű, a Boomstar meg nem. És mindkettőnek vannak hibái, szóval nem ez a kérdés kulcsa.

értelemszerűen aki mondjuk pánikol ha nem tud elmenteni egy hangszínt, annak nem ajánlom a Boomstar féléket, de aki kicsit bátrabb, annak azt mondom, ne féljen ezektől. meg fog lepődni milyen lehetőségek vannak abban, ha mindent az alapoktól kell felépíteni. több munka, de mindig jobb eredményt ad, ahogy azt a termékek esetében is látjuk. 

ui: az ár és a preset memória margójára: van egy eredeti Oberheim SEM Próm. asszem kb. két Boomstar ára, ugyancsak nincs preset memóriája, és úgy késik a midi hogy használhatatlan (CV-Gate-tel toom).  csak ahogy a Boomstar esetében is: úgy szól, mint semmi más. Nem tudom mennyit kellett rá várnom (1 évet?) mert még hiánycikk is volt, ráadásul listaáron vettem, mint bárki. Ha kell, akkor kell,  nincs mese.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta A/D:

 Nekem a legadvancedebb ügyfeleim vettek ilyet eddig, de csak az arpot, a seemet meg a moogot. a cs-80-at még senki.

Pedig arra ha betekersz egy jo kis sound-ot (rezonans HP-t is hasznalva, hogy kiadja a dual jelleget) igazabol el kene hogy adja magat... ... akkor egy idevago passzus: ja, es a boomstar oszcillatorai melyebbre mennek, mint a se-02... ahol pedig kene a PWM miatt... :S

 

 

1 órája írta A/D:

amikor valaki a memóriára hivatkozik, kihagyja a számításból azt, hogy ezek egyszerű gépek, nincs bennük semmi olyasmi, amit fülre ne tudnál odatekerni ahova akarod.

... de nem mindenki fogekony ra. Te azert tekered ki, mert becsukott szemmel is meg tudod tenni, de vannak elsosorban zeneszek is, akiknek nem az az elsodleges kenyere, hogy serobol tekerjek a potit. Teny es valo, hogy ilyesmi hangszeren max 30 mp, ha tudod micsinalsz. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...