Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

RME babyface pro vagy Arturia Audiofuse ?


agoston56

Kérdés

Eredeti AKG C-414 mikrofonpárral készítek Jeklintárcsás, olykor halk forrású hangfelvételeket. Az RME babyface pro és az új Arturia Audiofuse kártyák közül kellene okosan választanom, de az Arturiáról még kevés a gyakorlati infó. Esetleg akad valaki, aki mindkettőt használta már ? Legfontosabb volna az előfoki alkatrészek minőségéről többet tudni. Mindenki az RME-re esküszik, de az Arturia előfokának zajszintje és erősítésének mértéke mintha többet ígérne. Az RME drivereit is mindenki egyértelműen nagyra tartja, ám nem tudni sokat az Arturiához szállított program minőségéről és főleg megbízhatóságáról. Nagy örömmel olvasnék a fentiekről gyakorlati tapasztalatok alapján íródott információkat.

RME BABYface PRO.jpg

AudioFuse.jpg

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Szia, 

szerintem elsősorban a munkamódszered alapján döntsd el a kérdést. Az Arturian mindenhez van dedikált gomb, Rme-ről írták már itt hogy elég közel került minőségben a Quartethez, de pl. részletesen csak a totalmixben tudsz állítgatni ( plusz a vonalszintű jelet csak a jack bemeneten adnék neki nem pedig a lepadolt mikrofon (Xlr) bejáraton.) Mivel nem vérharcos elektromos-szoftveres dobos vagy ezért szerintem felvétel készítésénél nem számít a latency-mindkettőről jókat írnak. 

Valahol olvastam hogy az AudioFuse-nál chipset függő a stabilitás, volt akinek hibátlanul ment volt akinek meg küszködéssel. Én Rme párti vagyok, de nem tűnik rossz vételnek a másik sem. 

 

Link to comment
Share on other sites

RME-vel nem nagyon lőhetsz mellé, (van babyface pro-m,meg volt már sok RME cuccom) előfokok sokat javultak a fireface 800 óta,szerintem bármire lehet használni,nem ezen fog megbukni a felvétel minősége.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 07. 02. at 18:30 írta NLS:

RME-vel nem nagyon lőhetsz mellé, (van babyface pro-m,meg volt már sok RME cuccom) előfokok sokat javultak a fireface 800 óta,szerintem bármire lehet használni,nem ezen fog megbukni a felvétel minősége.

Már csak azt kéne megtudnom, hogy win xp-re fel lehet e tólni a babyface pro driverét ? pontosabban, létezik hozzá xp driver ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...