Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Isa One DI jelszint


hufnager

Kérdés

Üdvözlet!

Pár napja vásároltam egy Isa One előfokot. Ha gitár/bassgitár DI jelét szeretném rögzíteni folyamatosan túlvezérlés lép fel.

Gitár/bassgitár (passzív) - DI input (Z in high), gain poti teljesen letekerve - DI output - saffire pro 14 line bemenet (low gain)  - DAW cubase

Gyanítom, hogy a saffire konvertere okozza a krízist. Sajnos az A/D kártyát az isa-hoz most nem tudom megvenni....

Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Sajnos az összes ISA-nak rosszul van szintezve a Hi-Z bemenete és szinte minden túlvezérli. Talán csak a régi kisjelű single coil pickupok nem. Szóval DI box nélkül nemigen fog menni a felvétel.  Pl. Radial jól szól, vagy onnan felfelé érdemes keresgélni.
Az ISA egy nagyon jó előfok amúgy, csak DI-boxnak nem igazán használható.

Link to comment
Share on other sites

Közben mondja a kolléga, hogy nem teljesen egyformák ezek.
Nekünk először ISA 430 volt, de azzal szinte semmilyen gitárt nem lehet vonalból felvenni, mert majdnem minden túllövi a HiZ inputot.
Van most ISA 428 nálunk is és azzal egész sokat fel tud venni, de van ami azt is túllövi. Jellemzően az aktív hangszerek.
A passzívakat többnyire elbírja.
Az ISA One a legkésőbbi fejlesztés ezekből és én azt hittem, hogy abban már rég megoldották ezt a problémát.
Szóval azért nézd meg alaposabban, hogy biztosan a bemenet torzul-e le.
Ha a VU méter nulla főlé megy, akkor az biztosan torz, tehát akkor nincs több kérdés.
 

Link to comment
Share on other sites

Na kérem! Az van, hogy a gitár (sd pegasus, passzív) (Z in high) csak extrém erős pengetéskor vezérli túl a jelet. Bassgitár passzív és aktív is túlvezérli normál pengetés mellet. A VU meter gitár esetében csak extrém erős pengetéskor éri el a o-át. A VU meter melletti led sorok (input, DI/Ext) ekkor max -6 ig villanak fel.

Ha visszafogom magam akkor a bassgitár jelszintjét valamennyire kontrollálni tudom és elkerülöm a túlvezérlést. Szerintem a gitárnál nem lesz para, viszont a bassgitár kicsit így aggaszt... Ha nem lesz más lehetőség akkor veszek egy DI boxot...

Link to comment
Share on other sites

Ha épp eléri a nullát, akkor az még nagyjából jó lesz, csak főlé ne menjen.
Ha halkan kell pengetni emiatt, akkor viszont megette a fene az egészet.
Nem kell persze ész nélkül tépni a húrokat, de azért minden hangszert elég becsületesen meg kell pengetni, ha rendes soundot akarunk.
Ez egy régi rejtély számomra, hogy ezt hogyan nézhették ennyire félre a tervezéskor.

Link to comment
Share on other sites

Alapjában véve elég keményen pengetek. a 7 húrosomon 10-52 szett van a 7. húr 70-es, Ha elragad a hév akkor van baj. :D

Egyébként tényleg gáz, hogy erre nem figyeltek oda. Amikor kiderült, hogy para van, akkor az azután gyártott cuccoknál meg kellett volna oldani a problémát szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...