Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Analog Rytm


draco draconis

Kérdés

Most szereztem be egyet, és ahogy használtan "csak úgy" dobálják itthon, azon egyre csak csodálkozom. Sokkal kevesebbet vártam tőle. Persze én sem szeretem azt benne, hogy amit megszerkesztek azt nem tudom DAW MIDI-be exportálni. De a hangja univerzális, zseniális.

Már tényleg csak a jóféle global filter hiányzik róla, meg talán á lá Drumbrute/Tempest live roll-looper funkció (mondjuk roller itt is van, de a Drumbrute és a Tempest szvsz jobb). De hangban ez mindent tud szinte ami csak dob létezik, de ráadásul a mixben nagyon ül, jobban mint a Tempest.

Ki mire jutott vele?

DSC_4269sm.jpg

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

Nem olyan régen "dobálják" használtan, inkább csak az utóbbi hónapokban. Nekem is furcsa volt egeészen addig, amíg az Elektron hivatalosan be nem jelentette az MKII-t :) Nyilván előbb terjedt a híre már bizonyos körökben.

Egyetértek veled, csoda ez a masina. Egy teljes értékű remix-szerűséget is csináltam már csak és kizárólag a Rytm-en, ez talán sok mindent elárul a képességeiről. Nem volt korábban dobgépem, és mindig idegenkedtem az efféle hangszerektől. De a Rytm felkeltette az érdeklődésem. Néztem egy review-t róla, ahol azt mondták, első dobgépnek semmiképpen nem ajánlható. Végül úgy döntöttem, csak azért is teszek egy próbát. Nem hittem volna, hogy egy dobgép ennyire beszippantson :) Öröm leülni elé, kísérletezni, és nehéz úgy felállni mellőle, hogy azért valami ötlet, legalább egy ígéretes skicc ne szülessen meg.

Ebbe a gépbe aztán beletettek, amit csak lehetett. Nyilván az MKII lesz az igazán full extrás a beépített sampling készséggel, a valódi USB 2.0-val meg az új kijelzővel, vezérlőkkel, de számomra ezek a differenciák nem vonnak le semmit az MKI értékéből.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nekem nem fontos az USB 2.0, a hosszabb sampling se perdöntő. A kinézet pláne. 

Szóval a hangján nulla változás lesz az mk2-n. Engem hidegen hagy.

Az A4 bassz' változtatása már lehet érdemleges. De szerintem amit ott megnyernek elveszíthetik máshol. Pölö chiptune-ra az A4 tök jó. Basszer hangolással ki tudja?

Jobban örültem volna egy A8-A12 gépezetnek.

Vagy Elektron analog ws-nek-  A keys+rytm+stb

Link to comment
Share on other sites

  • 0
48 perccel ezelőtt írta Tetsuo:

Volt tulajdonomban egy Elektron Machinedrum, nagyon tetszett a kezelhetősége, de a hangját megutáltam. Egyáltalán nem volt hibás vagy zajos, csak a rá jellemző karakter nem tetszett, ezért választottam később a Jomox 999-t, aminek nagyon jó a hangja / hangzása, saját karaktere (de nem tökéletes!), viszont tele bosszantó hibákkal (nagy áthallás, nehézkes kezelés stb.).

Ma már mindegyikből újabb van, de attól tartok, az említett alapdolgok nem változtak.

Hát a Rytm nagyon analóg tud lenni, még sokszor a sampling alappal rendelkező részei is. De Jomox999 dettó. Mondjuk az még nem volt meg. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • -1

Volt tulajdonomban egy Elektron Machinedrum, nagyon tetszett a kezelhetősége, de a hangját megutáltam. Egyáltalán nem volt hibás vagy zajos, csak a rá jellemző karakter nem tetszett, ezért választottam később a Jomox 999-t, aminek nagyon jó a hangja / hangzása, saját karaktere (de nem tökéletes!), viszont tele bosszantó hibákkal (nagy áthallás, nehézkes kezelés stb.).

Ma már mindegyikből újabb van, de attól tartok, az említett alapdolgok nem változtak.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...