Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hangkártya színpadra..


szabado

Kérdés

Sziasztok!

Kinéztem a Focusrite Forte hangkariját, de őrlődök még a Sapphire 24-en is...melyik ajánlanátok inkább színpadra, élő zenekari koncertekre? A hardver szintik mellett néhány vst-t, seq sávot és tak jelet kellene küldenem vele. A lényeg, hogy min. 4 kimenet legyen, 2 a mainl, 2 pedig független füles út a dobosnak. Tehát nem kell 20 csatorna meg ilyenek..árban 120 a limit.

Köszi a segítséget

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Nekem Sapphire 24 DSP van. Nem a DSP miatt választottam, hanem mert 2 független fülhallgató kimenete van. Mármint egymástól független, de nem független a két hátsó pár kimenettől. Tehát a 3-4 és 5-6 kimeneteket lehet hallgatni fejhallgatóval.

Viszont nekem volt egy problémám vele. Hogy ami a 3-4 csatornára küldtem csak, az áthallatszott a Main kimenetekre is. Persze emiatt hülyének néztek, de rendszeresen előjött ez a probléma. Aztán szétszedtem és szigetelő szalaggal elkülönítettem az előlapi potmétereket egymástól. És láss csodát, megszűnt teljesen az áthallás.
A másik gondom pedig a jack kimenettel volt, hogy a sok ki-be dugdosástól kontaktos lett. Igazából a csatlakozón belül az egyik érintkező hajlott el, azt nagy nehezen visszaállítottam és ez a bajom is megszűnt.

Szoftveresen szerintem iszonyat jó a Focusrite. A kezelőfelület totál egyértelmű. El lehet menteni preseteket (nyilván), de az utolsót megjegyzi és úgy, hogy nem is kell számítógépre kötni ahhoz, hogy azt betöltse.
Van még egy régebbi PreSonus Firebox hangkártyám, ami annyiban különbözik, hogy 1 fejhallgató kimenete van. Viszont az az egy fejhallgató kimenet is sokkal erősebb, mint a Focusrite fejhallgató kimenete. A Presonus az ütött-kopott... már eleve így vettem használtan, de még mai napig tökéletesen megy a legújabb macOS-sel. A jack csatlakozói elnyűhetetlenek. Viszont a szoftvere az gáz. Persze csak egyszer kell beállítani általában, de akkor is sokkal egyértelműbb a Focusrite felülete. Szerintem :)

Egyébként szerintem nagyon jó választás ár-érték arányban a Saffire. Én annak ellenére, hogy több hibával is találkoztam, még így is azt venném. A Forte szerintem inkább otthoni stúdió körülmények között lehet jobb.

Link to comment
Share on other sites

Nekem most Forte van, előtte Sapphire volt (csak nem 24, hanem 14), mindkettőt használtam koncerten, élő zenekari környezetben, egyikkel sem volt gond. Mondjuk a Sapphire-nál nem használtam a fejhallgatókimenetet koncert közben, a Forténál igen, ott jól működött.

Ami fontos különbség lehet, hogy a Sapphire FireWire, a Forte USB, annak minden előnyével és hátrányával :)

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 08. 07. at 10:27 írta kib:

Nekem most Forte van, előtte Sapphire volt (csak nem 24, hanem 14), mindkettőt használtam koncerten, élő zenekari környezetben, egyikkel sem volt gond. Mondjuk a Sapphire-nál nem használtam a fejhallgatókimenetet koncert közben, a Forténál igen, ott jól működött.

Ami fontos különbség lehet, hogy a Sapphire FireWire, a Forte USB, annak minden előnyével és hátrányával :)

Köszi az infót..Bár nekem még ez az fw-usb is fejtörést okoz. Macbook Air-a gépem, itt ugye thunderbolt csati van. A Sapphire fw-hez  lehet venni átalakítót, tehát ez a kérdés megoldva. Viszont napok óta olvasgatok a fw kontra usb előnyökről - hátrányokról, és már tényleg nem tudom, hogy milyen megoldást válasszak. Melyik a jobb..

Link to comment
Share on other sites

23 órája írta szabado:

Köszi az infót..Bár nekem még ez az fw-usb is fejtörést okoz. Macbook Air-a gépem, itt ugye thunderbolt csati van. A Sapphire fw-hez  lehet venni átalakítót, tehát ez a kérdés megoldva. Viszont napok óta olvasgatok a fw kontra usb előnyökről - hátrányokról, és már tényleg nem tudom, hogy milyen megoldást válasszak. Melyik a jobb..

Kell venni 30 000 forintért egy 1,8-as 12 éves macbookot, néhány audio sávot bombabiztosan játszik firewire-en.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: ‎2017‎. ‎08‎. ‎19‎. at 20:58 írta JánosHorváth:

Kell venni 30 000 forintért egy 1,8-as 12 éves macbookot, néhány audio sávot bombabiztosan játszik firewire-en.

:D
#csakazamiga

Firewire? Miért nem párhuzamos port? Ja nem jó, azt az igazán ,,minőségi" gyártók audio kimenetnek használják.:D
Mindegy! A lényeg, hogy legyen rajta ,,A" meghajtó, az minden mai cuccal kompatibilis. 

Ugyanitt: keresek lyukkártyás szemplert! 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...