Jump to content
Ménemszól.hu

Kérdés

Nem akartam meghirdetni, mert egyelőre megint csak agyalok. Itt topikban legalább lehet beszélni is róla, ötletelni.

Van egy jó kis MOXF6-om. Mindig ilyen jól kezelhető, jó hangú, egyben lévő dologra vágytam. A számítógépes editorral szuperül együtt működik. USB-n MIDI interface is és hangkártya is, ergó tud és nyújt mindent amit kell. Önmagában már a Program hangszín 8 oszcillátoros, a hangszeren is jól editálható, de az editorban még átláthatóbb (ha nem utálnék PC-t használni). A Pattern mód király, símán kiváltja a Song módot, fele annyi munkával.

Aztán mégis agyalok már megint, valószínűleg leginkább kalandvágyból. Cserélném Roland FA06-ra, vagy egyszerűbb szinti + VA-ra (Boutique, egyéb?) vagy egyszerűbb szinti + iPad-re (?).

A MOXF6 akusztikus hangjai nagyon bejönnek, viszont szinti hangokat nem sound-dizájnolok vele, leginkább azért, mert nem állok neki 8 oszcillátorból új álmokat megálmodni, egyrészt nem vagyok benne nagy mágus, másrészt nincs hozzá elég fantáziám. Marad a Preset hangszínek túrása, amihez meg idegem nincsen :)

Egy VA szintit meg épp ellenkezőleg, szinte mindig szétcsavarnék, kevés dolog valósulna meg preset hangszínnel.

Most az történik, hogy a legjobb barátom az iPad-es KORG Gadget a saját kis VA szinti moduljaival. Meg próbálok ilyen-olyan samplert igénybe venni szintén az iPad-ről, meg a Cubasis-t, meg a…, meg a… kiskutya fülét is. Gyakorlatilag megtelt az iPad-em már a programokkal, és hol vannak még a projektek fájlméretei.

Röviden mittomén mit szeretnék, valószínűleg a megfejtés az, hogy most van egy darab drágább PCM szintim, bővíteni nincs pénzem a hangszerparkot vas VA-val, ezért jobb lenne költséghatékonyan megoldani és egy olcsóbb vas PCM-re és egy vas VA-ra váltani.

Erre szívesen fogadok ötleteket, tanácsokat, ajánlatokat egyaránt, ha van kedvetek dumálni róla :)

(Csere érték 230 ezer Ft)

large.moxf6.jpg.82d729f7470070630a4a1ba0437b050e.jpg

Hozzászólás megosztása

Recommended Posts

• 0
14 órája írta djuice:

Na szóval én több hideget mint meleget hallottam (még a Roland Zenegalériásoktól is!), hogy a DAC-jai se olyan patentosak mint az Integráé

Biztos vagyok benne, hogy ez így van, már csak az árkategóriát tekintve is. Az Integra 7 gondolom egy kicsit magasabb technológiai szint, és bizonyára ezt nem véletlenül tükrözi az ára is.( Ezért nem érzem feltétlenül jogosnak az összehasonlítást... nyert az Integra, de ettől nem szar az FA, ennyi.) Viszont a SuperNatural Synth ugyanazt tudja a VR09-ben, az FA06-ban és az Integrában is. Az hogy milyen nüansznyi különbségeket eredményez a DAC a hangszer végén, már csak egyéni ingerküszöb kérdése.

A sok-sok fórum olvasás közben az körvonalazódik bennem, hogy az emberek két dologról rendszerint megfeledkeznek. Az egyik: az ízlés, ezen nincs is mit magyarázni, mindenkinek más akár a hallása, akár az elvárásai miatt. A másik: az ár-arány kérdése, a felhasználás célja... olvasom mindig a rengeteg ingerült fórumtopikot, hogy az olcsó hangszer ígyszarúgyszar, bezzeg az origi, a drága, a nagy stb. stb. minőségét a sok olcsójános nem hajlandó megfizetni... ma ott tartunk, hogy a világ legnagyobb zenészei mondjuk KORG KRONOS-on játszanak... és Berettyórégifalun élő Labanc János hobbizenész is... max. hitelre veszi, de már a lejárat előtt kénytelen meghirdetni. Én különbséget teszek, én hobbista vagyok... zenélek magamnak, a fióknak, meg a haveroknak... én is szeretnék KRONOS-t vagy NORD Piano 2-t, de nem tehetem és így hitelre sem teszem meg. Megkeresem a pénzemből vehető optimális megoldást. Nagyon sok hangszert csereberéltem, ezt sok kedves Fórumtársunk is már unalommal konstatálhatta :) Tehát amikor kiválasztok egy ár-arány-hangzás-munkamódszer kombóban megfelelő hangszert, azt jó sok kísérletezés előzte meg. Ennyi, nem több :)

13 órája írta Szodike:

Számomra óriási csalódás volt ez a cucc, kritikán aluli hangokkal (presetek) és a műanyag hangzásával. Próbáltam megszeretni, saját hangokat készíteni (kb 40-50 hangszín után adtam fel), de egész egyszerűen a MOXF-fel és az M3-mal készített hangszínek messze jobban, melegebben, élőbben szóltak. Most egy Korg MicroX-et tekergetek és fényévekkel jobban szól ez is az FA-nál. Nem akarok az érzéseibe gázolni senkinek se, de én csak lebeszélni tudok mindenkit az FA sorozatról.

Ezzel nem gázolsz az érzéseimbe, én ezt abszolút az ízlés kategóriába sorolom, erről szerintem nem érdemes túl sok következtetést levonni senkinek sem a hangszer kipróbálása nélkül. Hozzáteszem, hogy a MOXF akusztikus hangban valóban sokkal élőbb, de ez nekem kevés volt az üdvözüléshez, mert közben a hangszín struktúrája olyan összetett és átláthatatlan volt (számomra), hogy nem tudtam olyan elektronikus hangszíneket előállítani, mint amit szerettem volna, meg ebben a gyári multisample készlet is erősen korlátolt. Az M3 akusztikus hangjaival már más a tapasztalatom, szerintem az FA az M3 és a MOXF között helyezkedik el félúton, így nem az FA-t tartom a legrosszabbnak. De nyilván ez is ízlés dolga. A MicroX-ben is egyetértek, nem tudnám megmondani hogy miért és hogy lehet, de tényleg jobban szól az M3-nál... ezzel össze tudom hasonlítani, mert KORG-KORG... az FA-val nem tudom összehasonlítani, mert tök más :) Ráadásul nekem a Roland SuperNatural Tonewheel orgonája szükséges, és ezzel egyetlen említett KORG vagy YAMAHA hangszer sem tudja felvenni a versenyt, sőt az FA06 SuperNatural orgonájához viszonyítva nevezném az M3 és a MOXF orgonáit kritikán alulinak. Ízlés dolga.

13 órája írta Szodike:

Az egyetlen jó dolog benne a jól kitalált UI - szerintem.

Ezzel egyetértek az "egyetlen" szó kivételével :). Nálam a Család, Gyerek mellett a kevés szabadidőmben egy jól használható UI sokkal többet nyom a latban, mint egyik vagy másik márka ugyanazon árkategóriájába tartozó hangszerének hangja közti nüansznyi különbség.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

• 0

Az izlés faktorral teljesen egyet értek, ez van autónál, nőnél, kajánál is :)

De hogy konkrétumot is írjak: az FA akusztikus hangszínei fájdalmasan vékonyak és olcsók voltak a MOXF akusztikus presetjei után (ezt Te is írtad). A szintézissel pedig több problémám is volt. Az egyik, hogy a szűrők számomra nagyon nyersek voltak, a MOXF 24db analóg modellezésű szűrőjével gyönyörű, meleg hangzású dolgokat lehetett létrehozni. A másik, hogy a hangszíneknél rettenetesen hiányoltam a globális filter és amp burkológörbéket. Ez volt a Yamiban, és nagyon szerettem. Valami hasonló van az FA-ban is, de a kitekert logika miatt ezek nem a hangszínhez kapcsolódnak, hanem az adott track-hez.

Nálam mindíg az az aktuális hangszer próbája, hogy megpróbálom reprodukálni a Vangelis féle Blade Runner CS80 sound-ot (szőnyeg + lead). Ez gyönyörűen összejött M3-nál, MOXF-nél, de a Roland FA-nál a jóistennek sem sikerült. A paraméterek stimmeltek, de valahogy nem tudtam belerakni azt a melegséget, azt a telt hangzást, amit az előző szintiknél relatív könnyen megcsináltam. Lehet persze, hogy én nem adtam elég időt a cuccnak...

Most teljesen boldog vagyok a Micro X-szel, de lehet, hogy év végéig beszerzek újra egy MOXF-et :) - aminek a UI része katasztrófa, ha nem Cubase-zel használod, akkor egy kínszenvedés :)

• Like 1

Hozzászólás megosztása

• 0
Válaszolta (szerkesztve)

Minden hangszernek vannak pro és kontra tulajdonságai. Nincs univerzális mindenben jó és mindenre jó hangszer. Aki ennek ellenére egy adott típusra akar bízni mindent az nagyon hamar csalódni fog.

A Yamaha CS80 hangjait elvárni az FA-tol nem fair. A MOXF sem tudja azt úgy reprodukálni mint egy analóg szűrős eszköz. Tudom. Nekem is volt MOX-om, azt cseréltem FA-ra mert:

A MOX(F) hangja sokkal inkább műanyag mint az FA-é abban az esetben ha nem akusztikus reprodukciórol van szó. Szinti hangok esetén meg nekem volt minden MOX hang egy a tucatbol... 

A MOX az eddig hallott összes rompler közül kiemelkedik akusztikus hangszinek terén főleg ha az ár érték arányt is hozzá vesszük. Csakhogy én speciel pont nem akusztikus zenében"utazom"... Így számomra a MOX nem felelt meg de ettől még a MOX nem lett rosszabb a szememben. Egy évig barátkoztam vele de valahogy sosem éreztem igazán magaménak... Az FA egy hét után már az"enyém" volt...

Más... Nem jobb vagy rosszabb... Más filozófia alapján készült más zenész közösség számára mint a MOX.

Visszatérve a MOX/FA egyenlethez nekem hasznosabb és jobban"fekszik" az FA UI, a synth engine felépítése (kényelem faktor) és filozófia mint a MOX-é... A hangja meg főleg jobban tetszik nekem  mint a MOX-é(ízlés faktor). A MOX előnyeit amikkel az FA-val szemben rendelkezik nem használtam... Így-szamomra- ezek nem"igazi", kézzelfogható, hasznos előnyök (szubjektív ár érték arány)...

Szóval nem csak ízlés itt a lényeg szerintem hanem az is hogy mire, milyen zenéhez hasznalnad a hangszert... :) Kihasználatlan feature-orokert meg sosem szerettem fizetni ;)

De pl. bár picit offtopic vettem megint egy Blofeld desktop ot holott annó megfogadtam soha többé Waldorf termék... Ma viszont már más célra használom mint annó így ami akkoriban hiányzott belőle most nem várom el tőle. Így meg egészen használható kis pad generátor van most a RADIAS és az FA mellett. A lényeg: nem arra és nem úgy akartam annó használni amire és amiben jó-igy téves véleményem alakult ki róla. És erről nem a hangszer tehet-ez emberi tényező ;)

Szerkesztette IstvánLipcsei
  • Like 2

Hozzászólás megosztása

• 0

Egyetértek a leírtakkal, tiztosan az volt a hiba, hogy túl magasak voltak az elvárásaim az FA-val kapcsolatban.

Bár tegyük hozzá, hogy egy 350KHUF árú szinti/workstation-nél sokkal jobban oda kellene figyelni az akusztikus hangminták minőségére. A mai technológia és memória árak mellett nyugodtan lehetne akár 1gb wave rom is egy ilyen árfekvésű cuccban, ahova beférne egy jó minőségű hangminta könyvtár, és én is elégedetten megtartottam volna a hangszert :)

Hozzászólás megosztása

• 0

No igen :)

Ám ha minden szinti olyan jó lenne mint amilyennek mi szeretnénk senki se venné meg a zászlóshajókat ;)

Az itt taglalt kategória lényege pont az, hogy betekintést nyújtson a zászlóshajók tudásába, hangjába de korlátozzon közben annyira hogy vágyj a zászlóshajókra ;) Sokkal sokkal több pénzért... És akkor aki megteheti vagy tényleg szüksége van rá megveszi a Kronos Montage Integra stb. szintiket... Vagy hurcolják az olcsó verziót koncertre miközben a stúdióban a nagyteso csücsül... 

A lényeg: ez a kategória nem a kompromisszum mentesség kategória... Sőt! Dehát ezért olcsó... Mi meg örüljünk hogy egy M1-hez képest azért milyen klassz már ez a cucc! :) A választék meg elég nagy ahhoz hogy mindenki megtalálja a neki leginkább testhezálló szintit elérhető áron...

• Like 1

Hozzászólás megosztása

• 0
9 perccel ezelőtt írta IstvánLipcsei:

No igen :)

A lényeg: ez a kategória nem a kompromisszum mentesség kategória... Sőt! Dehát ezért olcsó... Mi meg örüljünk hogy egy M1-hez képest azért milyen klassz már ez a cucc! :) A választék meg elég nagy ahhoz hogy mindenki megtalálja a neki leginkább testhezálló szintit elérhető áron...

Most viszont az a poén, hogy jelenleg nincs is zászlóshajója a Rolandnak :) 

Ugye a Jupiter 80-at nyugdíjazták, és nem jelentettek be semmit a helyére...

Nekünk vásárlóknak meg a saját érdekeinket kell nézni :)

Hozzászólás megosztása

• 0
Válaszolta (szerkesztve)

Az Integra az amit most annak tekinthetünk...

A boutique sorozat meg manapság több profitot termel mint a"hagyományos" szinti üzlet... A cloud-rol nem is beszélve ;)

Arra akartam ezzel kilyukadni hogy nem is nagyon várható hagyományos zászlóshajójuk mostanában-persze csak szvsz.

Szerkesztette IstvánLipcsei

Hozzászólás megosztása

• 0
6 perccel ezelőtt írta IstvánLipcsei:

Az Integra az amit most annak tekinthetünk...

Ha eltekintünk attól, hogy az egyik hangmodul a másik pedig ws :)

Azaz a Roland jelenleg kapható legnagyobb tudású hangforrása :D

Én is úgy érzem, hogy nem nagyon lesz új ws a közeljövőben. Azt látni, hogy a cloud-ot folyamatosan fejlesztik és ugye a jövő a szolgáltatásokban van.

Amúgy a cloud nagyon jó, csak a pluginek nagyon erőforrás igényesek, az én i5-3550/16GB gépemet rendesen megizzasztják.

Hozzászólás megosztása

• 0

Én"kiszálltam" a plugin world-bol... Hangszer szinten mindenképpen.. utómunka során persze még vissza köszönnek de ennyi... Elég volt...

Hozzászólás megosztása

• 0
Válaszolta (szerkesztve)

Lehetetlen reagálni a hipp-hopp felhalmozódott válaszok külön pontjaira egyenként, így csak pár dolog:

A workstationök kezelési és építkezési vonala sajnos nem tud ergonómiában elszakadni a 90-es évek menüs bezártságától, ami elsősorban veti vissza a használhatóságot szvsz. Gyakorlatilag egy multi-soundot összerakni vagy splittelni/layerezni ma egyszerűbb egy automatakiséretes hangszeren mint a többin.

A VA világ is nyitott a cél kontrollerekkel való azonnali manipulációkra. Ez a ws. cuccoknál még most is csak ímmel ámmal adott.

A másik (talán pont az FA-t leszámítva vagy a Kronost) mindenki le van gyártóknál még mindig ragadva a PCM faktornál. A 90-es évek kísérletező újításai (Wavestation, Prophecy, Z1) szinte a legtermékenyebb gyártóvá a Korgot tették az akkor 1-2 évente megjelenő csodákkal az M1-től a Trinityig vagy Z1-ig, de most a Kronos óta ott is állóvíz van workstationbe. Reszelgetik a megabájtokat, ez a trend ma, s nüansznyi az innováció vagy az új szintézis, az új hangzások keresése. A többi gyártót nem is említem, pláne hogy valóban a Roland is kezdi hanyagolni a billentyűs hagyományos szektort. (Azt hallottam, már többet adnak el elektromos dobokból mint szintiből!)

Ennek (főként mondjuk a hangszín editálás) ellenére a Motif-MOX vonalban a Yamahákat a zenealkotási területen meg kell dícsérni, óriási a pattern seq. üzemmódjuk sztem. Nekem is pár hétig kínai volt a menüfelépítésük, de rájöttem hogy azért, mert Korgos volt a szemléletem. Utána hogy átpörgette kicsit a gépkönyvet az ember rájött, hogy a display alatti soft gombok meg a utility, job vagy mixer mód bármilyen érintő kijelzős Korgot leiskoláz, mert egy mozdulatra ott van az ember vele, amit szerkeszteni akar. Az M3-ban ehhez képest csak tévelyegtem, pláne a pattern szerkesztésekben.

A másik verhetetlen oldala pedig a Yamaháknak, hogy song módban 0-ról is fullban szerkeszthetők új soundok, amit ment az adott nótával! Nem kell hangbankokat töltögetni, lecserélni. Ez vajon mikor jut majd a Korg eszébe mint lehetőség? Bevallom a Rolandban nem tudom ez hogy van, lehet hogy ő is tudja, pl. az FA... (?)

Szerkesztette djuice

Hozzászólás megosztása

• 0

Egyetértünk djuice :)

Annyit hozzá fűznék hogy a ws-ök sorában volt még egy kiemelkedő kezdeményezés csak sajnos nem volt már ideje a megfelelő fejlődésre... Az Alesis Fusion HD-ra gondolok...

Az FA nem tudja azt amit a Yamaha ws-ek; FA-ban külön menteni kell a sound-ot amit kreált az ember song edit közben...

"Cserébe" az összes eddigi ws közül ezen a legegyszerűbb a split/multi/layer létrehozása... Tényleg szó szerint egy-egy gombnyomás :)

Hozzászólás megosztása

Szólj hozzá! Ehhez regisztrálj, vagy jelentkezz be!

Regisztrált tagság szükséges a fórumon való részvételhez.

Tagság szerzése

Igényelj tagságot a közösségünkben! Mindez pofonegyszerű!

Regisztráció

Jelentkezz be!

Már regisztrált tagunk vagy? Itt jelentkezhetsz be!

Bejelentkezés