Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Segítség! Milyen zenekari keverőt vegyek?


Hobkins

Kérdés

Sziasztok!

Egyik barátom segítséget kért tőlem, hogy milyen keverőt vegyen.
Legalább 5 éve nem zenélek már, így nem igazán ismerem az új keverőket. Abban kérném a segítségeteket, hogy alább felsorolt pultok közül ki, melyikre voksolna. Fontos, hogy legalább egy normális reverb/delay+reverb legyen benne. Jelenleg Behringer (mi más) pultja van, ezt szeretné jobbra. Viszont ennek az effektjét nagyon szereti (igazi vendéglátós), emiatt van bennem is kérdés, hogy melyik keverőben mennyire jó vagy sem a beépített effekt. Nem is csűröm tovább a szót. Íme az általam kiszemelt versenyzők:
 

Allen & Heath ZED60-14FX
Allen & Heath ZED-12FX (mi a különbség a ZED60 és a sima ZED között? )

YAMAHA MG 12XU
Soundcraft EFX 12 (ránézésre Lexicon effekt, de hogy mennyire jó, nem tudom...)

A válaszokat előre is köszönöm! Ha indoklást is írtok mellé, azt pláne megköszönöm!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Csak nagyon slagvortokban a szemelyes impressziok:

ezek nyilvan belepo szintu keverok, amik vendeglatoba jok is, de:

Az AH nekem nem koncertcucc, inkabb studio. Kenyes, nehez, bar jo a hangja.

Yamaha: sok dolgozik koncerteken, de az analog vilagban nem lett sztenderd. Van valami "idegen" karakter a hangjaban, es draga is javitani.

SC: nekem ez szamit koncert-sztenderdnek. Ez nyilvan nem egy SpiritFolio, de jol szol, lehet utni-vagni, elviseli, ha belehanynak.

nekem egyebkent a 60-as, vagy forgo fader nem szamit atlathato keveronek. 100, vagy tobb, es tolo. Ezen latod azonnal, amit kell. Foleg, ha a tobbi kezeddel epp jatszol a lagziban. (En sose, de ez az erzesem)

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta NeoC:

Csak nagyon slagvortokban a szemelyes impressziok:

ezek nyilvan belepo szintu keverok, amik vendeglatoba jok is, de:

Az AH nekem nem koncertcucc, inkabb studio. Kenyes, nehez, bar jo a hangja.

Yamaha: sok dolgozik koncerteken, de az analog vilagban nem lett sztenderd. Van valami "idegen" karakter a hangjaban, es draga is javitani.

SC: nekem ez szamit koncert-sztenderdnek. Ez nyilvan nem egy SpiritFolio, de jol szol, lehet utni-vagni, elviseli, ha belehanynak.

nekem egyebkent a 60-as, vagy forgo fader nem szamit atlathato keveronek. 100, vagy tobb, es tolo. Ezen latod azonnal, amit kell. Foleg, ha a tobbi kezeddel epp jatszol a lagziban. (En sose, de ez az erzesem)

Pár zenekarnál már láttam AH-t, ezért is vettem a listába. A jó hang eléggé mérvadó :)
Yamaháról (idegen hang és drága javítás)ez nekem új, de hiszek neked természetesen!
SC: SpiritFoliot anno hallottam, az tetszett, ezért van a listában és a Lexi effekt miatt.
(igen, lagzik, szülinapok, céges bulik,stb. és billentyűs :) )

Nagyon szépen köszönöm az infókat!

Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta NeoC:

En a sajat velemenyemet mondtam, nem vitat akarok generalni...:)

Kicsit sem vettem vitaindítónak!!! Én azok közé az emberek közé tartozom, aki mindent/mindenkit meghallgat, majd összegez és dönt.

Rengeteg mindenhez nem értek, rengeteg eszközt még csak nem is láttam. És feltételezem, hogy itt azért vannak páran, akik már tekergették a felsoroltak közül valamelyiket, vagy bármilyen tapasztalata is van. 
Láttam itt az oldalon néhány témát, ahol elszabadultak az indulatok...én nem szeretem az ilyet, és azt gondolom nem is ide való.
Annak idején azért regisztráltam ide, hogy némi infóra szert tegyek, segítséget kapjak néhány kérdésben, és amire tudok, válaszoljak is.
Én ehhez tartom magam azóta is :) 
Remélem, kicsit sem értelmezted félre az írásomat, semmi rossz indulat nem volt benne, szimplán párhuzamosan én is leírtam amit én hallottam/tapasztaltam.

Link to comment
Share on other sites

Zed 24-en hangosítottam már néhányszor.

Szerintem a preampjai egészen rendben vannak. A soundcraft spirit lx7ii-höz tudom hasonlítani, annál jobb. 

A fő bajom vele, hogy az eq állítási lehetőségei erőteljesen korlátoltak. Elég nehéz vele helyet csinálni a frekvenciákon.

Összegezve a véleményem: minőségben nem rossz,  tudásban elég gyér, - de attól függ mire kell.

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta Gamda:

Zed 24-en hangosítottam már néhányszor.

Szerintem a preampjai egészen rendben vannak. A soundcraft spirit lx7ii-höz tudom hasonlítani, annál jobb. 

A fő bajom vele, hogy az eq állítási lehetőségei erőteljesen korlátoltak. Elég nehéz vele helyet csinálni a frekvenciákon.

Összegezve a véleményem: minőségben nem rossz,  tudásban elég gyér, - de attól függ mire kell.

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...