Jump to content
Ménemszól.hu

Novembertől windows kompatibilitàs az Apogee-nál


Főr Gábor

Recommended Posts

Ekkor: 10/16/2017 at 13:29 írta Bendi:

Rakj össze egy PC-t a következő komponensekből:

i7-7700k 100.000,-
AMD-580 8 GB 120.000,-
Alaplap: 40.000,-
1 TB SSD 90.000,-
40GB RAM 130.000,-
szép és csöndes táp+ház 20.000,-
Bluetooth egér plusz bill - nem a 999 Ft-os kínai csoda, hanem valami MS vagy ilyesmi 20.000,-

Idáig 520.000,-


5K monitor - 300.000,- - 500.000,-

Ha belövöd a közepére, 400.000,-

Akkor ez eddig 920.000,- És ez egy "otthon, sufniban összerakott" PC, igaz, normálisabb alkatrészekből.

Ja, és jogtiszta Windows. 50.000,-

Csak úgy saccra, erősen kerekítve 950.000-1.000.000 körül van egy fenti konfig közepesen jó alkatrészekből: tehát nem a leggagyibb Asrock alaplap... stb.

Na és utána érdemes megnézni, hogy mire jön ki ugyanez HP-ben, Dell-ben...

http://www.bestproducts.com/tech/electronics/g618/all-in-one-desktop-computers/

Végül ezt javítsd fel az adottra:

https://www.apple.com/hu/shop/buy-mac/imac/27-inch

na akkor, i7-7700k, itt 299 erka, de az ott megfelel 100k-nak, ez a dobozos verzio, amit amugy is hulyeseg megvenni, mert a gyari huto vajhmi keveset er. Huto sajnos kulon kell, es erre az iMac kapcsan majd mindjart visszaterek.

Az AMD-580-nak semmi ertelme, hacsak nem professzionalisan kihasznalod. De itt mondjuk 288 erka, nemtom ott miert 120k. Persze ez is massziv hutest igenylo darab... Erre szinten majd meg visszaterek...

Alaplap: 110 euroert MSI-bol kapsz nem szart, es jobban bovitheto mint az iMac... ugy ertem, sokkal. Ugy ertem vegtelenszer. De, ha mar a videonal lattunk ilyen kilengest, akkor ok, legyen 40k, de akkor plusz pont a bovithetosegert.

1TB SSD, ami az iMac-ben nincsen. Ott ~1TB HDD van, 24-64GB SSD-vel tamogatva. De csinaljuk azt, hogy 500MB SSD, meg 1-2TB HDD... 500 MB SSD 150 erka, ha WD, meg 170 ha Samsung. Es itt lehet kreativkodni, mert a HDD-nek nem muszaj nagy sebessegunek lenni 500MB SSD mellett. :P Jomagam kingston hyperx 500-ast hasznalok... :) ami nagyjabol 220 erka, de ez alatt is van elet. Szoval hattertar 1-2 tera hdd nyugodtan lehet lassu. Szoval 1TB SSD helyett jobban jarsz, ha nem 1TB az SSD. Igazabol mar 250GB eleg ha tudatosan elsz, de az iMac-ben nincs annyi sem!!! :)

40GB RAM... ize, ez most hogy? Az osszes altalad linkelt iMac 8GB-ra van arazva. En amugy 16-ot javallanek, amolyan elvi minimumnak manapsag. 2x 8GB, ha lehet. De, ha mar arosszehasonlito, akkor a javallott 2x4GB (ha mar 8GB-tal kell versenyezni): 4GB-os kingston hyperX darabja kb 20k a wininvestor-nal (mo), itt mar nem kapni, itt kb 20%-kal dragabban 2x8GB-ot veszel. De kibaszottul el vagyunk maradva a 130k-s aradtol.

Szep es csondes haz. Az iMac szepnek szep. Nem is kicsit. Mindig is az volt. Nekem a "fel-focilabda" jott be leginkabb kinezetileg. Namost az i7 fut mint a geci, az amd 580 nem sokkal kevesbe, ugyhogy en ezeknek javallanek egy jo nagy hazat, megfelelo mennyisegu ventillatorral, es ha fontos, hogy nagyon csendes legyen, akkor vizhutest. Szoval a haz jobb ha nem annyira szep, mint nagy. De itt megemlitenem, hogy a tap-pal is szamolni kell. Egy ilyen setup ala a nagyon minimum a 450-es tap, de akkor az nagyon szuper kell, hogy legyen, szoval fogjunk kozepes minoseget, kb 65 euro kornyeken 650 W-os tapokat kapni, az kiszolgalja az igenyeket, erre majd az iMac kapcsan meg visszaterunk.

Eger, billentyu leszarom jelen esetben, legyen 20k, felolem legyen 100 euro.

Szoval: 299+288+110+170+200(16GB jofajta)+65, ez eddig 1132 erka, vagy 1232, ha 100 erkas periferia kell. Annyiert cherry mechanikus billentyu meg elfogadhato eger is van. De meg kell valasztanunk egy hazat, meg hutest, mert az i7-7700k nagyon igenyli azt. Erre tenyleg mingyart visszaterunk. :) Szoval izlestol es ficamatol fuggoen mondjuk legyen 1500erka totalban?

Ezt hasonlitjuk egy 2100 erkas gephez... Igaz, a mienken meg nincs kijelzo, bar mas szempontokbol sokkal durvabb, de erre majd kesobb kiterek, szoval kene kijelzo kb 600 euroert... en javallanek mondjuk egyszeru 22-24 inches fullHD megjelnitokbol 3-at, cca 90 erka (philips jo lesz?), kevesebb lesz a pixel-estate, megis jobban hasznalhato. Mindenre.

Es, ah mindezt megvetted, akkor van egy PC-d, ami kepes kihasznalni az igazi 7700k kepessegeit. Ugyanis, a desktop 7700k annyira fut, hogy a gyari huto haz nelkul (szabad elszellozes) nem kepes 100%-os szintetikus terhelesen tartani. Pedig a gyari huto kibaszott nagy.

Es itt kanyarodnek vissza az iMac-hez. Namost, az iMac meg akkor is hangos lenne, ha nem desktop, hanem mobil-proci lenne benne. Az meg azert teljesen mas kategoria. Igen, ez az amire vissza akartam terni. Szoval ott vagyunk, hogy ugyanannyi penzbol siman lehet epiteni sokkal potensebb, bovithetobb gepet. Es szerintem az iMac-ben mobil-proci van, de jovo7en leszen feletek, szivesen megnezem a tiedet. Csak azert nem fogok venni egyet, hogy kideritsem...

Viszont Te mondjuk megtehetned mindannyiunk okulasara, hogy  fogsz egy fogyasztasmerot, es szintetikus terhelesnek teszed ki a zsiruj iMac-edet... Az ugyis mindent elarul...

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 80
  • Created
  • Last Reply

Az i7-7700K nem mobil proci. És csak akkor hallani a ventit, amikor 100%-on megy a négy mag / 8 szál. Amúgy mintha be sem lenne kapcsolva. (pl. zeneíráskor vagy fejlesztéskor semmi zaj, csak mondjuk film renderelésekor. De még akkor is sokkal halkabb, mint egy közepes (közeleps, nem gagyi!!) PC a 4-5 különböző ventijével.)

A kijelzővel meg nevetségessé teszed magad. Ugye, csak viccelsz? Nem full HD kijeltző van a 27"-es iMacben, hanem 5K. Jó hogy nem CGA monitort akarsz használni a lomtárból ingyen :D:D:D 

22-24 inches ... kevesebb lesz a pixel-estate, megis jobban hasznalhato. Mindenre. Jajjjjjjjj!!! Ezt azért gondold át mégegyszer. Konzultálj mondjuk egy fotóssal, filmessel... :D 

Ja persze, egy 3 trabant is mennyivel olcsóbb, mint egy Mazda-6-os, Lexus, Infinity... Minek az a sok lóerő meg nyomaték meg bőr meg elektronika... Ugyan már!

Link to comment
Share on other sites

8 perccel ezelőtt írta Bendi:

Az i7-7700K nem mpbil proci. És csak akkor hallani a ventit, amikor 100%-on megy a négy mag / 8 szál. Amúgy mintha be sem lenne kapcsolva. 

A kijelzővel meg nevetségessé váltál. Ugye, csak viccelsz? Nem full HD kijeltző van az iMacben, hanem 5K. Jó hogy nem CGA monitort akarsz használni a lomtárból :D:D:D 

mondom, szivesen varom a bizonyitekot, meg szivesen meg is nezem.

Link to comment
Share on other sites

36 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

mondom, szivesen varom a bizonyitekot, meg szivesen meg is nezem.

Amúgy gyere! :) Egyeztessünk időpontot. Nekem általában a hétvége mindig jó. ;) Még mindig ugyanott lakunk.

És még egy apróság: (Matematikában ugye azt mondják, egyeten ellenpélda elég cáfolatnak bármilyen állításra.) Te azt írtad, hogy 3 Full HD monitor mindenre elég. Nos, nincs olyan full HD monitor, amin az iPad szimulátor kicsinyítés nélkül. (teljes fizikai pixelfelbontásban) meg tud jelennni. Amikor egy 2048 x 1524 felbontású szimulátor megjelenik 50%-os méretben egy FullHD kijelzőn, az kiábrándító. Hidd el, néztem eleget. :)  

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Bendi:

22-24 inches ... kevesebb lesz a pixel-estate, megis jobban hasznalhato. Mindenre. Jajjjjjjjj!!! Ezt azért gondold át mégegyszer. Konzultálj mondjuk egy fotóssal, filmessel... :D 

Ja persze, egy 3 trabant is mennyivel olcsóbb, mint egy Mazda-6-os, Lexus, Infinity... Minek az a sok lóerő meg nyomaték meg bőr meg elektronika... Ugyan már!

jajjdejo utolag szerkeszteni a hsz-t (legalabb jelezd), az a videos, aki 4k-ra dolgozik, is inkabb jar jol mas kijelzokombinacioval. A fotos nem feltetlen, ez igaz. 

De ez itt egy zenei forum, tevednek?

Ertem, hogy probalod trabant-nak meg CGA-nak beallitani a barmi megoldast, de...

Szivesen megnezem... 29-en foglalt vagyok (nagyjabol 4:00-16:00, szoval mondjuk egesznap), szoval nekem 28 megfelel, az is hetvege.

Link to comment
Share on other sites

9 órája írta AudioWorks Hangtechnika:

A Bitwig Studio-n kívül melyik zenei alkalmazás támogat még ekkora kijelzőt natív úton-módon (High-DPI/Retina Display Support)?

1. Logic, Arturia plug-inek, PreSonus Studio One

2. Miért csak a zenei alkalmazásokban gondolkozol? Adobe appok, MS-Office, VMWare, stb.. Vagy Te külön veszel gépet zenére, külön videóra, külön irodai alkalmazásokra? 

Link to comment
Share on other sites

23 órája írta DutchFlowers:

De ez itt egy zenei forum, tevednek?

A nyitó mondat nem az volt, hogy "zenére szar a mac", vagy "zenére túlárazott a mac", hanem en bloc "ki lett jelentve", hogy "Szerintem a mac-ek ára irreálisan magas." Zenéről szó nem volt.

Nos, én erre az "irreálisan" kitételre hoztam fel a példákat, hogy szó nincs arról, hogy irreálisan magas lenne a macek ára, mert hasonló képességekkel nagyjából ugyanannyiért - semmiképpen nem fele-harmadáért - lehet kihozni egy PC konfigot, mint egy macet. Nem mondtam, hogy mindet, sőt azt is hozzátettem, hogy attól függ, melyiket tekintjük. A MacBookok a felső harmadban sokkal drágábbak, mint ugyanaz PC-ben, ez tény. De itt is megvan az "attól függ" kitétel. Van olyan szituáció, amikor olcsóbb a macbook. Mert - van ilyen ismerős - ha egy macbook elmegy 1 évib extrém körülmények között (utána kuka), miközben ugyanott kéthavonta vérzik el egy windows-notebook (kéthavonta kuka), akkor már nem is értelmezhető az "árkülönbség". Úgyhogy ragaszkodjunk a tényekhez. 

Sőt, egy HP Z1 ugyanolyan erős konfigban drágább, mint az iMac. Hoppá. Ennyi. 

Szerintem több energiát fektettünk be már az egész sztoriba, mint amekkora az árkülönbség. :D

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Bendi:

"Szerintem a mac-ek ára irreálisan magas."

... ezt nem tolem idezted, de teny, hogy messze vannak az alularazott kategoriatol. De pl a Xeon nagy mac-ek nem tularazottak, csak dragak. Viszont ha a retina display-t kivonod az egyenletbol, szerintem az iMac-ek a pc laptopokkal versenyeznek hardverileg. Megvan a lehetoseged elvegezni nekunk ezt az egyszeru tesztet, mindenki olulasara.

A szoftver sokat dob a latba ezt elismerem... Az OSX nem sokkal jobb, mint a win, de pont abban a nagyon fontos reszben erosen: nem bassza fel az agyad masodpercenkent.

Viszont szerintem a linux distrok ennek koszonhetoen tovabb fognak erosodni, es szerintem idovel az apple is csak annyira lesz harvder-fejleszto, mint a microsoft. Mondjuk ez mar most is igy van, de erted... bevallaltan. ;)

32 perccel ezelőtt írta AudioWorks Hangtechnika:

Igen, nyilvánvaló okok miatt adott feladatra külön gépeket használok.

Es ez baj. En egyelore kulon gepet nem is, de kulon oprendszert tartok, es mar azt sem sokaig... :)

20 perccel ezelőtt írta AudioWorks Hangtechnika:

Akkor a nagyszámú kompatibilis alkalmazások hiányában kijelenthetjük, hogy zenei szemszögből nézve nem sok értelme van az 5K kijelzőknek.

A logic azert nem elhanyagolhato szempont. Ugyanakkor meg mindig nem latom, hogy miert jobb az 5k 27", mint mondjuk ketto ilyen:

https://www.monitorstore.nl/product/780291/lg-29um59.html?ref=391414&label=22704-AGI-44996814152-ASI-340201242608-780291&gclid=EAIaIQobChMIiuOihLWC1wIVDhIbCh0guwOJEAQYAyABEgLb5_D_BwE

... szare-hugye teszem hozza... :)

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 10. 21. at 19:24 írta Bendi:

Mindig szerettem, amikor emberek sarkosan, ex katedra megállapítanak valamit, miközben a tények mást mutatnak! :) 

Igazából azon mosolygok folyamatosan, hogy Intel CPU-ban meg fullos VGA-kban számoltok csak. Audiora ezek halál feleslegesen drága dolgok.  A Mac-ek zárt konfigok, ezért drágák. De ha ésszerűen építesz célgépet, és a teljesítmény számít csak, akkor simán építek neked jóval olcsóbban gépet AMD Threadripper alapokon, ami most eléggé partiban van az Intellel, csak nagyságrendekkel olcsóbb.  

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta djtones:

simán építek neked jóval olcsóbban gépet AMD Threadripper alapokon, ami most eléggé partiban van az Intellel, csak nagyságrendekkel olcsóbb.  

Az lehet, aztán vagy működik, vagy nem, egy adott szituációban. Rég volt ugyan, de még jól emlékszem, hogy 15-16 évvel ezelőtt az RME hangkártya leírásában az Intel gépre telepítéshez egyetlen sort írtak csak, míg az AMD-hez két teljes oldalt, mert csak úgy magától nem működött. Azóta biztosan javult a helyzet, de azóta én valahogy nem bízom benne. Na nem mintha az Intellel nem lettek volna bajok. Volt olyan régebben, hogy Intel alatt a Hyper Treadinget éveken keresztül le kellett tiltani, hogy dolgozni lehessen. Utána ez rendeződött, de manapság megint baj van vele. Szóval egyikkel sem egyszerű. Még mostanában is az van sajnos, hogy egy-egy új gépnél lehet imádkozni, hogy minden rendben legyen és ennek nem mindig van ahhoz köze, hogy épp olcsó, vagy drága cuccokból van összerakva.

Link to comment
Share on other sites

28 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Az lehet, aztán vagy működik, vagy nem, egy adott szituációban. Rég volt ugyan, de még jól emlékszem, hogy 15-16 évvel ezelőtt az RME hangkártya leírásában az Intel gépre telepítéshez egyetlen sort írtak csak, míg az AMD-hez két teljes oldalt, mert csak úgy magától nem működött. Azóta biztosan javult a helyzet, de azóta én valahogy nem bízom benne. Na nem mintha az Intellel nem lettek volna bajok. Volt olyan régebben, hogy Intel alatt a Hyper Treadinget éveken keresztül le kellett tiltani, hogy dolgozni lehessen. Utána ez rendeződött, de manapság megint baj van vele. Szóval egyikkel sem egyszerű. Még mostanában is az van sajnos, hogy egy-egy új gépnél lehet imádkozni, hogy minden rendben legyen és ennek nem mindig van ahhoz köze, hogy épp olcsó, vagy drága cuccokból van összerakva.

Tény, hogy nem kevés kutatást igényel, ahogyan a Firewire témája sem Windows alatt, és még sok más. Viszont ha egyszer normálisan összeraksz valamit, hardverben, és szoftverben Win alatt, az halálstabil lesz. Csak ugye ehhez kell az a buzéria, hogy ne zavarjon, ha oldalakon át kell apróbetűt olvasni, és rendesen beleásni a dolgokba, és részletekbe menően konfigolni. Olyan ez, mint egy rakás hangszer, vagy az Apple: bekapcsolod, és megy, ipari színvonalon, de csak egyféleképpen, ahogy azt a gyárban megálmodták, de úgy garantáltan. A Windows nem ilyen, gyszer kell elsőre megcsinálni masszívra, az az első alkalom ugyan nehézkes, és néha egyes eszközöknél sokáig tart, de utána nem lesz vele bajod. Csak ugye sokan vannak úgy, hogy "gyerünk, megvettem, bekapcs, használom". Van akit halálosan zavar, ha nem megy valami pikk-pakk elsőre. Engem nem :)

Plusz dolgok: OSX-et felvakarni AMD-re ma már a kábé lehetetlen kategória, mivel hivatalosan unsupported. Van akik fel tudják vakarni, de a harakiri is kisebb kín.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta djtones:

Van akit halálosan zavar, ha nem megy valami pikk-pakk elsőre. Engem nem

Engem sem. Engem az zavar, hogy összekínlódok egy jó cuccot, aztán kijön pár szoftverfrissítés és nem működik semmi. Most például ez van. Cubase 9 és Nunedo 8 sehogy sem hajlandó működni az Izotope cuccokkal, de anélkül is nagyon komoly bajok vannak.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta djtones:

Igazából azon mosolygok folyamatosan, hogy Intel CPU-ban meg fullos VGA-kban számoltok csak. Audiora ezek halál feleslegesen drága dolgok.  A Mac-ek zárt konfigok, ezért drágák. De ha ésszerűen építesz célgépet, és a teljesítmény számít csak, akkor simán építek neked jóval olcsóbban gépet AMD Threadripper alapokon, ami most eléggé partiban van az Intellel, csak nagyságrendekkel olcsóbb.  

Teljesen igazad van. De nem ez volt az alapfelvetés, hanem hogy "a Mac irreálisan drága". Nem pedig az, hogy felesleges ilyen drága gépet venni audióra. (Namármost azért az is kérdés, hogy az ember külön vesz gépet audióra, és külön másra, esetleg három négyet is, vagy egy gépet mindenre?) :D 

Ráadásul nem mindegy, hogy milyen célra rak össze az ember gépet. Sokszálúságban az AMD - jelenleg - jobb, hardcore gamerek meg az Intel+dedikált GPU kombóval járnak jobban. De megint nagyon elmentünk az alapfelvetéstől. Az egyszerű tény, hogy ugyanazokból a komponensekből (vagy hasonló minőségűből, ha nincs pont az, pl. bluetooth bill és egér...) nem lehet lényegesen olcsóbban gépet összeépíteni. Sőt, brand gép még drágább is (HP Z1). Én csak ennyit állítottam, amit még senkinek nem sikerült egzakt példával - árlita - megcáfolnia.

Link to comment
Share on other sites

52 perccel ezelőtt írta Bendi:

Én csak ennyit állítottam, amit még senkinek nem sikerült egzakt példával - árlista - megcáfolnia.

Mivel az iMac AiO kategória (nem bővíthető, drágán javítható) ezért úgy korrekt, ha hasonló HW alapú PC AiO konfigurációval hasonlítod össze:

Apple iMac 21.5" (404.900 Ft) VS Asus V221 (222.900 Ft)

Ennyit a példákról... inkább térjünk vissza az eredeti témához.

Link to comment
Share on other sites

Ezért mentünk "biztosra" amennyire lehetett az RME UFX+-al és az építettetett atomstabil, bővíthető i7-es konfigunkkal. Az volt a terv, hogy legalább tíz évre megoldjuk az interface, pc kérdést. Egyszerűen nem akarok szívni driver kérdésekkel, támogatással. Reggel be, este lekapcsoljuk és kb. ennyi. Elég nekem a plugin frissítéseit követni, hogy érdemes-e egyáltalán frissíteni. A Reaper frissétéssel még nem volt gond, pluginnel már szívtuk meg. A legjobban a pc és interface-ad/da paráktól félek. A többi eszközünk javítható könnyen, ha esetleg valami gond lesz a következő 10-20-30-40 évben! ?

Link to comment
Share on other sites

11 órája írta AudioWorks Hangtechnika:

Mivel az iMac AiO kategória (nem bővíthető, drágán javítható) ezért úgy korrekt, ha hasonló HW alapú PC AiO konfigurációval hasonlítod össze:

Apple iMac 21.5" (404.900 Ft) VS Asus V221 (222.900 Ft)

Ennyit a példákról... inkább térjünk vissza az eredeti témához.

Ezzel most mit bizonyítottál? Találtál olyan gépet, ami hasonló kaliber, de jóval olcsóbb? Nem ez volt az alapfelvetés. De tényleg nincs értelme tovább ragozni, ha alapvető szövegértési problémák vannak.

Amúgy meg ez a kétmagis iMac gyakorlatilag "csali", szerintem senki nem is veszi. 80.000 pluszért négymagos 4K iMacet veszel. Ezt tedd oda az AiO mellé. 4 magos proci, 8 GB RAM, dedikált RadeOn VGA. Néz már, ez meg még drágább is! Hogy van ez? http://www.argep.hu/trend/ZENA/Zen-aio-pro.html

 

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta deneverstudio:

Milyen alaplappal csináltátok?

A kerdesnek szerintem nem ez a legfontosabb resze (vannak jo alaplapok). Hanem a 10 ev staibilitas, ami a szoftveren fog elbukni. A W10-nek nem tudod kinyomni a szemet. Es ebbol a szempontbol hosszabb tavon en is inkabb az apple-re szavaznek. A masik megoldas, hogy kurvamelyen beleasod magad a linux-ba, es onmagadnak rendszergazdiskodsz, De az kb egy fel elet, szoval profiknak nem ajanlanam (kiveve ha profi linux-rendszergazda az illeto).

Es mondjuk az apple xeon alapu desktopjai nem tularazottak, csak dragak. Es bitang jok. Es a ket "nagy" kozul a win10-nek koszonhetoen (meg a 8nak is) az apple-nek nagyobb az elonye, mint kb 3.1-95-98 ota valaha is. Es egyebkent ugyanugy vajkal a maganeletetben, de nem bassza fel az agyad minden egyes percben. Bugyuta, gugye, igazabol szar, de sokkal inkabb alad dolgozik... Ugyanugy le tud fagyni megha ritkabban is, vannak marhasagai, de nem bassza fel az agyad minden egyes kiba*.* percben.

Amugy gyakorlatilag az osszes nagyobb gyartonak van dragan kurvajo, meg megfizetheto jo alaplapja is. Nevezzuk 10 meg 6 evnek... :) (szerk.: mivel -ha joltom- 3 ev alatt amortizal, igy 7 es 3 ev ingyen termelekenyseg :) )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...