Jump to content
Ménemszól.hu

Novembertől windows kompatibilitàs az Apogee-nál


Főr Gábor

Recommended Posts

Nem tudom, ki kéne egyszer próbálni, de én kb. ugyanannyi szopást hallok MAC-es és WIN-es oldalról is.
Maguk a szoftverek azok, amik embertelen gagyik manapság.
A 64 bites váltás óta nincs egy professzionális szinten használható DAW, és az már elég régen volt.
Amíg a programozók olyan trehány munkát végeznek, mint manapság, addig a hajamra kenhetem a MAC-et szerintem,
de észérvekkel meggyőzhető vagyok persze. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 80
  • Created
  • Last Reply

Ja, es az iMac-ben valtozatlan velemenyem szerint nem az van, aminek aruljak, es abban az ertelemben tularazott, ennek ellenere persze tokjo gep, es retina nagyon durvan beszippant, de ...

szoval szeretnem latni a fogyasztasmerot, meg a szintetikus tesztet, meg 1-2 benchmark-ot... 70W .. lol.

Link to comment
Share on other sites

19 perccel ezelőtt írta gabo:

ASUS X99-A II alaplappal toljuk.

Köszi. Valamikor régen mi is Asus-okkal nyomtuk, aztán leálltam róla, mert az összessel volt valami rumli.
Most egy ideje Gigabyte-os gépeket rakunk össze, de a Win10 óta ezek is elég hisztisek. Azt persze nem tudjuk, hogy mennyire
az alaplap hibája, de olyanok vannak, hogy a fiókba berakott vinyók nem látszanak, csak amikor olyan kedvük van és hasonló disznóságok. 

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Nem tudom, ki kéne egyszer próbálni, de én kb. ugyanannyi szopást hallok MAC-es és WIN-es oldalról is.
Maguk a szoftverek azok, amik embertelen gagyik manapság.
A 64 bites váltás óta nincs egy professzionális szinten használható DAW, és az már elég régen volt.
Amíg a programozók olyan trehány munkát végeznek, mint manapság, addig a hajamra kenhetem a MAC-et szerintem,
de észérvekkel meggyőzhető vagyok persze. :)

Nincsen tobb ervem, mint amit mar letettem az asztalra...

Igazabol hasonlo xeon alapu rendszert felepithetsz "PC"-bol is, tehetsz ra win-10-et, vagy server-t, es siman meg lehet cool-ra, rack-mount-ra csinalni, fog mukodni legalabb annyira, mint a mostani win rendszered. Ha veszel egy mac-et, az fog annyira mukodni, mint egy mac. A kulsos szoftverek meg ugyanugy kulsos szoftverek. Nemi kulonbseg van azon a szinten, hogyha a kulsos szoftver szart csinal, akkor a mac-en egy kicsit(?) konnyedebb a "recovery"... tisztabb, szarazabb erzes... :P:)

A DAW-okkal kapcsolatban: mostanaban (utobbi 1 honap) szinte csak teszt jellegu tapasztalatom van (csupa demoverzio), es nekem is sirnom kell. Eddig ekeztem a Reason-t, de becsszo, kibaszottul azt fogok venni ha windows, vagy ardour melle kell valami midi-seq Linux alatt (work in progress). De az a helyzet, hogy pl a Cubase AI9 sokkal olcsobb, mint a Reason, megis lopas ahhoz kepest. Es ez azert nagyon durva.

Mondjuk szerintem a Steinberg-nek a Yamaha felvasarlas elegge elvette az elet, vagy eletet... :(:(:( :'( ... es az a gond, hogy verseny hianyaban meg a kovetok is csak neznek tagra nyilt pupillakkal, hogy "gyerekek, most tenyleg ennyivel megusztuk? Oszt meg mindig omlik az a kibaszott le?" ... a versenytarsakrol nem is beszelve (ProTools-rol nincs fogalmam).

Es bazmeg, hiszed vagy sem, de eskuszom a jelen pillanatban inkabb vennek Reason-t majd 350 euroert, semmint Cubase AI9-et 150-ert.

Szoval asszem ertem mit mondasz.

Ez eleg eszerv-szeru? :) Nyilvan, tudom, nem. picsaba...

Megiszunk egy sort hetvegen? :)

 

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

hogy a fiókba berakott vinyók nem látszanak, csak amikor olyan kedvük van és hasonló disznóságok. 

Ez win10 egyik legnagyobb kocsogsege. Linux alatt a win10 letezese ota van ra gyakorlatilag command prompt parancs... errol is beszelhetunk a sor mellett... :)

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta deneverstudio:

Nem tudom, ki kéne egyszer próbálni, de én kb. ugyanannyi szopást hallok MAC-es és WIN-es oldalról is.
Maguk a szoftverek azok, amik embertelen gagyik manapság.
A 64 bites váltás óta nincs egy professzionális szinten használható DAW, és az már elég régen volt.
Amíg a programozók olyan trehány munkát végeznek, mint manapság, addig a hajamra kenhetem a MAC-et szerintem,
de észérvekkel meggyőzhető vagyok persze. :)

Reaperrel semmi gond nincs. Keveset eszik, mindenen fut, olcsó, és jó. Olyan skinek vannak már hozzá, hogy gyönyör használni:

http://www.houseofwhitetie.com/reaper/imperial/wt_imperial.html

 

Jön pár szoftverfrissítés és nem működik semmi. Most például ez van. Cubase 9 és Nunedo 8 sehogy sem hajlandó működni az Izotope cuccokkal, de anélkül is nagyon komoly bajok vannak.

Személy szerint én ezt ott oldottam meg, hogy kiirtottam az iZotope-ot a fegyvertárból, kezdtem az Ozone-al anno (még az 5-s verzió körül). Mondjuk nem kompatibilitás, hanem a szoftver korlátozottsága okán (azóta feladat dedikált master láncom van Slate, Dangerous, Eiosis, McDSP, és SPL pluginekből). Jó termék az Ozone, de szerintem van egy soundja, ami nem minden zenei stílusnak áll jól. 

 

Link to comment
Share on other sites

18 perccel ezelőtt írta djtones:

Jó termék az Ozone, de szerintem van egy soundja, ami nem minden zenei stílusnak áll jól. 

A 7-es, meg főleg a 8-as elég jó és bizonyos szituációkban nem igazán lehet kiváltani sajnos semmivel sem. Én régebben nem is foglalkoztam vele, mert sehogy sem szólt, de elég sokat fejlődött szerintem.

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

A 7-es, meg főleg a 8-as elég jó és bizonyos szituációkban nem igazán lehet kiváltani sajnos semmivel sem. Én régebben nem is foglalkoztam vele, mert sehogy sem szólt, de elég sokat fejlődött szerintem.

Melyik modulokat használod sokat?

Link to comment
Share on other sites

20 perccel ezelőtt írta djtones:

Reaperrel semmi gond nincs. Keveset eszik, mindenen fut, olcsó, és jó. Olyan skinek vannak már hozzá, hogy gyönyör használni:

Mégis azt mondják, hogy a gyakorlatban nem lehet vele összerakni akkora projecteket, mint amikkel mi dolgozunk,
meg hogy hiányzik még onnan sok minden, ami kell. Nem ástam magamat bele, de elhiszem annak, aki ezt mondta.
Hogy csak egyet mondjak így hirtelen, amennyire tudom, elfogadhatóan működő tranziens detektor csak a Protoolsban és a Cubase/Nuendo-ban van.
Az meg bizonyos dolgoknál létkérdés. Korábban kutyarossz volt a Steinbergé is, de pár éve sokat fejlődött ezen a téren.
Messze van még a tökéletestől, de legalább dobra már jól működik, míg a többieké még arra sem.
Majd megkérdezem, hogy mi volt még vele a gáz.
Igazából az van szerintem, hogy jelenleg az összes DAW-ből lehetne összetákolni egy profit.
A brutál hibáktól eltekintve is tele vannak kisebb hülyeségekkel és rossz megoldásokkal.
A Cubase/Nuendo esetében órákig tudnám írni és nyilván így van ez a többinél is.

Link to comment
Share on other sites

10 órája írta djtones:

Reaperrel semmi gond nincs. Keveset eszik, mindenen fut, olcsó, és jó. Olyan skinek vannak már hozzá, hogy gyönyör használni:

http://www.houseofwhitetie.com/reaper/imperial/wt_imperial.html

A mindenen fut sajnos nem teljesen fedi a valosagot, sajnos a linux verzio meg mindig inkabb beta, de ha valamit en neztem be, es Te jobban tudod, akkor szeretnem, ha jol kioktatnal, mert akkor egycsapasra megoldodna az osszes gondom. :)

Elore is koszi! :)

Link to comment
Share on other sites

10 órája írta deneverstudio:

Mégis azt mondják, hogy a gyakorlatban nem lehet vele összerakni akkora projecteket, mint amikkel mi dolgozunk,
meg hogy hiányzik még onnan sok minden, ami kell. Nem ástam magamat bele, de elhiszem annak, aki ezt mondta.
Hogy csak egyet mondjak így hirtelen, amennyire tudom, elfogadhatóan működő tranziens detektor csak a Protoolsban és a Cubase/Nuendo-ban van.
Az meg bizonyos dolgoknál létkérdés. Korábban kutyarossz volt a Steinbergé is, de pár éve sokat fejlődött ezen a téren.
Messze van még a tökéletestől, de legalább dobra már jól működik, míg a többieké még arra sem.
Majd megkérdezem, hogy mi volt még vele a gáz.
Igazából az van szerintem, hogy jelenleg az összes DAW-ből lehetne összetákolni egy profit.
A brutál hibáktól eltekintve is tele vannak kisebb hülyeségekkel és rossz megoldásokkal.
A Cubase/Nuendo esetében órákig tudnám írni és nyilván így van ez a többinél is.

Bármekkora projektet lekezel a Reaper! :-)
Biztos vagyok benne, hogy legalább eggyel több sávval elbír, mint a többi DAW ugyanazon a gépen! :-)
Nagyon gyors, minden tekintetben. Brutálisan jól kezeli az erőforrásait a gépnek.
A tranziens detektorral sincsenek gondok. Mostanában jobban beleástam magam, mert volt egy nagyon pontatlan dobos és teljesen jól megtudtam oldani a feladatot, pedig utálok dobot editálni.
Nem hibátlan, de gyakoriak a frissítések. 
A sok sávra egy jó példa:

 

Link to comment
Share on other sites

Ezen a képen én nem látom a sok sávot. Hol van?
Szívesen megnézném amúgy alaposan, de sajnos alsó hangon is hetek, vagy hónapok, mire annyira megismer egy DAW-ot az ember,
hogy a közelébe érjen a munka sebessége a Cubase/Nuendohoz, amivel több, mint 20 éve dolgozunk.
Erre egyszerűen soha nincs idő a folyamatos munka mellett.
És a tranziens detektor a halk dobütéseket is teljesen fázispontosan találja meg?
Csak mert ezen pl. rögtön el szokott bukni az összes.
A többi hangszernél mondjuk a Nuendo detektora is értékelhetetlen sajnos, de már legalább dobra jó.

Videót amúgy nem kezel tudtommal, ami koncertfelvételekhez pl. elég fontos, hogy lássuk mi történik.
Nincs benne MIDI gate, amivel side chanen keresztül lehet gateket vezérelni.
Most így hirtelen ennyi, ami hiányzik és ki tudja mi derül ki még, amikor beleássa magát az ember.
Nehezen hiszem el, hogy pár éves szoftver tudja ugyanazt, mint egy több évtizede fejlesztgetett dolog.
Ugyanakkor az valószínűsíthető, hogy az a kevesebb viszont legalább működik.
Jelenleg a Cubase/Nuendo annyira szét van bonyolítva, hogy nincs egy jól működő részegysége sem sajnos.
Most várható egy nagyobb javítás és mindenki imádkozik, hogy működjön végre.

A mostaniban ráadásul elvileg jön egy vokál editáló eszköz, ami egymáshoz igazítja az éneksávokat.
Az óriási segítség lenne, ha valami csoda folytán működni fog és még minőségileg sem cseszi el a hangot.
Szóval ilyenek is benne vannak a kalapban. Meg a Render In Place is tök jó dolog, ami valószínűleg nincs a Reaperben.
És még van egy csomó ilyen munkát egyszerűsítő, gyorsító dolog, bár ez irányban lenne még rengeteg javaslatom a Steinbergnek,
hogy mit lenne érdemes megcsinálni.

A Studio One lehet még talán később majd egy jól használható cucc, de még nagyon az elején jár.
Azt az a gárda fejleszti, aki a legjobban működő Nuendot csinálta valamikor régen, a 2-es verzió idejében.
Ha már DAW-ot váltanánk, akkor a legalapvetőbb elvárások ezek lennének:
-hibamentes, precíz, atomstabil működés
-modulárisan összeállítható legyen, ne kelljen minden marhaságot megvennem egy vagyonért, ha nincs rá szükségem
-gyors és ingyenes hibajavítás, nem ez a mocsok dolog, amit a Steinberg csinál már tíz éve, hogy alapvető hibákat nem hajlandó kijavítani,
aztán mire nagy nehezen megcsinálja, addigra már fizetni kell érte a verzióváltás miatt, ami aztán persze megint tele van újabb súlyos hibákkal
és ezzel bezárult a kör. Eközben pedig minden verzióváltás azzal jár, hogy korábban kifogástalanul működő dolgokat tesznek tönkre.
-pontos tranziens detektor, ami nem csak dobra működik, hanem legalább olyan triviális dolgokra is, mint egy gitár vonaljel,
ahol még a öt éves kisfiam is megtalálja a tranzienseket, szemben a mostani Steinberg detektorral
-integrált multirack Melodyne, nem az a vacak, ami a Cubaseben van
-vocal align eszköz
-a jelenleginél sokkal jobban kezelhető és átlátható automatika

Valami ilyesmi lenne az alap, de jelenleg nincs ilyen DAW a piacon amennyire tudom és erre jönne még számtalan apróság, ami segítené a munkát.


 

Link to comment
Share on other sites

Engedjetek meg pár gondolatot a "fentiekkel" kapcsolatban:

... A mostaniban ráadásul elvileg jön egy vokál editáló eszköz, ami egymáshoz igazítja az éneksávokat. ...
... volt egy nagyon pontatlan dobos és teljesen jól megtudtam oldani a feladatot ...

Ti nem érzitek úgy, hogy ez az egész "zenész szakma" megcsúfolása? Olyan "énekesekkel" "énekeltetnek", akik nem tudnak pontosan intonálni, nem tudnak ritmusra énekelni? Mit tudnak? Sz...ni?
Olyan "dobosokkal" "doboltatnak", akik nem képesek ritmusban dobolni? Bakker, a dobosnak kellene a legpontosabbnak lennie egy bandában!
Olyan kóklerek tartják magukat "billentyűsnek", akik a boci-boci tarkát sem tudják lejátszani C-dúrban! (Pedig abban egy fekete hang sincs!!)

Lassan az egész "szórakoztató-zene ipar" arról fog szólni, hogy a szart ki hogyan tudja aranyfüstbe csomagolni... Szánalmas.

Azért működnek egyre szarabbul a DAW-ok, mert "túlterheljük őket"; lassan ott tartunk, hogy a kis richie beleböfög a mikrofonba kettőt, meg belefingik hármat, és elvárjuk a DAWtól, hogy a teljes Máté passiót "leképezze" belőle, 7.1-ben. Ez azért rohadtul demoralizáló!! Vagy csak nekem vannak magas elvárásaim?! Olyan nagy elvárás az, hogy valaki értsen ahhoz, amit csinál? (Arról már ne is beszéljünk, hogy az "újságíróink" nem tudnak helyesen írni, szabatosan fogalmazni, pedig ez a szakmájuk! Még a "legolvasottabb internetes hírportál"on sem!!!!! De ha valaki szóváteszi, akkor megsértődnek. A francba, ez - lenne - a szakmájuk! És még ahhoz sem értenek!!!!

Link to comment
Share on other sites

52 perccel ezelőtt írta Bendi:

Engedjetek meg pár gondolatot a "fentiekkel" kapcsolatban:

Persze, ezek teljesen jogos meglátások. Gondolhatod, hogy én is jobban érzem magamat, amikor nagy ritkán profikkal dolgozok, de amúgy általában egy profinak is időre van szüksége a jó munkához, ami gyakran nincs. Vagy anyagi, vagy egyéb okokból. Olyan felvételekkel kell versenyeznünk, amiket minimum 10-20-szor annyi pénzből csinálnak és akkor ezek csak átlagos kisebb munkák külföldön. A legnagyobb produkcióknál nyugodtan vehetünk 80-100-szoros szorzót. Na most, amikor két hét helyett 2 nap alatt kell feldobolni egy lemezt, akkor azt még egy profinál is vágni kell általában. Nem is feltétlenül azért, mert rossz lenne, hanem hogy sokkal gyorsabban és könnyebben lehessen rádolgozni a többi hangszerrel, mert nyilván arra sem lesz idő. Szóval az ilyen editáló eszközök profiknál is hasznoska, csak ott más szinten zajlik a dolog, mint amikor szarból várépítés van.

Link to comment
Share on other sites

52 perccel ezelőtt írta Bendi:

Azért működnek egyre szarabbul a DAW-ok, mert "túlterheljük őket"

Szerintem meg sokkal inkább azért, mert egyre inkább amatőrök csinálják, amatőröknek.
Az elmúlt 10 év "fejlesztései" nagyrészt ilyenek voltak sajnos.
A tróger munkának, a hiba hegyeknek semmi köze a túlterheléshez.
Az tény persze, hogy az egyre több igény miatt már túl vannak bonyolítva a DAW-ok, és már ők sem igazodnak el benne,
de senki nem akadályozza meg őkat abban, hogy tisztességes munkát végezzenek és működjön, amit összeraknak.

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta deneverstudio:

Ezen a képen én nem látom a sok sávot. Hol van?
Szívesen megnézném amúgy alaposan, de sajnos alsó hangon is hetek, vagy hónapok, mire annyira megismer egy DAW-ot az ember,
hogy a közelébe érjen a munka sebessége a Cubase/Nuendohoz, amivel több, mint 20 éve dolgozunk.
Erre egyszerűen soha nincs idő a folyamatos munka mellett.
És a tranziens detektor a halk dobütéseket is teljesen fázispontosan találja meg?
Csak mert ezen pl. rögtön el szokott bukni az összes.
A többi hangszernél mondjuk a Nuendo detektora is értékelhetetlen sajnos, de már legalább dobra jó.

Videót amúgy nem kezel tudtommal, ami koncertfelvételekhez pl. elég fontos, hogy lássuk mi történik.
Nincs benne MIDI gate, amivel side chanen keresztül lehet gateket vezérelni.
Most így hirtelen ennyi, ami hiányzik és ki tudja mi derül ki még, amikor beleássa magát az ember.
Nehezen hiszem el, hogy pár éves szoftver tudja ugyanazt, mint egy több évtizede fejlesztgetett dolog.
Ugyanakkor az valószínűsíthető, hogy az a kevesebb viszont legalább működik.
Jelenleg a Cubase/Nuendo annyira szét van bonyolítva, hogy nincs egy jól működő részegysége sem sajnos.
Most várható egy nagyobb javítás és mindenki imádkozik, hogy működjön végre.

A mostaniban ráadásul elvileg jön egy vokál editáló eszköz, ami egymáshoz igazítja az éneksávokat.
Az óriási segítség lenne, ha valami csoda folytán működni fog és még minőségileg sem cseszi el a hangot.
Szóval ilyenek is benne vannak a kalapban. Meg a Render In Place is tök jó dolog, ami valószínűleg nincs a Reaperben.
És még van egy csomó ilyen munkát egyszerűsítő, gyorsító dolog, bár ez irányban lenne még rengeteg javaslatom a Steinbergnek,
hogy mit lenne érdemes megcsinálni.

A Studio One lehet még talán később majd egy jól használható cucc, de még nagyon az elején jár.
Azt az a gárda fejleszti, aki a legjobban működő Nuendot csinálta valamikor régen, a 2-es verzió idejében.
Ha már DAW-ot váltanánk, akkor a legalapvetőbb elvárások ezek lennének:
-hibamentes, precíz, atomstabil működés
-modulárisan összeállítható legyen, ne kelljen minden marhaságot megvennem egy vagyonért, ha nincs rá szükségem
-gyors és ingyenes hibajavítás, nem ez a mocsok dolog, amit a Steinberg csinál már tíz éve, hogy alapvető hibákat nem hajlandó kijavítani,
aztán mire nagy nehezen megcsinálja, addigra már fizetni kell érte a verzióváltás miatt, ami aztán persze megint tele van újabb súlyos hibákkal
és ezzel bezárult a kör. Eközben pedig minden verzióváltás azzal jár, hogy korábban kifogástalanul működő dolgokat tesznek tönkre.
-pontos tranziens detektor, ami nem csak dobra működik, hanem legalább olyan triviális dolgokra is, mint egy gitár vonaljel,
ahol még a öt éves kisfiam is megtalálja a tranzienseket, szemben a mostani Steinberg detektorral
-integrált multirack Melodyne, nem az a vacak, ami a Cubaseben van
-vocal align eszköz
-a jelenleginél sokkal jobban kezelhető és átlátható automatika

Valami ilyesmi lenne az alap, de jelenleg nincs ilyen DAW a piacon amennyire tudom és erre jönne még számtalan apróság, ami segítené a munkát.


 

Rengeteg folder (Group) van a képen még több benne lévő sávval. 364 sáv van a projektben, ha jól látom.
A Reaper 1.0-ás verziója több, mint 11 éve jött ki, szóval elég kiforrott DAW-ról beszélünk. Azért, mert nem évente lépnek egy verziót, az csak azt jelzi, hogy nem a marketing-vakítás az elsődleges.
Videót is kezeli rendesen, minden ismertebb fájlformátumot be lehet húzni, bármennyi sávot. Az is pozitív, hogy a Reaper-nek tök mindegy, hogy a projektben van mp3, wav, aif, MP4 stb., simán futnak együtt, akár egy sávon, felváltva.
Editálni nagyon könnyű benne, főleg, ha testre szabod a saját parancsaiddal.
A render in place és hasonló dolgok már ezer éve benne vannak.
Nem tökéletes nyilván a Reaper sem, de ami nekem kell a munkához, azt mind tudja. Egy csomó dolgot én pl. bonyolultabban oldok meg, mint más, aki jobban ráfekszik a testrestabásra.
Valóban, így napi meló mellett egy másik DAW-ot megismerni szinte lehetetlen.
Mi vettünk nativ Pro Tools-t, hogy legyen az is, hátha valaki csak abban hajlandó dolgozni :-), de idő még nem volt felrakni, így megismerni sem...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...