Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

UAD Apollo Windows alatt - milyen kártya szükséges


fulton

Kérdés

Sziasztok

Elég ködös számomra még ez az Uad Apollo windows alatt témakör.

A legegyszerűbben úgy tudnám megkérdezni:

Adott egy Windows 10 legújabb frissített oprendszert használó PC.

Nekem csak USB 3.0 csatijaim vannak. A kérdés milyen kártyát (linket is ha lehetne) kellene vennem hogy erre a gépre Thunderbolt-os Apollo-t tudjak csatlakoztatni. Mi egyéb szükséges hozzá (esetleges kábel , adapter...stb) 

Gondolok itt pl erre a kártyára:

Vagy

Csak alaplapra integrált USB 3.1 C csatlakozóval menne? Ez esetben milyen alaplapokat keressek, ami képes lenne fogadni az apollo-kat windows alatt?

Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Ekkor: 2017. 10. 21. at 23:02 írta gabo:

Mi az év elején építtettünk egy új pc-t Win10-el. Szerencsénk volt, mert addigra megjelentek a normális pc-s thunderboltos alaplapok. Igaz mi RME UFX+-t vettünk, hogy thunderbolt-on tudjuk használni és az ügyfelek USB 2-3-on. Az Asus alaplaphoz ilyen kártyát kellett vennünk:

https://www.asus.com/us/Motherboard-Accessory/ThunderboltEX-3/

Mivel az UFX+ thunderbolt 2-es így még erre az átalakítóra is szükség volt:

https://www.startech.com/m/Cables/thunderbolt-3-cables/thunderbolt-3-usb-c-thunderbolt-adapter~TBT3TBTADAP

Jelentős kiadás volt pluszban ez a két eszköz, de miután sikerült egy nap bénázás után a telepítés, tökéletesen működik 32-4096-os bufferméretek között. 

Szóval azért stabil már Win 10 alatt is a thunderbolt, de ha nem lennénk stúdió, akkor az usb3 is több, mint elég lenne az RME-vel, igaz "csak" 2048-as bufferrel! ? Teljesítményben semmi különbség a thunderbolt-tal összevetve a gyakorlati felhasználás alapján.

Jól látom, hogy ez az asus ThunderboltEX minden alaplapra tb3-at varázsol, függetlenül attól, hogy a lap tudja-e az usb 3.1-et?

Link to comment
Share on other sites

Néztem ezeket az írásokat, de a nagy része alap dolog, ami mindig úgy van beállítva nálunk is. Egyedül a firmware volt, amiről nem tudtam, de a frissítése után inkább romlott a helyzet, mint javult. A Satellitek áltaban mentek az elmúlt egy hétben, de az Apollo csak akkor, amikor  épp olyan kedve volt. Ma meg már csak két Satellite működött a négyből és az Apollo sem ment. Eközben a TB szoftware szerint mind az öt ketyere "Connected". Ez hogyan lehetséges, ha az UAD Control Panel meg nem látja? Most megpiszkáltuk a kábeleket és most meg megy minden. Ha a végén kiderül, hogy nincs semmi gond, csak ezek is ugyanolyan megbízhatatlanok, mint az optikai kábelek és a DB25-ös csatlakozók, akkor felkötöm magam.

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta nedcoleman:

Elsőkörben nézd meg az alaplapgyártód firmwareét, hogy a legutolsó van-e fent. Ha nem akkor egyértelműen innen indulj ki. Ha igen már mást kell lépni.

Nagyon köszönöm. Fogalmam sem volt róla, hogy firmwaret is kell frissíteni.
Azt hittem csak a BIOS-t kell. A firmware frissítés el van dugva a Utility közé, ahonnan soha semmi nem kellett még
az elmúlt 18 évben, szóval bele sem néztem. Megcsinálom, aztán remélhetően megoldódnak a dolgok.
 

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta deneverstudio:

Köszi a segítséget. Elvileg le vannak tiltva az ilyen tápellátás kikapcsoló marhaságok, de újra átnézek mindent, aztán ha nem oké, akkor megveszem ezt a kártyát. Annyi még az érdekes, hogy többnyire az után jelentkeznek a problémák, ha egy ideig lekapcsolom a TB eszközöket. Van amikor egész nap nem kell, mert mást csinálok és ilyenkor ne fűtsön itt nekem a 4db Octo+Apollo. Utána van, hogy simám működik ha visszakapcsolom őket, de van hogy napokig nem kell életre az alaplapi vezérlő. Nem igazán értem, hogy hogyan függhet össze, de szinte mindig ezután jelentkezett a baj, tehát kezd gyanús lenni a  dolog.

Most meg még annyival bonyolódott a helyzet, hogy nagy nehezen elindult a TB vezérlő, a Satelittek mennek szépen, de az Apollo nem akart elindulni. Aztán nagy keservesen, az is elindult, de be van ragadva valami a DSP-jébe és egyelőre sehogyan sem sikerül eltávolítani. Az UDA meter üres, de amúgy meg látszik, hogy 15-20%-nyi plugin van rajta betöltve, szóval valami nem oké. Egyelőre semmilyen újratelepítéssel nem sikerült resetelni, úgyhogy lehet, hogy magával az Apollóval is van valami gond most.

Uad meter : Apollo console software ha nincs bent egy plugin sem akkor is 15-20% a terhelés a console software miatt, nem ragadt be semmi ennyit eszik a console a DSP-ből, természetesen ha UAD DSP-t akasztasz még a rendszerre csökkenni fog ez a terhelés. Ha egyedül az Apollo megy akkor kb 15-20% a terhelés, most pontosan nem tudom megnézni, mert nem vagyok otthon.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta deneverstudio:

Köszi a segítséget. Elvileg le vannak tiltva az ilyen tápellátás kikapcsoló marhaságok, de újra átnézek mindent, aztán ha nem oké, akkor megveszem ezt a kártyát. Annyi még az érdekes, hogy többnyire az után jelentkeznek a problémák, ha egy ideig lekapcsolom a TB eszközöket. Van amikor egész nap nem kell, mert mást csinálok és ilyenkor ne fűtsön itt nekem a 4db Octo+Apollo. Utána van, hogy simám működik ha visszakapcsolom őket, de van hogy napokig nem kell életre az alaplapi vezérlő. Nem igazán értem, hogy hogyan függhet össze, de szinte mindig ezután jelentkezett a baj, tehát kezd gyanús lenni a  dolog.

Most meg még annyival bonyolódott a helyzet, hogy nagy nehezen elindult a TB vezérlő, a Satelittek mennek szépen, de az Apollo nem akart elindulni. Aztán nagy keservesen, az is elindult, de be van ragadva valami a DSP-jébe és egyelőre sehogyan sem sikerül eltávolítani. Az UDA meter üres, de amúgy meg látszik, hogy 15-20%-nyi plugin van rajta betöltve, szóval valami nem oké. Egyelőre semmilyen újratelepítéssel nem sikerült resetelni, úgyhogy lehet, hogy magával az Apollóval is van valami gond most.

Mielőtt költenél
Szerintem ez nem Apollo (UAD) gond, ez a működés szoftveres irányú (elsőkörben) - persze hat a hardverre, de ez csak a mellékhatás....
-Másképp mondva direkt van ez, jól csinálják a gyártók.
Elsőkörben nézd meg az alaplapgyártód firmwareét, hogy a legutolsó van-e fent. Ha nem akkor egyértelműen innen indulj ki. Ha igen már mást kell lépni.
Ugyanis a frisített firmware szabadabb utat ad a TB kezelésnek és olyan beállítások is elérhetőek amelyek eddig mereven hardverspecifikusak voltak.
Mindenképpen kezdj így. Ha ajánlhatok ilyet.
(Bár a Gigabyte BIOSát nem ismerem, minimálisan eltérhet az ASUSétól, de tekintve, hogy mindkettőhöz kiadhattak egy kiegészítő kártyát, kvázi pontosan ugyanazon időben
- egyértelmű, hogy mivel nem egyből az alaplappal együtt jött a motyó, biztosan van frissítés hozzá.
Aminek vonzata - pontosabb beállításokat eszközölhetsz magán az alaplapi vezérlőn is)

Azt csak zárójelben teszem hozzá, hogy a kiegészítő kártya direkt készült el és egyértelmű okkal. Húzzon még le picit a useren.
Működéséi elvéből adódóan gyorsabb és biztosabb lenne kiegészítő kártyával a motyód, de nem feltétel. Nem kell bedőlni elsőre
Így szerintem BIOS check és aztán majd meglátod.

Három problémát látok amivel szembesülhetsz.
Ezért amit tennék a helyedben

FW frissítéssel indulj
majd
a BIOS - TB beállításai segíthetnek finomhangolni a dolgokat. Már itt is nyerhetsz szerintem
(A google a még sosem látott BIOS/TB beállításokat megtalálja majd),
illetve számos fórumon próbálják ezeket tárgyalni, mivel "minden összefügghet mindennel", így nem fogsz találni ultimate megoldást, nem ajánlom, felesleges időtöltés.
Célszerűbbnek tartom a lépésenként haladjunk módszert, mert könnyedén kiszűrhető a probléma minimális idő ráfordítással és többé gondod nem lesz. 
Persze legyünk optimisták
Az alaplapi kis füzetecske amit kaptál fizikálisan sajnos már kiadáskor elavult)
Ez előtt vagy után ugye az előzőekben mellékelt linkek beállításai segíthetnek.
Ha még mindezeket követően is produkálja a gondokat az már egy másik kérdés, de akkor sem kel még mindigl kiegészítő kártya.
Pontosan azért nem, mert akkor is van a rendszeredben egy abnormális működési fázis amit lehet célszerűbb lenne megtalálni mintsem megkerülni.
Vagy ki tudja

Legalább 20db Apolloval felszerelt gépet raktam össze windows rendszerrel az elmúlt időszakban, így van némi rálátásom.
Nem osztani szeretnék csak segíteni, remélem tudok is.

Ha végképp nem megy akkor keress meg privátban, sokat járok Szolnokon..




 

Link to comment
Share on other sites

Köszi a segítséget. Elvileg le vannak tiltva az ilyen tápellátás kikapcsoló marhaságok, de újra átnézek mindent, aztán ha nem oké, akkor megveszem ezt a kártyát. Annyi még az érdekes, hogy többnyire az után jelentkeznek a problémák, ha egy ideig lekapcsolom a TB eszközöket. Van amikor egész nap nem kell, mert mást csinálok és ilyenkor ne fűtsön itt nekem a 4db Octo+Apollo. Utána van, hogy simám működik ha visszakapcsolom őket, de van hogy napokig nem kell életre az alaplapi vezérlő. Nem igazán értem, hogy hogyan függhet össze, de szinte mindig ezután jelentkezett a baj, tehát kezd gyanús lenni a  dolog.

Most meg még annyival bonyolódott a helyzet, hogy nagy nehezen elindult a TB vezérlő, a Satelittek mennek szépen, de az Apollo nem akart elindulni. Aztán nagy keservesen, az is elindult, de be van ragadva valami a DSP-jébe és egyelőre sehogyan sem sikerül eltávolítani. Az UDA meter üres, de amúgy meg látszik, hogy 15-20%-nyi plugin van rajta betöltve, szóval valami nem oké. Egyelőre semmilyen újratelepítéssel nem sikerült resetelni, úgyhogy lehet, hogy magával az Apollóval is van valami gond most.

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta Csuzlee:

Ti esetleg FW Apolloról álltatok át TB-re? Tényleg nagyon érdekelne, van-e különbség :)

Denever alaplapjához az általam ajánlott kártya lesz jó. Ez tuti. Az előzőleg belinkelt oldalon ott van az alaplapjának a fajtája a kompatibilis eszközök között...(check)
Személyszerint zsír új gépet raktam össze egy Asus TB EX3as kártyával ASUS Z170 Premiumhoz. De előtte nem volt bővítő kártyám és napi szinten szívtam a hírtelen TB kapcsolat megszűnésének hektikusságával.

Fontosnak tartom megjegyezni, hogy azonnal firmware frissíteni kell az alaplapot! A legújabb firmwarere, mivel a kiegészítő kártya sem lesz a legtutibb előtte és
a Thunderbolt eszközök specifikusabb beállításait teszi a megújult BIOS elérhetővé!!!
-Talán mielőtt egy kiegészítő kártyára adná bárki is a fejét célszerű ellenőrizni a lap firmwareének helyzetét.
Lehet Denevernél ez megoldana mindent.

Illetve lehet mégegy gondja. Az USB-k áramellátását és azok alvó állapotát ki kell kapcsolni mivel azok állandóan problémát okozhatnak:
(s ugye a thunderbolt3asunk egy USB 3.1es...)

Ajánlom átolvasni ezt a rövid de igen fontos részt, mert segíthetnek és problémamentessé tehetik a dolgaitokat:
Legfontosabb tennivalók:
https://help.uaudio.com/hc/en-us/articles/215909723

Másodlagos:
https://help.uaudio.com/hc/en-us/articles/214430446-Windows-Setup-Required-Settings

Mégvalami:
https://help.uaudio.com/hc/en-us/articles/214430426-Configuring-Windows-for-Thunderbolt


 
FW Apollom van, de az a Macjeim-hez, ott is vannak nagy ritkán fagyások vagy pluginek elszállnak, de azt hiszem 2 év alatt 2x történt ilyen. Hozzáteszem az OS nálam még az összes gépen Yosemite - amit lehet nem ártana upgradelni, de ez már más téma.
FW-TB között az égvilágon semmilyen eltérést nem érzékelek, bár Apollo 8duo FW/8p quad TB-ot használok.

Talán pcn vettem észre egy állandóan pattogó hangot,, de azt buffer növeléssel el tudtam űzni.
3 windowsos gépen van és tökéletesen egyformák a gépek. 3ból egynél ez sem segített.
Úgy látom, hogy az elmúlt 1 év során rengeteget javult a TB kezelés a frissítések során, de abszolút üzembiztossá a kiegészítő kártyával tudtam tenni a gépeim

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta deneverstudio:

Köszi. Ha ez tényleg így van, akkor most nagyon, nagyon, de nagyon meg fogok haragudni az UAD-ra, mert csak miattuk vettük meg ezt a nyomorult gépet egy vagyonért. Amúgy teljesen szükségtelen volt.

Szerintem csak az újabb alaplapoknál lehet thunderbolt 3-asra frissíteni a gépet a fenti módszerrel. Szóval, nagy eséllyel nem megúszható az újabb gép beszerzése.

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta deneverstudio:

Köszi. Ha ez tényleg így van, akkor most nagyon, nagyon, de nagyon meg fogok haragudni az UAD-ra, mert csak miattuk vettük meg ezt a nyomorult gépet egy vagyonért. Amúgy teljesen szükségtelen volt.

Ti esetleg FW Apolloról álltatok át TB-re? Tényleg nagyon érdekelne, van-e különbség :)

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta nedcoleman:

Megvettem a különálló egy PCIE-s / Thundebolt  kártyát és minden problémám elszállt vele együtt.
Esetleg nézz utána, szerintem megéri - tuti menni fog vele az UAD-od (nem csak alaplapi TB-vel megy)

Köszi. Ha ez tényleg így van, akkor most nagyon, nagyon, de nagyon meg fogok haragudni az UAD-ra, mert csak miattuk vettük meg ezt a nyomorult gépet egy vagyonért. Amúgy teljesen szükségtelen volt.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 25/10/2017 at 16:48 írta deneverstudio:

Köszi, de nincsen slot. Az UAD csak alaplapi TB-vel megy. Bár ahogy elnézem, azzal sem feltétlenül.

Ez sokat segíthet a problémádon:
https://www.gigabyte.com/Motherboard/GC-ALPINE-RIDGE-rev-10#ov

 

itt megveheted:

https://ipon.hu/webshop/product/gigabyte_gc_alpine_ridge/1560081

Nekem hasonló problémám volt 170es lappal - csak Asussal. 
Megvettem a különálló egy PCIE-s / Thundebolt  kártyát és minden problémám elszállt vele együtt.

Esetleg nézz utána, szerintem megéri - tuti menni fog vele az UAD-od (nem csak alaplapi TB-vel megy)

Link to comment
Share on other sites

9 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Már sokadjára van olyan problémám, hogy gondol egyet és nem működik a Thunderbolt vezérlő.
Gigabyte Z170x-GAMING7 alaplap, UAD által tesztelve és javasolva TB-hez.
Egy gép indításkor egyszer csak nem működik, pedig fél órával előtte még minden rendben volt.
Néha segít egy újraindítás, de sokszor nem.
Ilyenkor van, hogy segít a TB driver újratelepítése, de most pl. az sem.
Olyan is volt már, hogy 2 napig nem lehetett életre kelteni, aztán egyszer csak elindult.
Van valakinek esetleg ötlete, hogy mi a franc lehet ez és mit lehet tenni ellene?

Csak ötlet : másik slot, ha TB kártya van, vagy a TB2/3 as átalakítóra gondolok, hogy kontaktos. Csak egy gondolat ez jutott eszembe. Gép indítás után miután felállt a rendszer akkor kapcsold be a kártyát.

Link to comment
Share on other sites

Már sokadjára van olyan problémám, hogy gondol egyet és nem működik a Thunderbolt vezérlő.
Gigabyte Z170x-GAMING7 alaplap, UAD által tesztelve és javasolva TB-hez.
Egy gép indításkor egyszer csak nem működik, pedig fél órával előtte még minden rendben volt.
Néha segít egy újraindítás, de sokszor nem.
Ilyenkor van, hogy segít a TB driver újratelepítése, de most pl. az sem.
Olyan is volt már, hogy 2 napig nem lehetett életre kelteni, aztán egyszer csak elindult.
Van valakinek esetleg ötlete, hogy mi a franc lehet ez és mit lehet tenni ellene?

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 10/21/2017 at 20:01 írta deneverstudio:

Kalkuláld bele, hogy venni kell hozzá TB2/TB3 átalakítót, mert az Apollókon valami érthetetlen oknál fogva TB2 van, ami Win alatt nem létezik, ott csak a 3-as van.
Ilyen átalakítóból is csak egy-két típus van feltüntetve az UAD weblapján, ami tesztelt és javasolt.

Igen, néztem, de mivel egyelőre tökéletesen működik az FW-s Apollo (most már win10-en is, eddig win7-et használtam), egyelőre nem tervezem lecserélni. Itthoni kis mókára szerintem teljesen (több mint) jó :D Nem is igazán érzem, hogy olyan sokat nyernénk egy TB-s Apolloval a mostani FW-vel szemben, csak ha már építettem új gépet, akkor legyen erre is felkészítve.

Link to comment
Share on other sites

Mi az év elején építtettünk egy új pc-t Win10-el. Szerencsénk volt, mert addigra megjelentek a normális pc-s thunderboltos alaplapok. Igaz mi RME UFX+-t vettünk, hogy thunderbolt-on tudjuk használni és az ügyfelek USB 2-3-on. Az Asus alaplaphoz ilyen kártyát kellett vennünk:

https://www.asus.com/us/Motherboard-Accessory/ThunderboltEX-3/

Mivel az UFX+ thunderbolt 2-es így még erre az átalakítóra is szükség volt:

https://www.startech.com/m/Cables/thunderbolt-3-cables/thunderbolt-3-usb-c-thunderbolt-adapter~TBT3TBTADAP

Jelentős kiadás volt pluszban ez a két eszköz, de miután sikerült egy nap bénázás után a telepítés, tökéletesen működik 32-4096-os bufferméretek között. 

Szóval azért stabil már Win 10 alatt is a thunderbolt, de ha nem lennénk stúdió, akkor az usb3 is több, mint elég lenne az RME-vel, igaz "csak" 2048-as bufferrel! ? Teljesítményben semmi különbség a thunderbolt-tal összevetve a gyakorlati felhasználás alapján.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta fulton:

Ugyan olyan katyvasz ez még mint volt ezek szerint. Nem vágok bele. Túl sok a cécó vele. Köszönöm mindenkinek az eddigi! (még jöhet:) válaszokat.

Ha Apolloban gondolkodsz érdemes Mac-re váltani, itthon mk1és MK2 van egyszerre futnak egy egségkémt kezeli thunderboltal lefűzve semmi gond nincs vele. Anno PC-ről váltottam platformot, mert nem volt win alatt alternatíva akkor PC-re thunderbolt, még mindig nem kiforrott szerintem PC-re. Idővel biztos meg fogják oldani. 

Szóval nem bántam meg, az OSX file kezelését viszont megszokni nem volt egyszerű. 

Ami a Mac mellett szól : működik ennyi.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Csuzlee:

En most raktam ossze egy uj gepet es direkt ilyen alaplapot vettem (usb 3.1 type-c) En is szivesen kiprobalnam, hogy mukodik, csak nekem meg FW-s az Apollom!

Kalkuláld bele, hogy venni kell hozzá TB2/TB3 átalakítót, mert az Apollókon valami érthetetlen oknál fogva TB2 van, ami Win alatt nem létezik, ott csak a 3-as van.
Ilyen átalakítóból is csak egy-két típus van feltüntetve az UAD weblapján, ami tesztelt és javasolt.

Link to comment
Share on other sites

Nem vagyok Win-en már egy ideje pont az Apollo miatt váltottam Mac-re. Pár kérdés bennem is felvetődött, érdekel a téma. PC-re van e TB bővítő kártya??? Anno a FireWire cuccok is csak Via és TI chipsetes kártákkal mentek win7 alatt,de inkább csak a TI chipset és nem vokt mindegy a videó kártya sem pl alaplapi videó kártyával itt-ott elakadt és Drop volt. Ebből kiindulva win-en Thunderbolt elég ingoványos terület. Alaplap, memória sem mindegy a konfignál, ha jól tudom. Nagyon friss PC-n a Thunderbolt, nagyon nincs ki forrva szerintem. Mac-en viszont stabil semmi gond nincs vele, de platformot váltani egy hangkártya miatt is legalább annyira ingoványos, mint kísérletezni PC-n a thunderboltal. Csak hangosan gondolkodtam. ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...