Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

MacBook Pro + külső monitor = sértő alapzaj


xtraktor

Kérdés

Sziasztok,
 2012 mid MacBook Pro 13-hoz Thunderbolton keresztul csatlakoztattam kulso monitort (Fujitsu B22W-6) MiniDisplay port-Display port kabellel. Ezzel az osszekotessel ertem el a megfelelo felbontast a csatlakoztatott monitoron, viszont a Mac-hez tartozo kulso hangkartyahoz-erositohoz kotott ket hangfalbol kellemetlen, az alapzaj kategoriajat is meghalado, nagyon zavaro frekvencia hallhato. Akkor szunik csak meg, ha a Thunderbolt aljzatbol kihuzom a MiniDisplay portot, vagy a monitor tapellatatsat megszuntetem. Érdekes, hogy hangkartyahoz csatlakoztatott fulesben nem hallhato ez az anomalia, csak a hangfalakból. 

 Az alap felállás: Mac, két midi kontroller (Novation, Akai), midi billentyűzet (E-Mu), külső hangkártya (M-Audio Mobile Pre). Ezek mind a gépről kapják az áramellátást, usb-n keresztül, nem is volt semmi gond eddig ezzel az összeállítással, viszont most, hogy csatlakoztattam a monitort, zúg-zizeg, amikor az Abletont elindítom azzal kap még egy erősebb magasabb frekvenciát.

 A külső hangkártya nélkül, a gép füles kimenetelét rákötöttem az erősítőre, kis jack-rca kábellel, ugyanez a helyzet :(   Az usb hub-ot elláttam 5V feszültséggel, ne a gépet terheljék, hátha ez a hiba forrása, de nem... Minden kábel földelt, kontrollerek vezetéke saját, gyári, dugaljzatok cseréjét is próbáltam variálni, hogy közös és külön elosztóból jussanak áramhoz, változatlan eredménnyel.

 Van-e valakinek tapasztalata ilyen, vagy hasonló jelenség kiküszöbölésében?

Kösz, hogy végigolvastátok!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

2 órája írta xtraktor:

Sziasztok,
 2012 mid MacBook Pro 13-hoz Thunderbolton keresztul csatlakoztattam kulso monitort (Fujitsu B22W-6) MiniDisplay port-Display port kabellel. Ezzel az osszekotessel ertem el a megfelelo felbontast a csatlakoztatott monitoron, viszont a Mac-hez tartozo kulso hangkartyahoz-erositohoz kotott ket hangfalbol kellemetlen, az alapzaj kategoriajat is meghalado, nagyon zavaro frekvencia hallhato. Akkor szunik csak meg, ha a Thunderbolt aljzatbol kihuzom a MiniDisplay portot, vagy a monitor tapellatatsat megszuntetem. Érdekes, hogy hangkartyahoz csatlakoztatott fulesben nem hallhato ez az anomalia, csak a hangfalakból. 

 Az alap felállás: Mac, két midi kontroller (Novation, Akai), midi billentyűzet (E-Mu), külső hangkártya (M-Audio Mobile Pre). Ezek mind a gépről kapják az áramellátást, usb-n keresztül, nem is volt semmi gond eddig ezzel az összeállítással, viszont most, hogy csatlakoztattam a monitort, zúg-zizeg, amikor az Abletont elindítom azzal kap még egy erősebb magasabb frekvenciát.

 A külső hangkártya nélkül, a gép füles kimenetelét rákötöttem az erősítőre, kis jack-rca kábellel, ugyanez a helyzet :(   Az usb hub-ot elláttam 5V feszültséggel, ne a gépet terheljék, hátha ez a hiba forrása, de nem... Minden kábel földelt, kontrollerek vezetéke saját, gyári, dugaljzatok cseréjét is próbáltam variálni, hogy közös és külön elosztóból jussanak áramhoz, változatlan eredménnyel.

 Van-e valakinek tapasztalata ilyen, vagy hasonló jelenség kiküszöbölésében?

Kösz, hogy végigolvastátok!

Par opcio a teljesseg igenye nelkul

- masik, arnyekolt usb kabel proba

- usb tapszuro proba

- hangfal es a hangkartya koze di box

- starquad kabel a hangfal es hangkartya koze

Link to comment
Share on other sites

Igen, a minosegi arnyekolt usb kabel a legkisebb eselyel fogja megoldani, de ha a problemat esetleg a mostani kabel serult arnyekolasa okozza, akkor egy probat meger.

usb tapszuro 30-40k-s tetel, jo eselyel segithet

a di box szinte biztosan segit, de ez a legdragabb megoldas. Jensen vagy Lundahl trafoson kivul az osszes kb max PA korulemnyek kozott hasznalhato, studioban tobbet art, mint hasznal. Lehet, hogy a zaj megszunik, de kozben lenyegesen ront a hangminosegen. Ez minimum 60-80k beruhazas. 

Link to comment
Share on other sites

Ma délután lesz kölcsönbe két di box, aktív, ill. passzív. Meglátjuk.

Ennyire bezavarhategy külső monitor? Ahogy írtam az alap konfiggal eddig semmi ilyesmit nem tapasztaltam, jó pár éven keresztül teljesen rendben működött. Eddig arra gyanakodtam, mivel nincs külön MiniDisplay Port, csak egy Thunderbolt kimenőm a gépről, amire monitort tudok csatlakoztatni, hogy ennek nem megfelelő a kompatibilitása a külső kijelzővel. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

39 perccel ezelőtt írta xtraktor:

Ennyire bezavarhat egy külső monitor?

Igen.

5 órája írta axon.dust:

usb tapszuro 30-40k-s tetel, jo eselyel segithet

Arra keszulj fel lelkileg, hogy 30-40k-ert jo esellyel csak kis atviteli sebessegre alkalmasat kapni, olvasd at, hogy mi a tamogatott maximum atvitel (Mb/s), es egyeztesd hogy neked mi kell. Aktivban mar 80k-tol (260 erka) vannak 480-asok (Mb/s), passzivban meg inkabb a duplaja. Persze lehet, hogy van olcsobban is, csak en nem talalom. :)

Ja es azt is tartsd szem elott, hogy a passzivak nyilvan nem "viszik keresztul" a teljes 500mA-t.

Link to comment
Share on other sites

Megoldódott a problem. A kölcsönkért aktív di box is segített, ami közbeiktatásához kellett még egy keverő, plusz két pár kábel... de nem ez lett a végső megoldás. A földelt monitor kábel és az elosztó közé raktam egy kb. 200 ft-os földeletlen dugalj átalakítót.

Most épp nagyon örülök... remélem sokáig.

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

10 órája írta xtraktor:

Megoldódott a problem. A kölcsönkért aktív di box is segített, ami közbeiktatásához kellett még egy keverő, plusz két pár kábel... de nem ez lett a végső megoldás. A földelt monitor kábel és az elosztó közé raktam egy kb. 200 ft-os földeletlen dugalj átalakítót.

Most épp nagyon örülök... remélem sokáig.

Üdv!

 1szomint100 levalasztottad a vedofodlelest a monitorrol. Jol ertem?

Nem akarok veszmadarkodni, de ha valoban ez a helyzet, akkor azt azert nem lehet megoldasnak nevezni. 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta DutchFlowers:

 1szomint100 levalasztottad a vedofodlelest a monitorrol. Jol ertem?

Nem akarok veszmadarkodni, de ha valoban ez a helyzet, akkor azt azert nem lehet megoldasnak nevezni. 

Úgy van, leválasztottam a videoföldelést, minek hatására megszűnt a fent említett probléma. Ez a megoldás veszélyt jelent a rendszerre, vagy nem, ill. mit takar a hivatalos megoldás? Kérdezem, mint elektronikában nem járatos.

Link to comment
Share on other sites

44 perccel ezelőtt írta xtraktor:

Úgy van, leválasztottam a videoföldelést, minek hatására megszűnt a fent említett probléma. Ez a megoldás veszélyt jelent a rendszerre, vagy nem, ill. mit takar a hivatalos megoldás? Kérdezem, mint elektronikában nem járatos.

Szia!
Az a baj, hogy főleg rád veszélyes, ha nincs védőföldelés. Érintésvédelem. A jelenséget úgy hívják, hogy földhurok. 
Hasonló problémába ütköztem én is. Egyelőre még nem oldottam meg. Én a hangkártya füles kimenetét és az ISA füles kimenetét toltam be egy keverőbe, hogy a monitor utat tudjam EQ-zni, effektezni anélkül, hogy a felvételen ez megnyilvánulna. Ahogy a két füles kimenet testpontja összeér jön a kellemetlen PC zaj. Ha az ISA-t kihúzom a hálózatból, megszűnik a zaj (függetlenül attól, hogy működik, vagy sem). 

Link to comment
Share on other sites

33 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Szia!
Az a baj, hogy főleg rád veszélyes, ha nincs védőföldelés. Érintésvédelem. A jelenséget úgy hívják, hogy földhurok. 
Hasonló problémába ütköztem én is. Egyelőre még nem oldottam meg. Én a hangkártya füles kimenetét és az ISA füles kimenetét toltam be egy keverőbe, hogy a monitor utat tudjam EQ-zni, effektezni anélkül, hogy a felvételen ez megnyilvánulna. Ahogy a két füles kimenet testpontja összeér jön a kellemetlen PC zaj. Ha az ISA-t kihúzom a hálózatból, megszűnik a zaj (függetlenül attól, hogy működik, vagy sem). 

köszönöm Hobkins!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...