Jump to content
Ménemszól.hu

UAD problémák


Gamda

Recommended Posts

8 perccel ezelőtt írta Csuzlee:

Minden le van tiltva, elég komolyan és még is látom, hogy van amikor dolgozik a net a hattérben a frissítések miatt.

Állítólag csak akkor higgad le, ha forgalmi díjasra van beállítva neki a net kapcsolat, de ezt még nem próbáltam.
Egy borzalom amúgy, hogy munka közben feljön az ablak és elkezd a frissítésekkel zsibbasztani.
Volt hogy az audio felvétel, vagy lejátszás le is állt miatta.
Ezeknek elment a maradék eszük is, komolyan mondom!

Link to comment
Share on other sites

Az esetek nagy részében szimplán csak baromi idegesítő, hogy munka közbe felpofátlankodik és letakarja a teljes a munkafelületet,
amíg rá nem kattintunk, de megesett, hogy elhallgatott a zene. Mondjuk a Cubase/Nuendo-val amúgy  is rengeteg a baj mostanában.
A C9 pl. simán kiszáll a felvételből  hogyha metronóm hangerőt mer állítani az ember és hasonlók.

Link to comment
Share on other sites

Frissítéssel kapcsolatban csak mondom Sultannak és Gabonak, hogy attól, hogy te nem látod, húzza a netet és a háttérben tölti, még ha ez ki is van kapcsolva...Szóval nem maga a frissítés a gáz, abban csak az ahogy Deneverstudio barátunk mondja, a felugró ablak, hanem, hogy húzza a netet még ha meg is van tiltva neki...

Link to comment
Share on other sites

En OSX-en tolom, de az is hulyul mar meg. Kinszenvedes volt kikapcsolnom azt, hogy a telefonomon jovo iMessage-k ne usszanak be az asztali gepre, kis pittyenessel zeneles kozben. Igaz, annyi elegancia volt benne, hogy csak egy kis slide a kepernyo jobb felso sarkaban, de megis, ki kerte?!

mostanaban mar, ha leulok zenelni azzal kezdem, hogy lekapcsolom a net kapcsolatot. Felek, hogy ez elobb-utobb mar nem lesz opcio.

Link to comment
Share on other sites

7 perccel ezelőtt írta NeoC:

En OSX-en tolom, de az is hulyul mar meg. Kinszenvedes volt kikapcsolnom azt, hogy a telefonomon jovo iMessage-k ne usszanak be az asztali gepre, kis pittyenessel zeneles kozben. Igaz, annyi elegancia volt benne, hogy csak egy kis slide a kepernyo jobb felso sarkaban, de megis, ki kerte?!

mostanaban mar, ha leulok zenelni azzal kezdem, hogy lekapcsolom a net kapcsolatot. Felek, hogy ez elobb-utobb mar nem lesz opcio.

Én vagyok mind a winen is meg osx-en is, és bátran állíthatom, hogy mindenhol vannak gondok, csak másfélék. :(

Link to comment
Share on other sites

59 perccel ezelőtt írta sultan smith:

Hát egyrészt a frissítési értesítő elég jól konfigurálható, másrészt pedig be lehet konfigolni, hogy csak 35 naponként nézzen rá a frissítésekre, addig hagyjon békén.

Én eddig bármit csináltam, mindig volt valami szopás vele, pedig még a registryben is állítgattam ezt-azt, de ez sehogy nem akar jó lenni. Úgy kéne, mint a Win7-en, hogy a nem, az nem és kész. Még azon a gépen is feljövöget az ablak, ahol nincs is net, csak néha ideiglenesen.

Amúgy köszi, majd megnézem újra, mert ahogy nézem a berakott képeket, frissítették ezeket a beállításokat. Legalábbis én nem emlékszem erre a 35 napon békénhagyási időre. Ha ennyi ideig valóban kusban van, akkor azzal már kibékülnék valahogy.

És azt hogy lehet elintézni, hogy ne hisztizzen állandóan, ha a C partícióra akarok bármit is másolni?
Jelenleg ez is megoldhatatlannak tűnik, mert képtelen felfogni, hogy én vagyok a rendszergazda és folyton rinyál.

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Én eddig bármit csináltam, mindig volt valami szopás vele, pedig még a registryben is állítgattam ezt-azt, de ez sehogy nem akar jó lenni. Úgy kéne, mint a Win7-en, hogy a nem, az nem és kész. Még azon a gépen is feljövöget az ablak, ahol nincs is net, csak néha ideiglenesen.

Amúgy köszi, majd megnézem újra, mert ahogy nézem a berakott képeket, frissítették ezeket a beállításokat. Legalábbis én nem emlékszem erre a 35 napon békénhagyási időre. Ha ennyi ideig valóban kusban van, akkor azzal már kibékülnék valahogy.

És azt hogy lehet elintézni, hogy ne hisztizzen állandóan, ha a C partícióra akarok bármit is másolni?
Jelenleg ez is megoldhatatlannak tűnik, mert képtelen felfogni, hogy én vagyok a rendszergazda és folyton rinyál.

Azt hiszem erre gondolsz: https://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/disable-user-account-control-uac-the-easy-way-on-windows-vista/

Win 10-en is ugyanezt kell beállítani hogy ne rinyáljon a telepítéseknél, másolásoknál, etc.

Link to comment
Share on other sites

24 perccel ezelőtt írta sultan smith:

Hiába van nullán a csúszka , akkor is állandóan rinyál és rá kell nyomni a Total Commanderben a Renszergazdaként gombra.
Miközben én vagyok az, szóval ez így gáz. Csökken persze a genyózás, ha le van húzva a csúszka, de sajnos nem szűnik meg teljesen.
Vagy valami mást is kell még csinálni?
Ha nincs lehúzva, akkor amúgy igazából képtelenség is dolgozni.

win10.png

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta deneverstudio:

Hiába van nullán a csúszka , akkor is állandóan rinyál és rá kell nyomni a Total Commanderben a Renszergazdaként gombra.
Miközben én vagyok az, szóval ez így gáz. Csökken persze a genyózás, ha le van húzva a csúszka, de sajnos nem szűnik meg teljesen.
Vagy valami mást is kell még csinálni?
Ha nincs lehúzva, akkor amúgy igazából képtelenség is dolgozni.

win10.png

Nem vagyok biztos abban hogy segít-e, mert jelenleg win8-at használok a fentebb említett okok miatt, de win8 alatt én itt lövöm le az UAC-t:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

EnableLUA = 0

Link to comment
Share on other sites

12 órája írta deneverstudio:

Hiába van nullán a csúszka , akkor is állandóan rinyál és rá kell nyomni a Total Commanderben a Renszergazdaként gombra.
Miközben én vagyok az, szóval ez így gáz. Csökken persze a genyózás, ha le van húzva a csúszka, de sajnos nem szűnik meg teljesen.
Vagy valami mást is kell még csinálni?
Ha nincs lehúzva, akkor amúgy igazából képtelenség is dolgozni.

win10.png

jaaaa, a third party alkalmazásokra hozz létre egy parancsikont, amiben beikszeled a rendszergazdai módot, és azt indítsd.

Link to comment
Share on other sites

Köszi, így megy, de ne vicceljünk már! Ha egyszer be van neki állítva, akkor miért nem érti, hogy én vagyok a rendszergazda?
Plusz még az asztalon is be vannak állítva a parancsikonok, hogy mindig rendszergazdaként fusson.
Tök gáz ez a egész. Akkor már sokkal egyszerűbb rányomni másoláskor, mert az csak egy plusz kattintás.

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta deneverstudio:

Köszi, így megy, de ne vicceljünk már! Ha egyszer be van neki állítva, akkor miért nem érti, hogy én vagyok a rendszergazda?
Plusz még az asztalon is be vannak állítva a parancsikonok, hogy mindig rendszergazdaként fusson.
Tök gáz ez a egész. Akkor már sokkal egyszerűbb rányomni másoláskor, mert az csak egy plusz kattintás.

Ha az asztalra kiteszel egy totalcommander parancsikont, azon beallitod a futtatasnal hogy mindig rendszergazdakent inditsa es utanna tuzod ki a talcara, akkor onnan inditva is mukodik! En is igy hasznalom!

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta deneverstudio:

Köszi, így megy, de ne vicceljünk már! Ha egyszer be van neki állítva, akkor miért nem érti, hogy én vagyok a rendszergazda?
Plusz még az asztalon is be vannak állítva a parancsikonok, hogy mindig rendszergazdaként fusson.
Tök gáz ez a egész. Akkor már sokkal egyszerűbb rányomni másoláskor, mert az csak egy plusz kattintás.

Ha az asztalra kiteszel egy totalcommander parancsikont, azon beallitod a futtatasnal hogy mindig rendszergazdakent inditsa es utanna tuzod ki a talcara, akkor onnan inditva is mukodik! En is igy hasznalom!

Link to comment
Share on other sites

9 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Köszi, így megy, de ne vicceljünk már! Ha egyszer be van neki állítva, akkor miért nem érti, hogy én vagyok a rendszergazda?
Plusz még az asztalon is be vannak állítva a parancsikonok, hogy mindig rendszergazdaként fusson.
Tök gáz ez a egész. Akkor már sokkal egyszerűbb rányomni másoláskor, mert az csak egy plusz kattintás.

Biztonságtechnikai szempontból viszont én úgy gondolom, hogy winnek van igaza, bár ez egy másik kérdőjel már.

Csuzlee-nak a megoldása a jó egyébként, a már engedélyezett parancsikont kell pinnelni, és akkor sima ügy.

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta sultan smith:

Csuzlee-nak a megoldása a jó egyébként, a már engedélyezett parancsikont kell pinnelni, és akkor sima ügy.

Nem tudom, mi az a pinnelés. Az engedélyezett parancsikon el van indítva és utána kitűzve a tálcára.
Józan paraszti ésszel ennek így működni kellene, de a lényeg nem is ez, hanem az, hogy ha egyszer én vagyok a rendszergazda,
akkor ilyenek fel sem volna szabad merülni. Annak meg főleg nem, hogy egyesével minden parancsikont még külön is engedélyezni kelljen.
Biztonságtechnikai szempontok leginkább csak a titkárnőknél érdekesek, mi meg dolgoznánk, ha hagyná a Win.
Legalább rakhatnának a Windowsba egy "Nem vagyok idióta" gombot, ami megszabadítana az össze ilyen hülyeségétől.
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...