Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

TV monitornak?


djuice

Kérdés

Üdv!

Nézegetem ezt a smart tv-t a régi crt-m leváltása végett + hogy hdmi-vel egyben jó legyen monitornak is szgéphez. Van itt aki perfekt a tv-kben? Mennyire jó a JVC manapság? https://edigital.hu/led-televizio/jvc-lt32vf53j-fhd-smart-led-televizio-p519505

Méretben tehát 32" és full hd, wifi onboard volna még az igényem.

Köszi!

screenshot-19_b2oknfoe.png?v=1

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

2 órája írta PropaneB:

Igen, ez lenne az én koncepcióm, bár egy 40"-osnál nem szeretnék nagyobbat (120cm-re lenne tőlem)

Kaptam kölcsön egy 47"-os Phillips-et (1080p- FullHD) Ebben a felbontásban jók a betűk de olyan, mintha egy hatalmas nagyítón keresztül nézném a képet. A "best for display" felbontásban (2560x1440) már jobb a helyzet a méretekkel, de a betűk elmosódottak. Ezzel így nem lennék beljebb. Ráadásul felhívott egy multimédiás ismerősöm, aki azt állítja nekik nincs ilyen jellegű problémájuk a betűkkel . Samsungokat használnak. 

Lufi barátom, pedig egyértelműen azt mondja, hogy a fullHD TV felejtős, sőt, ő még a 4k-t sem javasolja. (Telepítettek ilyeneket stúdiókba és nem tetszett neki...)

f@s...m.. :-)

Ez hátha segít:

https://forums.macrumors.com/threads/mac-pro-5-1-max-resolution-3200x1800-4k-display.2005072/

It's normal in El Capitan that the maximum in the scaled list is 3200x1800. For more resolutions hold Option down when you click "Scaled" and more resolutions show up.
The 'normal' resolutions are already HiDPI, the others are defined '(low resolution)'.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta PropaneB:

Igen, ez lenne az én koncepcióm, bár egy 40"-osnál nem szeretnék nagyobbat (120cm-re lenne tőlem)

Kaptam kölcsön egy 47"-os Phillips-et (1080p- FullHD) Ebben a felbontásban jók a betűk de olyan, mintha egy hatalmas nagyítón keresztül nézném a képet. A "best for display" felbontásban (2560x1440) már jobb a helyzet a méretekkel, de a betűk elmosódottak. Ezzel így nem lennék beljebb. Ráadásul felhívott egy multimédiás ismerősöm, aki azt állítja nekik nincs ilyen jellegű problémájuk a betűkkel . Samsungokat használnak. 

Lufi barátom, pedig egyértelműen azt mondja, hogy a fullHD TV felejtős, sőt, ő még a 4k-t sem javasolja. (Telepítettek ilyeneket stúdiókba és nem tetszett neki...)

f@s...m.. :-)

Az LCD tvknek/monitoroknak van egy olyan tulajdonsága, hogy igazából a natív felbontásban szép csak a képük. Tehát ahol 1 pixel az egy "logikai" képpont. Az általad említett 47"-os Phililpsnél valószínűleg pont a 2560x1440 nem a natív felbontás volt, hanem valami olyan, amihez "trükköznie" kellett. Az is fontos szempont, hogy a videokártya milyen felbontást tud, továbbá az sem mindegy, hogy milyen HDMI kábelt használsz. Nem mindegyik tudja a 4K / 5K felbontást továbbítani.

Link to comment
Share on other sites

14 perccel ezelőtt írta Bendi:

Na de ha egy 50"-oson látod ezt, az nem annyira vad már! :)

Igen, ez lenne az én koncepcióm, bár egy 40"-osnál nem szeretnék nagyobbat (120cm-re lenne tőlem)

Kaptam kölcsön egy 47"-os Phillips-et (1080p- FullHD) Ebben a felbontásban jók a betűk de olyan, mintha egy hatalmas nagyítón keresztül nézném a képet. A "best for display" felbontásban (2560x1440) már jobb a helyzet a méretekkel, de a betűk elmosódottak. Ezzel így nem lennék beljebb. Ráadásul felhívott egy multimédiás ismerősöm, aki azt állítja nekik nincs ilyen jellegű problémájuk a betűkkel . Samsungokat használnak. 

Lufi barátom, pedig egyértelműen azt mondja, hogy a fullHD TV felejtős, sőt, ő még a 4k-t sem javasolja. (Telepítettek ilyeneket stúdiókba és nem tetszett neki...)

f@s...m.. :-)

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta deneverstudio:

Én is ezen gondolkodok egy ideje, csak az a gondom, hogy a szoftverek még nem igazán vannak felkészítve a 4K-ra.
Még kb. egy év kell nekik.
A 4K-n ilyen kicsi lesz minden, de a full HD meg valóban nem jó, szóval én még kivárok ezzel egy, kicsit azt hiszem.

Na de ha egy 50"-oson látod ezt, az nem annyira vad már! :)

Link to comment
Share on other sites

24" fölött - közelről nézve, tehát munkához - kevés a FullHD. Nálam egymás mellett van az új 27" 5K iMac és a régi 27"-os THB Display, ami ráadásul nem is FullHD, hanem még jobb felbontású: 2560 x 1440. Kb. 60-70 cm a "látó"távolság. Nem gondoltam volna, ha nem a saját szememmel látom, de a THB pixeles, az 5K-n meg mintha rajzolva lenne minden. Nem látszik pixel.

Én a 4K-s mellett döntenék.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! 

Én is a kétmonitoros megoldásomat váltanám le egy 40"-os  LED TV-re. Egy MacPro 5.1-re lenne rákötve.  Kb 120cm-re lenne tőlem.

Elsőnek egy Samsung jönne képbe, ez Full HD.

A másik egy LG, ami 4K-s.

Van,aki azt mondja elég a Full HD, valaki pedig azt, hogy felejtsem el, "legalább" 4K, de inkább vegyek egy baromi nagy monitort...

Elég sürgős lenne, megköszönöm a tanácsokat!

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 11. 04. at 10:11 írta csmajor:

Nekem is kesik a 4K monitor. Sima Hd-ben is. Ha kikapcsolom a sok kepjavitot akkor is.

Ezek nem amiatt vannak, hogy egy video karinak még elég combos 4k-n számontartani a pixeleket? Csak kérdezem laikusként!

Ekkor: 2017. 11. 04. at 16:10 írta syngular:

JVC-t felejtsd el, mert biztos jó, de ha beszarik, akkor szopás lehetősége áll fenn.

Van benne valami! Vhol olvastam, hogy ugyan az mint a Hyundai, Orion stb. márkák. Magyarországon nincs képviselete sem, de akkor miért forgalmazzák??? + az Edigital írja hogy ha beregisztrálod a cuccost, 48 hónapra kitolódik a garancia és sehol nincs infó, hogy hol is lehetne regisztrálni. Meggondolandó! Köszi!

 

Eredetileg amúgy SONY párti vok tv-ben, de elég csípősek árban máshoz képest és hát úgy néz ki ilyenekre se árt felkészülni még! 

  1. https://prohardver.hu/hir/google_youtube_okosteve_eltunik.html
  2. http://www.hazi-mozi.hu/cikkshow.php?cid=3144
Link to comment
Share on other sites

Részemről:
1. JVC-t felejtsd el, mert biztos jó, de ha beszarik, akkor szopás lehetősége áll fenn. Már évek óta haldoklik a szerviz (ezt a központi szervizes árulta el nekem telefonban). Nekem egy pár hónapos kamerám meg sem tudták csinálni. 4 hónap után, békéltető testület közbenjárásával sikerült visszakapnom a kamera teljes vételi árát.
2. 82centis tv-t használok otthon mindenre, még videós munkákra is Teljesen hibátlan. Sosem találkoztam semmilyen tapasztalható késéssel, így ez a késéssel kapcsolatos kérdéskör még fel sem merült bennem, amíg most nem olvastam az előző hsz-eket.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta vati:

Ne vegyel Tv-t monitornak!. Meg fogsz orulni az eger kurzor stb. kesestol

Nem vonom kétségbe a leírtakat, nem vagyok szakértő, csak mondom, hogy nálam ilyen tapasztalat nincs. Én egy filléres Tesco Teknika TV-t használok monitornak úgy 4 éve, és Photoshopozok, Illustratorozok rajta..., ott aztán gyakorlatilag használhatatlan lenne ha késése lenne.

Link to comment
Share on other sites

Ne vegyel Tv-t monitornak!. Meg fogsz orulni az eger kurzor stb. kesestol. Nalunk van LG 4K, es Sony is megtekintonek de dolgozni nem lehet rajt. Ha kikapcsolod az osszes kepjavito funkciot akkor van delay es cserebe szarabb a kep is. 

Monitornak monitort!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...