Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hangkártya csere


Sparrow

Kérdés

Sziasztok! 

Az ügyében írok, hogy jelenleg van egy Focusrite Saffire Pro 40-es hangkartyám és az volna a kérdés tárgya, hogy érdemes volna e lecserèlnem egy Saffire Gen2 18i20-ra? Azért gondoltam cserére, mert tudomásom szerint a Gen2-es kártyák újabb fejlesztések és jobb előfokokat tartalmaznak. Megnèzem a legújabb mix drivert is és az is idei. 

Vagy ha esetleg egyéb fejlesztési ötletetitek vannak azokat is szívesen venném. 

Köszönöm! 

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Ekkor: 2017. 11. 05. at 19:46 írta Hobkins:

Nagyon szívesen!

Pontosan így van! Alább nem adnám. Meg mondom azt is, hogy miért.
Még mindig csak kis iskolás vagyok ebben a stúdió világban, de bizony azt már sikerült megtanulnom, hogy ha valamibe beruházok és már van valamim, ami valamilyen, de azt jobbra akarom cserélni, akkor nem érdemes kicsivel jobbra cserélni. Az mindenképpen bukás. Vagy nagyon jóra, vagy semmilyenre. Inkább több évig használom azt amim van, és gyűjtök, minthogy éppen a rendelkezésre álló keretet feleslegesen beinvesztáljam valami olyanba, ami éppen csak egy picivel jobb, mint amim van. És nagyon fontos, hogy mindig tisztában legyen azzal az ember, hogy mi a fő szempont, ami miatt váltani akar. Akár mert több bemenet kell, vagy mert nem jó a lehallgató, stb. stb. Ha az meg van, akkor lehet céltudatosan menni jó irányba.
Kategória ugrás viszonylag csak drágán van a te esetedben. De az biztos, hogy olyan kiadott pénz lesz, amit nem fogsz megbánni, mer' az jó! :) 

Köszönöm a kimerítő választ. Azt hiszem igazad van. Valóban értelmesebb dolog várni egy sokkal jobbra mint egy kicsit jobbra. 

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta djuice:

Erre lehet is találni valami ésszerű és hatásos leírást valahol? Köszi!

Igen, lehet, ha megtalalom bemasolom. De... az USB szelektiv felfuggesztest kell kikapcsolni, a processzor minimalis teljesitmenyet 90-100%ra allitani az energia gazdalkodas menuben. Az eszkozkezeloben az USB portok energiagazdalkodasanal is ki kell kapcsolni a felfuggesztest. A virtualis memoria kezeles alap jaraton a progaramokhoz van rendelve, ezt at kell kapcsolni a hatterszolgaltatasokhoz. Nagyjabol ennyi. Elnezest az ekezet hianyosagok miatt, telefonrol irok. 

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta Brevis:

Lehet láttad már de belinkelem ide is:

cikk

a végén a szürke-piros grafikon az érdekes a te szempontjaid szerint. A grafikon szerint a Scarlett 2i2 2nd gen jobb latencyben mint az UR22 mk2. A nyertes az persze az Apollo twin, csak "kicsit" több pénzért mint emezek.

Azért azt se felejtsük el, hogy a latency-k közötti különbség 1,5 ms körül mozog. Ez pedig finoman szólva is elhanyagolható...

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta malaga:

Nem óhajtok nagy megfejtést sem csinálni Preamp alatt, a demo/hobby/stb kategória bőven jó. A csúcs az én esetemben/"karrieremben" mondjuk egy UAD twin lenne, de jelenleg nem óhajtok ennyit áldozni rá.

Részemről inkább fontos, hogy alacsony latency érték mellett tudjam használni a midi billentyűt, valamint, hogy stabil legyen a driver.

Lehet láttad már de belinkelem ide is:

cikk

a végén a szürke-piros grafikon az érdekes a te szempontjaid szerint. A grafikon szerint a Scarlett 2i2 2nd gen jobb latencyben mint az UR22 mk2. A nyertes az persze az Apollo twin, csak "kicsit" több pénzért mint emezek.

Link to comment
Share on other sites

7 perccel ezelőtt írta malaga:

Köszi mindenkinek az okfejtéseket és segítségeket!

A gép azt gondolom (remélem) eléggé naprakész.

  • 16GB DDR4 RAM
  • PCI-e nvme SSD
  • I7-7700HQ proci

Nem óhajtok nagy megfejtést sem csinálni Preamp alatt, a demo/hobby/stb kategória bőven jó. A csúcs az én esetemben/"karrieremben" mondjuk egy UAD twin lenne, de jelenleg nem óhajtok ennyit áldozni rá.

Részemről inkább fontos, hogy alacsony latency érték mellett tudjam használni a midi billentyűt, valamint, hogy stabil legyen a driver. Láttam mostanában olyan kókány megoldásokat, hogy sírni lett volna kedvem. Ad hoch jelleggel pattogott, recsegett. Volt hogy nem állt fel a rendszer, de olyan is, hogy lejátszás közben adta meg magát, és csak újraindítással lehetett megoldani a problémát.

A Steinberggel nem lesz ilyen problémád ilyen gép paraméterekkel. Egy dologra figyelj majd, mégpedig a rendszer beállításokra. Ha az megvan, szerintem bármit meg tudsz oldani ezzel a kártyával, amire szükséged lehet

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 3/25/2018 at 9:11 írta Bendi:

Sajnos igazat kell adnom bazookabillnek, ha sok VSTi-t használsz, akkor bizony a legfontosabb komponens a bivalyerős proci. Van olyan projektem, ami 2,5GHz-es i5-össel 100%-on hajtotta a CPU-t és pattogott 256ms latencynél, 4,2GHz-es i7-tel meg 70-80%-on ment a CPU, mindenféle pattogás nélkül 128 ms latencyvel. Ráadásul ha VSTi-kel dolgozol, akkor a bounce-ba már "nem szól bele", hogy milyen a hangkártya, mert hogy az "in-the-daw" történik. Ezek alapján számodra az lehet a mérvadó, hogy melyiknek jobb a mikrofon bemenete. Nekem a 6i6 Scarlett 1.gennel semmi gondom nem volt, de én nem használtam mikrofont. (Most egy Clarett 4Pre-t használok.)

Köszi mindenkinek az okfejtéseket és segítségeket!

A gép azt gondolom (remélem) eléggé naprakész.

  • 16GB DDR4 RAM
  • PCI-e nvme SSD
  • I7-7700HQ proci

Nem óhajtok nagy megfejtést sem csinálni Preamp alatt, a demo/hobby/stb kategória bőven jó. A csúcs az én esetemben/"karrieremben" mondjuk egy UAD twin lenne, de jelenleg nem óhajtok ennyit áldozni rá.

Részemről inkább fontos, hogy alacsony latency érték mellett tudjam használni a midi billentyűt, valamint, hogy stabil legyen a driver. Láttam mostanában olyan kókány megoldásokat, hogy sírni lett volna kedvem. Ad hoch jelleggel pattogott, recsegett. Volt hogy nem állt fel a rendszer, de olyan is, hogy lejátszás közben adta meg magát, és csak újraindítással lehetett megoldani a problémát.

Link to comment
Share on other sites

17 órája írta malaga:

Köszi srácok az eddigi ötleteket, infókat. Ezek alapján indultam el és összesen 3 ötlet jött szembe. Persze ez a lista bővíthető, vagy cserélhető simán. Mindegyik "hasonló" árkategóriában játszik.

  • iConnectivity iConnectAUDIO2+ 69.850.-
  • Focusrite Scarlett 2i4 2nd Gen 55.500.-
  • Steinberg UR 22 mk2 52.900.- MOST Akciós ár: 39.900.-

Továbbra is első sorban a stabil, alacsony RTL midi a fontos, valamint, (de ez másodlagos) pl egy ének elfogatható felvétele demo céljából. (Egy sima AT2020 mikrofon van hozzá, szóval nem kell ide ISA és NEVE előfok)

 

A lista alapján, szerintetek megéri az a plusz 15 ezer forint mondjuk egy Scarlett?

Sajnos igazat kell adnom bazookabillnek, ha sok VSTi-t használsz, akkor bizony a legfontosabb komponens a bivalyerős proci. Van olyan projektem, ami 2,5GHz-es i5-össel 100%-on hajtotta a CPU-t és pattogott 256ms latencynél, 4,2GHz-es i7-tel meg 70-80%-on ment a CPU, mindenféle pattogás nélkül 128 ms latencyvel. Ráadásul ha VSTi-kel dolgozol, akkor a bounce-ba már "nem szól bele", hogy milyen a hangkártya, mert hogy az "in-the-daw" történik. Ezek alapján számodra az lehet a mérvadó, hogy melyiknek jobb a mikrofon bemenete. Nekem a 6i6 Scarlett 1.gennel semmi gondom nem volt, de én nem használtam mikrofont. (Most egy Clarett 4Pre-t használok.)

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta malaga:

Köszi srácok az eddigi ötleteket, infókat. Ezek alapján indultam el és összesen 3 ötlet jött szembe. Persze ez a lista bővíthető, vagy cserélhető simán. Mindegyik "hasonló" árkategóriában játszik.

  • iConnectivity iConnectAUDIO2+ 69.850.-
  • Focusrite Scarlett 2i4 2nd Gen 55.500.-
  • Steinberg UR 22 mk2 52.900.- MOST Akciós ár: 39.900.-

Továbbra is első sorban a stabil, alacsony RTL midi a fontos, valamint, (de ez másodlagos) pl egy ének elfogatható felvétele demo céljából. (Egy sima AT2020 mikrofon van hozzá, szóval nem kell ide ISA és NEVE előfok)

 

A lista alapján, szerintetek megéri az a plusz 15 ezer forint mondjuk egy Scarlett?

Demo-nak teljesen jól vesz fel az UR22mk II. Volt szerencsém egy AT4040-nel kipróbálni. Mint azt fentebb is írtam, kizárólag a füles erősítője halk. Az összes többi paramétere otthoni demo összeállításhoz, teljesen korrekt. 

Link to comment
Share on other sites

Amikor hangkártya vásárlás előtt voltam, megpróbáltam belemélyedni a latency és pattogás témába. Tanulságként azt vontam le, hogy a hangkártya a megoldás egyik (kisebb) része. A kedvező latency értékre jelentős hatással van a processzor, illetve az operációs rendszer is. Windows-os rendszeren pedig a lutri kategória a pattogás megjelenése. Nekem ugyan szerencsém van a HP laptoppal, de olvastam sok hozzászólást Lenovo Thinkpadekkel, vagy Dell gépekkel kapcsolatban, hiába az i7, az ssd, stb, hajlamos bepattogni a dolog.

Több oldalon is találno operációs rendszer optimalizáló instrukciókat, épp a latency javítása miatt. Ha szükséges a jövőben, párat elmentettem, el tudom küldeni.

Link to comment
Share on other sites

30 perccel ezelőtt írta Szodike:

Van jó pár összehasonlítás a neten - főleg Steinberg vs. Focusrite témában.

Szinte kivétel nélkül a Steinberget hozzák ki jobbnak. Olvasd el ezeket, és ne az akciós árat hasonlítsd össze a másik cucc normál árával :)

 

Igen, már keresgéltem én is, de sajnos jellemzően össze vissza vannak ezek. MK1 UR22 vetnek össze scarlet gen2-vel és fordítva, meg nem 2i2-t nem 2i4-t stb. Szóval elég nehéz kitalálni a végeredményt... :-D

Link to comment
Share on other sites

Köszi srácok az eddigi ötleteket, infókat. Ezek alapján indultam el és összesen 3 ötlet jött szembe. Persze ez a lista bővíthető, vagy cserélhető simán. Mindegyik "hasonló" árkategóriában játszik.

  • iConnectivity iConnectAUDIO2+ 69.850.-
  • Focusrite Scarlett 2i4 2nd Gen 55.500.-
  • Steinberg UR 22 mk2 52.900.- MOST Akciós ár: 39.900.-

Továbbra is első sorban a stabil, alacsony RTL midi a fontos, valamint, (de ez másodlagos) pl egy ének elfogatható felvétele demo céljából. (Egy sima AT2020 mikrofon van hozzá, szóval nem kell ide ISA és NEVE előfok)

 

A lista alapján, szerintetek megéri az a plusz 15 ezer forint mondjuk egy Scarlett?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Egy kis segítségre volna szükségem. Asztaliról Laptopra váltás miatt keresek egy új hangkártyát/interface-t.

Dell XPS 9560, vagyis lehet USB2, USB3 vagy TB is. (Windows 10)

Ami fontos volna.

  • Első sorban MIDI-VST lenne a lényeg, tehát a lehető legalacsonyabb stabil RTL érték kellene.
  • 1 vagy 2 miksi bemenet (Nem kell ISA minőség, de ne is legyen Bélinger)
  • 1 vagy 2 füles kimenet
  • 1 monitor kimenet (természetesen stereo)

 

Nem kell semmi extra, szuper feature és egyéb hype-olt dolog.

Csak legyen atom stabil és alacsony RTL(atency) recsegés, ropogás nélkül.

Az utolsó befektetésem anno egy EMU 1616M-volt, ami még sima PCI úgyhogy sehogy sem tudnám működésre bírni laptopon keresztül, lévén nem létezik PCI-USB konverter/doboz stb. Továbbá ma már nem tudom merre haladt tovább a világ, mi a mérvadó és mi nem.

 

Tudom, hogy UAD twin MK2-től MK10-en át a csillagos ég, de inkább fontos az Ár/érték arány, ahogy anno az EMU-nál is volt.

 

Előre is köszönök minden hasznos infót, tanácsot, ötletet!

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Sparrow:

Értem és köszönöm az információt. Szavaiból kivéve azt akarod sejteni, hogy ez a következő kategória amire érdemel lenne költeni. 

Köszönöm a konkrétumokat. 

Nagyon szívesen!

Pontosan így van! Alább nem adnám. Meg mondom azt is, hogy miért.
Még mindig csak kis iskolás vagyok ebben a stúdió világban, de bizony azt már sikerült megtanulnom, hogy ha valamibe beruházok és már van valamim, ami valamilyen, de azt jobbra akarom cserélni, akkor nem érdemes kicsivel jobbra cserélni. Az mindenképpen bukás. Vagy nagyon jóra, vagy semmilyenre. Inkább több évig használom azt amim van, és gyűjtök, minthogy éppen a rendelkezésre álló keretet feleslegesen beinvesztáljam valami olyanba, ami éppen csak egy picivel jobb, mint amim van. És nagyon fontos, hogy mindig tisztában legyen azzal az ember, hogy mi a fő szempont, ami miatt váltani akar. Akár mert több bemenet kell, vagy mert nem jó a lehallgató, stb. stb. Ha az meg van, akkor lehet céltudatosan menni jó irányba.
Kategória ugrás viszonylag csak drágán van a te esetedben. De az biztos, hogy olyan kiadott pénz lesz, amit nem fogsz megbánni, mer' az jó! :) 

Link to comment
Share on other sites

33 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Első ránézésre neked egy UA Apollo-ra van szükséged. MKII verziósra. Jobb konverter alapjában véve jó előfokokkal, és még DSP-t is kapsz. Erre gyúrj szerintem. 
Vagy valami ISA 428 + jó konverter.

Értem és köszönöm az információt. Szavaiból kivéve azt akarod sejteni, hogy ez a következő kategória amire érdemel lenne költeni. 

Köszönöm a konkrétumokat. 

Link to comment
Share on other sites

22 perccel ezelőtt írta Sparrow:

Igazából dilemmában vagyok. A sok csatorna csak kényelmi és esetleges későbbi bővítési célt szolgál. Jelenleg a pro40 is nagy, mert általában max 4 bemenetet és 3 kimenetet használok. A hangkártya csere csak frissítés lenne, de nem mindenképpen. Azt hittem, hogy az új scarlettek jobbak. Azért gondolkozom előfokban, mert akkor lenne 1 esetleg 2 profibb csatornàm. 

Szóval 3 jobb minőségű előfokra volna szükségem (2 gitár láda, 1 vokàl). 

Úgy  vagyok a vásárlással, hogy vagy egy jó hangkártya 4 preamppal vagy marad a régi kártya egy jó előfokkal. Az ISA-ra digitális kimenettel csak a konverter miatt gondoltam. 

Első ránézésre neked egy UA Apollo-ra van szükséged. MKII verziósra. Jobb konverter alapjában véve jó előfokokkal, és még DSP-t is kapsz. Erre gyúrj szerintem. 
Vagy valami ISA 428 + jó konverter.

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta Hobkins:

ISA-t digitális opcióval "általában" akkor szoktak venni, ha a hangkártyának nem a legjobb a konvertere. Ahhoz, hogy igazán korrekt választ tudjak adni a kérdésedre tudni kellene, hogy jelenleg mit veszel fel, egyszerre hány mikrofon előfokra van szükséged, és későbbiekben milyen bővítést tervezel, illetve szükséged lesz-e több csatornás mikrofon előfokra, veszel-e másik hangkártyát stb. 

Igazából dilemmában vagyok. A sok csatorna csak kényelmi és esetleges későbbi bővítési célt szolgál. Jelenleg a pro40 is nagy, mert általában max 4 bemenetet és 3 kimenetet használok. A hangkártya csere csak frissítés lenne, de nem mindenképpen. Azt hittem, hogy az új scarlettek jobbak. Azért gondolkozom előfokban, mert akkor lenne 1 esetleg 2 profibb csatornàm. 

Szóval 3 jobb minőségű előfokra volna szükségem (2 gitár láda, 1 vokàl). 

Úgy  vagyok a vásárlással, hogy vagy egy jó hangkártya 4 preamppal vagy marad a régi kártya egy jó előfokkal. Az ISA-ra digitális kimenettel csak a konverter miatt gondoltam. 

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta Sparrow:

Köszönöm a válasz! Nézegettem az Isa one-t és a two-t is. Inkább a two felé hajlanèk, mert az legalább két csatorna, de ugye abban nincs digitális kártya. Ezen gondolkozom, hogy minőségben melyik lenne a jobb. Gondolom a Pro 40-nek nincs olyan jó konvertere az one-hoz képest. Amúgy észrevehető a különbség? Melyiket volna érdemes megvenni? Isa one, vagy isa one + digitális kártya vagy az Isa two? Hosszú távra tervezek ☺️

Köszönöm! 

ISA-t digitális opcióval "általában" akkor szoktak venni, ha a hangkártyának nem a legjobb a konvertere. Ahhoz, hogy igazán korrekt választ tudjak adni a kérdésedre tudni kellene, hogy jelenleg mit veszel fel, egyszerre hány mikrofon előfokra van szükséged, és későbbiekben milyen bővítést tervezel, illetve szükséged lesz-e több csatornás mikrofon előfokra, veszel-e másik hangkártyát stb. 

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta Hobkins:

Sajnos pontosan úgy van, ahogy axon.dust kolléga írja. Ha kell a sok ki/be, akkor ezek jöhetnek szóba,a ha lényeges minőség javulást szeretnél.
Ha meg a jó előfok (is) a lényeg, akkor ISA/TWO és társai ebben a kategóriában. 
Nekem Apogee Duet/Avid Duet/FF Forte-val van tapasztalatom, ezekben már nem rossz előfokok vannak, de akkor az igazi, ha ezek elé csatolsz egy combos előfokot. 

Köszönöm a válasz! Nézegettem az Isa one-t és a two-t is. Inkább a two felé hajlanèk, mert az legalább két csatorna, de ugye abban nincs digitális kártya. Ezen gondolkozom, hogy minőségben melyik lenne a jobb. Gondolom a Pro 40-nek nincs olyan jó konvertere az one-hoz képest. Amúgy észrevehető a különbség? Melyiket volna érdemes megvenni? Isa one, vagy isa one + digitális kártya vagy az Isa two? Hosszú távra tervezek ☺️

Köszönöm! 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...