Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

OS Sierra


djuice

Kérdés

Hahó!
Az alábbi problémám volna:

OS Sierra: telepítés folytatásához kattintson a folytatás gombra. Ezután felugrik egy ablak, hogy ...szükség van a szg. Apple általi jogosultságának ellenőrzésére 

Kattintok a folytatásra és nem történik semmi hanem visszaadja az előző ablakot.  

:wacko: ???

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

9 órája írta JánosHorváth:

Jó sokáig tartott - vagy 4 órán keresztül - de felment szépen. Először hibát jelzett, akkor megnéztem az acountom régióját és visszaállítottam amcsiról magyarra. Másodszorra meg elindult. Maga az install volt lassú, a kiírt hátralévő idők 4-5 szöröse alatt ketyegett a számláló. Amit azóta próbáltam, az megy rendben. ( Digital Performer preferenciákat kellett újra raknom, mert először nem indult el, de azóta sínen van, UAD is.)

Azért annyira nem szép a helyzet, aki uadozik, az várjon még, mert van egy kis szopás, lusta vagyok részletezni, de ha valaki bajba kerül, kérdezzen, segítek.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 1/3/2018 at 8:57 írta djuice:

Természetesen már nem, de utána se ment fel a rendszer és nem értem miért? Vártam itt a nagy segtséget, aztán... :(

 

Jó sokáig tartott - vagy 4 órán keresztül - de felment szépen. Először hibát jelzett, akkor megnéztem az acountom régióját és visszaállítottam amcsiról magyarra. Másodszorra meg elindult. Maga az install volt lassú, a kiírt hátralévő idők 4-5 szöröse alatt ketyegett a számláló. Amit azóta próbáltam, az megy rendben. ( Digital Performer preferenciákat kellett újra raknom, mert először nem indult el, de azóta sínen van, UAD is.)

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Wheel:

Az a baja, hogy Névtelen lemezre lesz telepítve :-)

 

5 órája írta djuice:

Déltől most 3-ig ez a kép van (folyamatjelző egy helyben áll):

hsierra.png.0e4da77d7b571f2f081330593109942f.png

Sajnos nem tudok ehhez érdemben hozzászólni, mert nekem felment, de rengeteg megoldás, tanács van a neten, ha rákeresel, hogy "high sierra install problem", stb.

De ha nem kötelező, hagyd meg a meglévő, működőt. Én csak a kalandvágy miatt fogtam bele  - volt egy pár munka nélküli napom - de az eszemmel tudtam, hogy áthágom az 1. számú alapszabályt: hagyd békén azt, ami működik. Voltak gondjaim az install után az uad plugijeimmel, de megtaláltam szerencsére a megoldást. Most van egy ugyanolyan - hajszállal belassult - rendszerem, mint azelőtt volt az atomstabil El Capitan. Úgyhogy csak akkor installáld, ha valami miatt muszáj, a leállásra meg meg kell keresned a neten a megoldást, mert sokan panaszkodnak hasonló gondokra. Egyébként 1-3 napja már van egy javító update, ma azt is felraktam, ha már elindultam ebbe az irányba, az is felment viszonylag simán.

( Azt ugye megnézted, hogy az App Store fiókod magyar régióra, vagy nyelvre van állítva ? )

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2018. 01. 13. at 20:27 írta JánosHorváth:

Sajnos nem tudok ehhez érdemben hozzászólni, mert nekem felment

Azt gyanítom ez úgy müxik, hogy az app.storeból a 20-on megás telepítőt letöltve, az szedi le a 4,8 gigás DMG rendszer képfájlt (na de hova?) és ennek folyamata közben áll az álapotjelző csík.
Múltkor eljutott a cs0k a Mégsem gomb X-éig, otthagytam egész éjszaka, másnapra csak végez és semmi, ugyanott állt. Ma megint nekikezdtem a türelemjátéknak és most ez van du. 5-től, gyakorlatilag 99%-on! :D

5a625a3fc866f_Kepernyofoto2018-01-19-21_44_42.png.fb76aab8a9abdbca8c2051250b92be72.png

Jó lenne ha ezt valahonnan mint egy linuxot is, le lehetne tölteni és pendriveról telepíteni, mert így ki tudja mikorra lesz belőle értelmes rendszer update... :( 

Link to comment
Share on other sites

10 órája írta djuice:

Azt gyanítom ez úgy müxik, hogy az app.storeból a 20-on megás telepítőt letöltve, az szedi le a 4,8 gigás DMG rendszer képfájlt (na de hova?) és ennek folyamata közben áll az álapotjelző csík.
Múltkor eljutott a cs0k a Mégsem gomb X-éig, otthagytam egész éjszaka, másnapra csak végez és semmi, ugyanott állt. Ma megint nekikezdtem a türelemjátéknak és most ez van du. 5-től, gyakorlatilag 99%-on! :D

5a625a3fc866f_Kepernyofoto2018-01-19-21_44_42.png.fb76aab8a9abdbca8c2051250b92be72.png

Jó lenne ha ezt valahonnan mint egy linuxot is, le lehetne tölteni és pendriveról telepíteni, mert így ki tudja mikorra lesz belőle értelmes rendszer update... :( 

https://www.macworld.com/article/3204672/macs/how-to-create-a-bootable-macos-high-sierra-installer-drive.html

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta JánosHorváth:

Azt hittem, a telepítés akadt el.

 Hát kvázi azzal eggyütt ez is. De itt írnak rá valamit, hogy nem ismeretlen a gond: https://7labs.io/tips-tricks/macos-high-sierra-direct-download.html 3x akadt el a letöltés win7-en is, de ott legalább lehetett folytatni :D így legalább megvannak az installhoz szüks. fájlok. Csak kérdés hogy fog felmenni és hogy magyar lesz-e az OS! Majd kiderül...

Link to comment
Share on other sites

15 perccel ezelőtt írta djuice:

 Hát kvázi azzal eggyütt ez is. De itt írnak rá valamit, hogy nem ismeretlen a gond: https://7labs.io/tips-tricks/macos-high-sierra-direct-download.html 3x akadt el a letöltés win7-en is, de ott legalább lehetett folytatni :D így legalább megvannak az installhoz szüks. fájlok. Csak kérdés hogy fog felmenni és hogy magyar lesz-e az OS! Majd kiderül...

Na letöltöttem az installer appot, csináltam egy-egy bootolható pendrájvot és lülső vinyót - nekem is jól jöhet még -  ha kell kölcsön, keress meg.

Link to comment
Share on other sites

8 perccel ezelőtt írta Bendi:

Milyen rendszerrel jött eredetileg?

Gőzöm nincs, a helyreállító Sierrat akar tolni és hegy van a háttérképen...

A fickó aki adta, lediktált egy halom jelszót (hozzá is beszámításból került mint utólag kiderült, úgy tudtam előtte hogy a sajátja), de egyikkel sem akart bejelentkezni. Ekkor mondta, hogy telepítsem újra, meg hogy távsegítségen még megpróbál segíteni, csak azt nem tudom hogyan. Az a helyzet, hogy hdmi kábelem sincs itthon csak amivel tv-zik a család, meg átalakítót is most rendelünk ebayről, amvel legalább VGA moncsira rátehetem még (ha az is egyáltalán majd működik?).

Jól beleugrottam fejest ebbe a Mac témába, mert azt hittem már eleget kérdeztem hozzá, de egyenlőre parkolópályára tett a masina, de nem adom fel! Jó pap is holtig... :)

 

Link to comment
Share on other sites

Mindenféle torrent oldalakon le lehet tölteni a telepítőt, és találsz leírást, hogyan lehet ezekből a telepítőkből bootolható USB-t készíteni.

De ha esetleg van olyan ismerősöd, akinek van Apple Developer accountja, vagy Te magad regisztrálsz - ingyenes, csak akkor kell fizetős, ha a store-on keresztül akarsz alkalmazást értékesíteni -, akkor le tudod tölteni a hivatalos teljes telepítőket. Célszerű egy működő Macen, mert windowsos gépen körülményesebb az USB elkészítése.

https://www.macworld.com/article/3092900/macs/how-to-create-a-bootable-macos-sierra-installer-drive.html

Nem írtad, hogy eddig mivel próbálkoztál, de lehet, hogy a 3. opció a Te választásod (ha jelenleg már van rajta egy Sierra 10.12.4 vagy későbbi):

https://support.apple.com/en-us/HT204904

Command (⌘)-R Install the latest macOS that was installed on your Mac, without upgrading to a later version.*
Option-Command-R Upgrade to the latest macOS that is compatible with your Mac.**
Shift-Option-Command-R
Requires macOS Sierra 10.12.4 or later
Install the macOS that came with your Mac, or the version closest to it that is still available. 
Link to comment
Share on other sites

7 órája írta Bendi:

Nem írtad, hogy eddig mivel próbálkoztál

Command+R megvolt, arra jött fel a helyreállítós menü. Én magyar nyelven találtam meg ezt, de látom ua. https://support.apple.com/hu-hu/HT204904

Itt a reinstall macOS-t választottam... Elvileg holnap este nekiülünk még,

macos-high-sierra-recovery-mode-reinstal

Mellesleg az Option billentyű melyik a win-es klaviatúrán? A Command az megvan = Win Key. :) 

Link to comment
Share on other sites

16 perccel ezelőtt írta djuice:

Command+R megvolt, arra jött fel a helyreállítós menü. Én magyar nyelven találtam meg ezt, de látom ua. https://support.apple.com/hu-hu/HT204904

Itt a reinstall macOS-t választottam... Elvileg holnap este nekiülünk még,

macos-high-sierra-recovery-mode-reinstal

Mellesleg az Option billentyű melyik a win-es klaviatúrán? A Command az megvan = Win Key. :) 

Balról jobbra - a bal sarokban: ctrl - alt - cmd. Az alt az option. Nézd meg a google-ben fényképeken a mac billenytű kiosztását, az segít.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...