Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Transparens EQ


Csuzlee

Kérdés

Sziasztok!

Milyen “transparens” eq-t ajanlanatok, kifejezetten javitasra, ami nem ad hozza soundot!

Nagyon UAD parti vagyok, es mindenki a Massenburgot MDWEQ5-ot ajanla, de sajnos erre most nem tudok kiadni 300 eurot (black fridayen meg mast szeretnek)!

Mi a velemenyetek a Waves Q10-rol es a Linear Phase Eq-rol?

Esetleg valami mas?

koszi!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

6 perccel ezelőtt írta Csuzlee:

Sziasztok!

Milyen “transparens” eq-t ajanlanatok, kifejezetten javitasra, ami nem ad hozza soundot!

Nagyon UAD parti vagyok, es mindenki a Massenburgot MDWEQ5-ot ajanla, de sajnos erre most nem tudok kiadni 300 eurot (black fridayen meg mast szeretnek)!

Mi a velemenyetek a Waves Q10-rol es a Linear Phase Eq-rol?

Esetleg valami mas?

koszi!

Ha számít egy halandó véleménye, akkor Massenburgot MDWEQ5 :D És lesz még decemberben is év végi akció, bár emlékeim szerint BlackFriday nagyobb akció. (én is pontosan erre gyúrok )

Link to comment
Share on other sites

8 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Ha számít egy halandó véleménye, akkor Massenburgot MDWEQ5 :D És lesz még decemberben is év végi akció, bár emlékeim szerint BlackFriday nagyobb akció. (én is pontosan erre gyúrok )

Ahh tudom, de akkor is max 40% engedmeny, vagyis 180 eur lesz, de legyen 150, meg akkor is sokallom, bar tudom hogy ez nagyon fontos lepes...ellenben most a Q10 meg a tarsai 50 eur (black friday)

Link to comment
Share on other sites

Épp most írta Csuzlee:

Ahh tudom, de akkor is max 40% engedmeny, vagyis 180 eur lesz, de legyen 150, meg akkor is sokallom, bar tudom hogy ez nagyon fontos lepes...ellenben most a Q10 meg a tarsai 50 eur...

Ez valóban egy nagyon jó szempont, de abba is gondolj bele, hogy ez UAD, és milyen jó kimondani, hogy bakker nekem meg van a Massenburg ;) És megint várhatsz egy évet, hogy megvedd, mert a szíved mélyén azt fogod érezni, hogy nekem akkor is kell (mer' UAD) ! És akkor az 50 EUR meg...? 

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta Hobkins:

Ez valóban egy nagyon jó szempont, de abba is gondolj bele, hogy ez UAD, és milyen jó kimondani, hogy bakker nekem meg van a Massenburg ;) És megint várhatsz egy évet, hogy megvedd, mert a szíved mélyén azt fogod érezni, hogy nekem akkor is kell (mer' UAD) ! És akkor az 50 EUR meg...? 

Nem ertem a veget :) “50 EUR meg...?” Ez meg mi az mar? :)

Link to comment
Share on other sites

A fabfilter 2 eq talán megér egy próbát, és sokan kedvelik a (nagy levegő) izotope neutron 2-t. Utóbbi kapható a splice havi előfizus akciójában is, aminek a végén megkapod a full verziót. Bár abban sok minden más is van, transient shaper meg sok más minden.
Ha nem számít a pénz akkor massenburg bár én vettem cambridge-t, szerintem az se rossz. Szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 11. 05. at 22:00 írta deneverstudio:

Massenburg MDWEQ5.
A Manley is nagyon jó EQ, de erre nem igazán alkalmas, amire a kérdező keres megoldást.
A Massenburg viszont főleg javító, megfejtő EQ-nak jó.
Sokan dicsérik még a Fabfiltert is, de azok is marha drága cuccok.
Nyilván nem véletlenül.

Mint tapasztalt felhasználó írnál pár mondatot, miért nem jó a feladatra a Manley? Én mint naiv user, azt gondoltam, mivel az főképp mastering EQ, ezért eléggé transzparensnek kell lennie, mert minek, ha nem ennek? Bár tudom, hogy CPU használata nyilván nem engedi meg, hogy minden sávra Manleyt pakoljunk. Illetve az nem is lehet cél...

up

Link to comment
Share on other sites

Ahogy te is írod, a Manley leginkább egy master EQ, ő viszont javításra keres egy hangnélküli EQ-t,
amivel pl. ronda dolgokat lehet eltüntetni anélkül, hogy valami jellegzetes soundot adna hozzá.
A Manleynek egyrészt van egy jellegzetes hangja (ami persze tök jó), de sávok javítására, megfejtésére meg amúgy sem túl jó szerintem,
mert tök másképp működik, mint pl. a Massenburg.

Normál esetben masternél csak óvatos EQ-zások vannak, míg egy javító EQ esetében gyakran brutális beletekerésekről van szó.
Ez két eléggé eltérő feladat, amire jellemzően más-más dolgok válnak be. Nekem legalábbis.
Bár persze masternél épp úgy adódhat olyan feladat, amihez kellhet a Massenburg, szóval nem csak sávokon érdemes használni.
Meg persze a Manyleyvel is lehet jó nagy beletekeréseket csinálni, de az más lesz, mint a Massenburg.
Amúgy természetesen a Manley is egy nagyon jó EQ és nem is csak masterre.
Én is szeretem, de az elbaltázott sávokat nem azzal szoktam első körben rendberakni, hanem inkább a Massenburggal.



 

Link to comment
Share on other sites

15 órája írta deneverstudio:

Ahogy te is írod, a Manley leginkább egy master EQ, ő viszont javításra keres egy hangnélküli EQ-t,
amivel pl. ronda dolgokat lehet eltüntetni anélkül, hogy valami jellegzetes soundot adna hozzá.
A Manleynek egyrészt van egy jellegzetes hangja (ami persze tök jó), de sávok javítására, megfejtésére meg amúgy sem túl jó szerintem,
mert tök másképp működik, mint pl. a Massenburg.

Normál esetben masternél csak óvatos EQ-zások vannak, míg egy javító EQ esetében gyakran brutális beletekerésekről van szó.
Ez két eléggé eltérő feladat, amire jellemzően más-más dolgok válnak be. Nekem legalábbis.
Bár persze masternél épp úgy adódhat olyan feladat, amihez kellhet a Massenburg, szóval nem csak sávokon érdemes használni.
Meg persze a Manyleyvel is lehet jó nagy beletekeréseket csinálni, de az más lesz, mint a Massenburg.
Amúgy természetesen a Manley is egy nagyon jó EQ és nem is csak masterre.
Én is szeretem, de az elbaltázott sávokat nem azzal szoktam első körben rendberakni, hanem inkább a Massenburggal.



 

Köszi a választ! :) Kimerítő volt. 

Tavaly év végi akcióban sikerült egy 6-os csomagot vásárolni, ott az elsők között tettem be az akkor újnak számító Massenburgot :) 
Idén is lenne pár plugin ami beférne egy  6-os vagy 10-es csomagba :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...