Jump to content
Ménemszól.hu

Cubase 9.5


Hobkins

Recommended Posts

Mire gondolsz? Nekem ez már így is egy csoda. Eddig gyűlöltem autimatikázni és mindig inkább új sávot csináltam
mindennek, tizedannyi idő alatt, de ez most tényleg nagy királyság. Range Selection és már lehet is fel-le húzni, mint a Studio One-ban.
Eddig ehhez vagy tízszer ennyi nyomogatás kellett.

Link to comment
Share on other sites

Cubase 7,5-el van egy problémám, mixer ablaknál nem látom a sáv elnevezéseket, teljes képernyönél 1/4 rész fekete, már mindent próbáltam amit csak lehet, ha újra telepítem az egész rendszert működik rendesen pár hónap után viszont megint jelentkezik a probléma. A rendszer OSX Mavericks, MacBook Pro 13”. -Elég bosszantó-. Elnézést az OFF ért. legális full Cubase 7.5. Nem akarok feljebb lépni verzióban. MacMini gépemen ugyan ez a rendszer van, nincs probléma -memória processzor ugyan az, mit a MacBook-on-

Link to comment
Share on other sites

22 órája írta deneverstudio:

Komoly kiesés lenne az átállás és állandóan tele vagyunk munkával.

Ez érthető, ugyanakkor ha sok évig szív valaki egy hibás programmal, párhuzamosan mellette némi időt rászánni más rendszerek kipróbálására egy majdani váltáshoz, nem jobban megérheti, még ha régebben említetted is, hogy "krónikus csendhiányban szenvedsz"? :) 

22 órája írta deneverstudio:

A legtöbb DAW pedig meg sem közelíti tudásban a Steinberget

Studio One-t is nagyon dicsérik. Azzal mi a helyzet lényegileg nálad? Próbáltad?

22 órája írta deneverstudio:

A Cubasben nem volt gond a fekete betűkkel, mert ott egy kis téglalapban írja ki, nem úgy mint a Nuendoban.

Az még a bosszantó szerintem, mikor egy program vagy plugin fix méretre, apró szar feliratokkal, gombokkal van megcsinálva és nem lehet nagyítani, meg teljes ablakba rakni, csak hogy a design érvényesüljön.

 

22 órája írta deneverstudio:

Én pl. max 20-30%-át használom

És még hányan ugyan így annyit sem! Nuendot említed: van ismerősöm aki az abban lévő extrák miatt nem használ Cubaset, de totál nem érdekli az 5.1-es keverés, vagy az audio, mert csak midizik benne. Az ilyen monstrum felhizlalt programok meg gyakorlatilag valóban feleslegesen nagy méretűek és nehezen indulnak, mert felzabálják az összes erőforrást a sok lényegtelen dolgaikkal... (Egy Adobe Reader is pl. régen volt 18-20 MB. Ma meg 4-500 ha felrakja vki.)

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta djuice:

Studio One-t is nagyon dicsérik. Azzal mi a helyzet lényegileg nálad? Próbáltad?

Sajnos még fényévekre van, de amúgy valóban ígéretes. Ugyanaz a stáb csinálja, mint aki egykor a Nuendo 2-t, aminek a Steinberg azóta sem ér a közelébe használhatóság és stabilitás terén. Abban nagyon kézre állt minden, logikus volt, pont úgy működött, ahogy kell, stb.

Link to comment
Share on other sites

Nem kell, csak

1 órája írta atiezr:

Sziasztok!

Kérdésem lenne, hogy ha frissítek 9-ről 9.5-re, akkor a 9-est tudja aktualizálni vagy mellé telepíti és a végén a 9-est uninstall-álni kell?

Nem kell, te döntöd el, kell-e vagy sem. Érdemes egy ideig mindkettőt megtartani, pláne ha vannak aktuálisan futó projectek még a 9-ben.

Link to comment
Share on other sites

Én mindig az egészet telepítem újra. Így tényleg megmarad biztonság kedvéért a régi is. Az előző verzióban a hangkártyámat volt hogy elsőre nem ismerte fel, most ez szerencsére már nincs így. Nekem bejött ez a frissítés, az automatizálás is nagy királyság.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
1 órával ezelőtt írta Hobkins:

Ugyanazt a projektet betöltöttem 8.5-be, és 9.5-be is, exportáltam mind a kettőt, az egyiken fázis fordítást csináltam és a végeredmény NEM nulla.
Akinek van 9.5 és 8.5 vagy 8 csinált már ilyen összehasonlítást?

Így nem igazán tudsz tesztelni, mert szinte soha nem lesz nulla a különbség még akkor sem,
ha ugyanabból a szoftverből exportálsz kétszer.
A mai pluginek tele vannak véletlenszerű elemekkel, amik nem szólalnak meg kétszer ugyanúgy.
Modulációs pluginek, vagy más komplexebb pluginek és VSTi-k meg főleg nem.
Ha van benne real time futó sample alapú VSTi, akkor már csak amiatt sem lesz egyforma.

Annyit lehet tenni, hogy minden wav legyen, semmi VSTi és szedj ki minden modulációs plugint, reverbet, stb.
Csak EQ és COMP plugin maradjon, abból is minél butább. Cubase EQ sehol ne legyen bekapcsolva.
Így megnézed, hogy milyen jellegű eltérés van két export között, ha azonos a host és akkor, ha eltérő.
Ebből esetleg lehet valamire következtetni, de nem feltétlenül.

Link to comment
Share on other sites

14 órája írta deneverstudio:

Így nem igazán tudsz tesztelni, mert szinte soha nem lesz nulla a különbség még akkor sem,
ha ugyanabból a szoftverből exportálsz kétszer.
A mai pluginek tele vannak véletlenszerű elemekkel, amik nem szólalnak meg kétszer ugyanúgy.
Modulációs pluginek, vagy más komplexebb pluginek és VSTi-k meg főleg nem.
Ha van benne real time futó sample alapú VSTi, akkor már csak amiatt sem lesz egyforma.

Annyit lehet tenni, hogy minden wav legyen, semmi VSTi és szedj ki minden modulációs plugint, reverbet, stb.
Csak EQ és COMP plugin maradjon, abból is minél butább. Cubase EQ sehol ne legyen bekapcsolva.
Így megnézed, hogy milyen jellegű eltérés van két export között, ha azonos a host és akkor, ha eltérő.
Ebből esetleg lehet valamire következtetni, de nem feltétlenül.

Sejtettem valami ilyesmit. Na majd csinálok egy újabb tesztet. Köszi az infót!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...