Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Melodyne vs. Antares Autotune


Csuzlee

Kérdés

Sziasztok!

Esetleg valakinek van összehasonlítási tapasztalata Celemony Melodyne vs. Antares Autotune kapcsán? Főleg ének kapcsán érdekelne dolog (nyílván :D). Jelenleg Melodyne-el szoktam korrigálni a kisebb hibákat, illetve "tercet" gyártani (köszi Hobkins :D) és az érdekelne, hogy mennyire használható, milyen a végeredmény az Antaressel, mert ha működik és jó, akkor nagyban gyorsítaná a munkafolyamatot.

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

4 órája írta Csuzlee:

Sziasztok!

Esetleg valakinek van összehasonlítási tapasztalata Celemony Melodyne vs. Antares Autotune kapcsán? Főleg ének kapcsán érdekelne dolog (nyílván :D). Jelenleg Melodyne-el szoktam korrigálni a kisebb hibákat, illetve "tercet" gyártani (köszi Hobkins :D) és az érdekelne, hogy mennyire használható, milyen a végeredmény az Antaressel, mert ha működik és jó, akkor nagyban gyorsítaná a munkafolyamatot.

Köszi!

Igazan nincs mit ;) Es szerintem melodyne-nal nem jobb az Antares ;)

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm szépen a válaszokat :) Végül csak megvettem az Autotunet és azóta én is rájöttem, hogy javítani sokkal-sokkal jobb jelenleg a Melodyne és mivel el is kapkodtam a dolgot és nem láttam, hogy az UAD Antares nem tudja a transposet, így még tercre sem nagyon tudom használni (ráadásul nekem Cubase Elementsem van és valahol a VarAudio-it akartam kiváltani vele)...Ettől függetlenül nem mondtam még le róla, itt-ott jó vele "soundot" csinálni, vagy egy kis kórust (a már melodyneal javított sávon) és remélem a egyszer a transpose funkciót is bele fejlesztik. De bevallom erősen gondolkoztam, hogy írok nekik, hogy cseréljék ki nekem valamelyik másik pluginra.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Csuzlee:

De bevallom erősen gondolkoztam, hogy írok nekik, hogy cseréljék ki nekem valamelyik másik pluginra.

Lehet velük tárgyalni, úgyhogy érdemes megpróbálni, ha meggondoltad magadat. Messze a legjobb supportjuk van az egész szalmában és jó fejek szoktak lenni. Jó pár éve egyszer írtak nekem, hogy miért nem vásárolok már egy ideje, mert látták, hogy korábban szinte mindent megvettem. Mondom neki, komám, ez itt nem Amerika, itt elképesztően alacsony pénzekből kell produkciókat összerakni, meg gazdasági világválság is van, stb,. Erre adtak 100 dolcsi kupont. Szóval tök jó arcok voltak.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta deneverstudio:

Lehet velük tárgyalni, úgyhogy érdemes megpróbálni, ha meggondoltad magadat. Messze a legjobb supportjuk van az egész szalmában és jó fejek szoktak lenni. Jó pár éve egyszer írtak nekem, hogy miért nem vásárolok már egy ideje, mert látták, hogy korábban szinte mindent megvettem. Mondom neki, komám, ez itt nem Amerika, itt elképesztően alacsony pénzekből kell produkciókat összerakni, meg gazdasági világválság is van, stb,. Erre adtak 100 dolcsi kupont. Szóval tök jó arcok voltak.

Eddig is tudtam, hogy nagyon jó fejek, de hogy ennyire...Ez az igazi kereskedő véna...lehet náluk alapfelvétel a felvételinél :)

Link to comment
Share on other sites

Bocsánat, hogy off, de én eleve nem értettem soha zenész beállítottsággal az "auto" előtagot. A "tune-t" igen, mert néha abszolut etikus egy marha jó take 2-3 szótagját kijavítani. De az nem auto. Erre meg szerintem a legtökéletesebb a Digital Performer pitch nézete, ami látványosan, grafikai segítséget is nyújtva támogatja a finom, vagy durva hangolást alapból nem auto módon, de ha nagyon akarnám, akkor úgy is pitch quantize módon. Az már csak zárójeles megjegyzés, hogy a legutolsó szoftverben elég jó minőségben lehet polifónikus audiót is transzponálni.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...