Jump to content
Ménemszól.hu

Kérdés

Sziasztok!

Vettem egy új PC-t, és az első dolog, amit észrevettem, hogy nagyon erős USB zajt hallok a monitorokon. Egy pár helyen megoldottam ezt a problémát, most viszont sehogy sem jutok a végére. A nyomozás közben egyre inkább az az érzésem, hogy a probléma nem feltétlenül a számítógéppel, hanem a monitor hangfalakkal van. A monitor hangfalak Yamaha HS-80 típusúak, a "hangkártya" egy Akai MPC Live, ami USB3 porton csatlakozik a géphez, a képernyő HDMI kábellel csatlakozik, minden más USB portokon. Amit eddig kipróbáltam:

• az MPC és a számítógép különböző konnektorba - zaj marad
  • minden egyéb perfiéria leválasztása a gépről az MPC kivételével - zaj marad
  • különböző USB aljzatok kipróbálása (3.0/2.0 egyaránt) - zaj marad
  • az MPC egy saját áramforrással rendelkező USB hubra dugva - zaj marad
  • a monitorok szimmetrikus és aszimmetrikus csatlakozása - zaj marad
  • minden alaplapi "finomság" kikapcsolás BIOS-ban, Windowsban az energiatakarékos üzemmód letiltása - zaj marad

A legfurcsább, hogy a zaj akkor is hallható, ha az MPC ki van kapcsolva és az adaptert is kihúztam belőle. (ebben ugyebár van belső akku) A zaj jellege az a tipikus fajta, amikor digitális ciripelés hallható a képernyőn történő aktivitás, vagy a lemezmeghajtók aktivitása közben, csak ebben az esetben ez egy egész széles spektrumon hallható modulált fehérzajnak hangzik, és nagyon csúnyán beleszól a hallható hanganyagba, konkrétan nem lehet nem hallani.

És hogy miért gondolom, hogy ez a monitorok nyűgje lehet? Mert az MPC fejhallgató kimenetén nem jelenik meg a zaj.

Szóval nagyon örülnék a szakik véleményének, pláne ha valami jó megoldást lehetne erre kitalálni, mert az én tudásom itt véget ért, és tanácstalan vagyok.

Barna

Hozzászólás megosztása

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

• 0
10 perccel ezelőtt írta bgrassfield:

Sziasztok!

Vettem egy új PC-t, és az első dolog, amit észrevettem, hogy nagyon erős USB zajt hallok a monitorokon. Egy pár helyen megoldottam ezt a problémát, most viszont sehogy sem jutok a végére. A nyomozás közben egyre inkább az az érzésem, hogy a probléma nem feltétlenül a számítógéppel, hanem a monitor hangfalakkal van. A monitor hangfalak Yamaha HS-80 típusúak, a "hangkártya" egy Akai MPC Live, ami USB3 porton csatlakozik a géphez, a képernyő HDMI kábellel csatlakozik, minden más USB portokon. Amit eddig kipróbáltam:

• minden alaplapi "finomság" kikapcsolás BIOS-ban, Windowsban az energiatakarékos üzemmód letiltása - zaj marad

A legfurcsább, hogy a zaj akkor is hallható, ha az MPC ki van kapcsolva és az adaptert is kihúztam belőle. (ebben ugyebár van belső akku) A zaj jellege az a tipikus fajta, amikor digitális ciripelés hallható a képernyőn történő aktivitás, vagy a lemezmeghajtók aktivitása közben, csak ebben az esetben ez egy egész széles spektrumon hallható modulált fehérzajnak hangzik, és nagyon csúnyán beleszól a hallható hanganyagba, konkrétan nem lehet nem hallani.

És hogy miért gondolom, hogy ez a monitorok nyűgje lehet? Mert az MPC fejhallgató kimenetén nem jelenik meg a zaj.

Szóval nagyon örülnék a szakik véleményének, pláne ha valami jó megoldást lehetne erre kitalálni, mert az én tudásom itt véget ért, és tanácstalan vagyok.

Barna

A fejhallgato kimeneten nem is lesz zaj :) Az egy mas jellegu kimenet. Probald ki, h. a szamitogepet kikapcsolod, kulso tapot adsz a hangkartyanak, rakotod a monitorokat szimmetrikus kabelekkel. Elvileg igy nem lesz zaj. A vegeredmenyt megvarjuk es megyunk tovabb.  :)

Szerk:Az akai ne legyen osszekotve semmilyen formaban a geppel.

Szerkesztette Hobkins

Hozzászólás megosztása

• 0
3 perccel ezelőtt írta Hobkins:

A fejhallgato kimeneten nem is lesz zaj :) Az egy mas jellegu kimenet. Probald ki, h. a szamitogepet kikapcsolod, kulso tapot adsz a hangkartyanak, rakotod a monitorokat szimmetrikus kabelekkel. Elvileg igy nem lesz zaj. A vegeredmenyt megvarjuk es megyunk tovabb.  :)

Szerk:Az akai ne legyen osszekotve semmilyen formaban a geppel.

Ha az USB kábelt kihúzom az MPC-ből, a zaj azonnal megszűnik.

Üdv,

Barna

Hozzászólás megosztása

• 0

Nálam ilyen zajt a saját áramforrással rendelkező USB hub szokott generálni, ha lekapcsolom a tápját megszűnik.

Hozzászólás megosztása

• 0
Épp most írta bgrassfield:

Ha az USB kábelt kihúzom az MPC-ből, a zaj azonnal megszűnik.

Üdv,

Barna

Akkor egy draga USB levalaszto a megoldas. Legalabbis a leggyorsabb megoldas. 

Hozzászólás megosztása

• 0
1 perce írta bart42:

Nálam ilyen zajt a saját áramforrással rendelkező USB hub szokott generálni, ha lekapcsolom a tápját megszűnik.

Nálam nincs most a rendszerben USB hub, az csak egy próba volt, hogy esetleg arra dugva változik-e valami.

Hozzászólás megosztása

• 0
1 perce írta Hobkins:

Akkor egy draga USB levalaszto a megoldas. Legalabbis a leggyorsabb megoldas. 

Az ha jól tudom erősen visszafogja az USB sávszélességét is. Nem mintha most nagyon szükségem lenne az 5gb/sec adatátvitelre, de hallottam olyanokat, hogy ezek a leválasztók jelentősen befolyásolják az adatátvitel minőségét. 

Hozzászólás megosztása

• 0
3 perccel ezelőtt írta bgrassfield:

Az ha jól tudom erősen visszafogja az USB sávszélességét is. Nem mintha most nagyon szükségem lenne az 5gb/sec adatátvitelre, de hallottam olyanokat, hogy ezek a leválasztók jelentősen befolyásolják az adatátvitel minőségét. 

Egyik baratom hasznal, igaz USB 2.0 Avud Duet hangkartyaval, semmi baja nincs. Leszigetelhetned a szamitogep fold csatlakozojat is, az olcso, de az aramutes veszelye miatt NE TEDD! 

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 2017. 12. 07. at 10:54 írta bgrassfield:

Sziasztok!

Barna

Szerintem a PC-t és a hangfalat vidd más áramforrásról, nállam ugyanez a setup. Csak akkor keletkezik zaj ha be van dugva az mtrack2x2m, rá az mpc és még usbn is rá csatlakozok gépre(habár mpc 1000 nél is így volt) Érdekel sikerült e megoldanod már a problémát!

Hozzászólás megosztása

Szólj hozzá! Ehhez regisztrálj, vagy jelentkezz be!

Regisztrált tagság szükséges a fórumon való részvételhez.

Tagság szerzése

Igényelj tagságot a közösségünkben! Mindez pofonegyszerű!

Regisztráció

Jelentkezz be!

Már regisztrált tagunk vagy? Itt jelentkezhetsz be!

Bejelentkezés