Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Nord Lead A1 vs Roland System-8 vs Roland JD-xa


atiezr

Kérdés

Sziasztok!

Tervben van egy VA szinti beszerzése.

Szeretném a véleményeteket kérni, hogy az alábbi szintik közül melyiket választanátok és miért.

A jelenlegi 3 esélyes:

- Nord Lead A1

- Roland System-8

- Roland JD-XA (Ő lehetne árban a felső határ)

 

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.

Attila

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Igazán jó kérdés, komoly hitvitát indíthat. Az objektív tulajdonságokban összehasonlíthatóak, de az nem sokat ér. A lényeg, hogy Neked melyik hangja teszik legjobban. Nekem a JD-XA a nyerő. Kebu zenéiben hallottam kicsit jobban kínozni, nekem meggyőző az analóg hangja, azt a meleg hatást éri el, amit másban nem igazán hallok meg. A Nord hangjai technikailag talán jobbak, de bennem kevésbé otthonos érzést keltenek, inkább lenyűgöznek, mint a "hadd én is" érzést keltik. Hallgass meg egy csomó demót, Dunát lehet velük rekeszteni a tecsődön.

Link to comment
Share on other sites

Nekem alapvetően a Nord A1 és JD-XA hangja tetszik jobban, amennyit próbálgattam. A system-8 esetében a melegség hiányzott. Túl

"digitális"-nak éreztem. KEBU demóit és videóit már néztem.  JD-XA esetében egy 8 hang polifóniának jobban örülnék. Nord A1-nek egy picit

kevesebbnek látom a belenyúlási lehetőségeket a másik kettőhöz képest, ugyanakkor igazán komplex, összetett hangok kiadására képes.

Mivel mind a háromban vannak olyan dolgok, amik tetszenek, egy picit nehéz egyértelműen eldönteni, melyik legyen.

Leginkább a Nord A1 felé húzok.

Link to comment
Share on other sites

A System8-at kihuznam a listarol a digital feeling miatt. A masik ketto izles kerdese, barmelyik lehet jo. En meg beleneznek egy Supernova-ba, vagy egy Radias-ba is, legalabb demo nezegetes szintjen. Az elozohoz mondjuk eleg nehez mar manapsag hozzajutni, de szvsz az a legjobb VA amit valaha csinaltak.

Link to comment
Share on other sites

Mint Nord A1 tulaj, teljes mértékben elfogult vagyok, ezért én az A1-et csak ajánlani tudom, ha egy sokoldalú, minőségi VA hangszert szeretnél. A műanyag külsejű JD-XA (de még a System-8 árából is) bőven kijön, még akár újonnan is. Ha megvetted, keress meg, millió saját hangszínt tudok küldeni, a gyári presetekből nem nagyon hozták ki a maximumot.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta markcoldberg:

Mint Nord A1 tulaj, teljes mértékben elfogult vagyok, ezért én az A1-et csak ajánlani tudom, ha egy sokoldalú, minőségi VA hangszert szeretnél. A műanyag külsejű JD-XA (de még a System-8 árából is) bőven kijön, még akár újonnan is. Ha megvetted, keress meg, millió saját hangszínt tudok küldeni, a gyári presetekből nem nagyon hozták ki a maximumot.

Az üzletben is alapvetően az A1-t ajánlották és igazából már 3 éve szemezgetek vele. Roland FA-08 mellé keresek igazából egy jó hangú VA szintit. Tervben van, hogy kiegészülne még egy SE-02-vel is. Ha összejön akkor kereslek majd és élek az általad felajánlott lehetőséggel.

Előre is köszi.

Sokat gondolkoztam, hogy esetleg a Lead 4-re gyűjtsek, de elég nagy az árkülönbség, illetve hangilag az A1 jobban tetszik. Lead 4-ben szimpatikus, hogy kicsit több mindenben bele lehet nyúlni. 

Link to comment
Share on other sites

Szerintem az sem mindegy, hogy mire használnál. Lead, key, pluck, arp, szőnyeg vonalon talán inkább Nord. Bár éppen Kebu varázsolt olyan arpot a JD-XA-n, amit A1-től még nem hallottam. Bassra az A1 talán kevéssé jó pont a kevésbé meleg tónusú hangja miatt. Ha bassra van jó cuccot, akkor solora és padra Nord. Dehát nyilván a stílustól is függ, amit űzni szeretnél. Én imádom a műanyag agyonfacsart hangokat, ezért hajlanék a JD-XA felé. De azt elismerem, hogy szinte minden másra jobb választás a Nord.

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta atiezr:

Sziasztok!

Tervben van egy VA szinti beszerzése.

Szeretném a véleményeteket kérni, hogy az alábbi szintik közül melyiket választanátok és miért.

A jelenlegi 3 esélyes:

- Nord Lead A1

- Roland System-8

- Roland JD-XA (Ő lehetne árban a felső határ)

 

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.

Attila

A JDXA nem rossz hangszer, de az árát szerintem messze nem éri meg. Mint tulajdonos mondom. Számtalan gond van vele egyébként (recsegés, ergonómiai problémák, polifónia hiány, szekvenszer gondok). Nekem mondjuk pont a "műanyag" kinézete és az ún. karácsonyfa üzemmódja nagyon bejön, habár persze ennél azért több ...  A Nord család tagjait pénztárcakorlátok miatt esélyem sincs megismerni, úgyhogy erről nem tudok nyilatkozni. A JDXA akkor jó, ha szereted a kísérleti hangszereket, amikkel el lehet pepecselni hónapokig anélkül, hogy számottevő eredményt érnél el, mígnem, egyszercsak ... életed legérdekesebb hangszínét szólaltatod meg! Ha "profi" felhasználásra kell valami, amivel könnyen lehet  zenélni és már eleve cseszett jó hangszíneket tartalmaz, akkor a jdxa semmiképp nem neked való (a gyári presetjei pl. nevetségesek).

Amúgy, nem kötekvésből mondom, de tudomásom szerint a jdxa nem virtuál, hanem valódi analóg szinti. Rosszul tudom?

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta Mészáros Nándor:

A JDXA nem rossz hangszer, de az árát szerintem messze nem éri meg. Mint tulajdonos mondom. Számtalan gond van vele egyébként (recsegés, ergonómiai problémák, polifónia hiány, szekvenszer gondok). Nekem mondjuk pont a "műanyag" kinézete és az ún. karácsonyfa üzemmódja nagyon bejön, habár persze ennél azért több ...  A Nord család tagjait pénztárcakorlátok miatt esélyem sincs megismerni, úgyhogy erről nem tudok nyilatkozni. A JDXA akkor jó, ha szereted a kísérleti hangszereket, amikkel el lehet pepecselni hónapokig anélkül, hogy számottevő eredményt érnél el, mígnem, egyszercsak ... életed legérdekesebb hangszínét szólaltatod meg! Ha "profi" felhasználásra kell valami, amivel könnyen lehet  zenélni és már eleve cseszett jó hangszíneket tartalmaz, akkor a jdxa semmiképp nem neked való (a gyári presetjei pl. nevetségesek).

Amúgy, nem kötekvésből mondom, de tudomásom szerint a jdxa nem virtuál, hanem valódi analóg szinti. Rosszul tudom?

JD-XA egy hibrid szinti. Vagy egy 4 hang polifón analog motorja és egy digitális része. Ezek külön meg egyszerre is használhatóak. A digitális része az FA-08 miatt annyira nem izgat. Vélhetően hasonló lehet, csak az FA-08-on nincs a sok controller kivezetve fizikailag és a menüben kell kalandozni.

 JD-XA-n nem tetszik az olcsó plexi, az FA-n sem szimpatikus.

A Nord A1-t alapvetően lead és pad hangszínekre gondoltam használni és mellé egy SE-02 főleg bass-ra, vagy valamelyik szoftverszinti.

Link to comment
Share on other sites

Pár hete voltam, akkor mindhárom hangszer egyszerre kipróbálható volt a HitSpace-ben (a System 8-at kérni kellet, és kirakták a kedvemért).
Mindnek van erős / gyenge oldala. 

Én abban biztos vagyok, hogy a legjobb élményt a System-8 használata adja a tengernyi kontrol és a sequencer miatt, még ha nem is veri hangilag a többit.

A Nordnak az erőssége a polifónia (26 ha jól emlékszem), a leegyszerűsített gyors workflow, de nincs benne pl szekvenszer. 

A JD-XA-nak a legjobb a keybed-e (+ van aftertouch) és összességében a hangja, ha megbarátkozol az egyáltalán nem szokványos felületével. 

Ha még lehet ajánlani, akkor a Sledge és a KingKorg is alternatíva ebben a kategóriában, főleg ha a 4 oktávos keyboard valakinek nem elég.

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...