Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Virus TI Snow táp, specifikációk


backslashzero

Kérdés

Tisztelt Virus-t birtokló fórumozók,
Kicsit furcsa kérdéssel jövök, nem tudja valaki, milyen táp való Virus TI szintetizátorhoz? Egy pár hónapja kölcsönadtam egy parátomnak egy AKAI Rhythm Wolf gépet, és szerintem nem a saját tápommal kaptam vissza, amiről meg úgy gondoltam, hogy az én tápom, a barátom szerint a Virusé. Tény, hogy azzal a táppal (12V, 2A) működik neki a Virus, amit elhoztam, az pedig 2.5A, és a Virus kijelzője veszélyesen fényes tőle, pedig ez is 12V (mindkettőt többször is lemértem), az Akai viszont boldogan működik vele. Több Rhythm Wolfot használó ismerőstől is kérdeztem, milyen a tápjuk, mindenki ezt a 2 amperest mondta (magán a gépen is ez van feltüntetve, ellentétben a Virussal, amin csak 12V, más nem), kinézetre és típusszámra is (TDX-1202000), azonban ez egy elég általános adapter, elképzelhető, hogy a Viroshoz is ilyen járt. Ha van köztetek Virus TI Snow, és esetleg Rhythm Wolf tulajdonos, segítenétek tisztázni a helyzetemet? Az én szegénységem, hogy nem tudom elengedni, miközben mindkettőnk gépei működnek a jelenlegi felállásban, nálam a 2 amperes dobgéphez 2.5A táp, a barátomnál pedig a szerintem az Akai tápja. A dobgépemet nem féltem, de nem szeretném, ha elfüstölne a szintetizátora. Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

A volt és a polaritás stimmel, 12V, belső porzitív, ugyanakkora dugók, és én is úgy tudtam, hogy a több amper nem baj, csak a kevesebb, de a 2.5 amperrel a Virus kijezője ijesztően fényes lett, a tulaj a 2 amperre esküszik, de az sajnos sehol nincs ráírva, ellenben az Akaival. Na most ha a Virus csak 2 ampert kap a tegyük fel Akai tápból, de többre lenne szüksége, gondolom az is veszélyes.

Link to comment
Share on other sites

A 2,5A táp az tökéletes.

Ahogy NeoC kolléga is írta több lehet kevesebb ne az amper. Egyébként standard 12V táp kell neki közepe a pozitív.

Mivel A Snow-ban egy DSP kecereg annak bőven elég a 2A is de ha a nagyobbat használod az sem baj.

A kijelződ fényreje nem a tápfesztől hanem a digitálisan vezérel kontraszttól világít élesen.

Semmi gondja nincs csak szimplán vissza kel egy kicsit állítani:)

Link to comment
Share on other sites

Világos, de pont azt mondom, hogy a kijelzőn nem lett állítva semmi, csak be lett kapcsolva egyszer az egyik táppal, utána pedig a másikkal, 2.5A fényes, 2A normális, amire nincs ésszerű magyarázat. Viszont ha bőven elég a Virusnak a 2A, akkor a baráton szintetizátora nem fog elfüstölni, és a dobgépem is köszöni megvan az "új" 2.5A táppal, ami biztos nem az enyém. Gyerekes gyarlóságom csak az, hogy tudom, hogy nem a saját tápomat kaptam vissza, és nem tudom, milyen pontosan a Virus tápja, ezek nem hagynak nyugodni.

Link to comment
Share on other sites

13 órája írta backslashzero:

Világos, de pont azt mondom, hogy a kijelzőn nem lett állítva semmi, csak be lett kapcsolva egyszer az egyik táppal, utána pedig a másikkal, 2.5A fényes, 2A normális, amire nincs ésszerű magyarázat. Viszont ha bőven elég a Virusnak a 2A, akkor a baráton szintetizátora nem fog elfüstölni, és a dobgépem is köszöni megvan az "új" 2.5A táppal, ami biztos nem az enyém. Gyerekes gyarlóságom csak az, hogy tudom, hogy nem a saját tápomat kaptam vissza, és nem tudom, milyen pontosan a Virus tápja, ezek nem hagynak nyugodni.

Szia

Erre tényleg nincs magyarázat főleg, hogy a kijelző előtt stabilizátor van, lényegében kb. 9V-tól 16-ig jó neki bármi. A snownak meg főleg elég a 2A, a sima TI elmegy vígan 1A-es tápról is.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...