Jump to content
Ménemszól.hu

Yamaha CS80 újra? - Deckardsdream


igatos

Recommended Posts

16 perccel ezelőtt írta kib:

Ez a "sikertelenség" azért eléggé relatív. A Thomann-nál pl. szintetizátor kategóriában a Sub 37 mellett a Deepmind 12 fogy a legjobban.

van egy termék, amit áron alul adnak, így már feleannyiért mint a konkurrenciát, viszont polifón (12 x annyi voice) és még egy apróság, ami szintetizátoroknál nem mindegy: az életciklus.

A Sub37 2014 november, a DM12 2016. december, tehát két évvel idősebb. Ez azért mega hendikepp. Csak összehasonlításképp: a legtöbb Korg és Yamaha terméknél pl. a forgalom nagy része lemegy a megjelenés utáni első 3-6 hónapban, utána csak lassú víz. 

Most lehet, hogy épp az akció miatt a szintén jóval drágább DSI-ket leszorította a második helyről (decemberben néztem akkor még nem). Nálunk kb fej-fej mellett.

A Behringer előnye alapján, úgy mint marketing, a világ max második legnagyobb gyára,  Uli Behringer híres "We go all in" kommentje után nem ezt vártam. Nem tom te hogy vagy vele.

 

18 perccel ezelőtt írta kib:

Németországban más hangszerboltok is 850 euróért árulják, nem csak a Thomann.

Nem tudom ezzel mit akartál mondani, talán cáfolni akartad azt, hogy ez a termék normális ára, de ez nem igaz.  A többiek csak a Thomann árát követik. Ha a Thomann megszabadul a készleteitől, az árazás vissza fog állni a régi kerékvágásba. Ha ezt maguktól nem teszik meg a német kereskedők, a gyár fogja kényszeríteni, ahogy a Thomann esetében is ezt tette. Szerintem DM12-t természetesen akkor is fognak majd venni, mert jó a pénzéért (12 voice analóg szinti ennyiért önmagában bravúr) , de akkor a listán átköltözk egy másik helyre, és akkor a sikeresség kérdését szerintem már nem fogod te sem relatívnak gondolni. 

Amit én látok, hogy itthon minden Deepmind12 eladásra jut úgy 7 Makenoise 0-Coast. Mondom, itt valami kultúrális értelmezési kérdéssel állunk szemben.

Ami pedig most jön, az mindent fel fog forgatni. Egyértelműen az a véleményem, hogy azok a cuccok nyernek most, amik kiszakadnak ebből a 70-es évek mókuskerékből.

37 perccel ezelőtt írta Bendi:

Pontosan erre gondoltam, amikor a "nyugati" eladásokat firtattam. Hol lehet ezeket az adatokat látni?

Kérem? Szerintem pedig valamit nagyon nem értettél meg, ugyanis ez pontosan az, amit én is mondtam. Az értelmezés más, de erről már fentebb írtam. Egyáltaláb nem volt világos a Daciás hasonlatod, úgyhogy most tisztába teszem azt is. A Behringer megítélése se kint se itthon nem akadályozza a népszerűségét már régóta: ha így lenne, a hit space nem árulná, minthogy korábban ezért nem árultunk Behringer cuccokat. Ha nekünk megfelel minőségben szerintem bárkinek meg fog. Az árháború előtt DM12 a 4-5. helyre volt elég. Decemberben a 3. helyen volt a DM12, pedig akkor már javában akció volt. Mindez pedig azért van, mert ennyi számú ügyfél van, aki tudja mire használni ezt a hangszert. Egy olyan eszközről beszélünk, amit bármely német zenész megengedhet magának. Nem kell kereskedőnek lenni, simán logikai probléma, hogy két dolgot akkor tudsz összehasonlítani, ha a minden más mennyiséget azonosra választasz. Itt most olyat csináltál, hogy mondjuk a vidéki diszkóban fellépő haknizó zenekart sikeresnek neveztél, mert teltházuk volt, mondjuk úgy, mint egy Arénás sztárzenekart. Mintegy mellékes ténynek vetted, hogy a belépő az előbbinél 100 forint, amiből 500 leiható, és 150 fő a teltház. Végülis igen. Relatív sikeres.

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 55
  • Created
  • Last Reply
19 perccel ezelőtt írta A/D:

Amit én látok, hogy itthon minden Deepmind12 eladásra jut úgy 7 Makenoise 0-Coast. Mondom, itt valami kultúrális értelmezési kérdéssel állunk szemben.

 

"itthon minden Deepmind12 eladásra jut úgy 7 Makenoise 0-Coast. ":o

Nem volnék eredetileg modulár ellenes, nekem is volt 2002 körül Roland System látogatóban (nem jött be), de ha ez a hír tényleg igaz, akkor az otthoni zenélés annyi lesz sokak számára - mivel idő-munka-eredmény tényező létezik a világon - hogy megcsinál egy snaredrumot egy moduláló 16-32 step izéhez. Osz't csókolom. Nálam ez nem zenélés, mert ez még nem zene. Mint ahogy a zaj sem harmónia, hiába 100% sub-fundementál-fel-harmonikus... :D

Szerintem a régi villanyvasút mániások átnyergeltek erre. A zenészek száma meg nem változott ...

Link to comment
Share on other sites

46 perccel ezelőtt írta draco draconis:

Nálam ez nem zenélés, mert ez még nem zene.

ez itt egy lényeges aspektus. szerintem egyedi értelmezés, hogy kit mi elégít ki.  játszani ezekkel a cuccokkal nem kevésbé érdekes. ha egy produkciót nézünk, ami mondjuk megjelenés, akkor a munkaidő 80%-a merő szívás (főleg ha énekes is van és editálsz, ugye van aki tudja mirpől beszélek), konkrét munka. 20% a joy. Aki nem fejezi be a dalait, annál ez a szám olyan 90% felett szokott lenni az öröm javára. És ha a végén egyikre se kíváncsi senki sem, akkor a komplett zene előállítása kimondottan deficites :)

Mindez persze nem jelenti azt, hogy a komplex rendszerek használata automatikusan időigényesebb. A patternszekvenszelt snaredrum speciel pikkpakk annak, aki benne van, sőt, az kimondottan modularral vagy szoftverrel hatékonyabb. Vagy valamelyik Elektronnal.  De van akit ez se gátol meg semmiben, pl. a Hadron Gábor ugye monofón szintivel rak össze komplex komplett produkciókat.

Ez a fotó egy Behringer termékről készült. Hosszasan tudnám elemezni a jelentőségét, de ismét csak a fenti tételemet húzza alá sokadszorra.

 

unnamed.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta A/D:

Kérem? Szerintem pedig valamit nagyon nem értettél meg, ugyanis ez pontosan az, amit én is mondtam. Az értelmezés más, de erről már fentebb írtam. Egyáltaláb nem volt világos a Daciás hasonlatod, úgyhogy most tisztába teszem azt is. A Behringer megítélése se kint se itthon nem akadályozza a népszerűségét már régóta: ha így lenne, a hit space nem árulná, minthogy korábban ezért nem árultunk Behringer cuccokat. Ha nekünk megfelel minőségben szerintem bárkinek meg fog. 

Tényleg lehet, hogy nem értjük egymást. Én pontosan ezt "firtattam": lehet, hogy a minőség már megfelelő, de még a nagyon nyomott ár ellenére sem veszik, mint a cukrot, mert még ott az emberekben az előítélet a név miatt. Nem csak nálunk, a németeknél is. Amit egyelőre - ahogy látjuk - nem nagyon tudott megtörni sem az esetleges jó sajtó-visszhang, sem a marketing.

Link to comment
Share on other sites

A vélemények számából én úgy látom hogy elég sok Deepmind12 fogy. Ha nálunk nem jelenik meg annak az iszonyatosan olcsó német ár is oka lehet, mert ennyire nagy ár különbség esetén 90% feletti arányban ott fogja az is megvenni, aki egyébként pár tízezer forintért még inkább itthon vásárolna. De 100.000 Ft. különbség már döntő tényező. Így az itthoni vásárlásokban semmilyen szinten nem fog megjelenni.

Link to comment
Share on other sites

52 perccel ezelőtt írta draco draconis:

A vélemények számából én úgy látom hogy elég sok Deepmind12 fogy.

mondjuk a fogyást nem a vélemények számából szokták levezetni.

Minden szintiből sokat vesznek ma, ilyen időket élünk, ebben semmi különleges nincs.

Valószínűleg akkor követhetetlen amit írok.

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta A/D:

mondjuk a fogyást nem a vélemények számából szokták levezetni.

Minden szintiből sokat vesznek ma, ilyen időket élünk, ebben semmi különleges nincs.

Valószínűleg akkor követhetetlen amit írok.

Ez is egyfajta meta adat. Ha nincs vásárló nincs vélemény.  Igazából annyi mindenre kell költenem de 273e-ért elgondolkoztam. Azaz ma 272000 Ft. Ingyen kihozzák. Bár utalási költség van...

Link to comment
Share on other sites

8 órája írta kib:

A Thomann-nál is 849, ha átrakod az országot Németországra. Ha Magyarországra rendelsz, magyar áfát fizetsz, azért magasabb a magyar ár.

Ez most változott, nem? Csak fél füllel hallottam, hogy Európára vontakoztatva egységes áron (egyféle áfával) kínálhatják a boltok termékeiket... vagy félreértettem valamit?

 

Link to comment
Share on other sites

8 órája írta Tetsuo:

Ez most változott, nem? Csak fél füllel hallottam, hogy Európára vontakoztatva egységes áron (egyféle áfával) kínálhatják a boltok termékeiket... vagy félreértettem valamit?

 

Volt valamiről szó, valóban.

Utánanéztem, ezt találtam:

"A legkorábban 2022-től bevezetendő szabályozás lényege, hogy a jövőben a belföldi értékesítéshez hasonlóan a más tagállamokba értékesített áruk után is fel kell számítania az áfát az eladónak, méghozzá a vevő országa szerinti áfamértékkel."

Tehát akkor ezek szerint máshol is az lesz, ami most a Thomann-nál van.

Link to comment
Share on other sites

13 órája írta kib:

Volt valamiről szó, valóban.

...

Szerintem ebből hallottam valamit :)https://ado.hu/rovatok/ado/elektronikus-kereskedelmet-terhelo-afa

"Az egyablakos rendszer leveszi az online kereskedők válláról annak terhét, hogy minden országban, amelyben termékeket értékesítenek el kell végezzék az áfaregisztrációt."

 

Link to comment
Share on other sites

H!

Szemem kifolyt mire vegig olvastam az osszes hozzaszolast. Regenyben is megallna a helyet. :)

En mint oreg roka csak ket dolgot fuznek hozza ehhez az aradathoz:

A/ Szofver szintin zenelni olyan mint nap mint nap massal sexelni egy Chaturbate nevu oldalon (de mint tudjuk ezt is sokan muvelik...) 

B/ Elozo sorhoz kapcsolodva: Fentebb olvastam, hogy "nem mindegy ki mit elegit ki"  hat nem, mert bizony az a lenyeg, hogy ki kit elegit ki, letezik egy kozonseg nevu valami, mint ahogy van hus-ver elo no is...

Utoirat: nem a kivetel erositi a szabalyt hanem a bevetel...

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta stichelbaut:

A/ Szofver szintin zenelni olyan mint nap mint nap massal sexelni egy Chaturbate nevu oldalon (de mint tudjuk ezt is sokan muvelik...) 

Valószínűleg fogalmad nincs arról, hogy miről szól a szotver szintikkel való zenélés. Szerintem úgy írsz vaskos véleményt, hogy gőzöd nincs az egészről.

Nekem otthon egy Kurzweil PC361, egy Kurzweil SP3X és egy Novation Mininova vas van a "home studio"-ban, de ezek mellett tengernyi szoftver hangszert használok. Hangzásban az utóbbi pár évben elképesztően nagyot fejlődtek a szoftverek, "munkára" pedig sokkal-sokkal hatékonyabb, mint a vas. Színpadon - egyelőre - én is a vasakat használom.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta stichelbaut:

Mielőtt letorkolsz valakit tudd meg ki az... ha csendben maradtál volna bölcsebb maradtál volna... "valószínűleg" 

Mé’? Ki vagy?

Nyilvan az en tudatlansagom, de se a nickedbol, se az adatlapodbol nem tudlak beazonositani... hacsak nem a kaszatibi vagy a polod alapjan....

Link to comment
Share on other sites

A "Mé'?" szóból ítélve ez téged nem annyira érdekel, inkább csak szolidáris csatlakozás az előtted szólóhoz... amit megértek (Generálisok tartsanak össze jóban rosszban...)

Amit viszont nem értek az az, hogy miért nincs humorérzéketek... (???)

Elmagyarázom: Népesebb férfi társaságban sűrűn felvetődik a téma, hogy bizony ennyi meg annyi csaj meg volt... (pedig tudjuk, hogy nem)

Mint ahogy azt is tudjuk, hogy kevés az az elvetemült "faszenes vintage VASalót tekergető" aki ne használna vagy használt volna VST-ket. Én is, ha gyorsan kell valami.

Olvassatok a sorok között, még ha csak kettőről is van szó, nem kell ajtóstul rontani a házba, mert az nyitva áll...

Még utólag megkérdezem, hogy ez ugye egy fórum? Hátha valamit mégis elnéztem... 

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...