Jump to content
Ménemszól.hu

Yamaha CS80 újra? - Deckardsdream


igatos

Recommended Posts

2 órája írta stichelbaut:

A "Mé'?" szóból ítélve ez téged nem annyira érdekel, inkább csak szolidáris csatlakozás az előtted szólóhoz... amit megértek (Generálisok tartsanak össze jóban rosszban...)

Amit viszont nem értek az az, hogy miért nincs humorérzéketek... (???)

Elmagyarázom: Népesebb férfi társaságban sűrűn felvetődik a téma, hogy bizony ennyi meg annyi csaj meg volt... (pedig tudjuk, hogy nem)

Mint ahogy azt is tudjuk, hogy kevés az az elvetemült "faszenes vintage VASalót tekergető" aki ne használna vagy használt volna VST-ket. Én is, ha gyorsan kell valami.

Olvassatok a sorok között, még ha csak kettőről is van szó, nem kell ajtóstul rontani a házba, mert az nyitva áll...

Még utólag megkérdezem, hogy ez ugye egy fórum? Hátha valamit mégis elnéztem... 

Üdv!

Hú bakker, Te lennél itt a bakter, vagy mi a szösz? :)

Már meg ne sértődj, de Te vagy az, aki berúgod a - nyitott - kocsmaajtót, köpsz egy hegyeset a padlóra, aztán szépen kereken veretesen lehülyézed, leparasztozod az itt "tengődő" emberek nagyjából 99%-át.*  Majd miután szóváteszik ezt neked, előjössz azzal, hogy te vagy valaki. 

Tudod - csak hogy ne legyen további sértődés - tényleg érdekel ezek után, hogy kit tisztelhetünk benned, és hogy innentől kezdve egyáltalán reagálhatunk-e még értékes soraidra, vagy csak olvassunk áhítattal. :D

* - Ezt írtad, a jk. kedvéért: Szofver szintin zenelni olyan mint nap mint nap massal sexelni egy Chaturbate nevu oldalon Ez egyrészről eléggé ... khm... sarkos megfogalmazás, másrészt pont a tartalma miatt nyilvánvaló, hogy soha nem zenéltél még szoftver szintivel. Ha a gondolatodat továbbfejlesztjük, írhatnánk azt is, hogy "zongorautánzó hangszereken" - akár Nordon, Kurzweilen, Rolandon stb. - játszani olyan - egy igazi hangversenyzongorához képest -, mint nap mint nap massal sexelni egy Chaturbate nevu oldalon.

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 55
  • Created
  • Last Reply
2 órája írta stichelbaut:

Még utólag megkérdezem, hogy ez ugye egy fórum? Hátha valamit mégis elnéztem... 

Igen, pontosan, egy fórum, ahol bármit írhatsz, és bárki más is bármit írhat, akár a Te hozzászólásodra is reagálhat. Akár ugyanolyan stílusban, mint ahogy Te tetted. Mert ez egy fórum.

Link to comment
Share on other sites

Ok!

Igen valóban sarkos megfogalmazás. Főleg, hogy ez nekem ilyen érzés és általánosítottam. De azért ne túlozd el, hogy lehülyéztem és parasztoztam itt mindenkit. (bár jól tudom miért így írtad)

Zárjuk le nyugodtan ezt a vitát, mert nem volt szándékom sem téged sem mást megsérteni. Belátom nem írtam oda a sarkos mondat elé, ezt az egy szót, hogy " Nekem"

így azt kell mondanom: Boccs! És mástól is Boccs!

Sokat dolgoztam VST-kkel, amint vége lett az Ataris Notator korszaknak és jöttek a PC-k.  Azt hittem vasak nélkül is élvezni fogom ugyanannyira a zenélést. Nekem a hangszer az amit megfoghatok aminek szaga van (sajnos súlya is) és legfőképp aminek maradandó értéke van, (vintage szoftver? egy programból lehetőség szerint a legújabbat vesszük)

Üdv!
Nemafaszatibi

Link to comment
Share on other sites

Részemről szent a béke.

De azért azt még mindig nem tudjuk, hogy kit tisztelhetünk Benned! :)

---

Az, hogy mi a hangszer, filozófikus kérdés. Számomra teljesen mindegy, hogy a midi bill-ről (vagy annak látszó tárgyról: SP3X) kimenő midi utasítások "hova esnek be", mit szólaltat meg. Vas vagy szoft, ha jól szól, inspiráló a hang, úgy szól, ahogy elvárom, akkor jó, ha szar, akkor meg kuka. Számomra - és szerintem sokunk számára - irreleváns, hogy fizikai potikat tekerget ujjal, vagy virtuálisakat képernyőn egérrel. (Amúgy meg számomra azért irreleváns, mert élő játékhoz a két kereket és az aftertouchot használom modulálásra, ha valami kell, akkor ezekre "programozom".)

Egy NI-Reaktor 6, egy Motu Mach3 vagy a Roland Cloud szoftok jó része azért egészen bizonyosan "jó hangszer".

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Ekkor: 2018. 01. 02. at 12:32 írta Bendi:

Ahányszor megnézem a Korg MS-20 minit, vagy az ARP Odyssey-t, mindig előjön az érzés, hogy mennyire jó lenne egyet-egyet ott látni a hangszerállványon..

  • Musicradar: "Szintiügyileg kérdem, a stúdiótok immár színtiszta (DAW-)plugin, vagy van még valami vas is benne?
  • Boris Blank: "Soha nem tudnék megválni az ARP Odüsszeiámtól! SOHA!"

(interjú Blankkal, https://www.musicradar.com/news/tech/yellos-boris-blank-on-the-fairlight-revolution-his-six-figure-sample-collection-and-reincarnation-623261 )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...