Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Focusrite Clarett most már USB-vel is


Bendi

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Egyelőre nem tudtam kideríteni, hogy attól, hogy USB-C, tudja is sebességben is az USB 3.1-et, vagy csak fizikailag képes csatlakozni hozzá, és alapvetően a "teljesítmény" USB-2. Lehet, hogy "hülye a kérdés", de számomra egyelőre nem triviális.

Mindenesetre ha tudja az USB 3.1-et, az azért elég "fincsi". Mondjuk az ára nem éppen az "ócsított" kategória, de az is tény, hogy - legalább is nekem - a Clarett 4Pre THB "nagyon bejött".

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta Bendi:

Egyelőre nem tudtam kideríteni, hogy attól, hogy USB-C, tudja is sebességben is az USB 3.1-et, vagy csak fizikailag képes csatlakozni hozzá, és alapvetően a "teljesítmény" USB-2. Lehet, hogy "hülye a kérdés", de számomra egyelőre nem triviális.

Mindenesetre ha tudja az USB 3.1-et, az azért elég "fincsi". Mondjuk az ára nem éppen az "ócsított" kategória, de az is tény, hogy - legalább is nekem - a Clarett 4Pre THB "nagyon bejött".

Tök jogos kérdés... Annyit tudtam meg, hogy Class Compilant eszközről van szó, ami arra enged következtetni, hogy alapvetően ez USB2 lesz.

Nem is lenne sok értelme USB3-nak.

Minthogy a Thunderbolt 3 eszközök kb annyiba fognak kerülni mint az USB-sek, ezért szerintem ma ilyenre beruházni nagyon éles kanyar.

A másik, hogy a gyár azt állítja hogy ez ugyanaz mint a TB-s Clarett, a specifikációik nem egyeznek. Ez Focusrite-éknál elég gyakran előfordul, pl. rendre hivatkoznak ISA preampre a hangkártyákban.

Én azt csinálnám, hogy semmiképp nem vennék most új hangkártyát, hanem TB3/USB-C-s gépet húznék be a hamarosan megjelenő új intel chipsetekkel, amiben ezek alapból benne vannak, és után, mikor már jó nagy választék lesz TB3-as hangkártyákból AKKOR váltanék. Most semmiképp.

 

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.gearslutz.com/board/winter-namm-show-2018-jan-25-28-anaheim-ca-usa/1196703-focusrite-launch-new-clarett-usb-range.html#post13060914

Ez alapján úgy tűnik, hogy "teljesítményben" inkább a Scarlett 2nd genhez, mint a Clarett Thunderbolthoz áll közelebb.

The Clarett USB range has the same low latency performance as our Scarlett 2nd Gen range

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...