Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Mixer élő zenéhez, rock zenekarnak?


efa98

Kérdés

Sziasztok!

Elakadtam és hozzáértők segítségére lenne szükségem. :)

A zenekarunkkal 3 hónapja próbálunk: 1 mikrofon (bár lehet lesz egy plusz), 1 basszusgitár, 1 gitár és egy dobcucc. sikerült szereznem egy nagy hangfalcuccot (passzív hangfalpárok + hozzá az erősítő), ami jó lenne össz-zenekari hangosításra. Szeretnék venni egy mixert hogy mind rá tudjunk csatlakozni, így próbáljunk, és szokjuk meg, hogy a későbbiekben menjen a használata.

Lehet jó lenne több bemenettel számolni hogy később ne legyen ebből gond, viszont nem is akarok túllőni a célon... 
Ha később kéne dobot hangosítani (duplázó stb) akkor annak megint sok hely kell, vagy érdemesebb egy dobmodult/submixert beszerezni ha odáig jutunk ?

Tudom hogy ne várjak csodát, de nem akarok nagyon 100.000 fölé menni, ha lehet. Analóg keverőben gondolkodom, interface stb nem kell bele.
A beépített reverbek nem tudom milyenek és megérik-e az árukat, de lehet jó lenne, amíg nem szerzem be az effektjeimet... 
(de azért jó lenne a tiszta hangzás, jó gain és megbízhatóbb kialakítás... gondolom Mackie, Yamaha A&H stb jöhet szóba)

Elnézést a szótengerért... Előre is köszönöm a segítséget! :)
Szép estét!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

58 perccel ezelőtt írta NeoC:

80-100 mar “nagy helynek” szamit manapsag, rock-szempontbol.

Az egyik legkisebb ilyen hely a Rocktogon volt Pesten, de még ott is 120-150 ember járt le ránk általában.
Bár inkább 80-100-ra volt méretezve. Ott már érvényes, hogy minden ki van rakva, csak a cinek nem.
Persze nem kell ordíttatni, csak azért van kirakva minden, hogy jól szóljon, egyben legyen a sound.
A gitárok pl. ilyen helyen csak kicsit vannak beletolva, ha amúgy van egy nagy csöves alap neki.
A Backtstage szintén kicsi, de ott is komoly hangosítás van.
Persze a főkérdés valóban az, hogy ki mit ért jelen esetben kocsma alatt, mert valóban van olyan is,
hogy egyáltalán nincsen zenére kialakítva, csak a sarokban lehet csühölni félakusztikusan, nem túl hangosan.
Az nyilván más történet.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta NeoC:

Na jó, talán azt egyedül, bár ez azért lehet dobosfüggő is.

Nem feltétlenül ütéserősség kérdése a dolog, hanem hogy akusztikusan nem üt, nincs mélye és elveszik a zenében, akármilyen dobos van.
Legalábbis, ha rockzenéről van szó. 
Szóval a lábat még a 20 fős klubban is illik kirakni, ha alkalmas erre a PA.
80-100 fősben pedig már kell az összes többi dobtest is, ha rendesen meg akar szólalni a zenekar.
A cineket ott még nem kell mikronozni, csak nagyobb helyen. A basszus és a gitárok viszont már le vannak dugva egy ekkora klubban is.
 

Link to comment
Share on other sites

Azért elég nagy kocsma kell ahhoz, hogy egy akusztikus dobcuccot ki kelljen hangosítani.... Inkább túl hangos szokott lenni az igényhez.

Egyébként van egy ilyen "ökölszám" arány, hirtelen fejszámoláshoz, ami valahogy a régmúltból maradt az agyamban, kisebb klubokhoz, próbára, kocsmába, ahhoz, hogy cca kiegyenlítetten, tartalékokkal szóljon a blues/rockzenekari felállású zenekar.

- dobcucc önmagában elég, ha a dobos "tényleg dobol", és nem csak simogatja, akkor még néha sok is.

- basszusgitár: csöves alap esetén 100W, a gyakoribb tranzisztoros verzió esetén 300-500W (ennyi nem kell, de akkor nem kell csutkára tekerni, és szépen, tisztán szólhat a "dög" az alján) Lehetőleg fej+láda kiépítés, nem kombó.

- villanygitár: csak csöves jöhet szóba, de abból bőven elég egy 50W-os fej+láda szett. Azt úgy is ki kell tekerni, hogy "jól szóljon", és még így is inkább hangos lesz, mint kevés. Kombó is lehet végszükség esetén.

- ének: 2000W, hogy szintén ne kelljen kitekereni, ne sípoljon, recsegjen. Erre rá lehet tenni a billentyűt is, ha van, de mindehhez elég egy 4-es, max 8-as keverő is, hogy kényelmes legyen.

Az ökölszám ebben annyi, hogy cca négyszeres (!!!) teljesítményű énekcucc kell egy csöves gitáralap mellé, hogy érzékelhető legyen az ének még akkor is, ha nem vörös fejjel, "utolsó erejével" üvölt az énekes.....:)

 

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a válaszokat!
Igen, a hibáiból tanul az ember, de ha lehetséges szeretném megúszni :D

a dob hangosítása szerintem is felesleges.... de a srác nagyon szeretné legalább a duplázót, nem tudom van-e értelme, szerintem elég hangos így is...

kezdetben kocsmazenélésre gondoltunk ahogy mondod, ezért kéne egy saját cucc, de nincs normális basszuskombó és nekem sincs kisebb hangfalam vokálra, viszont jött ez a 2*500 wattos hangcucc nagyon olcsón ismerős által így szeretném ezzel helyettesíteni a hiányzó felszerelést.
természetesen nagyon nagy hangcuccot én sem szeretnék összeharácsolni, felesleges.

Akkor maradok egy SC vagy Behringer mixernél egyelőre, de ha tényleg gáz belevágni, akkor lehet keresek más megoldást, bízok a szakértelmetekben. :)

Link to comment
Share on other sites

Probara, kisebb helyre, kocsmazeneleshez eppen kellhet sajat cucc.... En is hive vagyok ennek.

de a lenyeg: amit irtal, az egy 12 monosavos keverobe eppen elferhet. Ha akarsz tartalekot, vagy esetleg a gitaros valami sztereo muktieftektbol akar kijonni, akkor 16-os. Ha a fent emlitett felhasznalas a cel, akkor elofordulhat, hogy konzervzenet is kell nyomni a cuccon buli elott/utan, amihez jo lehet, ha van egy cd-in, vagy egy sztereo-par bemenet, de a 16-ba az is belefer.

en a 24 savosba mar nem lepnek bele, mert ahogy latom, az a 8+ sav mar csak plusz suly lenne, feleslegesen.

azt ne felejtsuk el, hogy majdnem annyi mikrofon is kell, tehat a budzse felfele fog menni.

Kis helyen egyebkent az eneken kivul nem kell semmit kihangositani, mert a dob onmagaban, illetve a hangszeralapok elegek lehetnek. Ha probaszinten fel akarjatok venni, akkor mar kellenek a mikrofonok, bar ez meg mindig egy sima sztereo felvetel lesz, utolagos belenyulasi lehetoseg nelkul. Ha ez is igeny, akkor az egy egeszen mas irany.

en speciel SoundCraft hivo vagyok, de kezdetnek jo lehet a berindzsor valamelyik 16-os regebbi verzioja. Mind SC koppintas, es a 100k hatarba meg bele is ferhet, akar nehany egszerubb mikrofon mellett is, hogy kideruljon, hogy tenyleg ez-e az igeny.

gyanus nekem, hogy egyebkent NEM, ebben egyetertek Syngular kollegaval, de mindenki ugy is csak a sajat karan tanul...:)

Link to comment
Share on other sites

Az elmúlt 25 évben meglehetősen sokat koncerteztem (rock, folkpunk/folkmetál, elektro, stb.), sok zenekarral, de olyan még nem volt, hogy magunkat hangosítsuk, pláne nem a dobot.
Próbán a gitárosok a saját cuccukat használják, nincsenek keverőn. persze technikailag lehet úgy is, csak nem véletlenül nem úgy csinálja senki.
Hova, milyen koncertet képzelsz el, ahova neked kellene dobot hangosítani saját keverővel meg ének cuccal? Pont ezeket soha nem a zenekar viszi sehova.

 

Link to comment
Share on other sites

24 perccel ezelőtt írta efa98:

Sziasztok!

Elakadtam és hozzáértők segítségére lenne szükségem. :)

A zenekarunkkal 3 hónapja próbálunk: 1 mikrofon (bár lehet lesz egy plusz), 1 basszusgitár, 1 gitár és egy dobcucc. sikerült szereznem egy nagy hangfalcuccot (passzív hangfalpárok + hozzá az erősítő), ami jó lenne össz-zenekari hangosításra. Szeretnék venni egy mixert hogy mind rá tudjunk csatlakozni, így próbáljunk, és szokjuk meg, hogy a későbbiekben menjen a használata.

Lehet jó lenne több bemenettel számolni hogy később ne legyen ebből gond, viszont nem is akarok túllőni a célon... 
Ha később kéne dobot hangosítani (duplázó stb) akkor annak megint sok hely kell, vagy érdemesebb egy dobmodult/submixert beszerezni ha odáig jutunk ?

Tudom hogy ne várjak csodát, de nem akarok nagyon 100.000 fölé menni, ha lehet. Analóg keverőben gondolkodom, interface stb nem kell bele.
A beépített reverbek nem tudom milyenek és megérik-e az árukat, de lehet jó lenne, amíg nem szerzem be az effektjeimet... 
(de azért jó lenne a tiszta hangzás, jó gain és megbízhatóbb kialakítás... gondolom Mackie, Yamaha A&H stb jöhet szóba)

Elnézést a szótengerért... Előre is köszönöm a segítséget! :)
Szép estét!

Saját magadnak megválaszoltál mindent. :-)

100 000 Ft-ig a jobbak effektekkel, a lehető legtöbb csatornával, hogy bővíteni tudd....Ennyi

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...