Jump to content
Ménemszól.hu

UA Arrow


Hobkins

Recommended Posts

23 perccel ezelőtt írta Csuzlee:

UAD-2 ugyan ugy, csak TB3! Kicsit meg is nyugodtam :)

Nem az UAD részen lesz ott a különbség gyanítom. Sokkal inkább a konverterek és preampok. VAGY.....semmiben, csak másik dobozba rakták és adtak neki egy gyorsabb csatit, hogy az ember mindenhogy cserélje le az amúgy még tök fasza gépet, ha nincs ilyen TB3 rajta...

Link to comment
Share on other sites

20 órája írta wolf:

500 $-ért, 14 plugin-al oké, de hogy az usb-t miért sajnálják róla, fel nem fogom.

Nem sajnálják, hanem az USB-nek vége van mint a botnak, erre a feladatra konkrétan szuboptimális.

Nem tudom hány éve várok arra, hogy legyen végre egy közös PC-MAC interfész szabvány, ami olyan gyors és olyan light mint a PCIe, olyan könnyen kezelhető mint az USB, és akkora áramot tudjon leadni, hogy ne kelljen vessződni külső táppal, lehessen rendes preampet tenni bele kompromisszumok nélkül. Most itt van, ennek inkább örülnöd kéne :)

Szerintem előre rohantak: tudják, hogy ezévben minden PC alaptartozéka lesz chipkészlet szinten a TB3 az USB-C csatlakozón, és ott akartak lenni. Nemsokára talán neked is ilyen géped lesz, és akkor az lesz a bajod, hogy ki az az idióta, aki még gyárt USB-s hangkártyát.

Íme az ára és a leírása.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

USB 3.1 nem kellene már semmire igazából.

Lassu a thunderbolthoz képest szoval én tökéletesen egyet értek vele hogy hanyagolják.
ha valakinek olyan alaplapja van amiben nincs pcn thunderbolt (többnyire mindenki) az tud venni asus thunderbolt kártyát
https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-Z170X-Gaming-G1-rev-10#ov

már kezdik belátni hogy az usb szabvány még a 3.1 type c is lemaradt a fejlődéstől
more%20speed.jpg
https://www.gigabyte.com/mb/thunderbolt3/overview

Ilyen UAD kártyát tuti beszerzek amint lesz driver win10 alá.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta ZizicsFantaLászló:

ha valakinek olyan alaplapja van amiben nincs pcn thunderbolt (többnyire mindenki) az tud venni asus thunderbolt kártyát

Eddig úgy volt, hogy nem működnek az UAD cuccok ilyen kártyákkal, csak alaplapi TB csatolóval. Nem tudom, ez változott-e most, ezzel az új TB3-as hangkártyával.

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta deneverstudio:

Eddig úgy volt, hogy nem működnek az UAD cuccok ilyen kártyákkal, csak alaplapi TB csatolóval. Nem tudom, ez változott-e most, ezzel az új TB3-as hangkártyával.

 bizony így van ez!

az ASUS Thunderbolt kártyáihoz oda van írva apróbetűvel, hogy csak akkor, ha az alaplap támogatja, magyarul rajta van a TB vezérlő.

Viszont értitek ugye, hogy a most tervező asztalon levő új gépeken nem bír alapból nem ott lenni a TB.

 

Link to comment
Share on other sites

32 perccel ezelőtt írta A/D:

 bizony így van ez!

az ASUS Thunderbolt kártyáihoz oda van írva apróbetűvel, hogy csak akkor, ha az alaplap támogatja, magyarul rajta van a TB vezérlő.

Viszont értitek ugye, hogy a most tervező asztalon levő új gépeken nem bír alapból nem ott lenni a TB.

 

Szia A/D!

Tudnál némi infót adni az alábbiakkal kapcsolatban?

Milyen és mennyi eltérés van a "LEGACY" ÉS "ÚJ" verziók között a pluginek esetében? (Pl. 1176)

Ha van egy régi PCI-os UAD1-es kártyám, amihez már van néhány megvásárolt pluginem át tudom valahogy regisztrálni őket?

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta malaga:

Szia A/D!

Tudnál némi infót adni az alábbiakkal kapcsolatban?

Milyen és mennyi eltérés van a "LEGACY" ÉS "ÚJ" verziók között a pluginek esetében? (Pl. 1176)

Ha van egy régi PCI-os UAD1-es kártyám, amihez már van néhány megvásárolt pluginem át tudom valahogy regisztrálni őket?

A 1176 collectionban vannak még részletesebb modellek meg más fajta 1176-ok.

A pluginjeid pedig nem az UAD-1-hez tartoznak, hanem az UA-s kontódhoz. Bármely UAD hardvert leregisztrálsz a kontódhoz, lettlégyen az mondjuk egy UAD-2, azon futni fognak a pluginjeid.

Link to comment
Share on other sites

12 perccel ezelőtt írta A/D:

A 1176 collectionban vannak még részletesebb modellek meg más fajta 1176-ok.

A pluginjeid pedig nem az UAD-1-hez tartoznak, hanem az UA-s kontódhoz. Bármely UAD hardvert leregisztrálsz a kontódhoz, lettlégyen az mondjuk egy UAD-2, azon futni fognak a pluginjeid.

Köszönöm az infókat!

 

Emlékszem anno volt egy file, amit fel kellett másolni a gépre. (Ezer éve nem kapcsoltam be az asztali gépet.) Ezt a file-t elő kell kotornom és át kell másolni az újra, vagy mi a metódus?

Az arrow és a twin solo között az árán kívül van minőségbeli különbség? (AD/DA, miksi előfok stb...) Rákerestem gyorsan google-n de nem találtam releváns infót.

Link to comment
Share on other sites

54 perccel ezelőtt írta malaga:

Milyen és mennyi eltérés van a "LEGACY" ÉS "ÚJ" verziók között a pluginek esetében? (Pl. 1176)

Talán úgy tudnám legjobban érzékeltetni, hogy a régiek kb. 70%-ban közelítik meg az eredeti vasakat, az újabb verziók pedig olyan 95%-ban.
A régiek is jók voltak a maguk idejében, de azóta sokkal nagy teljesítmény áll rendelkezésre, így jóval részletesebbek lettek a szimulációk.
Különös tekintettel azokra a nagyon zenei torzításokra, amik jellemzik ezeket a cuccokat és amiért szeretjük őket.

Link to comment
Share on other sites

14 órája írta malaga:

Ezt a file-t elő kell kotornom és át kell másolni az újra, vagy mi a metódus?

teljesen más már. nincs semmiféle file másolgatás, felmegy a netre és megnézi ki ő.

14 órája írta malaga:

Az arrow és a twin solo között az árán kívül van minőségbeli különbség? (AD/DA, miksi előfok stb...

A fekete Apollóknak jobbak a konverterei.  (az ezüst színűek a régiek, az USB-s Apollo még a régi konvertereket kapta, de az se gyere)

Az Arrow elvileg azoknak a konverterét és preampjait kapta.

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta sultan smith:

Arrow egy nyíl, ami abba az irányba mutat, hogy vegyél apollo quadot, mert egy mag semmire sem elég. :D

Ez igaz arra az esetre, ha egy csomó sávot dugig akarsz rakni keveréskor pluginekkel. Ha viszont abban gondolkozol, hogy felvétel közben a sávokat egyenként, jó minőségű pluginekkel tudod felvenni és adott esetben bővítheted a dsp kapacitásodat pl. egy quad, vagy okta ( van olyan ? ) bővítővel, akkor ez nagyon vonzó beszállás az uad világba. Rengeteg embernek elég a két jóminőségű felvételi csatorna, nem beszélve arról, hogy bármikor fel lehet bővíteni kölcsön lomokkal akár 18 sávra aggregate device módban pl. két focusrite pro 40-el, vagy bármilyen hasonló firewire-usb kütyüvel.

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...