Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

grema

Kérdés

Üdv!

Hozzájutottam egy szép nagy és nehéz, sokcsatornás Soundcraft B800 broadcast keverőpulthoz, ami két külön táppal üzemel, és a pult hátulján van külön rendszerföld és testföld "kimenet".
A pult manualja ezt írja a földelés kapcsán:

"The console has two earth posts on the rear connector panel. They are located near to the power supply connectors. The un-insulated metal post is the chassis ground, and the insulated post is the system ground. The console is supplied with these two posts linked together. It is essential that the console is operated with these two earths linked. They may, however, be linked at a different point in the installation: for example, a technical earth in the installation site. In this case the wire link between the two posts must be removed."

A kérdésem egyszerű, hogyan kellene ezt a pultot leföldelnem? kell-e egyáltalán(gondolom igen)? A pult fixen beltéri helyiségben lenne telepítve!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

3 órája írta grema:

Üdv!

Hozzájutottam egy szép nagy és nehéz, sokcsatornás Soundcraft B800 broadcast keverőpulthoz, ami két külön táppal üzemel, és a pult hátulján van külön rendszerföld és testföld "kimenet".
A pult manualja ezt írja a földelés kapcsán:

"The console has two earth posts on the rear connector panel. They are located near to the power supply connectors. The un-insulated metal post is the chassis ground, and the insulated post is the system ground. The console is supplied with these two posts linked together. It is essential that the console is operated with these two earths linked. They may, however, be linked at a different point in the installation: for example, a technical earth in the installation site. In this case the wire link between the two posts must be removed."

A kérdésem egyszerű, hogyan kellene ezt a pultot leföldelnem? kell-e egyáltalán(gondolom igen)? A pult fixen beltéri helyiségben lenne telepítve!

Sztem ez egy kicsit korulmenyesen megfogalmazva a szokasos “ground lift”.

ha maci van a hangban, akkor le kell valasztani a ket foldet. Az eletvedelmi (chassis) az legyen foldelve, a masik jo, ha le van, de ha megjelenik a brum, akkor az leazedheto.

Link to comment
Share on other sites

12 órája írta NeoC:

a masik jo, ha le van, de ha megjelenik a brum, akkor az leazedheto.

Nem egészen ezt mondja angolul a manual:

"It is essential that the console is operated with these two earths linked. They may, however, be linked at a different point in the installation: for example, a technical earth in the installation site. In this case the wire link between the two posts must be removed."

 

Ezen kívül van egy sorrend

, amit be kell tartani az installációkor.:

1. Lehallgatórendszert belövöd. Van brumm- nincs brumm. Ha van, megoldod.

2. A keverőpultot bekapcsolod, rádugod a monitorodat ( ami magában már zajmentes volt ), van brumm - nincs brumm, ha van, megoldod.

3. Outboard, innen már csak ismételném magam...

Az egész rendszer földhurok mentesítésének gyakorlata általában az, hogy az árnyékolások ( szimmetrikus rendszerben 1.árnyék, 2.melegpont, 3. hidegpont ) csak a forrás oldalon vannak bekötve. A földpotenciálra hozás miatt egy bekötés elég, viszont így nincs hurok.

 

Link to comment
Share on other sites

9 órája írta JánosHorváth:

 

Az egész rendszer földhurok mentesítésének gyakorlata általában az, hogy az árnyékolások ( szimmetrikus rendszerben 1.árnyék, 2.melegpont, 3. hidegpont ) csak a forrás oldalon vannak bekötve. A földpotenciálra hozás miatt egy bekötés elég, viszont így nincs hurok.

 

Ezt nem teljesen értem. Ez azt akarja takarni, hogy pl. A D/A konvertert és a pultot összekötő kábelekben csak a D/A-ba dugott csatiknál legyen mindhárom ér bekötve? 

Link to comment
Share on other sites

34 perccel ezelőtt írta grema:

Ezt nem teljesen értem. Ez azt akarja takarni, hogy pl. A D/A konvertert és a pultot összekötő kábelekben csak a D/A-ba dugott csatiknál legyen mindhárom ér bekötve? 

Igen. Nem kell véresen komolyan venni, ha nincs brumm, földhurok, akkor lehet az jó mindkét oldali bekötésnél is, de ha búg valami, akkor meg kell nézni, hogy az árnyékolás megszakítása segít-e. Nem csak a D/A-ra igaz, komplett stúdió szimmetrikus kábelezést így csinálnak sok helyen. Kivétel a mikrofonkábel.

Link to comment
Share on other sites

Menet közben volt egy levélváltásom egy külföldi stúdióval, akiknek van egy ilyen típusú pultjuk. Ők azt mondják, hogy a pult a testföldet megkapja a tápon keresztül, tehát nem kell külön földelni. Azt gyanítom, hogy ez a hátsó földelés dolog akkor jöhet szóba, ha mondjuk közvetítőkocsiba kerül a pult, de ezt persze nem tudom, csak feltételezés.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...