Jump to content
Ménemszól.hu

Az igazi MŰVÉSZET! Csak igényeseknek!!!


Mityulábátyi

Recommended Posts

1 perce írta Bendi:

Van egy két tételes koncepcióm, csak nem volt még időm a kivitelezésre.

A mű címe Mindenség és semmiség

1. tétel - címe: Az élő mindenség (5:00)

1. track kb. 5 percnyi repülőgép turbina hang
2. track 5 percnyi legmagasabb fokozatra kapcslot turmixgép hang
3. track vízesés hangja lelassítva felére, 5 percnyire vágva
4. track vízesés hangja felgyorsítva kétszeresére 5 percnyire vágva
5. track vízesés hangja felgyorsítva négyszeresére szintén 5 percnyire vágva
6. track 5 percnyi autókerék mellé rögzített mikrofonnal latyakos országúton 100km/h-s tempónál rögzített hang
7. track proszívó motorjának hangja 5 percben

Természetesen minden track önmagában is komprimálva nagyon, majd a végén a mix is.

A felvétel természetesen a legdrágább eszközökkel készülne, (többszázezres mikrofonok, szigorúan valóda, sokszázezres effektprocesszorok)

2. tétel - címe Az üresség semmilyenségének valóságossága egy tükörben (5:17)

Elkészítés:

1. Bármely DAW-ban hozzunk létre egy új audió sávot. A draw toollal rajzoljunk egy üres régiót 30 mp. hosszan, majd terjesszük ki 5 perc 17 mp hosszúra
2. A biztonság kedvéért vegyük le teljesen hangerőt a tracken is és a stereo outon is.
3. bounce project

Mi a véleményetek? Van esélyem valamilyen EU-s művészeti pályázaton? Vagy kicsit finomítsak még a koncepción?

:D

 

Zseniális! Ezt meg kell csinálni! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 104
  • Created
  • Last Reply
3 perccel ezelőtt írta NeoC:

ááááá, ehhez nagyon sokat kell tanulni, és kísérletezni, nem megy csak úgy...:)

szabad asszociációs felfogásban a harsh noise az egy monolitikus, de egyben organikusan egy icipicit változó zajfolyam, aminek a professzionális előállításánál csak a meghallgatása nehezebb.... Olyasmi, mint a brutál hangos koncert után két napig az agyunkban lévő fülzúgás.

Értem. Mi van az icipici változással? ha pl. 10 perc icipicit változó zajfolyamot négyszer egymás mögé rakok, így 40 perces lesz e remek,  ki fogja azt észrevenni hallásra? :)

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta 3o3:

Értem. Mi van az icipici változással? ha pl. 10 perc icipicit változó zajfolyamot négyszer egymás mögé rakok, így 40 perces lesz e remek,  ki fogja azt észrevenni hallásra? :)

Hát mp3-ban nem biztos, hogy átjön, de egy audiofil cuccon mindenképpen érvényesülnie kell a finomságoknak, a leheletnyi blikkfangoknak!

Link to comment
Share on other sites

Épp most írta Bendi:

Hát mp3-ban nem biztos, hogy átjön, de egy audiofil cuccon mindenképpen érvényesülnie kell a finomságoknak, a leheletnyi blikkfangoknak!

Márpedig a műélvezet kedvéért áldoznia kell az azt élvezni akaróknak is! Nehogy már a művészi koncepció elsorvadjon a 600 ft-os alibabás headset miatt!

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta Bendi:

Hát mp3-ban nem biztos, hogy átjön, de egy audiofil cuccon mindenképpen érvényesülnie kell a finomságoknak, a leheletnyi blikkfangoknak!

Eddig OK, de nehogymáááá azt mondja vki, hogy egy 10 perces folyamatosan változó zaj loop-nál van ember, aki 10 perc után hallásra megmondja, hogy most indul újra a loop! :)

Link to comment
Share on other sites

28 perccel ezelőtt írta Bendi:

Van egy két tételes koncepcióm, csak nem volt még időm a kivitelezésre.

A mű címe Mindenség és semmiség

1. tétel - címe: Az élő mindenség (5:00)

1. track kb. 5 percnyi repülőgép turbina hang
2. track 5 percnyi legmagasabb fokozatra kapcslot turmixgép hang
3. track vízesés hangja lelassítva felére, 5 percnyire vágva
4. track vízesés hangja felgyorsítva kétszeresére 5 percnyire vágva
5. track vízesés hangja felgyorsítva négyszeresére szintén 5 percnyire vágva
6. track 5 percnyi, autókerék mellé rögzített mikrofonnal latyakos országúton 100km/h-s tempónál rögzített hang
7. track proszívó motorjának hangja 5 percben

Természetesen minden track önmagában is komprimálva nagyon, majd a végén a mix is.

A felvétel természetesen a legdrágább eszközökkel készülne, (többszázezres mikrofonok, szigorúan valódi, sokszázezres effektprocesszorok, semmi plug-in, meg ilyen olcsójánoskodósok, na!)

2. tétel - címe Az üresség semmilyenségének valóságossága egy tükörben (5:17)

Elkészítés:

1. Bármely DAW-ban hozzunk létre egy új audió sávot. A draw toollal rajzoljunk egy üres régiót 30 mp. hosszan, majd terjesszük ki 5 perc 17 mp hosszúra
2. A biztonság kedvéért vegyük le teljesen hangerőt a tracken is és a stereo outon is.
3. bounce project

Mi a véleményetek? Van esélyem valamilyen EU-s művészeti pályázaton? Vagy kicsit finomítsak még a koncepción?

:D

 

Szánalmas vagy, tényleg. Képes voltál ennyit írni azért, hogy másokon gúnyolódj??

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta 3o3:

Nos, nem értem, mivel cikibb a space dolog, mint egy közhelyes akasztófa? A művészi szabadság jegyében engedtesség meg... :)

Ismételten a műv. szab-ra hivatkozván, miért ne használhatnánk bármilyen zajgenerátort? A mű ugye a széles publikum számára készül, mely 99.99%-ának

fogalma sincs arról, WTF az a "fehérzaj"... 

Harmadik pontként tisztelettel kérnék egy útmutatást, "harsh noise" mibenlétét illetően. Már csak azért is, mert egy avatatlan laikus általában sláger rádiót hallgató ismerősömmel meghallgattattam a két "műből" 2-2 perces részletet, és a véleménye az volt, hogy mindkettő ugyanolyan zavaróan szar, semmi különbség nincs közöttük a cél az, hogy minél előbb halkítsam le őket.

Hogy is van ez?

Elmondtam a véleményem őszintén, mivel kérted.

Ha magyarázni kell miért ciki a space téma és hogy mennyire lerágott csont már, hányan koptatták tükörsimára az űrrel kapcsolatos közhelyet, akkor nem sok kérdésem maradt. Aminek esetleg jól állhat, az egy szándékosan retró elektronikus zene, teszem azt berlin school szerűség. A művészi szabadság jegyében lehet mindent persze. A fehér vagy pink vagy akármilyen zaj generátorról sem szeretnék felvilágosítást tartani, nem is értem a kérdést, minden analógszintin van zajgenerátor (majdnem), de ennek a potinak az elcsavarására azt mondani, hogy én most noise-t csináltam és visszakérdezni, hogy az miért nem olyan, mint a másik felvétel...

Természetesen nincs tuti recept a "jó" zajra, mindenki picit másképp csinálja - van aki pedálokat köt feedback loopba vagy oszcilláltat keverő segítségével, van aki szintiket használ, van aki objektumokat, kontaktmikrofont, loopert.

Ismerősödnek vélhetően két techno felvétel is ugyanolyan hallgathatatlan zaj, duftadufta "ez nem is zene, ilyet a számítógéppel 5 perc alatt csinálok". Trenírozott fülek kellenek ide, mint bármi más műfajhoz.

Link to comment
Share on other sites

7 perccel ezelőtt írta _cutoff:

Elmondtam a véleményem őszintén, mivel kérted.

Ha magyarázni kell miért ciki a space téma és hogy mennyire lerágott csont már, hányan koptatták tükörsimára az űrrel kapcsolatos közhelyet, akkor nem sok kérdésem maradt. Aminek esetleg jól állhat, az egy szándékosan retró elektronikus zene, teszem azt berlin school szerűség. A művészi szabadság jegyében lehet mindent persze. A fehér vagy pink vagy akármilyen zaj generátorról sem szeretnék felvilágosítást tartani, nem is értem a kérdést, minden analógszintin van zajgenerátor (majdnem), de ennek a potinak az elcsavarására azt mondani, hogy én most noise-t csináltam és visszakérdezni, hogy az miért nem olyan, mint a másik felvétel...

Természetesen nincs tuti recept a "jó" zajra, mindenki picit másképp csinálja - van aki pedálokat köt feedback loopba vagy oszcilláltat keverő segítségével, van aki szintiket használ, van aki objektumokat, kontaktmikrofont, loopert.

Ismerősödnek vélhetően két techno felvétel is ugyanolyan hallgathatatlan zaj, duftadufta "ez nem is zene, ilyet a számítógéppel 5 perc alatt csinálok". Trenírozott fülek kellenek ide, mint bármi más műfajhoz.

Tiszteletben tartom a véleményed. A space egyébként nem koncepció volt, hanem egy ad-hoc jellegű képletöltés a netről, ha traktor lett volna, akkor azt tettem volna be, mert amúgy tartalmi szempontból tök mind1.

"Természetesen nincs tuti recept a "jó" zajra, mindenki picit másképp csinálja - van aki pedálokat köt feedback loopba vagy oszcilláltat keverő segítségével, van aki szintiket használ, van aki objektumokat, kontaktmikrofont, loopert." 

A végeredmény tehát "zaj" lesz. Miért "jobb" egyik zaj a másiknál, vajon mi lehet a  titka annak a zajnak, amit 10-ből 8-an jobbnak éreznek a másik zajnál?

Tényleg komolyan kérdezem, mi a "jó zaj"? Vannak-e kritériumok, pl. teljesen felbassza egy átlag ember agyát, vagy csak mérsékelten kergesse őrületbe? Valahogy megfoghatatlan ez. Gondolok pl. olyanra, hogy szerinted csak hangszerekkel vagy elektronikus kütyükkel lehet-e jó zajt csinálni? Mert pl. egy elektromos vésővel leverni a csempét, miközben a másik szobában vésik a betont... Ezt szerintem nehezen lehet überelni zaj szinten, mégsem fogadnák a zaj művészei lelkesedéssel, mert az olyan triviális zaj számukra...

 

Link to comment
Share on other sites

15 órája írta zlurpapa:

Szánalmas vagy, tényleg. Képes voltál ennyit írni azért, hogy másokon gúnyolódj??

Szánalmas vagy, hogy nem tudod megkülönböztetni a gúnyt a paródiától. :)

Tudom, persze, én vagyok a suttyó bunkó paraszt, aki - a suttyósága, bunkósága révén - valahogy nem ért fel még odáig, hogy művészetnek tekintsen 5 perc, vagy másfél óra rószaszínzaj-fehérzaj keveréket. Senkinek nem tiltom meg, hogy ezt élvezze, hogy ez legyen számára a nonplusultra. Én részemről maradok pl. Bartóknál.

De ha már olyan nagy spieler vagy, légy oly szíves, világíts rá ezeknek a "műveknek" a művészi értékeire. NE az embert, a művet értékeld.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...