Jump to content
Ménemszól.hu

Behringer Neutron semimodular analóg szinti


draco draconis

Recommended Posts

  • Válaszok száma 70
  • Created
  • Last Reply
 
A hírek szerint:
 
1: Paraphonic
2: 1 BBD delay
3: 1 MultiMode VCF
4: 1 S/H
5: 2 EG's
6: 2 Attens
7: 1 Midi
8. 1 Patchbay la MS20
9: 1 Noisegen
10: 1 VCA
11: 1 Overdrive cirquit
12: 1 LFO, variable shape from/to Usaw, Dsaw, Squ, Tri, Sin
12: 1 No freecking clone of anything else accompanied by BS marketing.
14: 1 Uli for president
15: Really decent potis and knobs
16: Loads of patch connectors.
17: 1 Slew cirquit
18 2VCO/DCO, variable shape on Sin Tri, Squ, Saw, Pw
19:........?
200-300 dollár közötti ár

Nem is értem miért én osztom meg, mondjuk a demo hangja eléggé krémes.
Link to comment
Share on other sites

Szeretném látni a Modulár Mátyások őrjöngését ehelyütt... hogy-hogy nem látom? Ugyanis a hangja fenomenális, a mod matrixa jobb mint a Minibrute 2-nek, szerintem a hangja is. Legalábbis most már két demóból ítélve sokkal inkább krémesebb és egyedi.

Ilyet lehet hogy még én is veszek... bár a DM12 is bassza a csőrömet még mindig 270-272.000 közötti áron.

Link to comment
Share on other sites

54 perccel ezelőtt írta draco draconis:

Szeretném látni a Modulár Mátyások őrjöngését ehelyütt... hogy-hogy nem látom? 

Ugyan! Ennek csak a hangja jo, meg a parameterei! Nem eleg niche, nem valami amerikai kezmuves hipster keszitette a garazsmuhelyben, nincs rajta Verbos vagy Makenoise logo, a benne levo kondenzatorok nem Don Buchla fanszorebol keszultek, es nem is draga szoval semmi lenyeges tulajdonsaggal nem rendelkezik ami hivoszo lehet Modular Matthiasnak! 

+ van rajta MIDI, micsoda gyalazat!

Link to comment
Share on other sites

Remélem jól látszik a dátum a csatolt képen.  Vagy nem olvassátok el amit írok, vagy nem fogjátok fel. Eddig is csak ebben az egy kérdésben voltam bizonytalan.

Érdekes, hogy most, hogy a félmoduláris szinti "megfizethető" lesz majd valamikor (eddig is az volt, lásd szoftverek), most már nem csak zajt lehet vele csinálni mint eddig! Most már zenét is :) Látatlanba is elhiszem, hogy meg tudjátok magyarázni (én azt már nem fogom elolvasni).

Felmerült egy csomó kérdés fentebb amire tök egyszerű lenne válaszolni, olcsó lenne lecsapni a populista trollkodást is, csak minek. Elég Uli Behringernek elfingania magát hogy most X eurótól lesz szinti, és minden körülménytől függetlenül az lesz a legcoolabb :) A többiek egyáltalán minek is vannak, sőt, innen, az ugandai szinti fórumon ki lehet jelenteni, hogy Buchla egy fasz :)  Össze kell mosni a hipsztereket azokkal, akik tényleg fogékonyak a finomságokra,  és akkor nem nyomja az ember a lelkét az a teher, hogy milyen komplex világban micsoda szédületes mélység és magasságok között kell meghatároznunk önmagunkat vagy épp milyen elvárásoknak kell megfeleni. A nyilvánvaló megoldás ha mindenkit lerántunk a primitív szintünkre. Pl. bemutatni a legrosszabb zenészt, és azzal asszociálni annak egész kultúráját.

Lenne egyébként miről értekezni, a többi jóslatom ugyanígy be fog válni, és lenne bőven mit mondanom. Eleve minderre ami most történik már pár éve próbálom kondícionálni a hazai kultúrát. Reméltem, hogy előbbre fogunk jutni, hogy azok, akik itthon ebben benne vannak, tudnak gyorsítani. A körülöttünk levő országok amúgy lehagytak bennünket. Csak sajnos  itt mindent felülír az, hogy a témában félműveltek cikizhessenek másokat (szerintem nem csak én nem gondolom szakmainak ezt a fórumot)  

Sajnos srácok ez itt a színvonal. De én nem állok senki útjába, csak jelzem, hogy el fogjátok üldözni a maradék szürkeállományt. Vagy jönnek az értelmesebbek, és rászólnak a megmondókra, hogy lehet ügyesebben is használni ezt a fórumot, pl.közösen rájönni arra, hogy mi mire jó, és hogyan lehetne azt saját előnyre fordítani. Látom, hogy akik erre képesek, kezdik feladni.

Természetesen a döntés továbbra is a közösségé, én abba nem szólok bele, ahogy eddig se tettem.

 

Screen Shot 2018-01-29 at 17.15.00.png

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta A/D:

Remélem jól látszik a dátum a csatolt képen.  Vagy nem olvassátok el amit írok, vagy nem fogjátok fel. Eddig is csak ebben az egy kérdésben voltam bizonytalan.

Érdekes, hogy most, hogy a félmoduláris szinti "megfizethető" lesz majd valamikor (eddig is az volt, lásd szoftverek), most már nem csak zajt lehet vele csinálni mint eddig! Most már zenét is :) Látatlanba is elhiszem, hogy meg tudjátok magyarázni (én azt már nem fogom elolvasni).

Felmerült egy csomó kérdés fentebb amire tök egyszerű lenne válaszolni, olcsó lenne lecsapni a populista trollkodást is, csak minek. Elég Uli Behringernek elfingania magát hogy most X eurótól lesz szinti, és minden körülménytől függetlenül az lesz a legcoolabb :) A többiek egyáltalán minek is vannak, sőt, innen, az ugandai szinti fórumon ki lehet jelenteni, hogy Buchla egy fasz :)  Össze kell mosni a hipsztereket azokkal, akik tényleg fogékonyak a finomságokra,  és akkor nem nyomja az ember a lelkét az a teher, hogy milyen komplex világban micsoda szédületes mélység és magasságok között kell meghatároznunk önmagunkat vagy épp milyen elvárásoknak kell megfeleni. A nyilvánvaló megoldás ha mindenkit lerántunk a primitív szintünkre. Pl. bemutatni a legrosszabb zenészt, és azzal asszociálni annak egész kultúráját.

Lenne egyébként miről értekezni, a többi jóslatom ugyanígy be fog válni, és lenne bőven mit mondanom. Eleve minderre ami most történik már pár éve próbálom kondícionálni a hazai kultúrát. Reméltem, hogy előbbre fogunk jutni, hogy azok, akik itthon ebben benne vannak, tudnak gyorsítani. A körülöttünk levő országok amúgy lehagytak bennünket. Csak sajnos  itt mindent felülír az, hogy a témában félműveltek cikizhessenek másokat (szerintem nem csak én nem gondolom szakmainak ezt a fórumot)  

Sajnos srácok ez itt a színvonal. De én nem állok senki útjába, csak jelzem, hogy el fogjátok üldözni a maradék szürkeállományt. Vagy jönnek az értelmesebbek, és rászólnak a megmondókra, hogy lehet ügyesebben is használni ezt a fórumot, pl.közösen rájönni arra, hogy mi mire jó, és hogyan lehetne azt saját előnyre fordítani. Látom, hogy akik erre képesek, kezdik feladni.

Természetesen a döntés továbbra is a közösségé, én abba nem szólok bele, ahogy eddig se tettem.

 

Screen Shot 2018-01-29 at 17.15.00.png

Nem tudom mi a bonyolult neked ebben A/D, mert még mindig nem érted. Arról nem is szólva hogy lassan már 17 éve nekem volt modulárom, Roland System 100m, mert annyira olcsón jutottam hozzá, talán elfelejtetted a nagy bújtatott támadásod közepette (és akkor 20 forintért drágábban adtam el, amit ma millióért kínálgatnak félőrült hülyék egymásnak és láthatod mire használják az agytrösztök).

Szóval zseniális meglátást tettél közzé, nem is tudom miért nem érdemelsz érte rögtön nobeldíjatvagymit: van az a pénz, amiért megvesz egy lószart az ember, főleg ha sajnálatos módon a nem lószart még mindig aranyáron adják. Lásd a félig lószar 8 poli digit Waldorf Quantum 4000 dollárért, és mellé a tényleg faszányos szinti, a Modal 008 5000 dollár felett. Eddig egyetlen alternatíva van olcsó de mégis már minőségi poliszintire: úgy hívják hogy Behringer Deepmind12.

Akkor úgy gondolod, hogy aki zenélni kíván, és mivel nem gyártanak neki Modalt 1000 dollárért, akkor az rögtön hülye mert vesz 300 dollárért egy szar drótos izét?

Na ez az én válaszom, amelyet nem érdemeltél meg, azért mert te nem válaszoltál a kritikára.

Szvsz ezzel az ad hominem támadással elkéstél, mert TE KAPTÁL KRITIKÁT EBBEN A POSZTTAL: MIÉRT NEM TE TETTED KI BÁRMELYIK BEHRINGERES SZINTI HÍRT? MIÉRT NEM TE HÁJPOLOD??? Ha ennyire odavagy a moduláért, akkor ezért is oda kéne lenni... egy köszönöm egyébként elegendő lett volna.

Én adtam választ a te vacak felvetésedre, most akkor te is adj már a második kérésre legalább te is választ és NE TÉRJ KI mellébeszéléssel.

"Lenne egyébként miről értekezni, a többi jóslatom ugyanígy be fog válni, és lenne bőven mit mondanom"

Hát én még emlékszem egyre konkrétan, aminek az volt a lényege hogy a "Novation egy szemét cég, a Supernova II egy rakás szar, mert még egy fűrész oszcillátort sem tud modellezni, az nem VA szintetizátor hanem egy rakás fos" Ezt annyira nem félreérthetően adtad elő, hogy közben már a székek is bánták a kommunikációt :D

"Sajnos srácok ez itt a színvonal. De én nem állok senki útjába, csak jelzem, hogy el fogjátok üldözni a maradék szürkeállományt. Vagy jönnek az értelmesebbek, és rászólnak a megmondókra, hogy lehet ügyesebben is használni ezt a fórumot, pl.közösen rájönni arra, hogy mi mire jó, és hogyan lehetne azt saját előnyre fordítani. Látom, hogy akik erre képesek, kezdik feladni."

Van egy kedves polidili FB fórumtársam, aki politikai étteremben (bárban) sokkal futóbolondabb mint te valaha leszel. Ő erre azt mondaná, ha politikai értelemben én kommenteltem volna neki ezt oda, hogy "aha, most jön a dehumanizálás, hogy vagyunk mi az értelmesek, és vagytok ti..."

Nincs ezzel baj, én se tartalak mindig értelmesnek amikor így vitatkozol, csak annyi a baj vele, HOGY EZT AKKOR KINEK ÍROD? Mert itt elég sok ember az általad dehumanizált, "nem értelmesnek" tartott izé, sőt, ők a vevőid is... hm? Őnekik, "nem értelmeseknek" akkor mit javasolsz? Ne legyen értelmük és nyaljanak tövig az itt kijelölt "értelmeseknek"? Vajon kik lehetnek azok... :D:D:D 


 

Link to comment
Share on other sites

ps.: sőt, most nézem hogy a saját szinti fórumodat idézem "innen, az ugandai szinti fórumon" színvonalon tartod. Hát had gratuláljak neked ezért a színvonalért. Mert ez az ugandai sztájl.

Bár valójában ez egyszerű magyar ugar...parasztozni nem akarok, mert annak nincs köze ehhez. Az jócskán magasabb színvonal.

 

Link to comment
Share on other sites

Egyszerű - aki értelmes, menjen a modulár magyarország fb csoportba, amit a/d már elkezdett jócskán szétspammelni a saját sales dolgaival (arturia minibrute 2 hype pl) és ahol az a magasröptű kontent, hogy egyes modulokat szexinek gondolnak, olyan kommentárok tásaságában hogy dzsízösz vagy omg - tehát ez az értékes tartalom, ez itt meg a dagonya - értve.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...