Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Apogee DUET II vagy RME Babyface Pro vagy... ?


nedcoleman

Kérdés

Sziasztok,

Egy hete nézelődöm fórumokon és kérdezősködöm a témában.
Egy audiofil hangkártya kellene (kizárólag Mac-re) méretben és formában a két kártya hibátlan választás.
-Nem kell UAD DSP-s cucc, az van elég.
Egy lehetőleg transzparens hangzású, stabil eszköz amivel gondom nem lesz, pár bemenettel és hibátlan hangzással.
Összességében 3 kártya amit találtam hasonló árkategóriában, ezek közül fogok egyet választani.
Apogee DUET 2
RME Babface Pro
Roland UA-S10

A DUETről sokan azt írják, hogy instabil a drivere, hogy alapból gerjed és bizonyos tartományokban nem igazán lineáris a dolog.
Illetve, hogy megszínezi szépen a kiadott és felvett hangokat is.

RME kártyám van, az sziklaszilárdan működik, de 200 fölötti ára miatt van némi fenntartásom.

A Roland kistestvére az meg van, zseniális kis cuc, gondolom az sem lehet rossz.

Bárkinek véleménye az Apogee DUET II-ről esetleg? Vagy bárki akinek van ezekről tapasztalata meg tudna osztani pár okosságot?
Igen hálás lennék érte.

Van Apollo kártyám több is, RME-m is és számtalan egyéb kártyám, de egy új workstation kialakítása miatt egy új jövevényre tennékj szert és megkavarodtam a sok negatív, irányított oldalakon.
Szeretnék picivel tisztábban látni.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Nekem kicsit furán hangzik, hogy egy kizárólag MAC-re tervezett kártya instabil legyen MAC-en. Én hackintoshon használtam, semmi gondom nem volt vele. Ezt a gerjedést sem értem...nem hallottam még hangkártyát gerjedni. Számomra teljesen meglepő dolgokat írtál. Szerintem színezni sem színez kicsit sem. A problémám az, hogy másik kettőről nem tudok nyilatkozni, mert nem volt még kezem között. Apogee-val csak annyit, hogy egyszerűen perfect (számomra).

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta axon.dust:

Nagyjabol tokmindegy, hogy ezek kozott halljad a kulonbseget mar nagyon komoly legallgato rendszer kell. 

Nekem van egy Roland Mobile UA kartyam, amiben ugyanazok a konverterek vannak mint a nagytesoban, ha vinni kell a cuccot mindig ott van nalam, eszmeletlen jo hangu kartya.

Szép kis Neumannokra és/vagy  Dynaudiokra lesz kötve rendszerint és mivel sok hangot készítünk vele akár a sub, akár az igen magas tartományokban a pontosság alapvető.
Legtöbben persze ahogyan látom indokoltam RME pártiak ( és rengeteg ellenzőjét láttam az elmúlt időszakban az Apogee DUET 2 nek) ezért is gondoltam hátha egy tapasztalt user beugrik és véleményt formál vagy ellenvéleményt, ahogyan tetszik. Az ár is fontosabb tényező és hát a kártyák között akár 80-90E Ft különbség is lehet.

Szintén van egy Roland UA m-10em és nagyon elégedett vagyok vele, de hiányzik legalább 2-4 bemenet... Nagyon jó hangzása van neki, igazán szeretnivaló kis cucc.
A nagytesó is éppen ezért dobogós lenne.
 

Link to comment
Share on other sites

8 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Nekem kicsit furán hangzik, hogy egy kizárólag MAC-re tervezett kártya instabil legyen MAC-en. Én hackintoshon használtam, semmi gondom nem volt vele. Ezt a gerjedést sem értem...nem hallottam még hangkártyát gerjedni. Számomra teljesen meglepő dolgokat írtál. Szerintem színezni sem színez kicsit sem. A problémám az, hogy másik kettőről nem tudok nyilatkozni, mert nem volt még kezem között. Apogee-val csak annyit, hogy egyszerűen perfect (számomra).

Egy hétig bújtam a netet és az Apogee DUET II-ről kontra ezeket szedtem össze:
-alacsonyabb frekvenciatartománynál nem lineáris
-magas frekvenciatartomány túl erős 
-instabil driver, fagyások
-hallható gerjedés

Persze ezeket szépen sorra volt aki erősítette és cáfolta
Lehet már túllihegtem a dolgot és kb mindegy melyiket, de vegyem meg, mert nagyot nem tévedhetek. persze ez is eszembe jutott már

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta nedcoleman:

Egy hégig bújtam a netet és az Apogee DUET II-ről kontra ezeket szedtem össze:
-alacsonyabb frekvenciatartománynál nem lineáris
-magas frekvenciatartomány túl erős 
-instabil driver, fagyások
-hallható gerjedés

Persze ezeket szépen sorra volt aki erősített és cáfolta
Lehet már túllihegtem a dolgot és kb mindegy melyiket, de vegyem meg, mert nagyot nem tévedhetek. persze ez is eszembe jutott már

A magas freki tartományt én személy szerint teljesen cáfolnám. Persze lehet, hogy én vagyok hozzá süket, hiszen nem vagyok profi, csak felhasználó. De pl. nekem egy Focusrite Forte-hoz képest nem erősnek, hanem részletesebbnek bizonyult. A fortehoz képest összességében sokkal "masszívabb" hangzást hallok. Talán rossz jelzőt használok, de így tudom a legegyszerűbben megfogalmazni.
A legutolsó mondatod viszont a leghelytállóbb. Nagyon nem nyúlhatsz mellé, akármelyiket választod is. Ezek azért mégis csak elég jó kártyáknak számítanak.
És ugye nem utolsó sorban az ízlés egy másik kérdés...

Link to comment
Share on other sites

49 perccel ezelőtt írta Hobkins:

A magas freki tartományt én személy szerint teljesen cáfolnám. Persze lehet, hogy én vagyok hozzá süket, hiszen nem vagyok profi, csak felhasználó. De pl. nekem egy Focusrite Forte-hoz képest nem erősnek, hanem részletesebbnek bizonyult. A fortehoz képest összességében sokkal "masszívabb" hangzást hallok. Talán rossz jelzőt használok, de így tudom a legegyszerűbben megfogalmazni.
A legutolsó mondatod viszont a leghelytállóbb. Nagyon nem nyúlhatsz mellé, akármelyiket választod is. Ezek azért mégis csak elég jó kártyáknak számítanak.
És ugye nem utolsó sorban az ízlés egy másik kérdés...

Árát tekintve a Roland lenne tökéletes választás.
RME és Rolandom van, tisztában vagyok a tudásukkal, hangzásával. Mindkettőt igen jónak tartom.
Viszont most egész jó áron lehet DUET 2höz jutni és hát mégiscsak egy Apogee termékről beszélünk.

Összegezve tényleg azt látom, hogy kvázi mindegy a választásom, max az ízlés szólhat bele.
Köszönöm Urak!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...