Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Midi Router


KraD

Kérdés

Sziasztok!

Van valakinek otlete hogyan tudom DAW nelkul a 4in 4out midi eszkoz egyik bemeneterol a 4 kimenetere kapcsolgatni a master keyboardomat.

Utalom allandoan inditgatni a Cubase-t ha csak nyomnek par akkordot kikapcsibol. 

Probaltam midi router ugyben keresgelni, de nem jartam sikerrel. Illetve olyan van ami csak egy *.dll  de nem vagyok kisegitve mert DAW kell. Onalloan is futo winfos progi kellene.

Koszi!
Attila

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
Ekkor: 2018. 02. 03. at 22:53 írta KraD:

Sziasztok!

Van valakinek otlete hogyan tudom DAW nelkul a 4in 4out midi eszkoz egyik bemeneterol a 4 kimenetere kapcsolgatni a master keyboardomat.

Utalom allandoan inditgatni a Cubase-t ha csak nyomnek par akkordot kikapcsibol. 

Probaltam midi router ugyben keresgelni, de nem jartam sikerrel. Illetve olyan van ami csak egy *.dll  de nem vagyok kisegitve mert DAW kell. Onalloan is futo winfos progi kellene.

Koszi!
Attila

Kb. 800,- Ft az anyagköltsége doboz és tápcsatlakozó nélkül egy 1in/4out MIDI THRUBOX-nak...
A kapcsolás is igen egyszerű, nem túl nehéz összerakni.
Ha esetleg érdekel valami hasonló keress meg... mondjuk többe kerülne a postázás mint maga a cucc de nem kellene hozzá számítógép egyáltalán, hogy "... eszköz egyik bemeneterol a 4 kimenetere kapcsolgatni a master keyboardomat..." :) 

Én most perpillanat egy olyan MIDI routeren dolgozom, ami:
1. NEM USB-s, számítógépes vacak, hanem különálló, klasszikus "vas";
2. 2 MIDI IN (mergelve), 1 MIDI THRU, és 6 MIDI OUT port van rajta;
3. A mergelt MIDI IN jelet csatornánként! lehet szelektálni, hogy melyik OUT portokra küldje vagy szűrje ki;
4. egy 2x16 karakteres LCD és két nyomógomb a "programozó" felülete;
5. kb. 8.000,- HUF volt az anyagköltsége doboz nélkül;
https://www.instagram.com/p/BxHVLPLAVgG/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Szívesen megosztom veled/veletek az egész projekt leírását, firmware-t, stb... bárki megépítheti aki épített már detektoros vevőt vagy fényorgonát :)

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2019. 05. 14. at 12:03 írta LiPI:

Kb. 800,- Ft az anyagköltsége doboz és tápcsatlakozó nélkül egy 1in/4out MIDI THRUBOX-nak...
A kapcsolás is igen egyszerű, nem túl nehéz összerakni.
Ha esetleg érdekel valami hasonló keress meg... mondjuk többe kerülne a postázás mint maga a cucc de nem kellene hozzá számítógép egyáltalán, hogy "... eszköz egyik bemeneterol a 4 kimenetere kapcsolgatni a master keyboardomat..." :) 

Én most perpillanat egy olyan MIDI routeren dolgozom, ami:
1. NEM USB-s, számítógépes vacak, hanem különálló, klasszikus "vas";
2. 2 MIDI IN (mergelve), 1 MIDI THRU, és 6 MIDI OUT port van rajta;
3. A mergelt MIDI IN jelet csatornánként! lehet szelektálni, hogy melyik OUT portokra küldje vagy szűrje ki;
4. egy 2x16 karakteres LCD és két nyomógomb a "programozó" felülete;
5. kb. 8.000,- HUF volt az anyagköltsége doboz nélkül;
https://www.instagram.com/p/BxHVLPLAVgG/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Szívesen megosztom veled/veletek az egész projekt leírását, firmware-t, stb... bárki megépítheti aki épített már detektoros vevőt vagy fényorgonát :)

 

Szia! Engem érdekelne, kaphatnék leírást?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2019. 05. 14. at 12:03 írta LiPI:

NEM USB-s

Mennyiben bonyolítaná usb-ssé tervezni B verzióban Lipi? Azért a kérdés mert ma sok cuccon csak usb van már és emiatt egy hangmodul stb sem akasztható már rájuk. De ha azt nézzük költségben ettől biztos nem lenne kedvezőbb: https://m.thomann.de/hu/miditech_usb_midi_host.htm

Link to comment
Share on other sites

  • 0
23 órája írta Istvan Asztalos:

Szia! Engem érdekelne, kaphatnék leírást?

Szia!

Persze!

Íme


Én speciel beépítettem magába a microkey-be. Mivel MIDI IN->USB útra nem volt szükségem csak az USB->MIDI OUT-ra, baromi egyszerű az egész...
Egy plusz kapcsolót még betettem a microUSB aljzat mellé amivel leválasztom a microkey-t az USB host panelről abban az esetben ha PC-re dugom a microkey-t. Ez szükséges, hogy ne "vesszen" össze a PC sz USB host-al ;)

Szerkesztette LiPI
Link to comment
Share on other sites

  • 0
9 órája írta djuice:

Mennyiben bonyolítaná usb-ssé tervezni B verzióban Lipi? Azért a kérdés mert ma sok cuccon csak usb van már és emiatt egy hangmodul stb sem akasztható már rájuk. De ha azt nézzük költségben ettől biztos nem lenne kedvezőbb: https://m.thomann.de/hu/miditech_usb_midi_host.htm

Nos nem sokkal bonyolítaná... az előző posztban belinkelt és költségben még mindig hatékonyabb lenne!
Maga a router/splitter kb. 8.000,- Ft anyagköltséggel jár, míg plusz 15 font az USB host board hozzá.... ami rossz napokon is 6.000,- alatt van...
Ez így összesen (nem számítva a saját munkádat mert az ugye "hobby") fele annyi mint a miditech cucc, és 6 különálló,  csatornánként címezhető kimenete van nem egy. Szóval fele annyi pénzért több szolgáltatás... ;)

Egyszóval ha valaki szeret barkácsolni vagy tud, mindenképpen jobban  jár DIY cuccal...

Ám van egy kis szépséghibája a dolognak és ezt szeretném is majd "kibeszélni" veletek - egy másik posztban...

Szerkesztette LiPI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...