Jump to content
Ménemszól.hu

Nord Lead 4R hangszínek és manual mode


Blank

Recommended Posts

Sziasztok!

Most első sorban a Nord Lead használóktól kérnék szépen segítséget két dologgal kapcsolatban:

1) A régi Nord Rack 2-esben volt egy ún. manual mode, amit ha előhívtál, a gép minden aktuális preset/patch beállítást figyelmen kívül hagyott és pontosan azon a hangon szólalt meg, ami a potik és gombok aktuális állását tükrözi. Ez egy roppant hasznos feature, mert tiszta lappal lehet indulni. Sajnos a Nord Lead 4R-en nem találok ilyen manual mode-ot? Esetleg ez egy elrejtett feature és valami gombkombinációval hívható elő, vagy már nincs is ilyen funkció?

2) Lementettem MIDI-OX-szal a régi Nord Rack 2-esen készült hangszíneimet és csak remélni merem, hogy valamilyen módon ezt rá lehet applikálni a 4-esre. Tudom, hogy a 4-esen sokkal több új feature van, de elméletben a régi gép minden funkcióját tudja, kvázi valahogy csak vissza lehetne hozni a régi patch-eket. Sajna a MIDI-OX-szal hiába tolom fel, végbemegy az import, de nem történik semmi, a patch-eknek nyoma sincs.

Előre is köszönök szépen minden infómorzsát!

 

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta Lacika:

Mindegyik nord megfordult már nálam, csak a 4-es nem... Be lehet küldeni neki a 2 / 2X patcheke? :o Erről nem hallottam soha.. Szerintem nem fogod tudni áttolni, így marad az "initből kitekerés" :D

ha az OX-el semmi, akkor velszeg a BomeSendSX -el is ugyanaz lesz :/

Jah, közben megtaláltam Sound Init gombot és annak funkcióját, csak ez nem ekvivalens a Nord 2 manual mode-jával. Itt ugyanis csak egy default hangot tölt be, de nem követi le a potik aktuális állását, ami sajna közel sem olyan buli. :)

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta Blank:

2) Lementettem MIDI-OX-szal a régi Nord Rack 2-esen készült hangszíneimet és csak remélni merem, hogy valamilyen módon ezt rá lehet applikálni a 4-esre. Tudom, hogy a 4-esen sokkal több új feature van, de elméletben a régi gép minden funkcióját tudja, kvázi valahogy csak vissza lehetne hozni a régi patch-eket. Sajna a MIDI-OX-szal hiába tolom fel, végbemegy az import, de nem történik semmi, a patch-eknek nyoma sincs.

Majdnem mindenben egyezik a két hangszer, kivéve a ring modulációt. 

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta upstream:

Majdnem mindenben egyezik a két hangszer, kivéve a ring modulációt. 

Akkor csak azt kellene kitalálni, hogy a Nord Rack 2-ről lementett dump fájlt hogyan tudom erre rátolni. Sajna eleddig nem sikerült. :(

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Blank:

Akkor csak azt kellene kitalálni, hogy a Nord Rack 2-ről lementett dump fájlt hogyan tudom erre rátolni. Sajna eleddig nem sikerült. :(

Sysexben vannak a patchek gondolom..

az biztos hogy konvertálni kell, mert  nl1 és nl2 között lehetett patchet átvinni, de ott is konvertálás volt...

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta upstream:

Sysexben vannak a patchek gondolom..

az biztos hogy konvertálni kell, mert  nl1 és nl2 között lehetett patchet átvinni, de ott is konvertálás volt...

Igen-igen, .syx fájlban csücsülnek. Klassz lenne valahogy átkonvertálni, de még nem találtam infót hozzá.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...