Jump to content
Ménemszól.hu

Kérdés

Létrehozva (szerkesztve)

Elakadtam!
Egyenként minden stimmel, de közösen már nem OK (gyűlöllek windows!!!)

Barátomnak rakom össze a rendszerét, mindenki mindent lát, de a cubase 8.5 nem akar szólni az Apollo-val.

Gép: Gigabyte H61M-USB3, Intel i7-2600, 3,4GHz, 8Gb RAM

Benne egy UAD által tesztelt/ajánlott Sonnet Allegro 800 Firewire Pcie kártya

A hardware egy UAD2 Apollo Duo Firewire (silver). Van benne egy Thunderbolt illesztó opciós kártya is (gondolom ez nem zavar be...vagy?)

OS: Windows 7 Ultimate 64bit SP1 (utolsó elérhető verzió: Built 6.1.7601)

DAW: Cubase 8.5

Szépen sorban telepítettem a hardware-eket, a windows hibátlanul kezeli az Apollo-t. A Console1 (és a Console2 is, ha éppen azt az UAD software verziót telepítettem) önállóan hibátlanul működik.

Média lejátszók, Wavelab, szól.

Kéne telepíteni ugye az UAD software-t. Elvileg az utolsó verzió is jó a honlap szerint, de óvatos duhajként elindultam lentről (6.4) Szépen települt, Cubase felismeri, de sem befele sem pedig kifele nem jön audio jel.

Ugyan ez van a 9.1 verziónál is.

Köztes verzióknál van hogy különböző hibákat ír (nem talál .dll fileokat...)

Mindig a 0-ról kezdtem a telepítést, minden folder-t kitakarítottam, uninstall, delete, minden...

Az UAD hivatalos oldalán elvileg minden verziónál működnie kellene a silver Apollonak is: https://www.uaudio.com/audio-interfaces/apollo.html Itt is jól látszódik, hogy már a 2-es consollal demózzák az eszközt.

A Cubase install példájuknál egy Cubase 7-es és egy 7.5-ös sofware szerepel: https://www.uaudio.com/blog/cubase-apollo-setup/

Mi az anyját csináljak?!?!?

"Régen minden jobb volt...": Az UAD oldal régen úgy működött (l. video) hogy ki lehetett választani a megfelelő software verziót az aktuális rendszeremhez. Most nézni kell a kompatibilitás táblázatot, de arról nem derül ki egyértelműen, hogy mi a jó megoldás...

Valaki HELP! Köszönöm.

Szerkesztette PropaneB

Hozzászólás megosztása

Recommended Posts

• 0
19 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Nálunk 2-300 az átlag. Van persze kevesebb is, amikor csak egy-két dalt keverünk, meg műfajfüggő is a dolog.
Az új Dalriada lemez pl. 300 sávon készült, a Mobilmánia 400 körül volt.
Ez persze egy teljes lemez, nem szól mindig minden sáv, de így lehet hatékonyan dolgozni vele.
Ha elég változatos a lemez, akkor csak röpködnek a sávok.

Amióta nem korlátoz a szalagos magnó, azóta jelentősen megváltoztak a zeneszerzési, felvételi és keverési szokások.
Zimmerman amúgy úgy kezdi a zeneírást, hogy megnyit egy 900 sáv körüli templatet jó sok VST instrumenttel,
de filmes projectekben is röpködnek az 5-600 sávok, szóval én még nem is vagyok olyan elvetemült. :)

Igen filmes körökben vannak óriási projektek.
A 400-as sáv úgy jön ki, hogy egy projektben van mondjuk 10 dal? Mert egy dalban, nagyon betegen hangzana.
Nem dalonként keversz, hanem az összes dal benne van egy projektben?

Hozzászólás megosztása

• 0
5 perccel ezelőtt írta gabo:

A 400-as sáv úgy jön ki, hogy egy projektben van mondjuk 10 dal? Mert egy dalban, nagyon betegen hangzana.
Nem dalonként keversz, hanem az összes dal benne van egy projektben?

Igen, egyben megy az egész lemez nálam mindig. Nem kínlódok vele külön, így sokkal egyszerűbb.
Régen is így volt a szalagon, csak persze kétfelé volt szedve, mert 5 dal fér egy szalagra,
de ott is egyben hallott az ember több dalt és úgy alakultak ki a soundok nem pedig úgy, hogy egy dalnál megcsinálom,
aztán a másiknál meg kiderül, hogy ahhoz már nem is jó. Meg hát amúgy is gyorsabban lehet így dolgozni,
csak kell hozzá egy erőmű.

Hozzászólás megosztása

• 0
1 perce írta deneverstudio:

Igen, egyben megy az egész lemez nálam mindig. Nem kínlódok vele külön, így sokkal egyszerűbb.
Régen is így volt a szalagon, csak persze kétfelé volt szedve, mert 5 dal fér egy szalagra,
de ott is egyben hallott az ember több dalt és úgy alakultak ki a soundok nem pedig úgy, hogy egy dalnál megcsinálom,
aztán a másiknál meg kiderül, hogy ahhoz már nem is jó. Meg hát amúgy is gyorsabban lehet így dolgozni,
csak kell hozzá egy erőmű.

Én dal/projekt csinálom, maximum megnyitom az összes projektet és lépkedek közöttük, ha kell. 

Hozzászólás megosztása

• 0
14 órája írta deneverstudio:

Az egész UAD-ra nem csak azért költ az ember, hogy a legjobb minőségű cuccokat tudjuk használni, hanem azért is,
hogy legyen jó nagy teljesítmény. Erre most nem lehet kihasználni a megvásárolt teljesítményt és azon kell sakkozni, hogy nehogy túl sokféle plugint, vagy túl sokat használjak, stb.
Egy agyrém az egész és mindez a Win10 faszsága miatt.
Persze nem szólt róla senki, hónapokig csak a haját tépte mindenki, hogy eltűnnek pluginek, illetve látszólag blokkolva vannak, mert nem lehet őket behívni.

És nem lenne inkább célravezető, ha jobban el lennének választva a feladatok egymástól? Mondjuk külön dedikált PC hangfelvételhez (Win10-zel és Apollóval, net nélkül) és egy másik a keverési utómunkálatokhoz (Win7-tel és a négy Octóval, de másik hangkártyával)?

Hozzászólás megosztása

• 0
9 órája írta Isten Nyila:

És nem lenne inkább célravezető, ha jobban el lennének választva a feladatok egymástól? Mondjuk külön dedikált PC hangfelvételhez (Win10-zel és Apollóval, net nélkül) és egy másik a keverési utómunkálatokhoz (Win7-tel és a négy Octóval, de másik hangkártyával)?

Természetesen szét van választva, ezen a gépen csak keverünk, de a TB miatt Win10-hez vagyunk kötve.
Remélhetőleg rendbe rakják ezt a dolgot, mert ezzel az FLS limittel az egész audio/video ipart megszopatták.
Főleg, hogy mostantól vélhetően minden Thunderboltos lesz és PC-n nincs választási lehetőség oprendszer tekintetében.

Hozzászólás megosztása

• 0
10 órája írta deneverstudio:

Természetesen szét van választva, ezen a gépen csak keverünk, de a TB miatt Win10-hez vagyunk kötve.
Remélhetőleg rendbe rakják ezt a dolgot, mert ezzel az FLS limittel az egész audio/video ipart megszopatták.
Főleg, hogy mostantól vélhetően minden Thunderboltos lesz és PC-n nincs választási lehetőség oprendszer tekintetében.

Persze, én csak arra gondoltam, hogy végül is az Apollóhoz kell a Thunderbolt, és emiatt a Windows 10. Ha a négy Octo kártya külön megy egy másik hangkártyával, akkor lehet nyomni Windows 7-en is, és no problem.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

• 0
5 perccel ezelőtt írta Isten Nyila:

Persze, én csak arra gondoltam, hogy végül is az Apollóhoz kell a Thunderbolt, és emiatt a Windows 10. Ha a négy Octo kártya külön megy egy másik hangkártyával, akkor lehet nyomni Windows 7-en is, és no problem.

Nem, az Octo is mind TB-s satellite , így ez nem megy.

Hozzászólás megosztása

• 0

A w10 sem egyszerű mert félévente ugrik és már van 8 féle belőle!

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 2018. 02. 27. at 19:12 írta PropaneB:

Kiszedem a kártyát, megnézem.

...ez egy vicc...

Ha van benne Thunderbolt akkor a firmware-t valszeg frissítette és FireWire -vel nem fog menni.

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 2018. 09. 28. at 20:49 írta Gyapy:

Ha van benne Thunderbolt akkor a firmware-t valszeg frissítette és FireWire -vel nem fog menni.

Köszi, de a megfejtést kitettem a poszt elejére, mint jó választ.

Hozzászólás megosztása

Szólj hozzá! Ehhez regisztrálj, vagy jelentkezz be!

Regisztrált tagság szükséges a fórumon való részvételhez.

Tagság szerzése

Igényelj tagságot a közösségünkben! Mindez pofonegyszerű!

Regisztráció

Jelentkezz be!

Már regisztrált tagunk vagy? Itt jelentkezhetsz be!

Bejelentkezés