Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

UAD Apollo Firewire_Windows7-Cubase8.5 nem megy


PropaneB

Kérdés

Elakadtam!
Egyenként minden stimmel, de közösen már nem OK (gyűlöllek windows!!!)

Barátomnak rakom össze a rendszerét, mindenki mindent lát, de a cubase 8.5 nem akar szólni az Apollo-val.

Gép: Gigabyte H61M-USB3, Intel i7-2600, 3,4GHz, 8Gb RAM

Benne egy UAD által tesztelt/ajánlott Sonnet Allegro 800 Firewire Pcie kártya

A hardware egy UAD2 Apollo Duo Firewire (silver). Van benne egy Thunderbolt illesztó opciós kártya is (gondolom ez nem zavar be...vagy?)

OS: Windows 7 Ultimate 64bit SP1 (utolsó elérhető verzió: Built 6.1.7601)

DAW: Cubase 8.5

Szépen sorban telepítettem a hardware-eket, a windows hibátlanul kezeli az Apollo-t. A Console1 (és a Console2 is, ha éppen azt az UAD software verziót telepítettem) önállóan hibátlanul működik.

Média lejátszók, Wavelab, szól.

Kéne telepíteni ugye az UAD software-t. Elvileg az utolsó verzió is jó a honlap szerint, de óvatos duhajként elindultam lentről (6.4) Szépen települt, Cubase felismeri, de sem befele sem pedig kifele nem jön audio jel.

Ugyan ez van a 9.1 verziónál is.

Köztes verzióknál van hogy különböző hibákat ír (nem talál .dll fileokat...)

Mindig a 0-ról kezdtem a telepítést, minden folder-t kitakarítottam, uninstall, delete, minden...

Az UAD hivatalos oldalán elvileg minden verziónál működnie kellene a silver Apollonak is: https://www.uaudio.com/audio-interfaces/apollo.html Itt is jól látszódik, hogy már a 2-es consollal demózzák az eszközt.

A Cubase install példájuknál egy Cubase 7-es és egy 7.5-ös sofware szerepel: https://www.uaudio.com/blog/cubase-apollo-setup/

Mi az anyját csináljak?!?!?

"Régen minden jobb volt...": Az UAD oldal régen úgy működött (l. video) hogy ki lehetett választani a megfelelő software verziót az aktuális rendszeremhez. Most nézni kell a kompatibilitás táblázatot, de arról nem derül ki egyértelműen, hogy mi a jó megoldás...

Valaki HELP! Köszönöm.

 

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Ahogy kivettem a Thunderbolt kártyát, a 7.11.0-val elindult a hang a Cubase-ben. 

DE:

Az UAD Plugineket nem tölti be sem a Console, sem pedig a Cubase.

A Cubase-ben a Plugin Manager látja őket, ki is tudom választani az insert-ben, de semmi nem történik, amikor rákattintok. (Más Pluginek jól működnek)

Authorizáció elvégezve, az UAD Control panel mindent rendben lát. 

áááááááááááááá

Az biztosnak látszik, hogy win 7 az UAD software: 7.11.0-ig működik, 8-astól felfele kuka az összes! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta deneverstudio:

A Win10-zel amúgy nagyon komoly bajok vannak audio-video ügyben, úgyhogy megértem, ha valaki kerülni.
Viszont Win7-en viszont sajnos nem lehet Thunderbolt-ot használni, úgyhogy kénytelen vagyok Win10-en kínlódni.

Ezt így nem jelenteném ki általánosítva.

Az első perctől jól működik a tavaly épített PC-nk USB-n és Thunderbolton egyaránt. Azért mert Universal Audio-nál nem sikerült fasza drivert írni, nem jelenti azt, hogy a Win 10-en gond lenne az audio/videó vonalon.

Kivéve, ha a gyártó driverével gondok vannak! ?

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta PropaneB:

Ahogy kivettem a Thunderbolt kártyát, a 7.11.0-val elindult a hang a Cubase-ben. 

DE:

Az UAD Plugineket nem tölti be sem a Console, sem pedig a Cubase.

A Cubase-ben a Plugin Manager látja őket, ki is tudom választani az insert-ben, de semmi nem történik, amikor rákattintok. (Más Pluginek jól működnek)

Authorizáció elvégezve, az UAD Control panel mindent rendben lát. 

áááááááááááááá

Az biztosnak látszik, hogy win 7 az UAD software: 7.11.0-ig működik, 8-astól felfele kuka az összes! Az valószínüleg win10-től OK

 

 

Szerintem most már a sok telepítgetés okozza a problémát. Full reinstall cubase-zel együtt?

Link to comment
Share on other sites

43 perccel ezelőtt írta PropaneB:

Ahogy kivettem a Thunderbolt kártyát, a 7.11.0-val elindult a hang a Cubase-ben. 

DE:

Az UAD Plugineket nem tölti be sem a Console, sem pedig a Cubase.

A Cubase-ben a Plugin Manager látja őket, ki is tudom választani az insert-ben, de semmi nem történik, amikor rákattintok. (Más Pluginek jól működnek)

Authorizáció elvégezve, az UAD Control panel mindent rendben lát. 

áááááááááááááá

Az biztosnak látszik, hogy win 7 az UAD software: 7.11.0-ig működik, 8-astól felfele kuka az összes! Az valószínüleg win10-től OK

 

 

Hmm, 4 honapja van fent win10, elotte win7 64bit-en ment minden gond nelkul a legfrissebb UAD szoftverrel! Szoval nem hiszem hogy 8-tol kuka! Meg 9 is volt fent! Tuti 64bit a win7? Releas notesban is irjak hogy a legujabb 9.5 is kompatibilis win7 64bit-el!

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta Csuzlee:

Hmm, 4 honapja van fent win10, elotte win7 64bit-en ment minden gond nelkul a legfrissebb UAD szoftverrel! Szoval nem hiszem hogy 8-tol kuka! Meg 9 is volt fent! Tuti 64bit a win7? Releas notesban is irjak hogy a legujabb 9.5 is kompatibilis win7 64bit-el!

Tuti 64 bit. Minden eredeti, nem tört.

Konkrétan, ha 8-tól felfele telepítek, valami gáz adódik a consol-lal és akkor már sehogyan sem látja a Cubase sem.

Most kaptam egy levelet davdaw fórumtárstól, amiben az Apollo Firmware downgrade-jéről ír.

Lehet benne valami, mivel eleve csak akkor indult el a hang, amikor kivettem a ThunderBolt opciós kártyát az Apollo-ból. Ha lehet, elkezdem előről az egészet és visszarakom a FireWire-s alap firmware-t. Remélem engedi technikailag.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta PropaneB:

Az biztosnak látszik, hogy win 7 az UAD software: 7.11.0-ig működik, 8-astól felfele kuka az összes! Az valószínüleg win10-től OK

Egyforma a System Driver és a Szoftver verzió száma?
Ha nem, akkor nem fog működni.
Ezért nem érdemes verziókkal kínlódni.
A legutolsónak működnie kell Win7-en is.

Link to comment
Share on other sites

43 perccel ezelőtt írta PropaneB:

Tuti 64 bit. Minden eredeti, nem tört.

Konkrétan, ha 8-tól felfele telepítek, valami gáz adódik a consol-lal és akkor már sehogyan sem látja a Cubase sem.

Most kaptam egy levelet davdaw fórumtárstól, amiben az Apollo Firmware downgrade-jéről ír.

Lehet benne valami, mivel eleve csak akkor indult el a hang, amikor kivettem a ThunderBolt opciós kártyát az Apollo-ból. Ha lehet, elkezdem előről az egészet és visszarakom a FireWire-s alap firmware-t. Remélem engedi technikailag.

Ahh, az lesz a megoldas! Most hogy irod, mikor vettem, akkor a srac is downgradelte mert o is TB-vel hasznalta!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...