Jump to content
Ménemszól.hu

Behringer Pro One


_cutoff

Recommended Posts

Behringer chippek? :D Lol' Hát szellemi termékük nincs semmi benne... amúgy minden modern DSI szintiben vannak cem utódchippek, amit maguknak gyártottak, a mai napig gyártják amúgy, legálban, Curtisnek fizetve utána. Nem úgy mint az ócókínai behringer...  V2164 ? Ja, SSM2164? Dehát az egy quad vca, amit sohasem szedtek  le a gyártósorról, eddig is benne volt a dsi szintikben, amig nem volt behringer stock. Tudod mit csinált vele Uli? Átnevezte, lol.  Úgyhogy ezen még egy picit gondolkodj, ez nem igazolja a Mehringert, komolyan.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem már a DSi evolverben simán SSM2164 a kimenő rész... szóval mit akartál ezzel mondani? Ja, hogy most a behringertől vettek Elektronék 6000 darabot, mert mindegy melyik kínai gyártótól van, Uli meg most olcsón adja? Ez van. Semmi köze a teknikához...

Link to comment
Share on other sites

Azt akartam vele mondani, amit már egyszer le is írtam, sem többet, sem kevesebbet. Nem gondolom, hogy legitimálna bármit, vagy csökkentené a dsi v elektron szintik értékét, esetleg növelné a behringer presztízsét (azt sem hogy kisebbítené), egyszerűen felhívtam a figyelmet rá, hogy ezek a menő, minőséginek tartott cégek is használnak cool audio chipeket. 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta V/Oct:

Úgyhogy ezen még egy picit gondolkodj, ez nem igazolja a Mehringert, komolyan.

Min gondolkodjak ? Értem én, hogy te ebből próbálsz megélni és fenyegeti az üzletedet az, hogy itt ilyenek jönnek ki ennyiért, de akinek handmade akármi kell, az ezután is csináltatni fog. Az meg, hogy lesz olyan nem kevés, aki "beéri" a behringerrel, az neked ne fájjon már ennyire. Én leszarom, hogy nincs benne szellemi termékük, a dsi mono evolver az életében nem szólt úgy mint a behringer neutron, nekem kb ennyi számít.

Link to comment
Share on other sites

Nem, arra céloztam, hogy kár célozgatnod, hogy bezzeg behringer chipeket használnak. Mert annyira behringer a chip, minthogy Uli tervezte a minimoogot. Semennyire. Szoktam eladni szintiket, de nem ebből élek, hanem zenéből, kár személyeskedned, kár terelni,  maradjunk a post eredeti témájánál. "Behringer" chip. Igy. Nem támaszt alá semmit.

 

Link to comment
Share on other sites

Mert azon túl, hogy a behringer által pénzelt gyártósorról vannak, ezeknek semmi köze a behringerhez, amerikában fejlesztették és gyártották őket sokáig, aztán kína persze, de már Uli előtt is.  De a chip maga, áramkör, layout, az nem behringer. Az van, hogy innen tudtak olcsóbban rendelni eleget, az analog devices SSM2164 négyszer ennyi lassan... ez lesz, mindenbe az olcsóbb alkatrész kerül, mert úgy éri meg nekik. S nem csak Uli számol ám... :)

 

Link to comment
Share on other sites

Ok, értjük, a behringer szereti lopni mások ötleteit, de ebben mi az újság ? Régóta ezt csinálják, nagyon sok egyéb kisebb-nagyobb szintigyártóval egyetemben. (303, 808 klónok hada pl), de mi közöm nekem ehhez, mint usernek ? Kellene, hogy érdekeljen bármi más a végeredményen kívül ? 

Nem érzem úgy, hogy az ördögöt támogatnám, ha esetleg megveszem valamelyik cuccukat - inkább egyfajta kapitalista punkság ez - egy kurva nagy fuck off az egész iparágnak, csak ők nem kannásbort lopnak a cba-ban, hanem ötleteket és utána töredékáron árulják a csóróknak.

Link to comment
Share on other sites

16 órája írta _cutoff:

de mi közöm nekem ehhez, mint usernek ?

nem tudom, s nem is akarom tudni. én azt támogatom persze aki innovál, fejleszt, nem aki kihasználja ezt, legális vagy sem, én problémám. a kétértelmű linked akartam csak lecsapni, ha nem érted miért ugatok, miszerint behringer chippek. na nem, ezek a chippek maximum "behringer chippek". fura morális dolog ez, megértem a te álláspontodat is, vannak valid dolgok, csak nem szeretem, szerintem rövidtávú gondolkodásra sarkall/utal. mondom, szerintem. ezek a chippek mind más munkája, aki nem eladta másét, hanem pénzt és időt ölt a fejlesztgetésükbe. just sayin... fura hogy Uli úgy hivatkozik rájuk, ahogy. Ferde mint a szar. :/

Link to comment
Share on other sites

Mitől lenne rövidlátó ? A behringer valószínűleg nem fogja kinyírni a többi gyártót, vagy megakadályozni őket az innovációban. Nem csak a 40 éves analóg monók klónjaira van kereslet.

Értem amit mondasz, elsőre is értettem, ezek a csipek mások szellemi termékei, nem bonyolult.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta V/Oct:

nem tudom, s nem is akarom tudni. én azt támogatom persze aki innovál, fejleszt, nem aki kihasználja ezt, legális vagy sem, én problémám. a kétértelmű linked akartam csak lecsapni, ha nem érted miért ugatok, miszerint behringer chippek. na nem, ezek a chippek maximum "behringer chippek". fura morális dolog ez, megértem a te álláspontodat is, vannak valid dolgok, csak nem szeretem, szerintem rövidtávú gondolkodásra sarkall/utal. mondom, szerintem. ezek a chippek mind más munkája, aki nem eladta másét, hanem pénzt és időt ölt a fejlesztgetésükbe. just sayin... fura hogy Uli úgy hivatkozik rájuk, ahogy. Ferde mint a szar. :/

Hidd el, az emberek 99%-nak, akik hangszereket vesznek, kurvamindegy hogy melyik chipet ki hol gyartotta le, kitol nyulta le vagy nem nyulta. 40 eve nyuljak egymastol a technikat a gyartok, kivetel nelkul. A gyartok bevetele pedig nem az 1%-bol jon. 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta V/Oct:

nem tudom, s nem is akarom tudni. én azt támogatom persze aki innovál, fejleszt, nem aki kihasználja ezt, legális vagy sem, én problémám. a kétértelmű linked akartam csak lecsapni, ha nem érted miért ugatok, miszerint behringer chippek. na nem, ezek a chippek maximum "behringer chippek". fura morális dolog ez, megértem a te álláspontodat is, vannak valid dolgok, csak nem szeretem, szerintem rövidtávú gondolkodásra sarkall/utal. mondom, szerintem. ezek a chippek mind más munkája, aki nem eladta másét, hanem pénzt és időt ölt a fejlesztgetésükbe. just sayin... fura hogy Uli úgy hivatkozik rájuk, ahogy. Ferde mint a szar. :/

Ezeknek az anno innovalo cegeknek a nagy resze azert allt foldbe, mert megsem tudtak elegge innovalni, es leleptek oket olyan cegek, mint a korg, a yamaha, meg a roland. Pontosan ott (szerintem), hogy azok tudtak (es mertek) olcsositani, bar ezen a teren az oberheim is megtette, amit tudott (matrix-1000), de kevesnek bizonyult. Ertem, a roland az egy iparorias volt mar akkor is, de a tobbiek? Es igen, ezek az anno (es mara ujra) legendas cegek, es hangvilaguk akkor kimentek a divatbol, ok meg nem tudtak ujat mutatni. Bezzeg a yamaha (dx7), meg a korg (m1), meg a roland (d50). Az akkori feltorekvo innovatorokrol (e-mu, ensoniq, stb) nem is beszelve. Mostanra meg eleg ido eltelt, hogy uli nyugodtan csinalhassa, amit akar. Egy szentimentalis konnyet elmorzsolok az innovatorokert, egy igazan szomorut meg azert, mert azota nem innovaltak semmit. Ertem a felindulasod, de lepj tovabb ezen. Ulinak joga van azt csinalni, amit csinal, deal with it.

Az integralt aramkorok gyartasa azert mar eleg jol megoldott dolog, es meg jol el is sulhet, hogy halomban allnak rendelkezesre ilyen csipek Ulinak is koszonhetoen... Lehet kiserletezni, szerelj ossze mast, barkacsszinti raspberry-pi-vel leprogramozva 50Hz-en, hogy draco-nak is tessek. :) Tokmindegy, tenni nem lehet ellene, ugyhogy probald a jo oldalat latni! :) Esetleg innovalni! :)

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta DutchFlowers:

pedig moderatorkent... :)

Most mondd meg őszintén, mit csináljak, ha köti az ebet a karóhoz?! Ki türelmesebben, ki kevésbé türelmesen magyarázza neki, hogy miért nincs alapvetően baj azzal, amit a Behringer csinál. Ugyanazokat a köröket futjuk már többedszerre, más-más, Behringerrel kapcsolatos témakörben. Ki megy szembe a sztrádán a forgalommal? 

Úgy tűnik, hogy már draco is csak legyint... 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...