Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

PC&W10 - Apollo Twin MKII Solo TB vagy UA Arrow


hufnager

Kérdés

Üdvözlet!

Szeretném lecserélni a hangkártyámat ami egy Focusrite pro 14.

A két jelölt Apollo Twin MKII Solo tb vagy UA Arrow.  PC win10 operációs rendszerrel szeretném használni az új kártyát. Annyi a leírásokból kiderült, hogy a pc-nek kell rendelkeznie thunderbolt csatlakozóval. Mivel olyan alaplapot néztem amin tb3 csati van, gondolom az Arrow-t simán rá lehet csatlakoztatni. Az Apollo twin csatlakozásához viszont kell tb3-to-tb2 átalakító. Van egy Isa one analóg előfokom amit mindenképp szeretnék használni a továbbiakban is.

Mivel pc-t is cserélnem kell, ez a mutatvány a következő képen fest anyagilag:

PC + Apollo Twin MKII Solo + átalakító ~ 400K

PC + Arrow ~ 350K

A marketingduma szerint az Arrow jobb hangminőséget produkál mint az Apollo Twin (a focusrite pro 14-hez képest úgy gondolom az Apollo is nagy előre lépés).

Az Apollo twin ellenben rendelkezik + optikai bemenettel és 4 analóg kimenettel.

Az érdekelne leginkább ha valaki próbálta az említett eszközöket windows platfomron elregélhetné, hogy mennyire stabil az összeállítás, illetve van-e valami olyan dolog amire nagyon oda kell figyelni, mondjuk a PC konfiguráció összeállításnál.

Azért kattogok az UA eszközeiben mert van egy UAD 2 solo kártyám és a cimben szereplő bármelyik kártya vásárlásával már 2 dsp proci lenne...

Ha valakinek van javaslata más hangkártyát illetően azt is szívesen meghallgatom.

Előre is kösz!

T.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
6 perccel ezelőtt írta hufnager:

Köszi az infót! Elregélhetnéd az Arrow-l a tapasztalataidat, mindnyájunk okulására! :D Amúgy a twin volt számomra a befutó (optikai bemenetek, 4 kiment stb miatt) De néztem az Arrow-t ami picivel olcsóbb azért akartam informálódni. Amúgy Pc-vel szeretném használni win10 64bit, I5 procival, első körben 8gb rammal,  és ezzel a lappal: https://www.asrock.com/MB/Intel/Fatal1ty Z270 Gaming K4/index.asp


Az Arrow-t win10 pro angol oprendszeren használtam.
(Szép nagy I7es procival, 64GByte RAM-mal, Alaplap: Asus z170 Premium+thunderbolt ex3 kártya) - tehát az alapkövetelménynek bőven megfeleltem.
Mind az Apollo 8 Quad, mind a Twin hibátlanul megy, ment ezzel az átalakítóval+kiegészítő kártyával, melyet az UAD-ék is favorizálnak:
EZ az átalakító
EZ a kiegészítő kártya - ami SOKKAL stabilabb, mint az alaplapi kimenet!!!

Windows környezet és a thunderbolt csatlakozás még mindig tartogat egy pro felhasználónak is érdekességeket, vicces dolgokat.
90nél is több UAD pluginem van, tudatosan használom őket ezért is van meg az összes EQ, comp, ch strip és sorolhatnám
A két stabil kártyával hibátlanul, problémamentesen futottak a pluginek.
Az 50 alkalomból 1x fordult elő, hogy egy plugin megadta magát.
Ami még érdekesség, hogy az UAD hangkártyák magukkal jól el vannak, de sok másik VST/VSTi futtatásánál problémáznak.

Mint kiderült az Arrow az akinek bőven vangondja a többi vstvel.
Állanó fagyások, folyamatosan változó latency jellemezte a működést (egyéb, nem UAD pluginek használatánál).
(Rengeteg plugint használok így a felsorolást mellőzném.)
A drivere az ismét egy negatív pont. Installt követően számos fagyás, állandóan elveszett a kapcsolat Arrow és WIn10 között.
Egyszerűen not responding volt.
 

Rengeteget próbáltam utánajárni és bizony tele van a net az Arrow hasonló hibáit nem igazán méltató felhasználókkal.

Kétélű ez úgy gondolom.
Az egyik gond a továbbra is nem telejesen hibátlan (szerintem még túl kezdeti stádiumban lévő) TB driverek kezelése windows alatt.
A másik gond, hogy nagyon új még az Arrow és hegeszteni kell a drivereit és úgy az egész megbízhatatlan, tákolt érzetet ad.

Igen fontos szempont a stabil hardver háttér és ez itt egyértelműen egy szűk keresztmettszet.
Remélem tudják orvosolni és nem fog ennyire rezegni a léc az Arrownál,m ert egyébként szép kis cucc és ha működik, mert olyat is tud akkor egyébként komoly teljesítménye van.
A megbízhatóság ha szempont... akkor félve nyúlnék hozzá még. Ha csak UAD pluginekkel akarsz mókolni még úgy is problémás tud lenni az Arrow.
Alapból nem adnak az Arrowhoz TB3 kábelt!!! 20-30 rongy, vagy mennyi. Persze itt a méret súlyos ezrekben mérhető szóval ajánlott a fél méternél nem hosszabb.

A különböző vstknél észrevehető kis zajok, pittyegések és egyéb zavaró hibák hatványozottan vannak jelen a kártyánál, ezt egyáltalán nem vettem észre a másik kettőnél.
Elvileg atomstabil rendszerem van hiszen az UAD köré építettem fel mindent és állítottam be az egészet, de az Arrow egy másik műfaj még.

Halál egyszerű a kezelése, könnyen lehet telepíteni és alapból gondtalan amíg el nem kezdi az ember használni.

A leírt hibák, rendellenes működések leírása még folytatódhatna, hiszen eltérő DAWoknál eltérő jelenségek vannak.

Folytatnám, de mennem kell. Van még...
 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Most a Twin mellett szól az ajándékplugin-akció.

http://uaudio.com/twin-vocal-promo

De az igazi kérdés persze az, hogy szükség van-e arra, amennyivel többet kapsz.

Az optikai bemenet még jól jöhet az ISA One-hoz, ha van benne ADC (vagy később bővíted), hogy négy sávon tudj egyidőben felvenni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nekem van tb3-tb2 atalakitom...Elado, nem hasznalt.  Az egyetlen ami jo hozza. Egyebkent az Arrowt nagyon nem ajanlom... Privatban vagy akár itt is szivesen megosztom - szamos erdekes tapasztalattal lettem "gazdagabb" - ha erdekel szolj. Uad tekinteteben egyertelmuen apollo twin...
Van Apollom is, twinem is, melyekkel igencsak meg vagyok elégedve
és Arrow-m is volt, de attól gyorsban megszabadultam.

Szerkesztette nedcoleman
Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 órája írta nedcoleman:

Nekem van tb3-tb2 atalakitom...Elado, nem hasznalt.  Az egyetlen ami jo hozza. Egyebkent az Arrowt nagyon nem ajanlom... Privatban vagy akár itt is szivesen megosztom - szamos erdekes tapasztalattal lettem "gazdagabb" - ha erdekel szolj. Uad tekinteteben egyertelmuen apollo twin...
Van Apollom is, twinem is, melyekkel igencsak meg vagyok elégedve
és Arrow-m is volt, de attól gyorsban megszabadultam.

Na gyorsan ide a publikum elé az Arrow-s tapasztalatokat!!!!! :-D :-D :-D

 

Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
14 órája írta Isten Nyila:

Most a Twin mellett szól az ajándékplugin-akció.

http://uaudio.com/twin-vocal-promo

De az igazi kérdés persze az, hogy szükség van-e arra, amennyivel többet kapsz.

Az optikai bemenet még jól jöhet az ISA One-hoz, ha van benne ADC (vagy később bővíted), hogy négy sávon tudj egyidőben felvenni.

Igen azt ma olvastam, hogy a twinhez jár pár ajándék plugin. Igen, az isához később szeretnék AD kártyát addig natúr ráakasztom a hangkártya line bemenetére jobb híján. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 órája írta nedcoleman:

Nekem van tb3-tb2 atalakitom...Elado, nem hasznalt.  Az egyetlen ami jo hozza. Egyebkent az Arrowt nagyon nem ajanlom... Privatban vagy akár itt is szivesen megosztom - szamos erdekes tapasztalattal lettem "gazdagabb" - ha erdekel szolj. Uad tekinteteben egyertelmuen apollo twin...
Van Apollom is, twinem is, melyekkel igencsak meg vagyok elégedve
és Arrow-m is volt, de attól gyorsban megszabadultam.

Köszi az infót! Elregélhetnéd az Arrow-l a tapasztalataidat, mindnyájunk okulására! :D Amúgy a twin volt számomra a befutó (optikai bemenetek, 4 kiment stb miatt) De néztem az Arrow-t ami picivel olcsóbb azért akartam informálódni. Amúgy Pc-vel szeretném használni win10 64bit, I5 procival, első körben 8gb rammal,  és ezzel a lappal: https://www.asrock.com/MB/Intel/Fatal1ty Z270 Gaming K4/index.asp

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta nedcoleman:


Az Arrow-t win10 pro angol oprendszeren használtam.
(Szép nagy I7es procival, 64GByte RAM-mal, Alaplap: Asus z170 Premium+thunderbolt ex3 kártya) - tehát az alapkövetelménynek bőven megfeleltem.
Mind az Apollo 8 Quad, mind a Twin hibátlanul megy, ment ezzel az átalakítóval+kiegészítő kártyával, melyet az UAD-ék is favorizálnak:
EZ az átalakító
EZ a kiegészítő kártya - ami SOKKAL stabilabb, mint az alaplapi kimenet!!!

Windows környezet és a thunderbolt csatlakozás még mindig tartogat egy pro felhasználónak is érdekességeket, vicces dolgokat.
90nél is több UAD pluginem van, tudatosan használom őket ezért is van meg az összes EQ, comp, ch strip és sorolhatnám
A két stabil kártyával hibátlanul, problémamentesen futottak a pluginek.
Az 50 alkalomból 1x fordult elő, hogy egy plugin megadta magát.
Ami még érdekesség, hogy az UAD hangkártyák magukkal jól el vannak, de sok másik VST/VSTi futtatásánál problémáznak.

Mint kiderült az Arrow az akinek bőven vangondja a többi vstvel.
Állanó fagyások, folyamatosan változó latency jellemezte a működést (egyéb, nem UAD pluginek használatánál).
(Rengeteg plugint használok így a felsorolást mellőzném.)
A drivere az ismét egy negatív pont. Installt követően számos fagyás, állandóan elveszett a kapcsolat Arrow és WIn10 között.
Egyszerűen not responding volt.
 

Rengeteget próbáltam utánajárni és bizony tele van a net az Arrow hasonló hibáit nem igazán méltató felhasználókkal.

Kétélű ez úgy gondolom.
Az egyik gond a továbbra is nem telejesen hibátlan (szerintem még túl kezdeti stádiumban lévő) TB driverek kezelése windows alatt.
A másik gond, hogy nagyon új még az Arrow és hegeszteni kell a drivereit és úgy az egész megbízhatatlan, tákolt érzetet ad.

Igen fontos szempont a stabil hardver háttér és ez itt egyértelműen egy szűk keresztmettszet.
Remélem tudják orvosolni és nem fog ennyire rezegni a léc az Arrownál,m ert egyébként szép kis cucc és ha működik, mert olyat is tud akkor egyébként komoly teljesítménye van.
A megbízhatóság ha szempont... akkor félve nyúlnék hozzá még. Ha csak UAD pluginekkel akarsz mókolni még úgy is problémás tud lenni az Arrow.
Alapból nem adnak az Arrowhoz TB3 kábelt!!! 20-30 rongy, vagy mennyi. Persze itt a méret súlyos ezrekben mérhető szóval ajánlott a fél méternél nem hosszabb.

A különböző vstknél észrevehető kis zajok, pittyegések és egyéb zavaró hibák hatványozottan vannak jelen a kártyánál, ezt egyáltalán nem vettem észre a másik kettőnél.
Elvileg atomstabil rendszerem van hiszen az UAD köré építettem fel mindent és állítottam be az egészet, de az Arrow egy másik műfaj még.

Halál egyszerű a kezelése, könnyen lehet telepíteni és alapból gondtalan amíg el nem kezdi az ember használni.

A leírt hibák, rendellenes működések leírása még folytatódhatna, hiszen eltérő DAWoknál eltérő jelenségek vannak.

Folytatnám, de mennem kell. Van még...
 

Köszi szépen az infót! Így már csak az apollo twin-ben gondolkodom. Annyi kérdésem még lenne, hogy akkor az alaplai tb3 csatit ne használjam hanem vegyek egy általad ajánlott kártyát?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
17 perccel ezelőtt írta hufnager:

Köszi szépen az infót! Így már csak az apollo twin-ben gondolkodom. Annyi kérdésem még lenne, hogy akkor az alaplai tb3 csatit ne használjam hanem vegyek egy általad ajánlott kártyát?

Igazán nincs mit, nem terelni akarlak persze plusz vásárlás felé és azért ajánlom amit.
Nézz szét egyéb fórumokon is és legyél up-to-date, mert UAD téren gyors változások vannak - ami valahol jó is.
Illetve amit írtam számos oldalon megerősítik és persze egyéb vélemények is vannak, de mélyebb teszt és a hibákra kevésbé kitérő fórumok vannak még csak.
Javítások és egyebek UAD oldalról tényleg aktívan érkeznek. Customercareük is van ami szerintem igen kellemesen működik.
UAD-al bármit is célzol meg ilyen szempont alapján például számomra kellemes csalódás a "cég" 

-Általam ajánlott kártyát vegyél-e?
Az attól függ.

Milyen alaplapod van?
(Pontosan milyen? Linket tudsz róla bármilyet dobni? Ha már itt tartunk egy kisebb konfig leírás is jól jönne)

-Természetesen van mindkettőm eladó mivel nem használom őket (mivel több van, mint kéne)
és jól járnál vele hiszen bolti ár töredékéért adom garisan.
DE
lehet nincsen rá szükséged...és addig nem ajánlom fel őket egyébként sem

előfordulhat, hogy csak fölösleges pénzkidobás lenne...


 

Szerkesztette nedcoleman
Link to comment
Share on other sites

  • 0
16 perccel ezelőtt írta nedcoleman:

Igazán nincs mit, nem terelni akarlak persze plusz vásárlás felé és azért ajánlom amit.
Nézz szét egyéb fórumokon is és legyél up-to-date, mert UAD téren gyors változások vannak - ami valahol jó is.
Illetve amit írtam számos oldalon megerősítik és persze egyéb vélemények is vannak, de mélyebb teszt és a hibákra kevésbé kitérő fórumok vannak még csak.
Javítások és egyebek UAD oldalról tényleg aktívan érkeznek. Customercareük is van ami szerintem igen kellemesen működik.
UAD-al bármit is célzol meg ilyen szempont alapján például számomra kellemes csalódás a "cég" 

-Általam ajánlott kártyát vegyél-e?
Az attól függ.

Milyen alaplapod van?
(Pontosan milyen? Linket tudsz róla bármilyet dobni? Ha már itt tartunk egy kisebb konfig leírás is jól jönne)

-Természetesen van mindkettőm eladó mivel nem használom őket (mivel több van, mint kéne)
és jól járnál vele hiszen bolti ár töredékéért adom garisan.
DE
lehet nincsen rá szükséged...és addig nem ajánlom fel őket egyébként sem

előfordulhat, hogy csak fölösleges pénzkidobás lenne...


 

A masina jelenleg: 400W táp, AMD proci 4 mag, gigabyte alaplap (tipusát nem tudom) 16gb kingston ddr3, 120gb ssd, 2tb hdd, UAD2 solo PCI, texas instr. firewire PCI

Kb erre szeretném lecserélni:  

Xilence 700W táp,

Intel 1151 v2 processzor | Intel Core i5-8400 proc. + valami csendes hűtővel
 
Asrock Fatal1ty Z270 Gaming K4 alaplap

Corsair 8GB DDR4 2666MHz

kb ez lenne a terv pc fronton + a szükséges kiegészítők.

Szerkesztette hufnager
elírás
Link to comment
Share on other sites

  • 0
9 perccel ezelőtt írta nedcoleman:

Csak a tb2 átlakítóra van szükséged
Ezt nem nézted alaplapnak esetleg?

https://ipon.hu/webshop/product/asus_maximus_viii_hero_(basic_garancia)/1525991

Megnéztem! ígéretesnek tűnik, árban sem veszélyes ahhoz képest amit néztem.

Szerkesztette hufnager
Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 perccel ezelőtt írta hufnager:

Megnéztem! ígéretesnek tűnik, árban sem veszélyes ahhoz képest amit néztem.

Sokkal stabilabb ez, mint az Asrock és tényleg nulla hibásodik meg belőlük. Nagyon jó választás lenne ez. Minimális plusz
(Node ehhez már a TBex kártya is kitűnő választás - LENNE).
DE
Ehhez a laphoz nem kell. Tényleg nagyon stabil a gyerek szóval elsőkörön máris jól jössz ki ebből.
Csak átalakító... Elsőkörön semmi mást nem ajánlok!


 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 perccel ezelőtt írta nedcoleman:

Sokkal stabilabb ez, mint az Asrock és tényleg nulla hibásodik meg belőlük. Nagyon jó választás lenne ez. Minimális plusz
(Node ehhez már a TBex kártya is kitűnő választás - LENNE).
DE
Ehhez a laphoz nem kell. Tényleg nagyon stabil a gyerek szóval elsőkörön máris jól jössz ki ebből.
Csak átalakító... Elsőkörön semmi mást nem ajánlok!


 

Köszi szépen! Megrágom ezt az alaplapkérdést, van még időm, kb 1 hónap múlva tudom megvenni a cuccokat!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok! 
Óriási problémában vagyok, és már nem tudom hova nyúljak. Most vettem egy Apollo Twin MKII thunderboltot, és iszonyat torzít, belassul a hang ha lejátszok valami zenét. Odáig még el se jutottam hogy a Cubase-t feltegyem, mert még a laptop is új. Valami ötlet?

A gép ASUS EXPERTBOOK (B9450FA BM0355R)

intel core7-10510U CPU@1.80Ghz

16GB DDR3

thunderbolt 3-as 

win10 64bit oprendszer

startech TBT3TBTADAP

minden frissítve. 
hol vagyok gyenge? Visszaviszem a laptopot ha kell. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
15 órája írta depiadi:

Sziasztok! 
Óriási problémában vagyok, és már nem tudom hova nyúljak. Most vettem egy Apollo Twin MKII thunderboltot, és iszonyat torzít, belassul a hang ha lejátszok valami zenét. Odáig még el se jutottam hogy a Cubase-t feltegyem, mert még a laptop is új. Valami ötlet?

A gép ASUS EXPERTBOOK (B9450FA BM0355R)

intel core7-10510U CPU@1.80Ghz

16GB DDR3

thunderbolt 3-as 

win10 64bit oprendszer

startech TBT3TBTADAP

minden frissítve. 
hol vagyok gyenge? Visszaviszem a laptopot ha kell. 

Szia!

Végig csináltál minden beállítást amit az UA oldalán írnak? Valamint a windows sample rate és a Console sample rate megegyezik?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mindent nem tudtam végigcsinálni, mert egyes beállítások a biosban nálam nem elérhetőek. Pl ez a SPEEDSTEP. Sőt az energiagazdálkodásnál a proci energia ellátásához sincs opció, a speciális beállításoknál se. 
Viszont a mintavételt elkezdtem felfelé tolni mind az eszközön, illetve a számítógépen 96khz-ig, és működik. Ha ezt a Cubase is elbírja, akkor megoldódott számomra. 

Lehet az I710510U processzor nem a legalkalmasabb erre a feladatra. 
 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 órája írta depiadi:

Mindent nem tudtam végigcsinálni, mert egyes beállítások a biosban nálam nem elérhetőek. Pl ez a SPEEDSTEP. Sőt az energiagazdálkodásnál a proci energia ellátásához sincs opció, a speciális beállításoknál se. 
Viszont a mintavételt elkezdtem felfelé tolni mind az eszközön, illetve a számítógépen 96khz-ig, és működik. Ha ezt a Cubase is elbírja, akkor megoldódott számomra. 

Lehet az I710510U processzor nem a legalkalmasabb erre a feladatra. 
 

Inkább úgy mondanám, hogy a laptop nem igazán alkalmas erre. Pontosan azok a dolgok hiányoznak, amiket írtál. A cubase elbírja, de ha 96-on működik, működnie kell 44.1-en is. Szóval ha szerencséd van, akkor nem az energiabeállítással van problémád, hanem a szokásos nem megegyező sample rate. 
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...