Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Miért rángat a zene?


joci300

Kérdés

Sziasztok!

Egy érdekes jelenségnek vagyok mostanában fültanúja: az laptopomon hallgatva az összes otthon készített zeném "rángatózik" . Úgy kell elképzelni kb., mintha egy kompresszor működne. VISZONT! Minden más lejátszón elfogadhatóan szól, nem tapasztalom ezt. Még érdekesebb, hogy az említett laptopon minden (nem általam készített zene) kifogástalanul szól. Esetleg van elképzelésetek, hogy mitől lehet? Köszi

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

1 órával ezelőtt írta joci300:

Sziasztok!

Egy érdekes jelenségnek vagyok mostanában fültanúja: az laptopomon hallgatva az összes otthon készített zeném "rángatózik" . Úgy kell elképzelni kb., mintha egy kompresszor működne. VISZONT! Minden más lejátszón elfogadhatóan szól, nem tapasztalom ezt. Még érdekesebb, hogy az említett laptopon minden (nem általam készített zene) kifogástalanul szól. Esetleg van elképzelésetek, hogy mitől lehet? Köszi

Sotetben tapogatozok, de nem lehet, hogy a laptopodon fut valami "hangzasjavito" algoritmus? Manapsag eleg sok gyarto alkalmaz olyasmit laptopokon, tableteken meg telefonokon ... Egy jol masterelt anyaggal azok meg elbodogulhatnak, mig mondjuk egy mastereletlen, vagy rosszul masterelt cuccon erdekes effektet eredmenyezhetnek, plane, ha van valami kompresszor-leveller is az algoritmusban.

Az en laptopomon volt valami dolby biszbasz, amitol a beepitett hangszoro egeszen jonak tunoen szolt, de egyebkent olyan atalakitason ment keresztul a hang, hogy azonnal le is szedtem. Azota a beepitett hangszoro ugy szol ahogy egy laptoptol elvarnank: szarul.

Szoval, a leirasod alapjan kb ez az otletem van...

Link to comment
Share on other sites

Köszi a választ! Azért írtam, hogy érdekes, mert csak és kizárólag az én zenéimmel csinálja ezt :(  Ha youtube oktató videókat nézek mixingről ( ugye ott mastereletlen zene van) azok is szépen szólnak. A leírásod alapján elképzelhető, hogy master körül lenne a probléma? A kompresszor illetően SSL-G Master Buss Compressor-t szoktam használni az alábbi beállításokkal: Threshold olyan 12 db körül, ratio 2:1,attack 30ms, release automatikus, makeup 2-3 db.

Link to comment
Share on other sites

Én is találkoztam ilyen laptoppal (HP volt asszem), néha az is "pumpált" rendesen bizonyos esetekben, nyilván az ilyen "hangzásjavító" algoritmustól. Nagyon zavaró. Azt megfigyeltem, akkor szoktak ezek a vackok leginkább beavatkozni, ha valamiből egy "kicsit sok" van. (Nem rossz értelemben!) Akár freki függően is. Mint egy nagyon rosszul beállított sidechain.

Nem vádolnám magamat a helyedben a master problémával.

Tippként kipróbálnám a szerkezetet ugyanazzal a zenével különböző RMS értékeken.

 

Link to comment
Share on other sites

40 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Illetve ettől függetlenül persze lehet baj a masteringgel is.

"Még érdekesebb, hogy az említett laptopon minden (nem általam készített zene) kifogástalanul szól."

de az tuti hogy dolgozik valami a hatterben... :)

3 órája írta joci300:

Ha youtube oktató videókat nézek mixingről ( ugye ott mastereletlen zene van) azok is szépen szólnak.

Ha youtube mixing videokat nezel, azert sok esetben jobb, ha ugyanazt reprodukalod magad, es hallgatod azt.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...