Jump to content
Ménemszól.hu

Behringer: Analog TR-808 klón: RD 808


Blank

Recommended Posts

3 órája írta knobtwist:

Azért normális analóg 808 klón elérhető áron még nem nagyon volt.

Yocto szerintem 1000 Euro alatt nem áll meg, én ezt 7-800-ra tippelném, ami szerintem elég jó vétel ha tényleg úgy szól mint az eredeti.

7-800 nem lesz ez sztem. max 500 ami kurva jó és pontosan így van, NINCS egy normális 808 klón a piacon, csak a yocto, az meg kit, macerás, drága, (viszonylag) ritka, stb.

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta knobtwist:

Azért normális analóg 808 klón elérhető áron még nem nagyon volt.

Yocto szerintem 1000 Euro alatt nem áll meg, én ezt 7-800-ra tippelném, ami szerintem elég jó vétel ha tényleg úgy szól mint az eredeti.

Acidlab, Novation, Roland, MFB, DSI, eurorack modulok, romplerek (E-MU pl.) stb., stb..

Szerkesztette wax83
Link to comment
Share on other sites

Mindegyik más volt valamiben, pl MFB clapjének semmi köze az eredetihez stb. Tiptop-ot is próbáltam nem olyan volt, plusz nehéz volt emulálni a 808 accentjeit.

Ez persze nem azt jelenti, hogy ne tetszettek volna, mindegyiknek megvolt a saját karaktere, pl. Roland R-70 808 hangok zseniálisak.

De az eredetit nem kevertem volna össze egyikkel se, és ha valaki arra vágyik akkor remélhetőleg most megkapja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Az Acidlab Miami nem rossz, de néhány hangja (pl a snare és a clap) meg sem közelíti az eredetit. Novation Drumstation digital, TR-8 digital, DSI-t nem értem, MFB 522 nem is hasonlít szerintem, eurorackben biztos vannak jók, de az más világ, sample meg hát megintcsak nem olyan - NINCS rendes desktop analóg 808 klón, amit boltban készen meg lehetne venni. Reméljük ez jó lesz.

Szerkesztette _cutoff
Link to comment
Share on other sites

19 órája írta _cutoff:

Az Acidlab Miami nem rossz, de néhány hangja (pl a snare és a clap) meg sem közelíti az eredetit. Novation Drumstation digital, TR-8 digital, DSI-t nem értem, MFB 522 nem is hasonlít szerintem, eurorackben biztos vannak jók, de az más világ, sample meg hát megintcsak nem olyan - NINCS rendes desktop analóg 808 klón, amit boltban készen meg lehetne venni. Reméljük ez jó lesz.

Novation Drumstation csak félig digital! Kb a egyik legjobb és a legtöbbet tudja mind közül. A hangja is veszett jó. Beépitett torzitóval!

 

808/909 Bass Drum tune, attack, tone, decay analog
808/909 Snare Drum tune, attack, tone, snappy analog
808/909 Rim Shot tune Sample
808/909 HandClap tune Sample
808/909 Closed Hat tune, decay analog/Sample
808/909 Open Hat tune, decay analog/Sample
909 Ride Cymbal tune, tone, decay Sample
808/909 Crash Cymbal tune, tone, decay analog/Sample
808/909 Low Tom tune, decay analog
808/909 Mid Tom tune, decay analog
808/909 Hi Tom tune, decay analog
808 Cowbell tune Sample
808 Low Conga tune analog
808 Mid Conga tune analog
808 Hi Conga tune analog
808 Maracas tune Sample
808 Claves tune Sample
Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta _cutoff:

"the Drum Station employs analog Sound Modeling - digitally synthesized models of the original waveforms which can be shaped, just like analog. "

vintagesynthen ezt írják, akkor kinek van igaza ?

Nekem. :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
7 órája írta kib:

És alig két évvel a megjelenés után itt van belőle az MKII is:

 

Es a Behringer mar arra a szintre sullyed, hogy "legendas", mar nem gyartott IC-ket klonoz.

Aki nem tudja, hogy mi az ironia, az felejtse el, amit irtam.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...