Jump to content
Ménemszól.hu

Behringer ARP Odyessy klón, ha a KARP nem lenne elég


Blank

Recommended Posts

Oké, tegnap az RD-808 még nem ütött homlokon, ettől viszont letettem a hajam: https://ask.audio/articles/1stlook-video-behringer-arp-odyessy-clone

Korg is készített fullsize változatot, de mikor venni szerettem volna, még A/D is nettó hülyének nézett, hol ér az meg >4k-t
Ezt viszont most nem tudom hova tenni. Örüljek vagy sírjak. :) Az biztos, hogy Behri-ék klónozási mániája nagyon megszaladt és meglehetősen izgalmasnak találom (még ha picit visszataszítónak is tűnik). Nagyon kipróbálnék már egy-két ilyen B-klónt.

1-2 év és vagy minden hangszerem Behringer lesz vagy egyik sem. Még nem tudom. :D

Közvetlen Youtube link:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Blank:

1-2 év és vagy minden hangszerem Behringer lesz vagy egyik sem. Még nem tudom. :D

Ezzel pont így vagyok én is. Azért az elég súlyos, hogy ezeknek az új cuccaiknak a nagy része a d árában lesz (olyan 110e ft körül) - a neutron és a pro one klón legalábbis. Az odyssey klónjuk meg full size és tuti nem 4k lesz mint a korgé. Én nagyon támogatom a behringert, mert már most érezni a piacon az árcsökkentő hatásukat. Pl a Dreadbox 500 euróért fogja most kidobni az Erebus 3-at, egy 3 vco-s advanced pecsmátrixos félmodulárist ... uezért 900at kértek volna még 1-2 éve, az 100%.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Egyebkent meg pl a Roland meg is erdemli....

ha semmi egyebet nem csinalt volna a TR-jevel, csak belefejleszti azt az icipicit, amit a zeneszek jeleztek, hogy hianyzik (pl a fuggetlen out-ok),  es azert, hogy “modern” legyen rabasz egy USB-t es ir hozza egy daw plugint, akkor hulyere kereshette volna magat.

nyilvan, abban az esetben, ha a beringerenel nem sokkal magasabb arcedulaval arulna, de megis megtehetne, hogy egy picit dragabb legyen.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

ÉÉÉS analóg SH-101 klón is lesz !

http://www.synthanatomy.com/2018/05/behringer-announced-ms-101-analog-synthesizer.html

Nyisson neki topikot, aki szeretne, én lusta voltam hozzá.

Ami már elsőre pozitív, hogy full size keyboardja lesz ennek is,, szerencsére nem követik a korg miniatürizálási mániáját.

Szerkesztette _cutoff
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Azt hiszem ez minden fronton szétalázza a roland butik 101esét. Persze ez is played out hangszer, meg lopott a behringer, meg tarara, de amíg így szól, mint itt a vége felé, ember nincs, akit érdekelnének ilyen jelentéktelen dolgok. 

Link to comment
Share on other sites

sokan kommentelik, hogy ez nem teljesen olyan, mint a 101, de mivel ez egy prototípus, így nagy valószínűséggel még át fog esni hangolásokon. a model d klón sem volt teljesen akkurátus moog hang az első demókon, aztán végül elég jól gatyába rázták.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
1 órája írta Kilobeat:

Már a Korg ARP-ot sem értettem

A japán cégvezetőknél valami nem kerek, a Sony is eladta a Vaio-t...

Kiment a divatból a busidó. :D

A Behringer pedig egyszerűen megtáltosodott! Annak idején undorodtam ettől a márkától és el nem tudtam volna képzelni azt, hogy vágynék egy termékükre... Erre tessék! Több szintijüket is megvenném.

Szerkesztette Tetsuo
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2018. 05. 06. at 23:21 írta _cutoff:

Azt hiszem ez minden fronton szétalázza a roland butik 101esét. Persze ez is played out hangszer, meg lopott a behringer, meg tarara, de amíg így szól, mint itt a vége felé, ember nincs, akit érdekelnének ilyen jelentéktelen dolgok. 

Vmi szar zaj van 17.30-tól egyértelműen hallatszik ez 1 fos.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
×
×
  • Create New...