Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

wa76 isa után


Suba Krisztián

Kérdés

Valamilyen levelert, kompresszort szeretnék az isa one után tenni a profibb hangzás érdekében,  és az lenne a kérdés hogy a warm audio 1176 os klónja( a teszten elvileg elég jól vizsgázott) mennyire jó ötlet, egy óvatos beállítással, hogy melegítse, és vastagítsa a hangot, na meg egyengesse "kicsit" a jelet, tekintve hogy nem leveler, de mintha a 1176 ot szokás lenne  így is használni, egyből preamp után.. (pl Universal Audio 6176, ahol egybe is van építve ).. Válaszokat, javaslatokat  előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Plusz egy szavazat Töfi javaslatára!

Levellernek ne hasznald, nem tud levellerkent mukodni, mivel gyors kompresszorrol beszelunk. 

Csak akkor hasznald, ha eleve be tudod ugy allitani a sound designt vele, mint amit veglegesre tervezel. Nagyon meresz vallalkozas, de sikerulhet.

Link to comment
Share on other sites

Ne vedd meg! (Torzítónak vannak sokkal jobb berendezések ennél... ? )

De komolyan:
Akkor inkább egy Summit Audio TLA 50, de azt is inkább csak ha nagyon muszáj!

Ezek a klónok akkor indokoltak, ha nincs pénz az eredetire és éppen kellene pl 4 db ilyen típusú kompresszor valami miatt...
Ahogy Töfi írta, Apollo "live on record" La2a rátol és boldogság! Vagy egyszerűen egy jól felvett anyagra utólag rá az UAD plugin. 
(Vadparaszt jó még a Cranesong Falcon (én azzal tolom) hátránya, hogy ez sem olcsó, plusz az 500-as formátum miatt kell rendelkezned egy 500-as házzal.)

Link to comment
Share on other sites

Köszi a válaszokat! Ugyanitt egy másik topicban az volt a tanulság, hogy egy vas leveler kell, a többi az lehet plugin.. mert akkor fog olyan lenni ami beleidomul a zenébe.. most meg inkább ne használjak még egy tla-50 et sem.. pedig annak is tetszik a hangja.. Most így nem igazán látok tisztán ebben a dologban. Uad meg nekem nincsen, így monitorozni sem tudom már az elképzelt hangzással, na meg gondolom semmilyen native plugin nem ér a nyomába amugy sem. Ezért is gondoltam volna valami kis analóg hangzást belevinni..  Nézegettem az la4 et, bár azt már el is vetettem, mert nem hiszem hogy tetszene a hangja leírás alapján. És ráadásul te Hobkins tetted fel ezt a kérdést, hogy miért szól effekt nélkul is egy profi felvétel jó, és azt a választ kaptad hogy leveler a megoldás...

 

Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta Suba Krisztián:

Köszi a válaszokat! Ugyanitt egy másik topicban az volt a tanulság, hogy egy vas leveler kell, a többi az lehet plugin.. mert akkor fog olyan lenni ami beleidomul a zenébe.. most meg inkább ne használjak még egy tla-50 et sem.. pedig annak is tetszik a hangja.. Most így nem igazán látok tisztán ebben a dologban. Uad meg nekem nincsen, így monitorozni sem tudom már az elképzelt hangzással, na meg gondolom semmilyen native plugin nem ér a nyomába amugy sem. Ezért is gondoltam volna valami kis analóg hangzást belevinni..  Nézegettem az la4 et, bár azt már el is vetettem, mert nem hiszem hogy tetszene a hangja leírás alapján. És ráadásul te Hobkins tetted fel ezt a kérdést, hogy miért szól effekt nélkul is egy profi felvétel jó, és azt a választ kaptad hogy leveler a megoldás...

 

A 1176 (így a WA76 sem) NEM leveller!!! Ez az egyik amit meg kell érteni (ezért írtam, hogy ha esetleg be tudod állítani olyanra a sound designt vele, amilyenre a végén szeretnéd, akkor próbáld meg, nem lehetetlen, de nem kis meló, és a veszélye ennek az, hogy nem sok mindent tudsz változtatni keverés közben a WA76-tal felvett sávon, "az olyan oszt kísz").
A másik dolog, amire utalnak a profik, hogy a wa76 nem javít a hangzáson, hanem ront, mivel ők már tesztelték a 1176 klónokat (eredeti mellett), tudják miről beszélnek.
Amitől 1176 a 1176 azt nem tudja hozni a wa76. Mint kompresszor lehet, hogy működik valahogy, de nem úgy, mint egy 1176.
De az első mondatom a lényeg, nem tud levellerként működni a wa76, más a paraméterezése.
Leveller funkcióra levellert kell venni. A kérdésemre a válasz amit említesz, az nem állja meg a helyét. Már tudom, mert voltam Silk mester tanodájában, és ott jó pár dologra fény derült. Egy szóval el tudom mondani a lényeg nagy részét, hogy miért szól effekt nélkül is úgy...KEVERÉS! Nyilván lehetne ezt vesézni, hogy hiába jó a keverés, ha nem jól van valami felvéve, stb... De most tételezzük fel, hogy jó mikrofonnal, jó előfokkal, jó konverterrel van rögzítve az ének. Ha ez meg van, minden a keverésen múlik. Ha nincs UAD és be akarsz fektetni WA76-ba, akkor inkább vedd meg a Cranesong Falcont, amit PropaneB javasolt. Hallottam működés közben, fasza! Az leveller és használható leveller. TLA 50 sem rossz otthoni környezetben, de nyilván a profik, akik ilyenekkel dolgoznak, tudják, hogy mennyi tudással bír. Nekem, neked jó lehet a TLA 50 is, nekik már nagyon nem, mivel nekik munkaeszköz, és nem hobbisták. Tehát így értsd, hogy nem jó a TLA-50.

Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta Suba Krisztián:

Köszönöm. Mondjuk a wa76 ot már ki is hagytam azt értettem hogy miért ne használjam, inkább csak a tla 50 en lepődtem meg, hogy még azt is inkább hagyjam ki.. Bár jó lenne tudni mi a tla50 gyengesége.. annyit tudok róla hogy zajos talán.. 

Nagyon szívesen!
És igen, az egyik, gyengesége a zaj, a másikat majd elmondják a hozzáértők :)
Én ezzel szemezgettem egy ideig:

https://hitspace.hu/inward-connections-inwopt1a.html

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta Suba Krisztián:

 Úgy látszik az uad megold mindent... :D   Esetleg valami kész anyagot a netről tudsz mutatni vagy ilyesmi? Csak kiváncsiságból hogy mivel mit lehet alkotni..

Igazság szerint nem old meg mindent. Kicsit sem! Erre mostanában jövök rá. De...azért ezek elég jó plugin-ek. Csinálják, amit kell. Van olyan, ami más gyártótól is jól szól, jól működik, de az UAD-dal nem lehet nagyon mellé nyúlni :)

Rajtad múlik minden. Van, aki UAD nélkül is tud olyan mixet csinálni, mint más UAD-dal sem. Füled, hozzáértésed a legnagyobb erényed! Az UAD "csak" gyorsít a folyamaton. 

Link to comment
Share on other sites

Én Tube-Tech CL-1B-t néztem ki magamnak, ha majd egyszer jut rá pénz.
De persze kibékülnék egy LA2A vassal is. :)
Addig meg maradok az UAD LA2A MKII-nél.

Ha vasat szeretnél, és olcsóbbat akkor valóban a Falcon az egyik legjobb választás, de szóba jöhet egy LA3A is, bár azt még soha nem próbáltam,
de biztosan jó az is.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2018. 05. 09. at 1:01 írta deneverstudio:

Mármint az eredetire gondoltam, hogy kiváló, nem a WA76-ra. Azt megeszik a mai profi pluginek.

A WA nagyon  ugyesen raerzett termekeivel arra a piaci igenyre miszerint "nezzen ki ugy es megveszik".

Egyetertek deneverrel UAD! WA-t engedd el!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...