Jump to content
Ménemszól.hu

Kérdés

Sziasztok.

Kis házistúdióhoz keresek megbízható monitorokat, max. 120-130 e Ft/db áron. Egyelőre ott tartok, hogy - bár voltak rádiós tapasztalataim pár évig - a monitorokat egyátalán nem ismerem gyártók szerint, ennek ellére ismerem a lineáris fázismenet, fázisford(ít)ulás fogalmakat, plusz volt tapasztalatom Genelec hangfalakkal sok évvel ezelőtt, amik most kb. 500 e-es ártartományban mozognak (ismétlem: rádió),és mint tudjuk a Genelec neve és minősége eléggé attraktív.

Szóval házi stúdióba kellene vmi, így az lenne a kérésem (ha valaki otthon van a témában) kérem ossza meg velem tapasztalatait/ismereteit, akár - és ez lenne a legjobb - gyártók szerinti felsorolásban (minőség szerint) - általa szubjetktív/objektív módon.

Értsd, (mittomén) ; Dynaudio, KRK, Genelec, KRK, Tannoy, Mackie... stb.

Segítségeteket előre is köszönöm, azt hiszem a kérdések java még csak ezután jön részemről :) 

Köszi,

Daniel

 

Ui.: Jahh, ambient a cél + chill + breakbeat (esetleg más mélytartomány), szóval gyakorlatilag a spektrumskála minden szintjét igénybe szeretném venni ("színezés, szaturáció" nélkül értelemszerűen). Az ebből adódó stúdiósubokkal kapcsolatos kérdésekkel kérlek egyelőre kíméljetek: nincs pénz, csak amit kikötöttem :) ) .

Mindent előre is köszi!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

1 órája írta PropaneB:

Bizony én is úgy látom, hogy ennyi pénzért az általad felvázolt követelmények nem fognak teljesülni. Fontossági sorrendet kellene megállapítanod: hangerő, alacsony frekvenciák- magas frekvenciák mennyisége, linearitás, fázishelyesség...
Általában a "kezdők" a mélyfrekvenciák mennyiségét kezdik el vizslatni, ez alapján választanak. Kisebb méretű hangfalaknál csak trükkökkel lehet ilyet előidézni.
Ráadásul ebben a kategóriában pláne minden monitor színez, ha nem ,akkor kevésnek ítéled a mélyeket/magasokat.
Szóval kérlek írd le neked mi a legfontosabb és milyen környezetben fogod lehallgatni a zenéket, mert ez a legfontosabb!

 

A hangerő annyira kell csak hogy "kellemesen erősen" is meg tudjon szólalni, ugye ami a mixinghez szükséges. Nem firtatom a mélyeket, nem akarok keverni rajta 4/4-es tánczenét vagy dubstepet, a drum'n bass még szóba jöhet, de inkább a jazz-es Bukem-es vonal. A linearitás és a fázishelyesség lenne a lényeg és természetesen a "színezetlenség", hiszen ezért veszünk monitort. Nos ennyi lenne, és hát az utóbbi 3 dolog az ami ERŐSEN kimeríti a pénzügyi keretet, ebben igazatok is van :) . Az általam említett árkategóriában maradva érdekelt volna olyan vélemény - akinek több gyártóval volt tapasztalata - hogy körülbelül melyiknél lehetne a legkevesebbet trükközni, továbbá véleményem szerint még mindig jobb megoldás lenne, mint a jelenlegi 2 "elhasznált" 15 éves sony hangfal. Sajnos én is hajlok arra, hogy "ugyanolyan szar az osszes, csak maskepp". Valszeg a Youtube-on nézek vmi összehasonlító tesztet (ahol az egekig magasztalják e szarcsikat indokolatlanul), aztán majd izgulok hogy hogy válik be :( .

 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta axon.dust:

A funkciora es hangminosegre vonatkozo elvarasaid az egy egeszen mas arszint. En tovabbra is azt mondom, hogy kb 400/db alatt tokmindegy mit veszel, ugyanolyan szar az osszes, csak maskepp

Bizony én is úgy látom, hogy ennyi pénzért az általad felvázolt követelmények nem fognak teljesülni. Fontossági sorrendet kellene megállapítanod: hangerő, alacsony frekvenciák- magas frekvenciák mennyisége, linearitás, fázishelyesség...
Általában a "kezdők" a mélyfrekvenciák mennyiségét kezdik el vizslatni, ez alapján választanak. Kisebb méretű hangfalaknál csak trükkökkel lehet ilyet előidézni.
Ráadásul ebben a kategóriában pláne minden monitor színez, ha nem ,akkor kevésnek ítéled a mélyeket/magasokat.
Szóval kérlek írd le neked mi a legfontosabb és milyen környezetben fogod lehallgatni a zenéket, mert ez a legfontosabb!

 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta axon.dust:

A funkciora es hangminosegre vonatkozo elvarasaid az egy egeszen mas arszint. En tovabbra is azt mondom, hogy kb 400/db alatt tokmindegy mit veszel, ugyanolyan szar az osszes, csak maskepp

Igen, ezt én is tudom. A kérdés a kompromisszumról szól és a fillérekről. Bár tudásom tárházát jelentősen nem bővítetted, észrevételed köszönöm.

 

Link to comment
Share on other sites

9 órája írta malaga:

Szia!

 

A listád és árad alapján én a Mackie-re szavaznék ebben a kategóriában. Ebben az ársávban elég kiegyensúlyozott a hangképe. Persze nem tökéletes de a 3 hívószó számomra az lábbi

  • 120-130/db
  • házistúdió
  • A listád

Mackie XR624 vagy ha egy pici még belefér akkor 824

Vagy sokkal olcsóbban nyilván (más) kompromiszumokkal MR824

Igen, egyelőre én is az XR824-en vagyok. Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Szia!

 

A listád és árad alapján én a Mackie-re szavaznék ebben a kategóriában. Ebben az ársávban elég kiegyensúlyozott a hangképe. Persze nem tökéletes de a 3 hívószó számomra az lábbi

  • 120-130/db
  • házistúdió
  • A listád

Mackie XR624 vagy ha egy pici még belefér akkor 824

Vagy sokkal olcsóbban nyilván (más) kompromiszumokkal MR824

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...