Jump to content
Ménemszól.hu

Kérdés

Sziasztok.

Kis házistúdióhoz keresek megbízható monitorokat, max. 120-130 e Ft/db áron. Egyelőre ott tartok, hogy - bár voltak rádiós tapasztalataim pár évig - a monitorokat egyátalán nem ismerem gyártók szerint, ennek ellére ismerem a lineáris fázismenet, fázisford(ít)ulás fogalmakat, plusz volt tapasztalatom Genelec hangfalakkal sok évvel ezelőtt, amik most kb. 500 e-es ártartományban mozognak (ismétlem: rádió),és mint tudjuk a Genelec neve és minősége eléggé attraktív.

Szóval házi stúdióba kellene vmi, így az lenne a kérésem (ha valaki otthon van a témában) kérem ossza meg velem tapasztalatait/ismereteit, akár - és ez lenne a legjobb - gyártók szerinti felsorolásban (minőség szerint) - általa szubjetktív/objektív módon.

Értsd, (mittomén) ; Dynaudio, KRK, Genelec, KRK, Tannoy, Mackie... stb.

Segítségeteket előre is köszönöm, azt hiszem a kérdések java még csak ezután jön részemről :) 

Köszi,

Daniel

Ui.: Jahh, ambient a cél + chill + breakbeat (esetleg más mélytartomány), szóval gyakorlatilag a spektrumskála minden szintjét igénybe szeretném venni ("színezés, szaturáció" nélkül értelemszerűen). Az ebből adódó stúdiósubokkal kapcsolatos kérdésekkel kérlek egyelőre kíméljetek: nincs pénz, csak amit kikötöttem :) ) .

Mindent előre is köszi!

Hozzászólás megosztása

Recommended Posts

• 0

Szia!

A listád és árad alapján én a Mackie-re szavaznék ebben a kategóriában. Ebben az ársávban elég kiegyensúlyozott a hangképe. Persze nem tökéletes de a 3 hívószó számomra az lábbi

• 120-130/db
  • házistúdió
  • A listád

Mackie XR624 vagy ha egy pici még belefér akkor 824

Vagy sokkal olcsóbban nyilván (más) kompromiszumokkal MR824

Hozzászólás megosztása

• 0
Válaszolta (szerkesztve)

A funkciora es hangminosegre vonatkozo elvarasaid az egy egeszen mas arszint. En tovabbra is azt mondom, hogy kb 400/db alatt tokmindegy mit veszel, ugyanolyan szar az osszes, csak maskepp

Szerkesztette axon.dust
  • Like 2

Hozzászólás megosztása

• 0
9 órája írta malaga:

Szia!

A listád és árad alapján én a Mackie-re szavaznék ebben a kategóriában. Ebben az ársávban elég kiegyensúlyozott a hangképe. Persze nem tökéletes de a 3 hívószó számomra az lábbi

• 120-130/db
  • házistúdió
  • A listád

Mackie XR624 vagy ha egy pici még belefér akkor 824

Vagy sokkal olcsóbban nyilván (más) kompromiszumokkal MR824

Igen, egyelőre én is az XR824-en vagyok. Köszi!

Hozzászólás megosztása

• 0
2 órája írta axon.dust:

A funkciora es hangminosegre vonatkozo elvarasaid az egy egeszen mas arszint. En tovabbra is azt mondom, hogy kb 400/db alatt tokmindegy mit veszel, ugyanolyan szar az osszes, csak maskepp

Igen, ezt én is tudom. A kérdés a kompromisszumról szól és a fillérekről. Bár tudásom tárházát jelentősen nem bővítetted, észrevételed köszönöm.

Hozzászólás megosztása

• 0
1 órával ezelőtt írta axon.dust:

Bizony én is úgy látom, hogy ennyi pénzért az általad felvázolt követelmények nem fognak teljesülni. Fontossági sorrendet kellene megállapítanod: hangerő, alacsony frekvenciák- magas frekvenciák mennyisége, linearitás, fázishelyesség...
Általában a "kezdők" a mélyfrekvenciák mennyiségét kezdik el vizslatni, ez alapján választanak. Kisebb méretű hangfalaknál csak trükkökkel lehet ilyet előidézni.
Ráadásul ebben a kategóriában pláne minden monitor színez, ha nem ,akkor kevésnek ítéled a mélyeket/magasokat.
Szóval kérlek írd le neked mi a legfontosabb és milyen környezetben fogod lehallgatni a zenéket, mert ez a legfontosabb!

Hozzászólás megosztása

• 0
Válaszolta (szerkesztve)
1 órája írta PropaneB:

Bizony én is úgy látom, hogy ennyi pénzért az általad felvázolt követelmények nem fognak teljesülni. Fontossági sorrendet kellene megállapítanod: hangerő, alacsony frekvenciák- magas frekvenciák mennyisége, linearitás, fázishelyesség...
Általában a "kezdők" a mélyfrekvenciák mennyiségét kezdik el vizslatni, ez alapján választanak. Kisebb méretű hangfalaknál csak trükkökkel lehet ilyet előidézni.
Ráadásul ebben a kategóriában pláne minden monitor színez, ha nem ,akkor kevésnek ítéled a mélyeket/magasokat.
Szóval kérlek írd le neked mi a legfontosabb és milyen környezetben fogod lehallgatni a zenéket, mert ez a legfontosabb!

A hangerő annyira kell csak hogy "kellemesen erősen" is meg tudjon szólalni, ugye ami a mixinghez szükséges. Nem firtatom a mélyeket, nem akarok keverni rajta 4/4-es tánczenét vagy dubstepet, a drum'n bass még szóba jöhet, de inkább a jazz-es Bukem-es vonal. A linearitás és a fázishelyesség lenne a lényeg és természetesen a "színezetlenség", hiszen ezért veszünk monitort. Nos ennyi lenne, és hát az utóbbi 3 dolog az ami ERŐSEN kimeríti a pénzügyi keretet, ebben igazatok is van :) . Az általam említett árkategóriában maradva érdekelt volna olyan vélemény - akinek több gyártóval volt tapasztalata - hogy körülbelül melyiknél lehetne a legkevesebbet trükközni, továbbá véleményem szerint még mindig jobb megoldás lenne, mint a jelenlegi 2 "elhasznált" 15 éves sony hangfal. Sajnos én is hajlok arra, hogy "ugyanolyan szar az osszes, csak maskepp". Valszeg a Youtube-on nézek vmi összehasonlító tesztet (ahol az egekig magasztalják e szarcsikat indokolatlanul), aztán majd izgulok hogy hogy válik be :( .

Szerkesztette dkeviczky

Hozzászólás megosztása

• 0
10 perccel ezelőtt írta dkeviczky:

A hangerő annyira kell csak hogy "kellemesen erősen" is meg tudjon szólalni, ugye ami a mixinghez szükséges. Nem firtatom a mélyeket, nem akarok keverni rajta 4/4-es tánczenét vagy dubstepet, a drum'n bass még szóba jöhet, de inkább a jazz-es Bukem-es vonal. A linearitás és a fázishelyesség lenne a lényeg és természetesen a "színezetlenség", hiszen ezért veszünk monitort. Nos ennyi lenne, és hát az utóbbi 3 dolog az ami ERŐSEN kimeríti a pénzügyi keretet, ebben igazatok is van :) . Az általam említett árkategóriában maradva érdekelt volna olyan vélemény - akinek több gyártóval volt tapasztalata - hogy körülbelül melyiknél lehetne a legkevesebbet trükközni, továbbá véleményem szerint még mindig jobb megoldás lenne, mint a jelenlegi 2 "elhasznált" 15 éves sony hangfal. Sajnos én is hajlok arra, hogy "ugyanolyan szar az osszes, csak maskepp". Valszeg a Youtube-on nézek vmi összehasonlító tesztet (ahol az egekig magasztalják e szarcsikat indokolatlanul), aztán majd izgulok hogy hogy válik be :( .

Pont linearitást-szintezetlenséget és fázishelyességet nem fogsz kapni ebben a kategóriában. Ha fontosabbak lennének pl. az alacsony frekik, akkor kapásból azt mondanám, hogy válassz bármilyen 8"-osat, de ott másban kell kompromisszumot kötnöd. Az általad felsoroltak között nincs érdemi különbség, hallgasd meg referencia zenével és vedd meg, ami neked a legszimpatikusabb. Egyetlen hangfal van, amit szívesen ajánlok az "alacsonyabb" árkategóriában, ez pedig a Neumann KH120A. Ez már használható, persze nagy mélyeket ne várj tőle, de inkább gyűjtögess még pár hónapig, mert egy monitort úgysem 1-2 évre vesz az ember.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

• 0
15 perccel ezelőtt írta axon.dust:

Pont linearitást-szintezetlenséget és fázishelyességet nem fogsz kapni ebben a kategóriában. Ha fontosabbak lennének pl. az alacsony frekik, akkor kapásból azt mondanám, hogy válassz bármilyen 8"-osat, de ott másban kell kompromisszumot kötnöd. Az általad felsoroltak között nincs érdemi különbség, hallgasd meg referencia zenével és vedd meg, ami neked a legszimpatikusabb. Egyetlen hangfal van, amit szívesen ajánlok az "alacsonyabb" árkategóriában, ez pedig a Neumann KH120A. Ez már használható, persze nagy mélyeket ne várj tőle, de inkább gyűjtögess még pár hónapig, mert egy monitort úgysem 1-2 évre vesz az ember.

15 perccel ezelőtt írta axon.dust:

Hát ja. Köszi mindent!

Hozzászólás megosztása

• 0
1 órája írta dkeviczky:

Hát ja. Köszi mindent!

Van meg jonehany topik ezugyben a forumon, erdemes kicsit visszaolvasni, mert ahogy minden ujrakezdett temaban eleinte, itt is kimaradtak nagyon fontos kerdesek a monitorozassal kapcsolatban, de en most nem veselkedek neki, mert szep ido van, az meg itt kincsnek szamit, ugyhogy irany egy park, vagy akarmi...

ui.: a focal alpha-kat is ajanlom megfontolasra, abban az arban azok is kurvajok.

• Thanks 1

Hozzászólás megosztása

• 0

Én egy Tannoy System 600-at használok, 250E az aktív, 120E a passzív. Mutatja a száraz valóságot. Mellette van egy KH o98-am kb 1000EUR, szintén száraz, és mutatja a másik oldalt. :)

• Thanks 1

Hozzászólás megosztása

• 0

Ugyanitt a hasznaltak kozott van egy JBL 6,25"-os lada. Na az szerintem megfelelne. En a nagytestverevel dolgoztam es nagyon meggyozoek voltak a kozepei magasai melyei. KOmoly cucc. Gondolom a kisebb verzio max nemi sub melyben kulonbozik.

• Thanks 1

Hozzászólás megosztása

• 0

Kicsik közül én 4-et említenék:

- Focal alpha. Viszonylag pontos, ennyi pénzért.

- Neumann KH 120A. Teljesen rendben van, a nagy testvérét használom, kiegyenlített hangkép, "szépen" szól, valaki ezért nem szereti

- APS Klassik. Sokat teszteltem, van róla írás itt a ménemszólon. Ajánlott vétel. Elektronikus zenén is kiváló, elég pontos a mély tartományokban is.
- Genelec 8030. Méretéhez képest sok basszussal, könnyen megszokható hangú hangfal, nem véletlenül terjedt el. "mézes" hangja van. Olyan, mintha a mix már masterelve lenne :-) 

• Like 1

Hozzászólás megosztása

• 0
3 órája írta PropaneB:

- Neumann KH 120A. Teljesen rendben van, a nagy testvérét használom, kiegyenlített hangkép, "szépen" szól, valaki ezért nem szereti

- APS Klassik. Sokat teszteltem, van róla írás itt a ménemszólon. Ajánlott vétel. Elektronikus zenén is kiváló, elég pontos a mély tartományokban is.
- Genelec 8030. Méretéhez képest sok basszussal, könnyen megszokható hangú hangfal, nem véletlenül terjedt el. "mézes" hangja van. Olyan, mintha a mix már masterelve lenne :-) 

Focal alpha 6” es 8”is nagyon komolyan szol. Plane hogy mennyibe kerul...

Hozzászólás megosztása

• 0
16 órája írta PropaneB:

Hát, gondoltam hogy ezen árkategóriák azok a "belépők", amik szóba kellene hogy jöjjenek ha a hitelességet akarom alapul venni. A Genelec-kel találkoztam korábban már és általában komolyabb stúdiókban mindig van belőlük, úgy vettem észre tényleg sokan szeretik (meg ha mást nem, azt ismerik). A Neumann lenne az ami igazán kedvemre való lenne egy fő ok miatt: mert Neumann. Jót hallottam róla az elmúlt napokban, de természetesen meg kell majd hallgatni azt is. A Focal és APS-eket egyelőre a youtube-on nézem. Mit gondoltok, erősen lemarad a felsorolt 4-ből mondjuk egy Yamaha HS8?

Hozzászólás megosztása

• 0
10 órája írta dkeviczky:

Jót hallottam róla az elmúlt napokban, de természetesen meg kell majd hallgatni azt is. A Focal és APS-eket egyelőre a youtube-on nézem. Mit gondoltok, erősen lemarad a felsorolt 4-ből mondjuk egy Yamaha HS8?

Mindenképpen menj el és hallgasd meg mindegyiket, anélkül még véletlenül se vegyél.
A HS8-nak szép fehér a membránja... :-), viccet félretéve, hallgasd meg, "tökmindegy" ki mit mond!

• Thanks 1

Hozzászólás megosztása

• 0
11 órája írta PropaneB:

Mindenképpen menj el és hallgasd meg mindegyiket, anélkül még véletlenül se vegyél.
A HS8-nak szép fehér a membránja... :-), viccet félretéve, hallgasd meg, "tökmindegy" ki mit mond!

Hehe, azért rossz elmenni megnézni, mert akkor már az alsó szegmens nem játszik. :D

Legalábbis én úgy mentem el, hogy majd veszek HS8-at vagy Focal-t, aztán 2-3 vakteszt után Genelec vagy ATC nélkül már nemigen akartam hazajönni. Persze, arra meg keret nincs, úgyhogy marad a guberálás még 1-2 évig, de így, hogy hallottam őket, gyengébbet már nem vennék. Egyelőre maradnak az MSP-k, meg a spórolgatás.   

Szóval viccet félretéve, ezeket minél több helyen, minél több zenével ki kell próbálni. Ordas nagy különbségek vannak, a HS sorozat meg még bot füllel (ami nekem van) is felejtős.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

• 0

Egy ideig volt nálam HS8. Nem ajánlom, ahhoz képest drága, hogy milyen gyenge.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

• 0
7 órája írta Blank:

Hehe, azért rossz elmenni megnézni, mert akkor már az alsó szegmens nem játszik. :D

Legalábbis én úgy mentem el, hogy majd veszek HS8-at vagy Focal-t, aztán 2-3 vakteszt után Genelec vagy ATC nélkül már nemigen akartam hazajönni. Persze, arra meg keret nincs, úgyhogy marad a guberálás még 1-2 évig, de így, hogy hallottam őket, gyengébbet már nem vennék. Egyelőre maradnak az MSP-k, meg a spórolgatás.   

Szóval viccet félretéve, ezeket minél több helyen, minél több zenével ki kell próbálni. Ordas nagy különbségek vannak, a HS sorozat meg még bot füllel (ami nekem van) is felejtős.

Ekkor: 2018. 05. 16. at 9:48 írta dkeviczky:

:) ez elegge igy van :)

azert erdemes ugy hallgatni, hogy ha van 250-ed, akkor bemesz max 200-ig hallgatni, kivalasztod a neked legjobban tetszot, es ha ahhoz hasonlot tud ajanlani kicsit jobb minosegben a lehetoleg felkeszult elado, akkor meg azt hallgasd meg, esetleg megegyet a 250-igben kulonos vonzalom, vagy kistestver altal felcsigazott szimpatia alapjan. De ott allj meg es hozz dontest. Nemtom mennyid van, de aranyositod majd magadnak.

Ha meg nincs, akkor valamilyen minotorozasra elegge szukseg van, es ezert elsokoron mondjuk halkan hallgasd oket. Ami halkan szimpi, azt rovid idore hangosabban is. Hangos hang alapjan soha ne valassz, ez lehet, hogy nagyon maganvelemeny, de sztem logikus. Ha zenelsz, vagsz, keversz: az esetek 80-90%-ban halkan fog szolni, ott kell hogy halld. Meg persze jo, ha hangosan is jol mozgatja a levegot... :)

Utana meg ugyis tanulni kell, minden monitort tanulni kell. Nyilvan aki 35 kulonbozo monitoron dolgozott mar, az gyorsan megtanulja a 36.-at. Amit mondani akarok, hogy munkara vegulis eleg sok "megfelel" az alacsonynak tartott arkategoriaban is. Nem legjobb, nem optimalis, de ha ez a raszanhato kereted, akkor a tobbmillios hitelt inkabb ingatlanra erdemes kolteni, szoval nem erdemes fentebb sokat nezelodni, mert ha nem lesz jo penzed a zenebol, az nem a monitorjaidon fog mulni. Ha meg lesz, akkor meg majd nezelodsz fentebb is. Legyen monitorod, legyen munkara alkalmas monitorod, de erted mit mondok. :) 

Es ha elmesz behallgatni oket, akkor remelhetoleg egy falban lesznek, es igenis mindig keresd meg az akusztikai kozepet mindegyikre amit csak hallgatsz. :) 

Aztan toltsel fel valami zenet, hogy lassuk hogy alakul a projekt! (az a kedvencem)

• Like 1
  • Thanks 1

Hozzászólás megosztása

• 0
5 órája írta DutchFlowers:

:) ez elegge igy van :)

azert erdemes ugy hallgatni, hogy ha van 250-ed, akkor bemesz max 200-ig hallgatni, kivalasztod a neked legjobban tetszot, es ha ahhoz hasonlot tud ajanlani kicsit jobb minosegben a lehetoleg felkeszult elado, akkor meg azt hallgasd meg, esetleg megegyet a 250-igben kulonos vonzalom, vagy kistestver altal felcsigazott szimpatia alapjan. De ott allj meg es hozz dontest. Nemtom mennyid van, de aranyositod majd magadnak.

Ha meg nincs, akkor valamilyen minotorozasra elegge szukseg van, es ezert elsokoron mondjuk halkan hallgasd oket. Ami halkan szimpi, azt rovid idore hangosabban is. Hangos hang alapjan soha ne valassz, ez lehet, hogy nagyon maganvelemeny, de sztem logikus. Ha zenelsz, vagsz, keversz: az esetek 80-90%-ban halkan fog szolni, ott kell hogy halld. Meg persze jo, ha hangosan is jol mozgatja a levegot... :)

Utana meg ugyis tanulni kell, minden monitort tanulni kell. Nyilvan aki 35 kulonbozo monitoron dolgozott mar, az gyorsan megtanulja a 36.-at. Amit mondani akarok, hogy munkara vegulis eleg sok "megfelel" az alacsonynak tartott arkategoriaban is. Nem legjobb, nem optimalis, de ha ez a raszanhato kereted, akkor a tobbmillios hitelt inkabb ingatlanra erdemes kolteni, szoval nem erdemes fentebb sokat nezelodni, mert ha nem lesz jo penzed a zenebol, az nem a monitorjaidon fog mulni. Ha meg lesz, akkor meg majd nezelodsz fentebb is. Legyen monitorod, legyen munkara alkalmas monitorod, de erted mit mondok. :) 

Es ha elmesz behallgatni oket, akkor remelhetoleg egy falban lesznek, es igenis mindig keresd meg az akusztikai kozepet mindegyikre amit csak hallgatsz. :) 

Aztan toltsel fel valami zenet, hogy lassuk hogy alakul a projekt! (az a kedvencem)

Hát igen, ahogy mondták többen is ebben az árkategóriában iszonyat ordas különbségek vannak, de még az azonos típusú de más index-szel ellátott sorozatok is - ha ugyanúgy is szólnak - más dinamikákat mutatnak más frekvenciatartományokban (pl.: hs7 vagy hs8). Abba nem akarok belemenni melyik szól "szépen" melyik "gagyin", mindegyiknek más a karakterisztikája, az "ordasság" itt jelentkezik: elég néhány tesztet a youtubon lehallgatni, és teljesen máshogy szól a JBL, vagy Rockit 8 (amiket többen ajánlanak rockzenére), a Dynaudio (melynek nekem kissé furcsa középhiánya volt), a Tannoy (mely nem nagyon fogott meg hangzásra [persze nem 600 vagy 1200 systemről beszélek]), vagy Genelec (aminél nagyon szórásbeli különbségek nincsenek típusonként csak ugye a technika meg az a 2kiló mondjuk ami egy 8030-ast jellemez), esetleg a HS ami elég irreális középtartományt mutat nekem, valszeg ezért szeretik kommersz hip-hop snare-ek "csattogását" élvezni rajta. DE! NE FELEJTSÜK EL, hogy mivel monitorhangfalakról van szó, mindegyik más karakterisztikával fog bírni, mindegyiknek más a sajátossága, mindegyiket meg kell szokni - ami otthoni használat után már értelemszerűen könnyebben megy - , így amikor az ember "megtanulja", tudja mihez nyúljon, hogy az optimálisat hozza ki a "lehallgató" hi-fi hangfalából, amin majd élvezi munkája gyümölcsét. Továbbá a piac telített, a vélemény pedig mindenkinél nagyobb arányban SZUBJEKTV! Így gondolom én, ezért is mondták sokan hogy a hangzásuk ég és föld egymás között, de mindig arra kell törekedni hogy az adott hangfalon hozzuk ki a jó mixet + ami fontos, amit pl adott tartományban vágunk egy esetleg plugin EQ-val mondjuk 2 dB-lel, az tényleg abban a tartományban szólaljon meg és tényleg 2 DB-lel. Ha nagyobb stúdióm lenne, meg hirtelen felesleges pénzem (volt már ilyen), én is nagyon szívesen rohannék Dynaudio BM15-ért, és bebetonoznám a falba azonnal, mert valószínűleg nagyon sok évre előre megelégednék vele. Amúgy a nagy igazság tényleg az, hogy helyben kell hallgatni őket, s lehetőleg többször, több napig, ne fáradjunk bele mint a mixelésbe hosszútávon hangosan :) . 

Amúgy köszi Mindenkinek, elég nagy igazságokat írtatok, kellett a tapasztalat :) .

DutchFlowers, ha a projekt a kedvenc részed, akkor kis ízelítő :) (többnyire ilyen zenére használnám): 

Aki még tud tanácsot adni, jöhet bátran, amúgy mindenkinek köszi!

Hozzászólás megosztása

• 0
13 órája írta Gamda:

Egy ideig volt nálam HS8. Nem ajánlom, ahhoz képest drága, hogy milyen gyenge.

Hát most 80-90. Az alatt meg kb. csak Creative-ot kapok :)

Hozzászólás megosztása

• 0

Hmmm....

Azt azért nem mondhatjuk, hogy ebben a kategóriában pl egy FOCAL Alpha 80 105-ért olyan rossz vétel lenne.

Hozzászólás megosztása

• 0
9 órája írta dkeviczky:

DutchFlowers, ha a projekt a kedvenc részed, akkor kis ízelítő :) (többnyire ilyen zenére használnám): 

Aki még tud tanácsot adni, jöhet bátran, amúgy mindenkinek köszi!

Off, bocsánat, csak megütötte a fülem: Jujj de nagyon Reason. :) Klassz track amúgy, csak kiütnek a factory hangok. Szép csilingelős lett, jó hallgatni, meglesem a többit is. :) 

Hozzászólás megosztása

• 0
30 perccel ezelőtt írta wolf:

Hmmm....

Azt azért nem mondhatjuk, hogy ebben a kategóriában pl egy FOCAL Alpha 80 105-ért olyan rossz vétel lenne.

Teljesen megéri az árát és hajtható, tényleg mondják. Viszont mégis a "rágyűjtésben" gondolkodom, és Neumann-ban vagy Dynaudio-ban. Kövezettek meg "sznobizmus miatt", de ezek nekem nagyon szimpatikus gyártók.

Hozzászólás megosztása

Szólj hozzá! Ehhez regisztrálj, vagy jelentkezz be!

Regisztrált tagság szükséges a fórumon való részvételhez.

Tagság szerzése

Igényelj tagságot a közösségünkben! Mindez pofonegyszerű!

Regisztráció

Jelentkezz be!

Már regisztrált tagunk vagy? Itt jelentkezhetsz be!

Bejelentkezés